Sobota, 15 sierpnia 2020

Lasowiackie Świętowanie w Nowej Dębie

Burmistrz Miasta i Gminy Nowa Dęba oraz Dyrektor Samorządowego Ośrodka Kultury w Nowej Dębie zapraszają na LASOWIACKIE ŚWIĘTOWANIE, której odbędzie się 15 sierpnia od godz. 17:00 na placu przed Domem Kultury.

 

W programie:
prezentacje Kół Gospodyń Wiejskich i zespołów obrzędowych;
warsztaty garncarskie dla dzieci;
koncert patriotyczny Orkiestry Dętej oraz Wokalistek;
bezpłatna degustacja przysmaków regionalnych dla każdego;
gwiazda wieczoru – KONCERT MUZYKI CELTYCKIEJ.

W trakcie wydarzenia świętować będziemy również 100. rocznicę „Cudu nad Wisłą” – Bitwy Warszawskiej.

 

Imprezie towarzyszy strefa zabaw dla dzieci na plantach i kramy.

 

Wydarzenie jest organizowane w ramach projektu "Lasowiacy świętują lasowiackie tradycje", który SOK realizuje w Narodowym Centrum Kultury w programie "EtnoPolska 2020". Nasze zadanie ma przybliżyć mieszkańcom Gminy Nowa Dęba - położonej na terenie dawnej Puszczy Sandomierskiej i związanej z kulturą lasowiacką - oraz regionu północnego Podkarpacia zwyczajów i obrzędów lasowiackich, które na co dzień towarzyszyły przodkom wielu obecnych mieszkańców. Chcemy tym samym wskrzeszać odchodzącą w niepamięć wśród najmłodszych historię naszych ojców i dziadów - komentuje Krystian Rzemień, dyrektor SOK i autor projektu.

Prócz widowiska "Lasowiackie świętowanie" w projekcie odbywa się siedem cykli wykładów regionalnych o kulturze lasowiackiej dla wszystkich sześciu Kół Gospodyń Wiejskich z Sołectw Gminy Nowa Dęba oraz stowarzyszenia kultywującego tradycje ludowe na terenie najstarszej dzielnicy miasta Nowa Dęba. Przewidziany jest również wyjazd edukacyjny z członkami KGW do Muzeum etnograficznego w Krakowie.

 

Projekt dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu "EtnoPolska 2020".

 

 

REGULAMIN imprezy:

Organizator wyznaczy strefę koncertową dla widzów, której powierzchnia przewiduje obecność do 150 osób. W strefie koncertowej widzów obowiązuje bezwzględne przestrzeganie regulaminu imprezy oraz utrzymywanie wymaganego dystansu społecznego lub zakrywanie ust i nosa. Ponadto osoby wchodzące do strefy koncertowej będą podawały swoje imię i numer telefonu na wypadek potrzeby kontaktu z nimi w związku z wprowadzonym stanem epidemii.

Ramowy "REGULAMIN UDOSTĘPNIANIA i KORZYSTANIA Z OFERTY KULTURALNEJ Samorządowego Ośrodka Kultury w Nowej Dębie w warunkach stanu epidemii" można pobrać i zapoznać się z nim TUTAJ.

 

Organizator zastrzega sobie możliwość zmiany programu lub ewentualnego odwołania imprezy z przyczyn niezależnych od siebie.

lista aktualności

Repertuar Kina

ŚR

23.09

O czym marzą zwierzęta

Dolina Bogów

17:00

19:00

PT

25.09

Pojedynek na głosy

Pętla

17:00

19:30

SO

26.09

Pętla

Pojedynek na głosy

17:00

19:30

NI

27.09

Pojedynek na głosy

Pętla

17:00

19:30

WT

29.09

Pętla

Pojedynek na głosy

17:00

19:30

ceny biletów » ZAPOWIEDZI »

Samorządowy Ośrodek Kultury w Nowej Dębie
39-460 Nowa Dęba, ul. Żeromskiego 2
tel./fax +48 15 8462410, e-mail: kultura@nowadeba.pl

Realizacja: Ideo
Powered by: Edito CMS

Godziny otwarcia w Nowej Dębie

poniedziałek — piatek 8:00-21:30

sobota 10:00-21:30

niedziela 14:00-21:30