Wtorek, 28 lipca 2020

Wycieczka do Ojcowskiego Parku Narodowego

Kochamy podróże, uwielbiamy odkrywanie nowych miejsc i emocje, które nam wtedy towarzyszą. Przy zachowaniu odpowiednich zasad bezpieczeństwa również w bieżącym sezonie możemy ruszyć w trasę, tym razem proponujemy dla osób dorosłych zwiedzanie Ojcowskiego Parku Narodowego.

 

Planowany termin – 28 lipiec br.

 

Obszar zajmowany przez Ojcowski Park Narodowy jest turystycznie atrakcyjny z uwagi na licznie występujące jaskinie powstałe w wapiennych skałach Jury Krakowsko-Częstochowskiej. Do tej pory doliczono się na terenie parku ponad 700 różnej wielkości jaskiń, przy czym dla turystów udostępnione są tylko dwie z nich: Jaskinia Ciemna i Jaskinia Łokietka.

Na terenie Ojcowskiego Parku Narodowego znajduje się drewniana zabudowa pochodząca z XIX i XX wieku. Po części to obiekty mieszkalne i gospodarcze, które wykorzystywała lokalna ludność. Drugą znaczącą grupą budynków są stare pensjonaty, wille i hotele służące kuracjuszom z ojcowskiego uzdrowiska (Boroniówka Osada Młynarska, Wille ojcowskiego uzdrowiska, Willa Koziarnia, Kaplica „Na Wodzie”). Ponadto możemy podziwiać dwa średniowieczne zamki leżące na słynnym Szlaku Orlich Gniazd. Obie ojcowskie twierdze wybudowano w celu ochrony szlaku handlowego ciągnącego się wzdłuż Doliny Prądnika, jest to Zamek w Ojcowie oraz Zamek w Pieskowej skale.

 

Szczegółowe informacje i zapisy pod nr tel. 15 846 24 10. Zapraszamy – ilość miejsc ograniczona.

 

 

Wyjazd będzie realizowany z zachowaniem wszystkich środków bezpieczeństwa zalecanych przez Głównego Inspektora Sanitarnego .

lista aktualności

Repertuar Kina

PT KINO NIECZYNNE

 

SO

KINO NIECZYNNE

 

NI

KINO NIECZYNNE

 

WT KINO NIECZYNNE

 

ŚR

KINO NIECZYNNE

 

ceny biletów » ZAPOWIEDZI »

 

Samorządowy Ośrodek Kultury w Nowej Dębie
39-460 Nowa Dęba, ul. Żeromskiego 2
tel./fax +48 15 8462410, e-mail: kultura@nowadeba.pl

Realizacja: Ideo
Powered by: Edito CMS

Godziny otwarcia w Nowej Dębie

poniedziałek — piatek 8:00-21:30

sobota 10:00-21:30

niedziela 14:00-21:30