Poniedziałek, 06 stycznia 2020

Orszak Trzech Króli wyruszy w Nowej Dębie po raz szósty!

Już po raz dwunasty na świecie i w Polsce, a po raz szósty w naszym mieście, przejdzie ulicami Orszak Trzech Króli, aby w dniu Święta Objawienia Pańskiego podążyć za Trzema Królami do Stajenki i ukłonić się Nowo Narodzonemu Dzieciątku Jezus! W tym roku Orszak Trzech Króli pod hasłem „Cuda, cuda ogłaszają” przejdzie ulicami ponad 850 miejscowości w Polsce i 18 poza jej granicami.

W organizację uroczystości włączyły się szkoły, przedszkola i instytucje: Burmistrz Miasta i Gminy Nowa Dęba, Samorządowy Ośrodek Kultury, parafia Matki Bożej Królowej Polski, Parafia Podwyższenia Krzyża Św., Komistariat Policji, MGOPS w Nowej Dębie.

Formuła orszaku będzie następująca: wyruszą dwa orszaki z obu nowodębskich kościołów - o godz. 13:00 z Kościoła Matki Bożej Królowej Polski, 13:15 z Kościoła Podwyższenia Krzyża Świętego.  Uczestnicy Orszaku otrzymają korony i śpiewniki. Orszak z Parafii MBKP (z Trzema Królami na czele) przejdzie ulicami: Szpitalną, Korczaka, Kwiatkowskiego, następnie skieruje się na Planty. Orszak z Parafii Podwyższenia Krzyża św. (ze św. Rodziną, Pastuszkami i Aniołkami) przejdzie ulicami 1-go Maja i Jana Pawła II, aby dołączyć do drugiego Orszaku. Finał uroczystości – złożenie darów, pokłon królów, wspólna modlitwa i kolędowanie - odbędzie się na tarasie SOK.

Orszak 2020 zakończy ognisko na Plantach, przygotowane przez organizatorów, na które zapraszamy szczególnie dzieci, zapewniamy kiełbaskę ufundowaną przez Proboszczów nowodębskich parafii, prosimy rodziców o przygotowanie dla dzieci kijów do pieczenia kiełbasy. Dla wszystkich przewidziano gorącą herbatę. Zapraszamy mieszkańców Nowej Dęby i okolic: dzieci, młodzież i całe rodziny na wspólne radosne rodzinne świętowanie!

Bezpośrednio po zakończeniu Orszaku Trzech Króli w Nowej Dębie nastąpi podsumowanie rodzinnego konkursu na szopkę bożonarodzeniową. Rozdamy dyplomy i upominki ufundowane przez Samorządowy Ośrodek Kultury.

lista aktualności

Repertuar Kina

WT

10.03

KINO ODWOŁANE

 

ŚR

11.03

KINO ODWOŁANE

 

PT

13.03

KINO ODWOŁANE

 

SO

14.03

KINO ODWOŁANE

 

NI

15.03

KINO ODWOŁANE

 

ceny biletów » ZAPOWIEDZI »

Samorządowy Ośrodek Kultury w Nowej Dębie
39-460 Nowa Dęba, ul. Żeromskiego 2
tel./fax +48 15 8462410, e-mail: kultura@nowadeba.pl

Realizacja: Ideo
Powered by: Edito CMS

Godziny otwarcia w Nowej Dębie

poniedziałek — piatek 8:00-21:30

sobota 10:00-21:30

niedziela 14:00-21:30