Wtorek, 19 listopada 2019

Kampania społeczna „Złączyć się z Narodem”

Kampania Społeczna "Złączyć się z Narodem" to przedsięwzięcie realizowane przez Fundację "12 Gwiazd" na rzecz akcji repatriacyjnej naszych Rodakówz Kazachstanui byłych republik sowieckich. Celem jest pomoc rodzinom polskich zesłańców w powrocie i zagospodarowaniu się w Ojczyźnie. Ważnym elementem kampanii jest edukacja społeczna i uświadomienie, kim są polscy repatrianci i dlaczego starają się o powrót do kraju swych przodków.

Polacy zesłani z Kresów przez Stalinowskie NKWD w dalekie kazachskie stepy, byli zmuszani do najcięższej niewolniczej pracy w sowieckich kołchozach i łagrach. Zabrano im wszystko: rodzinę, dobytek, wiarę, godność wysyłając w bydlęcych wagonach tysiące kilometrów - do miejsca „gdzie niebo łączy się z ziemią”. Potomkowie polskich zesłańców mieszkają tam do dziś. Byliśmy kilkakrotnie z kamerami w Kazachstanie, gdzie poznaliśmy wiele polskich rodzin oraz ich dramatyczne losy. Widzieliśmy w ich oczach tęsknotę do kraju swych przodków.

Podczas spotkania, które odbędzie się 19 listopada o godz. 19:00 w Samorządowym Ośrodku Kultury w Nowej Dębie wyemitujemy bezpłatnie film dokumentalny zrealizowany w Kazachstanie przez Fundację pt. „Złączyć się z Narodem”. Dokument w wersji kinowej przybliży wszystkim współczesne losy potomków polskich zesłańców. Po obejrzeniu filmu zachęcamy wszystkich do dyskusji na temat repatriacji potomków polskich zesłańców.

 

 

lista aktualności

Repertuar Kina

Samorządowy Ośrodek Kultury w Nowej Dębie
39-460 Nowa Dęba, ul. Żeromskiego 2
tel./fax +48 15 8462410, e-mail: kultura@nowadeba.pl

Realizacja: Ideo
Powered by: Edito CMS

Godziny otwarcia w Nowej Dębie

poniedziałek — piatek 8:00-21:30

sobota 10:00-21:30

niedziela 14:00-21:30