Czwartek, 14 lutego 2019

Koncert Kuby Blokesza w Nowej Dębie

Starosta Powiatu Tarnobrzeskiego oraz Dyrektor Samorządowego Ośrodka Kultury w Nowej Dębie serdecznie zapraszają na koncert pt. "Wiersze (pod)różne" w wykonaniu Kuby Blokesza.

 
Koncert odbędzie się w walentynki, 14 lutego o godz. 18:00 w sali widowiskowej SOK w Nowej Dębie. Wstęp na koncert jest bezpłatny. Obowiązują darmowe wejściówki do odebrania w sekretariacie i kasie SOK dostępne od 7 lutego br.
 
Podczas koncertu będzie można wspomóc Szpital Powiatowy w Nowej Dębie poprzez zakup cegiełek rozprowadzanych przez Społeczny Komitet Pomocy Szpitalowi Powiatowemu w Nowej Dębie.
 

KUBA BLOKESZ pochodzi z Pszowa na Górnym Śląsku, mieszka w Krakowie. Śpiewa piosenki napisane przez siebie, tłumaczenia i piosenki innych autorów. Nieustannie towarzyszy mu gitara.
Laureat kilkunastu festiwali piosenki (m.in. Studencki Festiwal Piosenki; Pamiętajmy o Osieckiej; Spotkania Zamkowe; Festiwal Twórczości „Korowód”; Festiwal im. Jacka Kaczmarskiego „Nadzieja”; OFPA). Występował w koncertach i spektaklach muzycznych m.in. dla Polskiego Radia. Współpracował z takimi artystami jak Andrzej Poniedzielski, Elżbieta Adamiak, Roman Kołakowski, Stefan Brzozowski.
Ma na koncie debiut fonograficzny pt. „Lwów. Szkice Miejskie” (wyd. DALMAFON, 2015), który jest programem poetyckim złożonym z tekstów współczesnych poetów ukraińskich przetłumaczonych premierowo na język polski z jego muzyką. Na nagraniu gościnnie występują: Piotr Machalica i Joanna Lewandowska.
W 2016 roku, z inicjatywy Zakonu Karmelitów Bosych, powstało dwupłytowe wydawnictwo: „Bóg sam wystarcza – poezje z Karmelu” z wierszami św. Teresy z Ávili i innych świętych karmelitów. Pełnił na nim rolę producenta muzycznego i kompozytora, nagrywał również gitary i śpiewał.
Obecnie - razem z zespołem Chwila Nieuwagi - wydał nową płytą pt. “Morawska Brama”, na której śpiewa przetłumaczone przez siebie piosenki czeskich wykonawców.

 
"Wiersze (pod)różne" to zestaw piosenek różnych. Mieszają się tutaj autorzy tekstów, reprezentujący odmienne spojrzenie na świat; tematy, dotykające rzeczy ważnych ale i błahych, czy kompozycje, niosące spokojne melodie albo bardziej zadziorne rytmy. „Wiersze (pod)różne” mają również aspekt podróżniczy: czysto geograficzny (teksty pochodzą m.in. z Ukrainy i Czech), jak i opisujący wymagającą podróż w stronę drugiego człowieka - i wreszcie - w głąb samego siebie.

Ponad to, 14 lutego, od godz. 16:00 w holu SOK, w ramach Walentynkowego Święta Szpital Powiatowy Nowej Dębie oferuje:

 

- porady dietetyczne
- porady rehabilitacyjne z prezentacją ćwiczeń
- porady psychologiczne

- pokaz prac warsztatu terapii zajęciowej z możliwością ich nabycia
- możliwość nabycia CEGIEŁEK wsparcia dla Szpitala.


Serdecznie zapraszamy!
 
lista aktualności

Repertuar Kina

WT

07.07

Słoń Benjamin

Biały, biały dzień

16:30

19:00

ŚR

08.07

Słoń Benjamin

Biały, biały dzień

16:30

19:00

PT

10.07

Obrazy bez autora

Zdrajca

15:30

19:00

SO

11.07

Zdrajca

Obrazy bez autora

15:30

18:30

WT

14.07

Obrazy bez autora

Zdrajca

15:30

19:00

ceny biletów » ZAPOWIEDZI »

Samorządowy Ośrodek Kultury w Nowej Dębie
39-460 Nowa Dęba, ul. Żeromskiego 2
tel./fax +48 15 8462410, e-mail: kultura@nowadeba.pl

Realizacja: Ideo
Powered by: Edito CMS

Godziny otwarcia w Nowej Dębie

poniedziałek — piatek 8:00-21:30

sobota 10:00-21:30

niedziela 14:00-21:30