Wtorek, 19 lutego 2019

Warsztaty taneczne dla seniorów

Zapraszamy wszystkich seniorów zrzeszonych w Akademii 50+ na bezpłatne warsztaty taneczne prowadzone przez Instruktora Marka Dudę. Naukę rozpoczniemy od tanga argentyńskiego. Warsztaty odbędą się 19 lutego o godz. 13:30 w sali tanecznej SOK.

Jeżeli chcesz poznać na własnej skórze, jak Twoje zmysły może otulać argentyńskie tango, przyjdź do nas i przekonaj się, że i Ty możesz nauczyć się tego niezwykle zmysłowego tańca. Zatem jeśli chcesz poznać podstawy tanga albo podszkolić technikę, przećwiczyć ciekawe połączenia kroków oraz lubisz pracę w grupie skorzystaj z zajęć warsztatowych. Zapewne będzie to zastrzyk wiedzy dający inspirację do ćwiczeń na kolejne dni i miesiące.

 

Czym jest Tango Argentino? Uznawany za tzw. „taniec dla miasta”. Tam głównie się rozwijał. Oprócz tego jest to jeden z pierwszych tańców, w którym mężczyzna i kobieta obejmują się, co łamało pewne schematy. W latach 20. nastąpił okres tzw. „tangomanii”, co przyczyniło się do zwiększenia świadomości wśród kobiet – zaczęły publicznie palić papierosy, prowadzić samochody czy obcinać włosy. Zatem Tango, jako taniec, często będący kompozycją nieprzemyslanych ruchów, wyrażało emocje na parkiecie i przyczyniało się do burzenia pewnych utartych konwenansów. Jednak, czym charakteryzuje się sam taniec Tango Argentino ? Składa się on z ośmiu kroków i zawiera sekwencję takich elementów, jak: salida, cruzada i resolucion. Cruzada, czyli krzyk, to najistotniejszy element tego tańca, ponieważ umożliwia przejście z systemu równoległego do skrzyżowanego. Tango argentyńskie ma też swoją specyfikę zapraszania do tańca za pomocą kontaktu wzrokowego i ruchu głowy, tzw. cabeco. Tango argentyńskie oparte jest przede wszystkim na improwizacji, tzn. że nawet w ramach tej samej muzyki istnieją różnice w sposobie tańca.

lista aktualności

Samorządowy Ośrodek Kultury w Nowej Dębie
39-460 Nowa Dęba, ul. Żeromskiego 2
tel./fax +48 15 8462410, e-mail: kultura@nowadeba.pl

Realizacja: Ideo
Powered by: Edito CMS

Godziny otwarcia w Nowej Dębie

poniedziałek — piatek 8:00-21:30

sobota 10:00-21:30

niedziela 14:00-21:30