Czwartek, 05 kwietnia 2018

Wystawa malarstwa Edwarda Kociańskiego

Samorządowy Ośrodek Kultury w Nowej Dębie zaprasza na wernisaż wystawy malarstwa Edwarda Kociańskiego, która odbędzie się 5 kwietnia 2018 r. o godz. 18:00 w sali kameralnej SOK.

Sztuka jest dla Edwarda Kociańskiego sposobem artykułowania myśli i przeżyć. Jak sam mówi: "Malarstwo swoje traktuję jako wypowiedź twórczą niepokojów artysty, związanych z przemijaniem czasu, natury, obserwowanej rzeczywistości". Artysta najchętniej realizuje się w malarstwie kolorystycznym. Buduje obrazy szeroką gamą układów kolorystycznych o różnym natężeniu światła. Jest bliski idei "rozstrzygania obrazu kolorem". Ujawnia w malarstwie temperament żywiołowego ekspresjonisty. Chętnie stosuje techniki, takie jak: olej, akryl i pastel. W tematyce przeważa akt, martwa natura, architektura i pejzaż – mówi historyk sztuki Aleksandra Żółkoś.

Edward Kociański - ur. w 1960 r. w Mielcu. Absolwent Liceum Sztuk Plastycznych w Rzeszowie. Studia w Instytucie Wychowania Artystycznego na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie - 1986. Dyplom z grafiki pod kierunkiem prof. Danuty Kołwzan-Nowickiej. Uprawia rysunek, grafikę i malarstwo. Członek Towarzystwa Przyjaciół Sztuk Pięknych w Przemyślu i prezes Stowarzyszenia Twórców Kultury Plastycznej w Mielcu. Ma na swoim koncie kilkadziesiąt wystaw zbiorowych (Ukraina, Francja, Węgry, Słowacja, Niemcy, Warszawa, Lublin, Krosno, Przemyśl, Krasiczyn, Rzeszów, Mielec, Dukla, Strzyżów, Stalowa Wola, Tarnów, Kolbuszowa, Łańcut) i 19 indywidualnych ( Mielec, Dukla, Przemyśl, Rzeszów, Bełchatów, Kraków, Lohne-Niemcy, Pieniężno, Szymbark, Dębica, Radom, Tarnobrzeg). Finalista "Obrazu roku" Art&Business w 2001 roku, w 2006 III nagroda w Ogólnopolskim Przeglądzie Pedagogów Plastyki, w 2007 nagroda marszałka Województwa Małopolskiego na Międzynarodowym Biennale Twórczości pedagogów w Tarnowie. Nagrodzony w 1994 przez prezydenta Mielca i w 2004 r. przez Zarząd Województwa Podkarpackiego za działalność i osiągnięcia na polu artystycznym. W 2010 uhonorowany medalem - Zasłużony dla Kultury Polskiej. Na co dzień pedagog plastyki w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Mielcu. Prowadzi również autorską pracownię dla dzieci i młodzieży w Samorządowym Centrum Kultury w Mielcu.


 

lista aktualności

Repertuar Kina

PT KINO NIECZYNNE

 

SO

KINO NIECZYNNE

 

NI

KINO NIECZYNNE

 

WT KINO NIECZYNNE

 

ŚR

KINO NIECZYNNE

 

ceny biletów » ZAPOWIEDZI »

 

Samorządowy Ośrodek Kultury w Nowej Dębie
39-460 Nowa Dęba, ul. Żeromskiego 2
tel./fax +48 15 8462410, e-mail: kultura@nowadeba.pl

Realizacja: Ideo
Powered by: Edito CMS

Godziny otwarcia w Nowej Dębie

poniedziałek — piatek 8:00-21:30

sobota 10:00-21:30

niedziela 14:00-21:30