Sobota, 28 października 2017

Koncert kameralno-oratoryjny w ramach 4. edycji Festiwalu muzyki kameralnej i organowej "Margaritae Baroci"

Festiwal muzyki kameralnej i organowej „MARGARITAE BAROCI” to propozycja Samorządowego Ośrodka Kultury w Nowej Dębie, który jest jego organizatorem. Nazwa „Margaritae Baroci” w języku łacińskim oznacza „Perły Baroku”. Tą nazwą organizator chce nawiązać to stylu muzycznego – baroku – do którego należą wykonywane w ramach festiwalu utwory.

 

koncert kameralno-oratoryjny

28 października, sobota, godz. 17:00

kościół p.w. Matki Bożej Królowej Polski w Nowej Dębie

 

W programie:

G.B.Pergolesi – STABAT MATER – na zespół kameralny sopran i alt

BOGURODZICA – na głos solo

BOŻE COŚ POLSKĘ – na zespół kameralny

 

Wykonawca:

KARIN WIKTOR-KAŁUCKA – sopran

Urodzona w 1967 roku w Dębicy, naukę śpiewu rozpoczęła w klasie prof. J. Redych-Czarnikowej w Szkole Muzycznej w Tarnowie. Ukończyła studia w Akademii Muzycznej w Katowicach w klasie śpiewu prof. A. Kościelniak. Studiowała także w Dreźnie w Hochschule für Musik (Aufbaustudium) pod kierunkiem prof. Christiana Elssnera. Od 1993 r. solistka Opery Krakowskiej. Ma w swoim repertuarze partie operowe i operetkowe. Występowała w Anglii, Belgii, Holandii, Niemczech i Szwajcarii. W sezonie 2002/2003 rozpoczęła współpracę z Operą na Zamku w Szczecinie.

 

Prof. dr hab. AGNIESZKA MONASTERSKA – alt

Absolwentka Akademii Muzycznej w Krakowie. Uzyskała dyplom z wyróżnieniem w klasie śpiewu prof. Barbary Walczyńskiej. Z zespołem kameralnym Capella Cracoviensis związana jest od roku 1986. W swoim dorobku artystycznym posiada większość największych dzieł oratoryjnych XVII i XVIII wieku, a także utwory współczesne m.in. J. Łuciuka, B. Schaeffera, R. Palestera. Współpracuje gościnne z innymi zespołami w kraju i za granicą. Równocześnie występuje z repertuarem kameralnym dając recitale z muzyką romantyczną, impresjonistyczną oraz XX wieku z towarzyszeniem fortepianu, organów lub kwartetu smyczkowego. Brała udział w festiwalach takich jak: Muzyka w Starym Krakowie, Dni Muzyki Organowej (Kraków), Europaisches Musikfest Stuttgart, Oregon Bach Festiwal (USA), Seoul International Musikfestival 91 (Korea Pd.), Wratislavia Cantans. Dokonała kilkunastu nagrań płytowych, między innymi Msza d- moll A. Hoffmana – dyr. Roland Bader, trzy krótkie opery Minutes na Orkiestrę kameralną i cztery glosy solowe D. Milhauda - dyr. A. Rickenbacher, Demiurgos (opera) – Orkiestra i Chór Polskiego Radia i Telewizji w Krakowie dyr.- J.F. Florentio Junior (partia Adeli). Zajmuje się także pracą pedagogiczną. Prowadzi klasę śpiewu solowego na Wydziale Wokalno-Aktorskim w Akademii Muzycznej w Krakowie. W latach 2006-2012 była Kierownikiem Katedry Wokalistyki, od roku 2012 jest Dziekanem Wydziału Wokalno-Aktorskiego.

 

KRAKOWSKI ZESPÓŁ KAMERALNY

Założony został w 1994 r. przez Łukasza Mikołaja Mateję – kierownika artystycznego, absolwenta Krakowskiej Akademii Muzycznej w klasie organów prof. Mirosławy Semeniuk-Podrazy oraz, student Chicago Musical College w klasie organów David’a Schreder’a, Stypendysta Roosevelt University. W jego skład wchodzą znakomici instrumentaliści, absolwenci Akademii Muzycznej w Krakowie. Zespół gra szeroki repertuar, obejmujący dzieła od Renesansu, aż do kompozycji z XX. wieku. Występuje na prestiżowych krajowych i zagranicznych festiwalach. Wykonał kilkaset koncertów w Polsce, Czechach, Austrii, Francji, Niemczech, Libanie i na Słowacji.

KATARZYNA MATEJA – skrzypce

ALELSANDRA RYMAROWICZ – skrzypce

BOGUSŁAWA JAGIELNICKA-HAWRYSZKÓW – altówka

EWA WOJSŁAW-BOBER – wiolonczela

JAN NOWICKI – kontrabas

ŁUKASZ MATEJA – basso continuo

 

Festiwal został dofinansowany przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach Programu Kultura – Interwencje 2017 – Edycja jesienna.

 

Pilkington Elektromontaż Dezamet Zakład Obrotu Towarowego Polpharma

lista aktualności

Repertuar Kina

WT

07.07

Słoń Benjamin

Biały, biały dzień

16:30

19:00

ŚR

08.07

Słoń Benjamin

Biały, biały dzień

16:30

19:00

PT

10.07

Obrazy bez autora

Zdrajca

15:30

19:00

SO

11.07

Zdrajca

Obrazy bez autora

15:30

18:30

WT

14.07

Obrazy bez autora

Zdrajca

15:30

19:00

ceny biletów » ZAPOWIEDZI »

Samorządowy Ośrodek Kultury w Nowej Dębie
39-460 Nowa Dęba, ul. Żeromskiego 2
tel./fax +48 15 8462410, e-mail: kultura@nowadeba.pl

Realizacja: Ideo
Powered by: Edito CMS

Godziny otwarcia w Nowej Dębie

poniedziałek — piatek 8:00-21:30

sobota 10:00-21:30

niedziela 14:00-21:30