Sobota, 11 listopada 2017

Koncert oratoryjno-symfoniczny w ramach 4. edycji Festiwalu muzyki kameralnej i organowej "Margaritae Baroci"

Festiwal muzyki kameralnej i organowej „MARGARITAE BAROCI” to propozycja Samorządowego Ośrodka Kultury w Nowej Dębie, który jest jego organizatorem. Nazwa „Margaritae Baroci” w języku łacińskim oznacza „Perły Baroku”. Tą nazwą organizator chce nawiązać to stylu muzycznego – baroku – do którego należą wykonywane w ramach festiwalu utwory.

 

Więcej o festiwalu tutaj.

 

koncert oratoryjno-symfoniczny

11 listopada, sobota, godz. 19:30

Samorządowy Ośrodek Kultury w Nowej Dębie

obowiązują bezpłatne rezerwacje dostępne w SOK od 6 listopada 2017 r.

 

W programie:

HYMN PAŃSTWOWY – na orkiestrę i chór
ROTA – na chór
G.Faure – REQUIEM d-moll op.48
G.Faure – PAWANA

 

Wykonawcy:

 

Karin Wiktor-Kałucka - sopran
Urodzona w 1967 roku w Dębicy, naukę śpiewu rozpoczęła w klasie prof. J. Redych-Czarnikowej w Szkole Muzycznej w Tarnowie. Ukończyła studia w Akademii Muzycznej w Katowicach w klasie śpiewu prof. A. Kościelniak. Studiowała także w Dreźnie w Hochschule für Musik (Aufbaustudium) pod kierunkiem prof. Christiana Elssnera. Solistka Opery Krakowskiej. Ma w swoim repertuarze partie operowe i operetkowe. Występowała w Anglii, Belgii, Holandii, Niemczech i Szwajcarii. W sezonie 2002/2003 rozpoczęła współpracę z Operą na Zamku w Szczecinie.

Jacek Ozimkowski - bas/baryton
Absolwent Państwowej Szkoły Muzycznej II stopnia im. Władysława Żeleńskiego w Krakowie w klasie organów prof. Andrzeja Białki. W 1995 r. ukończył z wyróżnieniem studia wokalne pod kierunkiem prof. Wojciecha Jana Śmietany w Akademii Muzycznej w Krakowie, następnie rozpoczął pracę w tejże Akademii. W 1995 r. wygrał europejski konkurs na stypendium firmy YAMAHA. W tym samym roku uzyskał dyplom Ministra Kultury i sztuki za szczególne osiągnięcia wokalne. Dokonał nagrań do Polskiego Radia i TV. Niezależnie od koncertów w Polsce występował w: Szwajcarii, Niemczech, Francji, Belgii, Szwecji, Norwegii, USA, Ukrainie, Litwie i Włoszech. W jego repertuarze znajdują się partie z oper Mozarta, Webera, Verdiego, Moniuszki, Czajkowskiego i innych. Nie brak również pozycji muzyki oratoryjno-kantatowej i liryki wokalnej. Jest jednym z czołowych solistów zespołu Capella Cracoviensis; współpracuje z Operą Krakowską i Teatrem Muzycznym w Gliwicach, a także z zespołami Muzyki Dawnej: Harmonologia, Concerto Polacco, Kapela Jasnogórska. Od 2012 roku prodziekan Wydziału Wokalno-Aktorskiego Akademii Muzycznej w Krakowie.

Dr hab. Tomasz Chmiel - dyrygent
Dyrygent, pianista, aranżer. Urodził się w 1970 roku w Rzeszowie. W latach 1989-96 studiował w Akademii Muzycznej w Krakowie w klasie dyrygentury prof. Jerzego Katlewicza oraz w klasie fortepianu doc. Marka Koziaka, kończąc oba kierunki z wyróżnieniem. Wielokrotnie brał udział w seminariach Akademii Bachowskiej w Stuttgarcie prowadzonych przez Helmutha Rillinga. W kwietniu 1994 roku zdobył I miejsce w I Ogólnopolskim Przeglądzie Młodych Dyrygentów im. Witolda Lutosławskiego w Białymstoku – nagrodzony przez Instytut Kultury Austriackiej w Warszawie udziałem w kursie mistrzowskim w Salzburgu. Dwukrotny stypendysta Ministerstwa Kultury i Sztuki, w czerwcu 1995 roku otrzymał Stypendium Twórcze Miasta Krakowa. Rok później uczestniczył w The Annaghmakerrig Sinfonia Summer School w Południowej Irlandii. Współpracuje z Operą Krakowską, Teatrem Muzycznym w Lublinie i Operą Kameralną w Krakowie. Oprócz pracy naukowo-dydaktycznej w Akademii Muzycznej w Krakowie jest dyrygentem Krakowskiej Młodej Filharmonii. Prowadził liczne koncerty w kraju – m.in. z Orkiestrą Filharmonii Krakowskiej, Szczecińskiej, Białostockiej, Rzeszowskiej, Łódzkiej a także z Toruńską Orkiestrą Kameralną – oraz poza jego granicami, odbywając tournée zagraniczne, m.in. z Orkiestrą Filharmonii Częstochowskiej (Szwecja, Korea Południowa), Krakowską Młodą Filharmonią (Holandia, Francja, Belgia, Niemcy).

Marek Kluza – przygotowanie połączenia chórów
Dyrygent i pedagog, absolwent Akademii Muzycznej w Krakowie. W swoim dorobku ma on m. in. założenie Chóru Kameralnego Cantores Cracovienses. Od 1989 roku pracuje w Zespole Państwowych Szkół Muzycznych im. M. Karłowicza w Krakowie, gdzie obecnie jest dyrygentem orkiestr dziecięcych, chóru II st. i zespołu wokalnego. Przez ok. 15 lat był chórmistrzem i zastępcą dyrektora Chóru Polskiego Radia. Od 2006 roku związał się z Operą Krakowską, pracując na początku jako kierownik Chóru Opery Krakowskiej, a następnie kierownik Chóru  Dziecięcego.

- Chór Sanktuarium Św. Jana Pawła II
- Chór „Krakowskiej Młodej Filharmonii”
- Akademicki Chór  Politechniki Krakowskiej „Cantata”
- Orkiestra Symfoniczna „Krakowskiej Młodej Filharmonii”

 

Festiwal został dofinansowany przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach Programu Kultura – Interwencje 2017 – Edycja jesienna.

 

Pilkington Elektromontaż Dezamet Zakład Obrotu Towarowego Polpharma

lista aktualności

Repertuar Kina

WT

07.07

Słoń Benjamin

Biały, biały dzień

16:30

19:00

ŚR

08.07

Słoń Benjamin

Biały, biały dzień

16:30

19:00

PT

10.07

Obrazy bez autora

Zdrajca

15:30

19:00

SO

11.07

Zdrajca

Obrazy bez autora

15:30

18:30

WT

14.07

Obrazy bez autora

Zdrajca

15:30

19:00

ceny biletów » ZAPOWIEDZI »

Samorządowy Ośrodek Kultury w Nowej Dębie
39-460 Nowa Dęba, ul. Żeromskiego 2
tel./fax +48 15 8462410, e-mail: kultura@nowadeba.pl

Realizacja: Ideo
Powered by: Edito CMS

Godziny otwarcia w Nowej Dębie

poniedziałek — piatek 8:00-21:30

sobota 10:00-21:30

niedziela 14:00-21:30