Piątek, 15 września 2017

Koncert kameralny w ramach 4. edycji Festiwalu muzyki kameralnej i organowej "Margaritae Baroci"

 

Festiwal muzyki kameralnej i organowej „MARGARITAE BAROCI” to propozycja Samorządowego Ośrodka Kultury w Nowej Dębie, który jest jego organizatorem. Nazwa „Margaritae Baroci” w języku łacińskim oznacza „Perły Baroku”. Tą nazwą organizator chce nawiązać to stylu muzycznego – baroku – do którego należą wykonywane w ramach festiwalu utwory.

 

Więcej o festiwalu tutaj.

 

koncert kameralny - z okazji otwarcia 20. Spotkania Młodych Diecezji Sandomierskiej

15 września, piątek, godz. 17:00

Kościół Matki Bożej Królowej Polski w Nowej Dębie

 

W programie:

A.Vivaldi – CZTERY PORY ROKU.

 

Wykonawcy:

JAKUB MICHALAK – 20-letni skrzypek, solista i kameralista.

Edukację muzyczną rozpoczął w wieku 8 lat jako uczeń II klasy szkoły podstawowej w Skale w woj. małopolskim. Od 2005 roku uczęszczał równolegle do Prywatnej Profesjonalnej Szkoły Muzycznej I Stopnia im. Aleksandra Dębskiego w Krakowie do klasy skrzypiec dr Danuty Augustyn. Szkołę tą ukończył z wyróżnieniem po pięciu latach nauki i z pierwszą lokatą dostał się do Państwowej Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej II stopnia im. Fryderyka Chopina w Krakowie, gdzie od 2010 roku do momentu ukończenia szkoły średniej, był uczniem w klasie skrzypiec prof. Antoniego Cofalika. Jako uczeń gimnazjum i liceum muzycznego aktywnie uczestniczył w wydarzeniach muzycznych, angażował się w działalność koncertowo-solistyczną zespołów kameralnych jako członek, koncertmistrz i solista orkiestry kameralnej "Camerata di Cracovia", Krakowskiej Orkiestry Kameralnej "Ardente" oraz szkolnej orkiestry symfonicznej "Ostinato". W ramach współpracy szkoły ze Stowarzyszeniem „Les Heures musicales de la Vallée de la Bresle” we Francji pod przewodnictwem JeanPierre Menuge odbył jako członek orkiestry, solista lub członek zespołu kameralnego kilka tournee z koncertami po Picardii i Normandii wykonując utwory muzyki barokowej, oratoryjnej oraz współczesnych kompozytorów polskich i zagranicznych. Niezależnie od działalności koncertowej oraz nauki pod okiem Pana Prof. Antoniego Cofalika starał się rozwijać swoje umiejętności gry solistycznej i kameralnej uczestnicząc w warsztatach muzycznych, kursach, a także konkursach szkolnych, regionalnych, ogólnopolskich oraz międzynarodowych. Corocznie był laureatem pierwszego miejsca w konkursach gry solowej na skrzypcach w swojej szkole, miał też kilka ważnych sukcesów w konkursach ogólnopolskich i międzynarodowych, jak również sukcesów artystycznych w ramach działalności koncertowej. Jego umiejętności zostały także docenione przez Fundację Pro Musica Bona oraz Krajowy Fundusz na rzecz Dzieci wybitnie uzdolnionych. Dzięki Fundacji Pro Musica Bona miał zaszczyt występować dwukrotnie jako solista z Krakowską Orkiestrą Kameralną pod dyr. Prof. Stanisława Krawczyńskiego, obecnego rektora Akademii Muzycznej w Krakowie. Został również stypendystą Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego za osiągnięcia artystyczne za rok szkolny 2015/2016. W roku ubiegłym ukończył szkołę średnią i z pierwszą lokatą dostał się na wydział instrumentalny Akademii Muzycznej w Krakowie, gdzie w klasie skrzypiec Pani Prof. Kai Danczowskiej kontynuuje zgłębianie tajników gry skrzypcowej.

 

KRAKOWSKI ZESPÓŁ KAMERALNY

Założony został w 1994 r. przez Łukasza Mikołaja Mateję – kierownika artystycznego, absolwenta Krakowskiej Akademii Muzycznej w klasie organów prof. Mirosławy Semeniuk-Podrazy oraz, student Chicago Musical College w klasie organów David’a Schreder’a, Stypendysta Roosevelt University. W jego skład wchodzą znakomici instrumentaliści, absolwenci Akademii Muzycznej w Krakowie. Zespół gra szeroki repertuar, obejmujący dzieła od Renesansu, aż do kompozycji z XX. wieku. Występuje na prestiżowych krajowych i zagranicznych festiwalach. Wykonał kilkaset koncertów w Polsce, Czechach, Austrii, Francji, Niemczech, Libanie i na Słowacji.

KATARZYNA MATEJA – skrzypce

ALELSANDRA RYMAROWICZ – skrzypce

BOGUSŁAWA JAGIELNICKA-HAWRYSZKÓW – altówka

EWA WOJSŁAW-BOBER – wiolonczela

JAN NOWICKI – kontrabas

ŁUKASZ MATEJA – klawesyn, słowo mówione

Pilkington Elektromontaż Dezamet Zakład Obrotu Towarowego Polpharma

lista aktualności

Repertuar Kina

WT

07.07

Słoń Benjamin

Biały, biały dzień

16:30

19:00

ŚR

08.07

Słoń Benjamin

Biały, biały dzień

16:30

19:00

PT

10.07

Obrazy bez autora

Zdrajca

15:30

19:00

SO

11.07

Zdrajca

Obrazy bez autora

15:30

18:30

WT

14.07

Obrazy bez autora

Zdrajca

15:30

19:00

ceny biletów » ZAPOWIEDZI »

Samorządowy Ośrodek Kultury w Nowej Dębie
39-460 Nowa Dęba, ul. Żeromskiego 2
tel./fax +48 15 8462410, e-mail: kultura@nowadeba.pl

Realizacja: Ideo
Powered by: Edito CMS

Godziny otwarcia w Nowej Dębie

poniedziałek — piatek 8:00-21:30

sobota 10:00-21:30

niedziela 14:00-21:30