Sobota, 18 czerwca 2016

MILITARIADA 2016 - ukłon dla 1000-letniej historii, pokazy Armii RP oraz koncerty gwiazd: KASIA POPOWSKA, DUDLEY TAFT, FEEL

W trzeci weekend czerwca północne Podkarpacie co roku zamienia się w poligon muzyczno-militarny. „Militariada 2016”, która już ósmy raz odbędzie się w dniach 18-19 czerwca br. w Nowej Dębie, niewątpliwie wpisała się w regionalny kalendarz ciekawych wydarzeń. W tym roku zapowiada się w gwiazdorskiej obsadzie – będziemy gościć KASIĘ POPOWSKĄ, DUDLEY TAFT Live in Europe oraz zespół FEEL! Zobaczymy też wczesnośredniowieczne widowisko historyczne o narodzinach Polski. Nowością będzie nowa lokalizacja imprezy - tuż za wjazdem na tereny rekreacyjno-parkowe "Nad zalewem" przy ul. Kościuszki.

 

Jak co roku, w sobotę i niedzielę od godz. 15:00, miłośnicy militariów będą mogli oglądać  sprzęt wojskowy i pokazy w wykonaniu  grup rekonstrukcyjnych z wykorzystaniem pojazdów militarnych. Zaplanowane atrakcje wojskowe to: zmechanizowany dynamiczny pokaz działania plutonu rozpoznawczego w wykonaniu 21. Brygady Strzelców Podhalańskich z Rzeszowa,  pokaz wyszkolenia plutonu szturmowego w wykonaniu 25. Brygady Kawalerii Powietrznej z Tomaszowa Mazowieckiego, pokazy walk w wykonaniu 6 Brygady Powietrznodesantowej z Krakowa – Bielska Białej. W niedzielę Chorągiew Rycerstwa Ziemi Sandomierskiej wybuduje na terenie Militariady obozowisko średniowieczne z wieloma atrakcjami dla dzieci i dorosłych. W ramach REKONSTRUKCJI HISTORYCZNO-MILITARNYCH OD GODZ. 16:00 (w nawiązaniu do jubileuszu 1050-lecia Chrztu Polski) wykonane zostaną pokazy:przemarsz wojsk Księcia Mieszka z powitaniem przez Komesa Sandomierskiego, przemowy i chrzest Księcia Mieszka I i Księżny Dobrawy przez Biskupa Jordana, żywot Mieszka I – od władcy Polan do księcia Polski, potyczka Polan z Wieletami.

 

W tym roku koncerty muzyczne rozpoczną się praktycznie kilka minut po godzinie 15:00. Zaprosiliśmy zespoły muzyczne, prezentujące różne gatunki muzyki. W sobotnie popołudnie i wieczór na scenie wystąpią: A LITTLE MADNESS, BLANT, RENOMA, AUDIOTIES. W niedzielę posłuchamy koncertów: THE SABAŁA BACAŁA, Studio Muzyki Rozrywkowej eMKa, THE TREPP. Koncerty spuentowane zostaną gwiazdorskimi wykonaniami w sobotę: KASI POPOWSKIEJ a w niedzielę: DUDLEY’a TAFT’a w trakcie trasy Live in Europe oraz zespołu FEEL

 

Militariada wpisała się w kalendarz imprez Województwa Podkarpackiego. Kolejny raz uzyskała prestiżowy patronat Marszałka Województwa pana Władysława Ortyla a Województwo Podkarpackie jest oficjalnym Partnerem Militariady. Na stoisku promocyjnym będzie można otrzymać szereg informacji i pomocy turystycznych związanych z naszym pięknym i wyjątkowym regionem.

Wyjątkowe stoisko zbrojeniowe prezentować będą Zakłady Metalowe DEZAMET. To firma która swoją działalność zapoczątkowała przed II wojną światową w ramach planu COP jako Wytwórnia Amunicji Nr 3 w Dębie. Następnie dała podwaliny dzisiejszej Nowej Dębie powołując do życia wiele instytucji miejskich. Obecnie DEZAMET swoją flagową działalność skupia na produkcji militarnej, m.in. dla Polskich Sił Zbrojnych.

 

Na imprezie zapraszamy do odwiedzenia stoisk z militariami, cateringu z różnorodnym menu a także wesołego miasteczka. Swoich sił będzie można spróbować na strzelnicach. To oczywiście nie wszystkie atrakcje, a żeby przekonać się o tym jak gorąca będzie atmosfera zapraszamy wszystkich  na militarne święto Nowej Dęby 18 i 19 czerwca od godz. 15:00. 

 

W tym roku honorowy patronat nad Militariadą objęli:

Z ramienia Ministerstwa Obrony Narodowej – Dowódca  Dowódca Generalny Rodzajów Sił Zbrojnych gen. broni Mirosław Różański

Wojewoda Podkarpacki Ewa Leniart

Marszałek Województwa Podkarpackiego Władysław Ortyl

 

Organizatorami  tegorocznej edycji Militariady są: Burmistrz Miasta i Gminy Nowa Dęba, Samorządowy Ośrodek Kultury w Nowej Dębie oraz Nowodębskie Towarzystwo Społeczno-Kulturalne.

 

Dziękujemy wszystkim Sponsorom, dzięki którym impreza może mieć tak bogaty program.

 

Zapraszamy do obejrzenia zwiastuna tegorocznej imprezy.

 

Poniżej film sprawozdawczy z przed roku.

 

 

Klikając obok można pobrać Regulamin Militariady 2016, który obowiązuje każdą osobę biorącą udział w imprezie bądź znajdującą się na jej terenie oraz plan terenu Militariady. Organizatorzy zastrzegają sobie prawo do ew. zmian w programie.

 

Zapraszamy na profil Militariady w serwisie Facebook.

 

Partnerem Militariady 2016 jest:

 

 

lista aktualności

Repertuar Kina

WT

18.02

Śnieżka i fantastyczna...

1917

Kłamstewko

16:00

17:45

20:00

ŚR

19.02

Śnieżka i fantastyczna...

1917

Kłamstewko

16:00

17:45

20:00

PT

21.02

Gang Zwierzaków

Kłamstewko

365 dni

16:00

17:45

19:45

SO

22.02

Gang Zwierzaków

Kłamstewko

365 dni

16:00

17:45

19:45

 NI

23.02

Gang Zwierzaków

Kłamstewko

365 dni

16:00

17:45

19:45

ceny biletów » ZAPOWIEDZI »

Samorządowy Ośrodek Kultury w Nowej Dębie
39-460 Nowa Dęba, ul. Żeromskiego 2
tel./fax +48 15 8462410, e-mail: kultura@nowadeba.pl

Realizacja: Ideo
Powered by: Edito CMS

Godziny otwarcia w Nowej Dębie

poniedziałek — piatek 8:00-21:30

sobota 10:00-21:30

niedziela 14:00-21:30