Sobota, 22 października 2016

Koncert kameralny w Cyganach w ramach 3. edycji Festiwalu muzyki kameralnej i organowej "Margaritae Baroci"

Festiwal muzyki kameralnej i organowej „MARGARITAE BAROCI” to propozycja Samorządowego Ośrodka Kultury w Nowej Dębie, który jest jego organizatorem. Nazwa „Margaritae Baroci” w języku łacińskim oznacza „Perły Baroku”. Tą nazwą organizator chce nawiązać to stylu muzycznego – baroku – do którego należą wykonywane w ramach festiwalu utwory. Edycja w 2016 roku obejmuje cykl ośmiu koncertów, w tym cztery kameralne, trzy organowe oraz jeden oratoryjno-symfoniczny.

Więcej o festiwalu tutaj.

 

 

Sobota, 22 października 2016 r., godz. 18:30. Kościół parafialny w Cyganach

Wstęp na koncert wolny – bez rezerwacji miejsc.

 

W PROGRAMIE:
A.B.Marcello – Koncert obojowy d-moll

J.S.Bach– Koncert skrzypcowy g-moll

J.S.Bach – Koncert obojowo-skrzypcowy d-moll

 

KONCERT WYKONAJĄ:

Soliści

Monika Sęk – obój

Gabriela Opacka – skrzypce

Krakowski Zespół Kameralny

Katarzyna Mateja – skrzypce

Aleksandra Rymarowicz – skrzypce

Bogusława Jagielnicka-Hawryszków – altówka

Karolina Kalinowska – wiolonczela

Jan Nowicki – kontrabas

Łukasz Mateja – BC, organy

 

Monika Sęk – obój solo

Jest absolwentką krakowskiej Akademii Muzycznej, aktualnie studentką studiów podyplomowych macierzystej uczelni w klasie prof. Jerzego Kotyczki. Od października 2012 r. jest I oboistką – muzykiem solistą Opery Krakowskiej, a także członkinią Kwartetu Solistów Opery Krakowskiej. Wcześniej I oboistka Polskiej Orkiestry „Sinfonia Iuventus” w Warszawie. Współpracuje z czołowymi polskimi orkiestrami: Orkiestra Akademii Beethovenowskiej, Sinfonietta Cracovia, Polska Filharmonia Kameralna w Sopocie, Orkiestra Miasta Tychy AUKSO, Narodowa Orkiestra Symfoniczna Polskiego Radia w Katowicach. Pracuje pod batutą takich dyrygentów jak: Krzysztof Penderecki, Jacek Kaspszyk, Tomasz Tokarczyk, Wojciech Rajski, Gabriel Chmura, Stanisław Krawczyński, Michał Klauza, Michał Nesterowicz, Maciej Tworek, Michał Dworzyński, Sławomir Adam Wróblewski, Massimiliano Caldi, Jean-Luc Tingaud. Jest laureatką prestiżowych konkursów muzycznych: III Nagrody na IV Międzynarodowym Akademickim Konkursie Oboistów i Fagocistów w Łodzi (2011), III Nagrody na Lions European Music Competition for Oboe w Maastricht w Holandii (2011), a także Finalistką na IX Ogólnopolskim Konkursie Zespołów Kameralnych w Warszawie (2012) i Laureatką II Nagrody na Concours pour Jenues Solistes w Luksemburgu (2012).

 

Gabriela Opacka – skrzypce solo

Naukę gry na skrzypcach rozpoczęła w wieku 5 lat w Zespole Państwowych Szkół Muzycznych w Przemyślu pod kierunkiem mgr Krzysztofa Nowińskiego. Ukończyła studia licencjackie na Akademii Muzycznej w Krakowie w klasie skrzypiec dr hab. P. Tarcholika, u którego obecnie kontynuuje naukę na studiach magisterskich. W ramach stypendium „Erasmus” podjęła naukę pod kierunkiem prof. K. Śmietany w Guildhall School of Music and Drama w Londynie. W 2012 r. otrzymała III nagrodę w Międzynarodowym Konkursie „Young Paganini” w Legnicy. W 2014 r. jako laureatka akademickiego konkursu „Debiut z orkiestrą”, wykonała Koncert skrzypcowy A. Głazunowa pod dyrekcją Maestro J. Maksymiuka z Orkiestrą Akademii Muzycznej w Krakowie. Występowała z Narodową Orkiestrą Symfoniczną Polskiego Radia w Katowicach, Orkiestrą Filharmonii Podkarpackiej, oraz Przemyską Orkiestrą Kameralną. Poszerza również warsztat muzyczny i zdobywa doświadczenie wykonując muzykę kameralną i orkiestrową.

 

Krakowski Zespół Kameralny

Założony został w 1994 r. przez Łukasza Mikołaja Mateję – kierownika artystycznego, absolwenta Krakowskiej Akademii Muzycznej w klasie organów prof. Mirosławy Semeniuk-Podrazy oraz, student Chicago Musical College w klasie organów David’a Schreder’a, Stypendysta Roosevelt University. W jego skład wchodzą znakomici instrumentaliści, absolwenci Akademii Muzycznej w Krakowie. Zespół gra szeroki repertuar, obejmujący dzieła od Renesansu, aż do kompozycji z XX. wieku. Występuje na prestiżowych krajowych i zagranicznych festiwalach. Wykonał kilkaset koncertów w Polsce, Czechach, Austrii, Francji, Niemczech, Libanie i na Słowacji.

 

lista aktualności

Repertuar Kina

WT

07.07

Słoń Benjamin

Biały, biały dzień

16:30

19:00

ŚR

08.07

Słoń Benjamin

Biały, biały dzień

16:30

19:00

PT

10.07

Obrazy bez autora

Zdrajca

15:30

19:00

SO

11.07

Zdrajca

Obrazy bez autora

15:30

18:30

WT

14.07

Obrazy bez autora

Zdrajca

15:30

19:00

ceny biletów » ZAPOWIEDZI »

Samorządowy Ośrodek Kultury w Nowej Dębie
39-460 Nowa Dęba, ul. Żeromskiego 2
tel./fax +48 15 8462410, e-mail: kultura@nowadeba.pl

Realizacja: Ideo
Powered by: Edito CMS

Godziny otwarcia w Nowej Dębie

poniedziałek — piatek 8:00-21:30

sobota 10:00-21:30

niedziela 14:00-21:30