Niedziela, 03 maja 2015

Czwarty koncert drugiej edycji Festiwalu muzyki kameralnej i organowej "MARGARITAE BAROCI"

Festiwal muzyki kameralnej i organowej „MARGARITAE BAROCI” to propozycja Samorządowego Ośrodka Kultury w Nowej Dębie, który jest jego organizatorem. Nazwa „Margaritae Baroci” w języku łacińskim oznacza „Perły Baroku”. Tą nazwą organizator chce nawiązać to stylu muzycznego – baroku – do którego należą wykonywane w ramach festiwalu utwory. Edycja w 2015 roku obejmuje cykl siedmiu koncertów, w tym po trzy kameralne i organowe oraz oratoryjno-symfoniczny.

Więcej o festiwalu tutaj.

 

 

Niedziela, 3 maja 2015 r., godz. 18:00. Sala widowiskowa Samorządowego Ośrodka Kultury w Nowej Dębie

Wstęp na koncert bezpłatny - obowiązują darmowe wejściówki dostępne w sekretariacie SOK.

 

Koncert wykonają:


Karin Wiktor-Kałucka – Sopran
Urodzona w 1967 roku w Dębicy, naukę śpiewu rozpoczęła w klasie prof. J. Redych-Czarnikowej w Szkole Muzycznej w Tarnowie. Ukończyła studia w Akademii Muzycznej w Katowicach w klasie śpiewu prof. A. Kościelniak. Studiowała także w Dreźnie w Hochschule für Musik (Aufbaustudium) pod kierunkiem prof. Christiana Elssnera. Solistka Opery Krakowskiej. Ma w swoim repertuarze partie operowe i operetkowe. Występowała w Anglii, Belgii, Holandii, Niemczech i Szwajcarii. W sezonie 2002/2003 rozpoczęła współpracę z Operą na Zamku w Szczecinie.  
Agnieszka  Cząstka – Alt
Solistka Opery Krakowskiej. Ukończyła Wydział Wokalno-Aktorski AM w Krakowie w klasie śpiewu prof. Barbary Niewiadomskiej. Sztukę śpiewu doskonali również w trakcie kursów mistrzowskich prof. Ryszarda Karczykowskiego. W teatrze krakowskim zadebiutowała w roli Czarownicy w Jasiu i Małgosi E. Humperdincka, a następnie w partii Jadwigi w Strasznym dworze St. Moniuszki. Współpracuje m. in. z teatrami operowymi w Polsce oraz holenderskimi agencjami muzycznymi „Ten Have Impresariaat” oraz „Supierz Artist Management”. Występuje w Polsce i poza jej granicami, (USA, Benelux, Austria, Niemcy, Francja, Włochy, Czechy, Słowacja, Ukraina, Rosja). W kwietniu 2006 roku wykonywała główną partię Matki w światowym prawykonaniu Symfonii Holocaustu Pociąg Richarda Edlingera, którą poprowadził dyr. Tomasz Bugaj w Filharmonii im. K. Szymanowskiego w Krakowie. W lutym 2007 roku brała udział jako Jadwiga w premierowym wykonaniu opery Straszny Dwór St. Moniuszki w Rosemont Theatre w Chicago, na zaproszenie Paderewski Symphony Orchestra of Chicago oraz Filharmonii im. R. Traugutta w Warszawie.  
Ryszard Źróbek – Dyrygent
Absolwent Akademii Muzycznej w Krakowie. Ukończył również z wyróżnieniem Podyplomowe Studia Chórmistrzowskie na Akademii Muzycznej w Bydgoszczy. W latach 1990 -2001 był dyrygentem i kierownikiem artystycznym Krakowskiego Towarzystwa Śpiewackiego ECHO. W latach 1993-1999 dyrygował chórem męskim LUTNIA ROBOTNICZA. W latach 2001-2007 pełnił funkcję dyrygenta Krakowskiego Chóru Akademickiego Uniwersytetu Jagiellońskiego. Od 1992 roku kieruje Chórem I Liceum Ogólnokształcącego im. Bartłomieja Nowodworskiego w Krakowie.  Uczestniczył w projektach Akademii Bachowskiej Helmuta Rillinga ze Stuttgartu. Współpracował z orkiestrami młodzieżowymi z Frankfurtu n. Menem w Niemczech. Koncertował w wielu krajach Europy: Niemcy, Włochy, Francja, Szwajcaria, Finlandia, Słowenia, Chorwacja, a także w Japonii i Izraelu. Dokonał nagrań muzyki do filmów oraz na płytach CD i DVD.Prowadzone przez niego zespoły zdobyły wiele nagród na konkursach chóralnych krajowych i międzynarodowych. Za swoją działalność został odznaczony przez Ministra Kultury, Ministra Edukacji Narodowej i Prezydenta Miasta Krakowa.  
Krakowska Orkiestra Radiowa  
W jej składzie znajdują się znakomici instrumentaliści, absolwenci Akademii Muzycznej w Krakowie oraz byli członkowie rozwiązanej przed laty Orkiestry Polskiego Radia i Telewizji w Krakowie. Zespół posiada szeroki repertuar, obejmujący dzieła od Renesansu, aż do kompozycji  z XX. wieku. Występuje na prestiżowych krajowych i zagranicznych festiwalach. Wykonał kilkaset koncertów w Polsce, Austrii, Niemczech, Francji, Czechach i na Słowacji, a także w Libanie na zaproszenie tamtejszego Ministerstwa Kultury. Współpracuje z wybitnymi dyrygentami, solistami  i chórami w Kraju.  
Chór  „Kanon” im. B. Nowodworskiego w Krakowie
Został założony w 1986 r. Chór, zrzeszający ok. 80 osób, osiąga znaczące sukcesy w ogólnopolskich i międzynarodowych przeglądach. Do jego największych sukcesów ostatnich lat należy II miejsce podczas międzynarodowego festiwalu chóralnego w Warszawie w 2010 r. Chór prowadzi współpracę z zespołami z Włoch, Niemiec i Stanów Zjednoczonych. W repertuarze chóru znajduje się muzyka z różnych epok, różnych stylów muzycznych: utwory sakralne, pieśni patriotyczne, ludowe, gospel oraz muzyka popularna.

 

W programie:
Antonio Vivaldi – Gloria (na chór, orkiestrę sopran i alt)
Georg Friedrich Handel – Alleluja
blok Gaude Mater Polonia z utworami do słów papieża św. Jana Pawła II

 

Pliki do pobrania

pobierz katalog festiwalu

lista aktualności

Repertuar Kina

WT

07.07

Słoń Benjamin

Biały, biały dzień

16:30

19:00

ŚR

08.07

Słoń Benjamin

Biały, biały dzień

16:30

19:00

PT

10.07

Obrazy bez autora

Zdrajca

15:30

19:00

SO

11.07

Zdrajca

Obrazy bez autora

15:30

18:30

WT

14.07

Obrazy bez autora

Zdrajca

15:30

19:00

ceny biletów » ZAPOWIEDZI »

Samorządowy Ośrodek Kultury w Nowej Dębie
39-460 Nowa Dęba, ul. Żeromskiego 2
tel./fax +48 15 8462410, e-mail: kultura@nowadeba.pl

Realizacja: Ideo
Powered by: Edito CMS

Godziny otwarcia w Nowej Dębie

poniedziałek — piatek 8:00-21:30

sobota 10:00-21:30

niedziela 14:00-21:30