Piątek, 16 grudnia 2011

SOK otwiera swoje podwoje

Koncerty, kino 3D, unikatowe wydawnictwa – tak Samorządowy Ośrodek Kultury rozpoczyna swoją działalność po gruntownej modernizacji.

   Nowoczesne wnętrza, efektowna kolorystyka, intrygujące rozwiązania estetyczne. Od 16 grudnia mieszkańcy miasta i gminy Nowa Dęba oraz całego Podkarpacia będą mogli delektować się pięknymi wnętrzami i korzystać z pełni dobrodziejstw nowodębskiego przybytku kultury.
 

 

KONCERTY
16 grudnia – Partita

   Już 16 grudnia wszyscy zainteresowani mogą zobaczyć przestronne sale Domu Kultury oraz wysłuchać koncert zespołu Partita. Tego dnia zaśpiewa m. in. Andrzej Frajndt, który lata młodości spędził w naszym mieście, a swoje pierwsze kroki w świecie muzyki stawiał na deskach dawnego Klubu Fabrycznego.
   Ze względu na duże zainteresowanie, przewidziane są dwa występy: o godz. 18 i godz. 20. Darmowe bilety na to wydarzenie można odbierać w siedzibie Domu Kultury (ul. Żeromskiego 2, Nowa Dęba) od poniedziałku, 12 grudnia, w godz. 10-16.

 

27 grudnia – Sagittarius, The End, Nie-bo

   To będzie niesamowity wieczór muzyczno-sentymentalny: koncert utworów Sagittariusa, The End i Nie-bo w wykonaniu Roberta Lubery, Mariusza Moskalewicza, ks. Andrzeja Bernasia, Andrzeja Paprota i Andrzeja Kosiorowskiego. Pomysł na to świetne wydarzenie kiełkował w umyśle Roberta Lubery i władz miasta od ponad roku. Koncert to jeden z elementów wspominkowych atrakcji. Towarzyszyć mu będzie wystawa archiwalnych zdjęć zespołu, a w niedalekiej przyszłości powstanie wydawnictwo płytowe, zawierające archiwalne nagrania tych nowodębskich zespołów.

 

KINO 2D i 3D

   17 grudnia rusza długo wyczekiwane kino, w tym projekcje 3D. Na otwarcie proponujemy najnowsze hity: „Bitwę Warszawską” Jerzego Hoffmana oraz „Listy do M.” (w dn. 17, 18, 21, 22, 23 grudnia). Jako następne będą wyświetlone kolejne filmy: „Artur ratuje gwiazdkę” (26-31 grudnia), „Mission: impossible. Ghost Protocol” (4-8 stycznia 2012 r.).

 

SESJA I ALBUM

    28 grudnia odbędzie się uroczysta sesja Rady Miejskiej, w czasie której zostaną wręczone Medale "Zasłużony dla Miasta i Gminy Nowa Dęba" z okazji 50-lecia nadania praw miejskich. Na przybyłych na sesję czeka również promocja albumu fotografii z okazji 50-lecia Nowej Dęby i wystawa zdjęć z tegoż wydawnictwa, w eleganckich wnętrzach kawiarenki w SOK. Album zawiera zarówno fotografie wspomnieniowe, archiwalne, jak również reprezentujące współczesny wygląd naszego miasta. Wkrótce czeka nas również spotkanie promocyjne kolejnego Zeszytu Nowodębskiego Towarzystwa Społeczno-Kulturalnego, zawierająca niezwykle cenne artykuły z historii Nowej Dęby i okolic.
   Rok zakończymy przemarszem z pochodniami i występami kabaretowymi 31 grudnia po godz. 16.

 

Zapraszamy!
 

   Remont obiektu kosztował ponad 6,5 mln zł, z czego termomodernizacja pochłonęła niemal 1,5 mln zł, a przebudowa wnętrza – ponad 5 mln zł. W ramach termomodernizacji budynek ocieplono, wymieniono stolarkę, blacharkę i instalację odgromową. Gazowy system ogrzewania zmieniono na tańsze ciepło z miejskiej kotłowni ekologicznej. Budynek zyskał nowoczesną bryłę i kolorystykę. We wnętrzu wymieniono wszystkie instalacje, dołożono wentylację mechaniczną i klimatyzację, monitoring itp. Wszystkie pomieszczenia SOK zostały nowocześnie zaaranżowane, m.in. dzięki użyciu naturalnych materiałów (granit, ceramika, drewno). Całość jest niesamowicie iluminowana oświetleniem punktowym, świetlówkami i listwami świetlnymi z energooszczędnym światłem LED. Co ważne: obiekt przystosowano do potrzeb osób niepełnosprawnych (winda zewnętrzna i wewnętrzna, drzwi otwierane samoczynnie, toalety dla niepełnosprawnych).
   Niewątpliwie najnowocześniejszym pomieszczeniem jest sala widowiskowa. Wyposażona w 265 miejsc oraz nowoczesny sprzęt kinowy, nagłośnieniowy i oświetleniowy (najwyższej klasy reflektory i naświetlacze LED, pozwlające uzyskać 16,7 mln barw), wytłumiona specjalnymi materiałami dźwiękochłonnymi. Kino oparte jest na cyfrowym projektorze kinowym, z możliwością wyświetlania filmów w technice 2D i 3D. Nowoczesne nagłośnienie zapewniają zestawy głośników zaekranowych i superbasowych oraz rozmieszczone na sali głośniki „efektowe”. Filmy będą wyświetlane na specjalnym, rozwijalnym ekranie, wyposażonym w czteroformatową kurtynę ekranową. W usytuowanej obok sali kawiarence można miło i inspirująco spędzić czas wolny, w bibliotecznej wypożyczalni – wypożyczyć wymarzone pozycje książkowe, w czytelni – przejrzeć prasę oraz poczytać książki w ciszy i spokoju, w pracowniach – skorzystać z szerokiej oferty zajęć artystycznych pod okiem wprawnych instruktorów.
  
   Mamy nadzieję, że efekt końcowy remontu zadowoli Państwa gusta i będziecie naszymi częstymi gośćmi. Będziemy wdzięczni za wszelkie uwagi, sugestie i pomysły, byśmy mogli pracować dla Was i z Wami. Po to jesteśmy!

 

Dyrektor i pracownicy Samorządowego Ośrodka Kultury!
 

lista aktualności

Repertuar Kina

Samorządowy Ośrodek Kultury w Nowej Dębie
39-460 Nowa Dęba, ul. Żeromskiego 2
tel./fax +48 15 8462410, e-mail: kultura@nowadeba.pl

Realizacja: Ideo
Powered by: Edito CMS

Godziny otwarcia w Nowej Dębie

poniedziałek — piatek 8:00-21:30

sobota 10:00-21:30

niedziela 14:00-21:30