STUDIO FOTOGRAFICZNE

Dzięki dofinansowaniu Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego Samorządowy Ośrodek Kultury w Nowej Dębie zrealizował projekt „Zakup wyposażenia do studio fotograficznego SOK w celu rozwoju edukacji kulturalnej w zakresie fotografiki”. Celem zadania jest optymalizacja oferty kulturalnej SOK do aktualnych potrzeb środowiska lokalnego oraz wprowadzenie wysokiego standardu prowadzenia zajęć fotograficznych poprzez wyposażenie studio fotograficznego w nowoczesny sprzęt studyjny i fotograficzny oraz oprogramowanie służące do obróbki zdjęć. Z pomocą tej innowacyjnej w naszym regionie formy edukacji artystycznej, chcemy pogłębiać i popularyzować świadomość artystyczną i kulturalną poprzez obcowanie z nowoczesnymi technikami fotografiki – komentuje Krystian Rzemień, dyrektor SOK i autor projektu. Na realizację zadania udało się pozyskać 20 tys. zł z Ministerstwa Kultury, co stanowi ponad 60 proc. kosztów.

 

W ramach projektu zakupiono następujący sprzęt: zestaw pantografowego zawieszenia lamp fotograficznych, 2 zestawy studyjnych lamp błyskowych, zestaw do mocowania i instalacji teł fotograficznych, tła fotograficzne, modyfikatory światła (softboxy, plaster miodu, strumienica), statywy do blend i lamp fotograficznych z uchwytami, różnokolorowe płaszczyzny do odbicia światła (blendy i wave), światłomierz cyfrowy do światła zastanego i błyskowego, aparat fotograficzny lustrzany cyfrowy z pełno klatkową matrycą (Canon eos 6D), trzy obiektywy fotograficzne (szerokokątny stałoogniskowy, teleobiektyw zmiennoogniskowy i teleobiektyw stałoogniskowy), oraz statyw fotograficzny trójnożny z głowicą. Zakupiono również oprogramowanie do cyfrowej edycji fotograficznej.

 

Samorządowy Ośrodek Kultury w Nowej Dębie od lat wydaje przewodniki, albumy i inne publikacje krzewiące kulturę i historię naszego regionu. W związku z dalszymi planami wydawniczymi chcemy zaangażować jak najszersze grono społeczeństwa lokalnego we współtworzenie tych publikacji – dodaje dyrektor SOK. Działające w SOK zajęcia fotograficzne otwarte są dla każdej grupy wiekowej  i pomogą stworzyć oraz doskonalić warsztat młodych, dorosłych i starszych artystów fotografików. Dzięki temu ich prace będą mogły zdobić albumy i publikacje, które zostaną dla następnych pokoleń.

 

Za udział w realizacji projektu dziękujemy Robertowi Wilkowi, który wytypował niezbędne do zakupienia elementy studio. Zaangażowany w powodzenie projektu był również Poseł RP pan Mirosław Pluta, któremu nowodębski SOK dziękuje za każde wsparcie.

 

Samorządowy Ośrodek Kultury w Nowej Dębie
39-460 Nowa Dęba, ul. Żeromskiego 2
tel./fax +48 15 8462410, e-mail: kultura@nowadeba.pl

Realizacja: Ideo
Powered by: Edito CMS

Godziny otwarcia w Nowej Dębie

poniedziałek — piatek 8:00-21:30

sobota 9:00-21:30

niedziela 14:00-21:30