Niedziela, 12 września 2021

Święto pieczonego ziemniaka w Cyganach

W niedzielne popołudnie 12 września w malowniczej przepięknej leśnej scenerii odbyła się kolejna już edycja pieczenia ziemniaka. Wydarzenie cieszy się dużą popularnością od wielu lat. Jest to też pożegnanie kończącego się lata. Każdy kto ceni sobie spokój, piękne krajobrazy może odpocząć obcując z naturą i tradycją. W wydarzeniu uczestniczyły osoby z Nowej Dęby, Jadachów, Chmielowa, Tarnobrzega i Cyganów. Swoją obecnością zaszczycił również burmistrz Wiesław Ordon, radny Marian Tomczyk oraz sołtys Marcin Zawada. Zostały przeprowadzone konkursy z ziemniakiem w roli głównej. Dużą atrakcją było pieczenie ziemniaka w popiele, który smakował wybornie z masłem i słoniną. Były również przekąski przygotowane przez panie z KGW. Popołudnie umiliła swoim graniem kapela ludowa z CKL. Nie brakowało również chętnych do tańca, mimo spadających pod nogi szyszek z drzew. Takie chwile spędzone na łonie natury pozostają w pamięci na długo.

 

Organizatorami byli: Centrum Kultury Lasowiackiej w Cyganach, Rada Seniorów Miasta i Gminy Nowa Dęba oraz Koło Gospodyń Wiejskich z Cyganów.

 

Organizatorzy serdecznie dziękują za pomoc wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do organizacji tego wydarzenia, a w szczególności p. Kosiorowi za przygotowanie poczęstunku.

 

Na koniec wszyscy uczestnicy dziękowali organizatorom i mówili DO ZOBACZENIA ZA ROK.

lista aktualności

Repertuar Kina

PT

11.08 - 01.09

KINO NIECZYNNE

 

SO

 

 

NI

 

 

WT

 

 

ŚR

 

 

ceny biletów » ZAPOWIEDZI »

 

 

 

 

 

Samorządowy Ośrodek Kultury w Nowej Dębie
39-460 Nowa Dęba, ul. Żeromskiego 2
tel./fax +48 15 8462410, e-mail: kultura@nowadeba.pl

Realizacja: Ideo
Powered by: Edito CMS

Godziny otwarcia w Nowej Dębie

poniedziałek — piątek 8:00-21:30

sobota 09:00-20:00

niedziela 12:00-20:00