Niedziela, 27 grudnia 2020

Nowodębski SOK zakupił nowe nagłośnienie dzięki dotacji Ministra Kultury

Dzięki dofinansowaniu ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych, Samorządowy Ośrodek Kultury w Nowej Dębie zakończył realizację projektu „Zakup asortymentu muzycznego na potrzeby prowadzenia edukacjiartystycznej i występów grup działających w SOK”. Zadanie było kolejnym etapem rozwoju SOK sukcesywnie prowadzonego przez dyrektora Krystiana Rzemienia i miało na celu m.in. optymalizację oraz podniesienie jakości działalności statutowej,ulepszenie standardu prowadzenia zajęć edukacji kulturalnejoraz jakość występów scenicznych (koncerty, spektakle teatralne i sceniczne, również plenery). Dzięki realizacji projektu poprawi się też jakość występów scenicznych i ich odbioru w budynkach Samorządowego Ośrodka Kultury w Nowej Dębie oraz we wszystkich Filiach SOK: w Chmielowie, Cyganach, Rozalinie i Tarnowskiej Woli.

 

W ramach projektu zakupiono mobilny komplet nagłośnieniowy, w skład którego wchodzi zestaw 12 kolumn głośnikowych, w tym: szerokopasmowe, niskotonowe, uniwersalne konferencyjno-odsłuchowe) a także statywy kolumnowe,100 m okablowania i komplet pokrowców ochronnych na wszystkie głośniki.Zakup tego zestawu nagłośnieniowego pozwoli naszym artystom amatorom, jak również profesjonalistom, którzy u nas występują na uzyskanie jeszcze czystszego i niezakłócanego przekazu artystycznego dla widzów i słuchaczy wielu organizowanych przez nas wydarzeń. Obecnie posiadany zestaw służył w SOK kilkanaście lat i ostatnio często trzeba było go naprawiać natomiast najnowszy zakup, to wg. naszego realizatora dźwięku inwestycja, która nie będzie wymagać kolejnych nakładów finansowych przez kolejne 15-20 lat.Korzystając z okazji chcę podziękować Posłom na Sejm RP: Zbigniewowi Chmielowcowi i Rafałowi Weberowi, za wspieranie powodzenia tego projektu. – komentuje dyrektor SOK Krystian Rzemień, który przygotował dofinansowany wniosek.

 

Na realizację zadania SOK pozyskał 50 tys. zł z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, co stanowi niemal 70 proc. kosztów. Pozostałą kwotę 22 tys. zł na wkład własny zabezpieczył z wypracowanych środków Samorządowy Ośrodek Kultury. Dzięki realizacji projektu udało się poprawić jakość edukacji artystycznej, występów scenicznych oraz ich odbioru przez widzów i słuchaczy. Sprzęt wykorzystywano już podczas prób do wakacyjnego spotkania mieszkańców Nowej Dęby z Prezydentem RP oraz wakacyjnych wydarzeń i niektórych koncertów w trakcie Festiwalu „Margaritae Baroci”. Niestety trwająca epidemia pokrzyżowała plany organizacji zaplanowanych wydarzeń, w tym kilku promujących realizację projektu, jednak mamy nadzieję, że jak najszybciej, gdy tylko prawo na to zezwoli będzie można prezentować publiczności walory nowego nagłośnienia.

 

Zakup asortymentu dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

 

lista aktualności

 

 

                       

 

Samorządowy Ośrodek Kultury w Nowej Dębie
39-460 Nowa Dęba, ul. Żeromskiego 2
tel./fax +48 15 8462410, e-mail: iwonastrojek.sok@gmail.com

Realizacja: Ideo
Powered by: Edito CMS

Godziny otwarcia w Nowej Dębie

poniedziałek — piątek 8:00-21:30

sobota 09:00-20:00

niedziela 12:00-20:00