Sobota, 15 sierpnia 2020

Dożynki parafialne w Cyganach

Dożynki to największa narodowa tradycja. To czas radości i pdziekowań Panu Bogu za plony, a rolnikom za trud. Święty Jan Paweł II pięknie o rolnikach powiedział: "Oddaję hołd spracowanym rękom polskiego rolnika. Tym rękom, które z trudnej, ciężkiej ziemi wydobywały chleb dla kraju, a w chwilach zagrożenia były gotowe tej ziemi strzec i bronić". 

Wieniec dożynkowy, chleb z tegorocznych zbiorów i kilkaset domowej roboty ciasteczek na to święto przygotowały panie z zespołu Cyganianki. Nie zabrakło również dzieci i młodzieży z grup artystycznych z CKL, które wzięły udział wraz z  Cyganiankami i kapelą w uroczystej oprawie Mszy Świętej. Panie z zespołu Cyganianki dziękują wszystkim osobom pomagającym w przygotowaniu dożynek, jak i również za  dobrowolne wsparcie finansowe. 

Szczególne podziękowania kierują na ręce ks. proboszcza Krzysztofa Kułagi za cenne uwagi i cierpliwość podczas prób. Niech ta piękna tradycja trwa nadal w kolejnych latach, a chleb, który spożywamy codziennie przypomina nam, że nasi pradziadowie otaczali go szczególną czcią i wielkim szacunkiem, a upadłą na ziemię kromkę całowali z namaszczeniem.

lista aktualności

Repertuar Kina

Samorządowy Ośrodek Kultury w Nowej Dębie
39-460 Nowa Dęba, ul. Żeromskiego 2
tel./fax +48 15 8462410, e-mail: kultura@nowadeba.pl

Realizacja: Ideo
Powered by: Edito CMS

Godziny otwarcia w Nowej Dębie

poniedziałek — piatek 8:00-21:30

sobota 10:00-21:30

niedziela 14:00-21:30