Poniedziałek, 06 stycznia 2020

Szósty nowodębski Orszak Trzech Króli!

Już po raz dwunasty w Polsce, a po raz szósty w naszym mieście, przeszedł ulicami Orszak Trzech Króli, aby w dniu Święta Objawienia Pańskiego podążyć za Trzema Królami do Stajenki i ukłonić się Nowo Narodzonemu Dzieciątku Jezus! Orszakowi Trzech Króli 2020 towarzyszyło hasło: "Cuda cuda ogłaszają!”.

W organizację uroczystości oprócz Samorządowego Ośrodka Kultury w Nowej Dębie włączyli się: Burmistrz Miasta i Gminy Nowa Dęba, parafia Matki Bożej Królowej Polski wraz z Rycerzami Kolumba, Parafia Podwyższenia Krzyża św., Komisariat Policji, Ochotnicza Straż Pożarna z Osiedla Dęba, Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Nowej Dębie, Rada Osiedla Dęba na czele z przewodniczącym Władysławem Flisem. Wszystkim serdecznie dziękujemy za okazaną pomoc i zapraszamy za rok!

Bardzo cieszy nas, organizatorów, że z roku na rok w świętowaniu Trzech Króli bierze udział coraz więcej osób. W tym roku na placu przed naszym ośrodkiem zgromadziło się grubo ponad tysiąc osób. Wspólnie z parafiami, policją, OSP, szkołami i Miejsko-Gminnym Ośrodkiem Pomocy Społecznej staramy się połączyć przekaz chrześcijański, bo przede wszystkim jest to wydarzenie religijne, z elementami kulturalnymi. Przed paroma laty zaś postanowiliśmy dodatkowo, by na zakończenie wspólnego kolędowania zapraszać wszystkich na gorący poczęstunek, czyli rodzinne pieczenie kiełbasek - mówił Krystian Rzemień, dyrektor SOK w Nowej Dębie.

Wyruszyły dwa orszaki z obu nowodębskich kościołów: z Kościoła Matki Bożej Królowej Polski – król Melchior z kadzidłem (orszak azjatycki –zielony), król Kacper ze złotem (orszak europejski – czerwony) oraz król Baltazar z mirrą (orszak afrykański – niebieski), z Kościoła Podwyższenia Krzyża św. – Święta Rodzina z Aniołkami i Pastuszkami. Orszaki przeszły ulicami naszego miasta, aby wspólnie połączyć się na Placu przed Domem Kultury. Finał uroczystości – złożenie darów, pokłon królów, wspólna modlitwa i kolędowanie – odbyły się na tarasie SOK. Wspólną modlitwę poprowadził  ks. Henryk Król – proboszcz Parafii MBKP w Nowej Dębie.

Orszakowi towarzyszyło rozstrzygnięcie konkursu na rodzinna szopkę. Wręczono nagrody oraz wyróżnienia dla wszystkich wykonawców.

Dziękujemy Proboszczom nowodębskich parafii, którzy wsparli finansowo tegoroczny Orszak.

Orszak 2019 zakończyło ognisko z pieczeniem kiełbasek, przygotowane przez organizatorów, nad którym czuwała Ochotnicza Straż Pożarna z Osiedla Dęba. Na wszystkich zziębniętych czekała ciepła herbata.

 

Zapraszamy do galerii zdjęć

lista aktualności

Repertuar Kina

WT

10.03

KINO ODWOŁANE

 

ŚR

11.03

KINO ODWOŁANE

 

PT

13.03

KINO ODWOŁANE

 

SO

14.03

KINO ODWOŁANE

 

NI

15.03

KINO ODWOŁANE

 

ceny biletów » ZAPOWIEDZI »

Samorządowy Ośrodek Kultury w Nowej Dębie
39-460 Nowa Dęba, ul. Żeromskiego 2
tel./fax +48 15 8462410, e-mail: kultura@nowadeba.pl

Realizacja: Ideo
Powered by: Edito CMS

Godziny otwarcia w Nowej Dębie

poniedziałek — piatek 8:00-21:30

sobota 10:00-21:30

niedziela 14:00-21:30