Poniedziałek, 11 listopada 2019

Narodowe Święto Niepodległości

W nowodębskich uroczystościach Narodowego Święta Niepodległości w dniu 11 listopada 2019 r. udział wzięła Orkiestra Dęta Miasta i Gminy Nowa Dęba oraz Młodzieżowa Orkiestra Dęta z Chmielowa. Swoim występem ubogacili Mszę św. oraz centralne uroczystości na Placu mjra Gryczmana. Śpiew Roty przy akompaniamencie Orkiestry zakończył część oficjalną nowodębskich uroczystości.

Obchody w naszym mieście uświetnił wieczorny koncert pt. „Stanisław Moniuszko – 200 lat” w wykonaniu wspaniałych artystów muzyków Filharmonii Podkarpackiej im. A. Malawskiego pod batutą Szymona Naściszewskiego. Licznie zebrani melomani wysłuchali wspaniałych muzyków, którym towarzyszyli wybitni soliści: sopranistka – Iwona Socha oraz tenor – Łukasz Gaj. Walory edukacji artystycznej nadała koncertowi  Regina Gowarzewska, która opowiadała historie związane ze Stanisławem Moniuszko.

Uroczysty koncert „DLA NIEPODLEGŁEJ” w dniu 11 listopada odbył się także w Filii SOK – Centrum Kultury Lasowiackiej w Cyganach. Był to koncert pieśni patriotycznych w wykonaniu Orkiestry Dętej Miasta i Gminy Nowa Dęba a także grup artystycznych z CKL. Wszyscy wspólnie odśpiewali Rotę i Hymn, w ten sposób oddając hołd bohaterom walczącym o wolność naszej Ojczyzny.

W trakcie wszystkich koncertów wykorzystane zostały instrumenty i zestawy nagłośnieniowe zakupione przez SOK z dofinansowaniem ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, pochodzących z funduszu promocji kultury w ramach projektu „Zakup instrumentów i akcesoriów dźwiękowych na potrzeby prowadzenia edukacji artystycznej grup działających w SOK”. W ramach projektu zakupiono szesnaście zestawów mikrofonowo-nagłośnieniowych, komplet instrumentów dętych, w tym: flet poprzeczny, saksofony tenorowe, saksofon barytonowy, puzony tenorowe, sakshorn tenorowy, sakshorny barytonowe oraz skrzynię transportową. Zakup kolejnych instrumentów dętych pozwoli uczniom i muzykom działającym w naszych orkiestrach dętych w Nowej Dębie i Chmielowie na uzyskanie jeszcze większej gamy dźwięków na instrumentach, których orkiestry dotąd nie posiadały. Natomiast w związku ze zużyciem mechanicznym i pracą w paśmie wykupionym przez telefonię komórkową wymieniamy przestarzałe mikrofony, na których pracujemy ponad 17 lat. Korzystając z okazji chcę podziękować Posłom na Sejm RP: Zbigniewowi Chmielowcowi i Rafałowi Weberowi, za wspieranie powodzenia tego projektu. – dodaje dyrektor SOK Krystian Rzemień, który przygotował dofinansowany wniosek. Na realizację zadania SOK pozyskał 69 tys. zł z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, co stanowi prawie trzy czwarte kosztów. Pozostałą kwotę 23 tys. zł na wkład własny zabezpieczył Samorząd Gminy Nowa Dęba, dzięki dotacji dla SOK przekazanej przez radnych Rady Miejskiej w Nowej Dębie na wniosek burmistrza Wiesława Ordona. Dzięki realizacji projektu uda się poprawić jakość edukacji artystycznej, występów scenicznych oraz ich odbioru przez widzów i słuchaczy.

 

więcej zdjęć z uroczystości na facebookowej stronie SOK

lista aktualności

Repertuar Kina

WT

07.07

Słoń Benjamin

Biały, biały dzień

16:30

19:00

ŚR

08.07

Słoń Benjamin

Biały, biały dzień

16:30

19:00

PT

10.07

Obrazy bez autora

Zdrajca

15:30

19:00

SO

11.07

Zdrajca

Obrazy bez autora

15:30

18:30

WT

14.07

Obrazy bez autora

Zdrajca

15:30

19:00

ceny biletów » ZAPOWIEDZI »

Samorządowy Ośrodek Kultury w Nowej Dębie
39-460 Nowa Dęba, ul. Żeromskiego 2
tel./fax +48 15 8462410, e-mail: kultura@nowadeba.pl

Realizacja: Ideo
Powered by: Edito CMS

Godziny otwarcia w Nowej Dębie

poniedziałek — piatek 8:00-21:30

sobota 10:00-21:30

niedziela 14:00-21:30