Sobota, 26 października 2019

Otwarcie świetlicy wiejskiej w Centrum Kultury w Chmielowie

26 października w Centrum Kultury w Chmielowie odbyła się zorganizowana przez Samorządowy Ośrodek Kultury w Nowej Dębie impreza na okoliczność zakończenia projektu Podkarpackiego Programu Odnowy Wsi na lata 2017-2020. Dzięki dofinansowaniu Samorządu Podkarpackiego i Gminy Nowa Dęba w 2017 roku zostały wyremontowane pomieszczenia w Centrum Kultury w Chmielowie, a w tym roku zakupiono do nich wyposażenie. Została w pełni umeblowana świetlica, zakupiono  poręcz do tańca, system wystawowy oraz gablotę informacyjną. Zostały również wymienione w świetlicy drzwi. 
 
Podczas imprezy promocyjnej głos zabrał Wiesław Ordon - Burmistrz Miasta i Gminy Nowa Dęba oraz Radni: Maria Garboś i Stanisław Skimina przypominając zebranym o zaangażowaniu mieszkańców podczas starań o przystąpienie do projektu. Na scenie zaprezentowały się grupy działające w Centrum Kultury w Chmielowie. Młodzieżowa Orkiestra Dęta, Mażoretki "Diament", Dziecięca Grupa Taneczna oraz swój debiut na scenie miała Dziecięca Grupa Folklorystyczna. Gościnnie na scenie zaprezentowali się Orkiestra Dęta Miasta i Gminy Nowa Dęba oraz uczniowie Szkoły Podstawowej w Chmielowie.
 

Ideą Podkarpackiego Programu Odnowy Wsi jest integracja i aktywizacja społeczności wiejskiej, w związku z czym w projekt i imprezę promocyjną zaangażowały się organizacje działające na ternie Sołectwa Chmielów.

lista aktualności

Samorządowy Ośrodek Kultury w Nowej Dębie
39-460 Nowa Dęba, ul. Żeromskiego 2
tel./fax +48 15 8462410, e-mail: kultura@nowadeba.pl

Realizacja: Ideo
Powered by: Edito CMS

Godziny otwarcia w Nowej Dębie

poniedziałek — piatek 8:00-21:30

sobota 10:00-21:30

niedziela 14:00-21:30