Środa, 09 października 2019

Nowodębski SOK na finiszu kolejnego projektu ministerialnego

Dzięki dofinansowaniu Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego Samorządowy Ośrodek Kultury w Nowej Dębie jest na finiszu realizacji projektu „Zakup instrumentów i akcesoriów dźwiękowych na potrzeby prowadzenia edukacji artystycznej grup działających w SOK”. Celem zadania jest podniesienie jakości edukacji artystycznej w zakresie muzycznym, teatralnym i innych sztuk artystycznych, wymagających występów scenicznych z udziałem instrumentów oraz mikrofonów bezprzewodowych. Poprawi się też jakość występów scenicznych i ich odbioru w budynkach Samorządowego Ośrodka Kultury w Nowej Dębie oraz w Filiach SOK w Chmielowie i Cyganach.

 

W ramach projektu przewidziano zakup szesnastu zestawów mikrofonowo-nagłośnieniowych, komplet instrumentów dętych, w tym: flet poprzeczny, saksofony tenorowe, saksofon barytonowy, puzony tenorowe, sakshorn tenorowy, sakshorny barytonowe oraz skrzynię transportową. Zakup kolejnych instrumentów dętych pozwoli uczniom i muzykom działającym w naszych orkiestrach dętych w Nowej Dębie i Chmielowie na uzyskanie jeszcze większej gamy dźwięków na instrumentach, których orkiestry dotąd nie posiadały. Natomiast w związku ze zużyciem mechanicznym i pracą w paśmie wykupionym przez telefonię komórkową wymieniamy przestarzałe mikrofony, na których pracujemy ponad 17 lat. Korzystając z okazji chcę podziękować Posłom na Sejm RP: Zbigniewowi Chmielowcowi i Rafałowi Weberowi, za wspieranie powodzenia tego projektu. – dodaje dyrektor SOK Krystian Rzemień, który przygotował dofinansowany wniosek. Na realizację zadania SOK pozyskał 69 tys. zł z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, co stanowi prawie trzy czwarte kosztów. Pozostałą kwotę 23 tys. zł na wkład własny zabezpieczył Samorząd Gminy Nowa Dęba, dzięki dotacji dla SOK przekazanej przez radnych Rady Miejskiej w Nowej Dębie na wniosek burmistrza Wiesława Ordona. Dzięki realizacji projektu uda się poprawić jakość edukacji artystycznej, występów scenicznych oraz ich odbioru przez widzów i słuchaczy. Ponad to po zakupie opisanego asortymentu w okresie między 25 października a 30 listopada 2019 r. przeprowadzone zostaną w każdym z trzech obiektów, gdzie asortyment będzie wykorzystywany koncerty promocyjne grup artystycznych działających wokół SOK.

Zakup asortymentu dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

 

lista aktualności

Repertuar Kina

WT

07.07

Słoń Benjamin

Biały, biały dzień

16:30

19:00

ŚR

08.07

Słoń Benjamin

Biały, biały dzień

16:30

19:00

PT

10.07

Obrazy bez autora

Zdrajca

15:30

19:00

SO

11.07

Zdrajca

Obrazy bez autora

15:30

18:30

WT

14.07

Obrazy bez autora

Zdrajca

15:30

19:00

ceny biletów » ZAPOWIEDZI »

Samorządowy Ośrodek Kultury w Nowej Dębie
39-460 Nowa Dęba, ul. Żeromskiego 2
tel./fax +48 15 8462410, e-mail: kultura@nowadeba.pl

Realizacja: Ideo
Powered by: Edito CMS

Godziny otwarcia w Nowej Dębie

poniedziałek — piatek 8:00-21:30

sobota 10:00-21:30

niedziela 14:00-21:30