Piątek, 06 września 2019

VIII edycja Narodowego Czytania

VIII edycja Narodowego Czytania odbyła się w CZYTELNI Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy Nowa Dęba. Na spotkanie przybyli miłośnicy literatury, by posłuchać opowiadań Bruno Schulza w interpretacji Gabrysi z grupy teatralnej działającej w SOK, klubowiczek Joanny i Małgorzaty z Dyskusyjnego Klubu Książki oraz pań bibliotekarek Anny, Krystyny i Małgorzaty.

Opowiadania Bruno Schulza przeniosły słuchaczy w atmosferę Drohobycza z lat międzywojennych. W tym prowincjonalnym miasteczku autor spędził całe swoje życie, poza studiami i nielicznymi wyjazdami. Drohobycz był dla niego centrum świata i cała twórczość autora osadzona jest w realiach tego miasteczka. W opisie świata Schulz stosuje poetykę z pogranicza snu i jawy. Świat jego prozy jest jak marzenie senne, rządzi się jego prawami i o nim opowiada. Proza Schulza stanowi fenomen w polskiej literaturze.

Akcja Narodowe Czytanie organizowana jest przez Prezydenta RP od 2012 roku. Została zainicjowana wspólną lekturą „Pana Tadeusza” Adama Mickiewicza. Ma na celu propagowanie literatury polskiej i promowanie czytelnictwa.

lista aktualności

 

 

 

 

 

Samorządowy Ośrodek Kultury w Nowej Dębie
39-460 Nowa Dęba, ul. Żeromskiego 2
tel./fax +48 15 8462410, e-mail: kultura@nowadeba.pl

Realizacja: Ideo
Powered by: Edito CMS

Godziny otwarcia w Nowej Dębie

poniedziałek — piątek 8:00-21:30

sobota 09:00-20:00

niedziela 12:00-20:00