Sobota, 29 czerwca 2019

XI Festiwal Orkiestr Dętych w Chmielowie już za nami

29 czerwca 2019 r. na placu przy Centrum Kultury w Chmielowie - filii Samorządowego Ośrodka Kultury w Nowej Dębie zebrało się wielu amatorów zarówno Orkiestr Dętych jak i Mażoretek. Podczas festiwalu na scenie zaprezentowali się: Młodzieżowa Orkiestra Dęta z Chmielowa, Mażoretki „Diament” z Chmielowa, Miejska Orkiestra Dęta z Tarnobrzega, Miejska Orkiestra Dęta z Nowej Dęby, Stowarzyszenie Orkiestra Dęta Dobrynin, Orkiestra Szałamaistek wraz z Mażoretkami „Incanto” z WDK w Rzeszowie. Za co serdecznie wszystkim dziękujemy.

Zachwycające brzmienie płynące z instrumentów dętych, połączone ze znakomitymi układami mażoretek dostarczyły widzom niezapomnianych wrażeń. Na najmłodszych  czekały zabawy i wiele atrakcji, a na wszystkich słuchaczy i uczestników ciepłe przekąski, domowe wypieki i pyszna lemoniada.

Razem z mieszkańcami Chmielowa i okolicznych miejscowości festiwalowe prezentacje obejrzeli m.in. Wiesław Ordon, burmistrz  Miasta i Gminy Nowa Dęba i jego zastępca Leszek Mirowski, którzy podczas festiwalu pogratulowali Mażoretkom „Diament” z Chmielowa ogromnych sukcesów na mistrzostwach Polski oraz Europy składając na ręce prowadzącej zespół pani Małgorzaty Gronek kosz słodyczy. Osiągnięcia Młodzieżowej Orkiestry Dętej z Chmielowa oraz Mażoretek „Diament” a także prężna działalność Stowarzyszenia „Chmielowianie” zostały docenione również przez Radę Miejską Miasta i Gminy Nowa Dęba, której reprezentant wręczył paniom symboliczne bukiety kwiatów.

Choć głównymi organizatorami wydarzenia był Samorządowy Ośrodek Kultury w Nowej Dębie oraz Burmistrz Miasta i Gminy Nowa Dęba, to lista osób, bez których festiwal by się nie odbył jest długa, wśród nich należy wymienić: Stowarzyszenie „Chmielowanie”, Sołtysa Chmielowa oraz tamtejszą OSP, Rodziców Młodzieżowej Orkiestry Dętej oraz Mażoretek, których wsparcie i pomoc jak zwykle są nieocenione.

lista aktualności

Repertuar Kina

WT

10.03

KINO ODWOŁANE

 

ŚR

11.03

KINO ODWOŁANE

 

PT

13.03

KINO ODWOŁANE

 

SO

14.03

KINO ODWOŁANE

 

NI

15.03

KINO ODWOŁANE

 

ceny biletów » ZAPOWIEDZI »

Z A P O W I E D Z I

27-05-2020
Andrzej Wajda »
27-05-2020
Wielkie mycie »
27-05-2020
Kąty »

Samorządowy Ośrodek Kultury w Nowej Dębie
39-460 Nowa Dęba, ul. Żeromskiego 2
tel./fax +48 15 8462410, e-mail: kultura@nowadeba.pl

Realizacja: Ideo
Powered by: Edito CMS

Godziny otwarcia w Nowej Dębie

poniedziałek — piatek 8:00-21:30

sobota 10:00-21:30

niedziela 14:00-21:30