Piątek, 31 maja 2019

Inauguracyjne koncerty 6. edycji Festiwalu muzyki kameralnej i organowej "Margaritae Baroci"

W piątek, 31 maja 2019 r. o godz. 11:00 rozpoczęła się 6. edycja Festiwalu muzyki kameralnej i organowej "Margaritae Baroci". Pierwszy inauguracyjny koncert, był koncertem edukacyjnym, przeznaczonym specjalnie dla dzieci. Był to koncert kameralny z pokazem tańca. Sala widowiskowa w Samorządowym Ośrodku Kultury w Nowej Dębie wypełniła się  najmłodszymi wprowadzanymi przez opiekunów i artystów w niezwykły świat muzyki klasycznej. Uroczystego otwarcia Festiwalu dokonało siedmioro dzieci, które z przejęciem i wzruszeniem przecięły symboliczną wstęgę na rozpoczęcie 6. edycji.

 

Koncert odbywał się pod hasłem: „Między dźwiękiem a ruchem” – prezentacja charakterystycznych rodzajów muzyki i tańca epoki baroku (courante, sarabanda, gigue, menuet, gawot). Zespół Instrumentów Dawnych „INTRADA” w składzie: Anna Śliwa – skrzypce barokowe, Elżbieta Górka – skrzypce barokowe, Mateusz Kowalski – viola da gamba, Justyna Grabowska – klawesyn, zaprezentował utwory A. Corelliego, A. Vivaldiego. Towarzyszyli im soliści Baletu Dworskiego „CRACOVIA DANZA”: Marta Baranowska i Łukasz Szkiłądź – członkowie jedynego w Polsce profesjonalnego zespołu tańców historycznych, mogący poszczycić się wieloma znaczącymi sukcesami artystycznymi i organizacyjnymi oraz osiągnięciami w zakresie popularyzacji kultury wysokiej i edukacji artystycznej. Młoda widownia reagowała entuzjastycznie, dzieci były oczarowane pięknymi dźwiękami , kolorowymi strojami i skomplikowanymi układami tanecznymi. Nagrodziła artystów gromkimi  brawami!

 
Wszyscy nowodębscy melomani mogli podziwiać ten sam koncert także w piątkowy wieczór, 31 maja 2019 r. o godz. 17:00 w Kościele Matki Bożej Królowej Polski w Nowej Dębie. Zebranych  gości i znamienitych artystów powitał dyrektor SOK Krystian Rzemień, omówił  program koncertu i przedstawił dorobek grup artystycznych występujących w naszym mieście. Ks. dr Robert Utnik w imieniu Parafii podziękował muzykom i tancerzom oraz melomanom, którzy nagrodzili artystów owacjami na stojąco!
 
W tym roku Festiwal "Margaritae Baroci" odbywa się od końca maja do połowy września w 2019 roku i obejmuje cykl siedmiu koncertów, w tym: dwa kameralne-taneczne, kameralno-organowy, organowy, dwa kameralne oraz oratoryjno-symfoniczny. Koncerty odbywają się w Samorządowym Ośrodku Kultury w Nowej Dębie oraz kościołach na terenie Gminy Nowa Dęba: Matki Bożej Królowej Polski w Nowej Dębie, Podwyższenia Krzyża Świętego w Nowej Dębie, w Chmielowie, w Cyganach i w Tarnowskiej Woli. Udział w każdym z koncertów tradycyjnie jest bezpłatny. Koncerty w tegorocznej edycji Festiwalu wykonują artyści z Polski oraz z Ukrainy, ponadto w ramach tegorocznej edycji odbędzie się polskie prawykonanie utworu oraz debiut artystyczny artysty młodego pokolenia.
 
Tegoroczny festiwal objęty jest patronatem honorowym: Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Posła na Sejm RP Zbigniewa Chmielowca, Posła na Sejm RP Rafała Webera, partnerzy i współfinansowanie: dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury w ramach programu „Muzyka” realizowanego przez Instytut Muzyki i Tańca, Zarząd Powiatu Tarnobrzeskiego, NSG Group - właściciel marki Pilkington, Zakłady Farmaceutyczne Polpharma S.A., Elektromontaż Rzeszów S.A - Zespół Budów Mielec, Zakłady Metalowe „DEZAMET” S.A., Innowacja Sp. z o.o.
 
 

PolpharmaMKiDNIMiTPowiatPilkingtonInnowacjaDezametElektromontazMinisterpChmielowiecpWeber

lista aktualności

Repertuar Kina

WT

10.03

KINO ODWOŁANE

 

ŚR

11.03

KINO ODWOŁANE

 

PT

13.03

KINO ODWOŁANE

 

SO

14.03

KINO ODWOŁANE

 

NI

15.03

KINO ODWOŁANE

 

ceny biletów » ZAPOWIEDZI »

Samorządowy Ośrodek Kultury w Nowej Dębie
39-460 Nowa Dęba, ul. Żeromskiego 2
tel./fax +48 15 8462410, e-mail: kultura@nowadeba.pl

Realizacja: Ideo
Powered by: Edito CMS

Godziny otwarcia w Nowej Dębie

poniedziałek — piatek 8:00-21:30

sobota 10:00-21:30

niedziela 14:00-21:30