Piątek, 03 maja 2019

Majówka Konstytucyjna ze wsparciem LGD

Obchody Narodowego Święta Konstytucji 3 Maja w 2019 r. tradycyjnie rozpoczęły się w kościele Matki Bożej Królowej Polski. Uroczystą Mszę św. pod przewodnictwem ks. Romana Jańca poprzedził koncert Orkiestry Dętej Samorządowego Ośrodka Kultury. Przy Tablicy Konstytucji 3 Maja kwiaty złożyli samorządowcy na czele z Burmistrzem Miasta i Gminy Nowa Dęba a także przedstawiciele lokalnych środowisk i społeczności. W oprawie Mszy św. nie zabrakło sztandarów różnych instytucji z terenu naszej gminy.

Druga część obchodów to piknik „Konstytucyjna Majówka". Od godz. 16:00 prowadzone były gry i zabawy plenerowe dla dzieci przy współpracy Drużyny Harcerskiej „Jedynka” z Nowej Dęby. Kolejnym elementem świętowania rocznicy Konstytucji 3-go Maja było złożenie kwiatów pod Pomnikiem Niepodległości na placu mjr Gryczmana, m.in. przez Burmistrza Nowej Dęby p. Wiesława Ordona. Ze względu na deszczową aurę wspólne odśpiewanie Hymnu Państwowego odbyło się w sali widowiskowej SOK. Piknik uatrakcyjnił koncert zespołu folkowego „Karczmarze”, który zgromadził liczne grono miłośników muzyki folkowej. Finałowym punktem pikniku było wspólne biesiadowanie  w sali kameralnej z udziałem harcerzy z 2 Drużyny Harcerskiej „Szkwał” z Tarnowskiej Woli, którzy poprowadzili śpiew pieśni patriotycznych i harcerskich. Na wszystkich czekały pieczone kiełbaski, ciepła kawa i herbata, a dla dzieci słodycze.

Majówka została dofinansowana przez Stowarzyszenie Lasowiacka Grupa Działania, które ma swoją siedzibę w Nowej Dębie i wspiera m.in. działania związane z pielęgnowaniem lokalnych tradycji lasowiackich, kultury i sztuki. Stowarzyszenie realizuje swój cel m.in.  poprzez organizowanie i finansowanie imprez kulturalnych takich jak festiwale, targi, pokazy i wystawy, służących zwłaszcza promocji regionu i jego tożsamości kulturowej. W ramach działalności LGD dofinansowywane są projekty w ramach podejmowania i rozwijania działalności gospodarczej.


„Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie”.

Wydarzenie współfinansowane jest ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania 19.4. „Wsparcie na rzecz kosztów bieżących i aktywizacji” Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

lista aktualności

Repertuar Kina

WT

10.03

KINO ODWOŁANE

 

ŚR

11.03

KINO ODWOŁANE

 

PT

13.03

KINO ODWOŁANE

 

SO

14.03

KINO ODWOŁANE

 

NI

15.03

KINO ODWOŁANE

 

ceny biletów » ZAPOWIEDZI »

Samorządowy Ośrodek Kultury w Nowej Dębie
39-460 Nowa Dęba, ul. Żeromskiego 2
tel./fax +48 15 8462410, e-mail: kultura@nowadeba.pl

Realizacja: Ideo
Powered by: Edito CMS

Godziny otwarcia w Nowej Dębie

poniedziałek — piatek 8:00-21:30

sobota 10:00-21:30

niedziela 14:00-21:30