Czwartek, 07 marca 2019

Czekoladki z okazji Dnia Kobiet

7 marca 2019 r. w sali widowiskowej SOK świętowaliśmy Dzień Kobiet. Nowodębscy wielbiciele teatru obejrzeli komedię kryminalną pod tytułem „Czekoladki”. Sztuka oparta jest na scenariuszu p. Bożeny Kupis - Kucharskiej. Spektakl przygotowała amatorska grupa teatralna dorosłych TU I TERAZ, którą tworzą osoby związane od dłuższego czasu z działalnością artystyczną naszej placówki .Na scenie SOK zobaczyliśmy pięć kobiet, pięknych i słodkich jak czekoladki w bombonierce: Alicja jako żona Marta, Gabrysia – córka Emilia, Joanna jako Antonina - siostra żony, Krystyna - Laura siostra męża, Małgorzata jako sekretarka. Karol - tajemniczy mąż, ojciec, brat, szwagier i pracodawca przekonał się, że nadmiar słodyczy stanowczo szkodzi zdrowiu… a czasem życiu… W tę rolę wcielił się Stanisław. Role pokojówek odegrały Sylwia i Justyna. Pięć kobiet związanych z jednym mężczyzną: żona, córka, siostra, siostra żony i sekretarka - wszystkie słodkie i niewinne, ale to tylko pozory, każda skrywa jakieś tajemnice. Poznaliśmy kulisy życia zamożnej rodziny mieszczańskiej, w której pieniądze, kłamstwa i plotki są podstawą egzystencji. Zachłanność, brak wzajemnego porozumienia doprowadzają do rodzinnej katastrofy, która początkowo rozwija się jak pełen napięcia kryminał z „trupem w szafie”, by w końcowej scenie przeistoczyć się w komediowy finał z pouczającym morałem. Grupę prowadzi Anna Babula.

Aktorzy doskonale wcielili się w swoje role, grali koncertowo –bez przerw  przez ponad godzinę – jak w profesjonalnym teatrze! Publiczność przyjęła sztukę entuzjastycznie, nagrodziła owacjami! Gratulujemy!

Z okazji święta wszystkich pań tancerze z Akademii 50+ zatańczyli walca wiedeńskiego i angielskiego z dedykacją dla wszystkich obecnych. Wieczór zakończył słodki poczęstunek.

lista aktualności

Repertuar Kina

PT KINO NIECZYNNE

 

SO

KINO NIECZYNNE

 

NI

KINO NIECZYNNE

 

WT KINO NIECZYNNE

 

ŚR

KINO NIECZYNNE

 

ceny biletów » ZAPOWIEDZI »

 

Samorządowy Ośrodek Kultury w Nowej Dębie
39-460 Nowa Dęba, ul. Żeromskiego 2
tel./fax +48 15 8462410, e-mail: kultura@nowadeba.pl

Realizacja: Ideo
Powered by: Edito CMS

Godziny otwarcia w Nowej Dębie

poniedziałek — piatek 8:00-21:30

sobota 10:00-21:30

niedziela 14:00-21:30