Sobota, 07 kwietnia 2018

Poetycki koncert zespołu „Cisza jak ta”

7 kwietnia 2018 r. (sobota) w sali widowiskowej SOK  miłośnicy poezji śpiewanej przeżyli chwile niezwykłych wzruszeń, gościliśmy bowiem jeden z najlepszych w Polsce zespołów tego nurtu.

„Cisza jak ta” to grupa 6 uzdolnionych muzycznie artystów z Kołobrzegu, działają od 2003 r. Wśród zespołów poetyckiego nurtu Krainy Łagodności  trudno byłoby znaleźć zespół, który w  tak krótkim czasie wydał 11 płyt i zagrał ponad 850 koncertów na scenach w całej Polsce. Od kilkunastu lat grupa jest w nieustannej trasie koncertowej, przemierzając kraj wzdłuż i wszerz, wszędzie spotykając się z gorącym odbiorem publiczności, spragnionej wyjątkowych słów i niezwykle ciepłego, mądrego przekazu artystycznego. Dynamiczny rozwój zespołu został w 2013 roku uhonorowany Pegazem Kultury, płyta „Nasze Światy” została uznana Poetycką Płytą Roku 2011, płyta „Wuka” -  Poetycką Płytą Roku 2013, a płyta „Nieobecność” – Poetycką Płytą Roku 2017. Na koncertowym „pokładzie” Ciszy: trzy gitary, delikatna perkusja, flet, skrzypce i  pięć odmiennych głosów, splatających słowa i dźwięki w urozmaiconą całość, zespół tworzą: Ilona Ejsmont, Aleksandra Frąckowiak, Darek Bądkowski, Michał Łangowski, Mariusz Skorupa i Mateusz Wyziński.

Swą muzyką przynieśli publiczności radość i uśmiech, ale także refleksję i zadumę. Czynił to w sposób mistrzowski p. Michał Łangowski, niezwykle otwierając się od początku koncertu na świat i słuchaczy. Niezwykłym wdziękiem i bezpretensjonalnością zjednał sobie przyjaciół, którzy z uśmiechem lub zadumą wsłuchiwali  się w  słowa największych polskich poetów.

lista aktualności

Repertuar Kina

PT KINO NIECZYNNE

 

SO

KINO NIECZYNNE

 

NI

KINO NIECZYNNE

 

WT KINO NIECZYNNE

 

ŚR

KINO NIECZYNNE

 

ceny biletów » ZAPOWIEDZI »

 

Samorządowy Ośrodek Kultury w Nowej Dębie
39-460 Nowa Dęba, ul. Żeromskiego 2
tel./fax +48 15 8462410, e-mail: kultura@nowadeba.pl

Realizacja: Ideo
Powered by: Edito CMS

Godziny otwarcia w Nowej Dębie

poniedziałek — piatek 8:00-21:30

sobota 10:00-21:30

niedziela 14:00-21:30