Wtorek, 06 marca 2012

Wenecja zawitała w SOKu

We wtorek 6 marca br. o godz. 19, w sali kameralnej otwarta została wystawa fotograficzna „Jeden dzień w Wenecji”. Na szesnastu wielkoformatowych fotografiach autorstwa Roberta Wilka oglądać można nieznane dla wielu zakątki tego pięknego miasta „na wodzie”.

 

Prezentowane fotografie obejmują fragment powstającej większej wystawy, zainspirowanej pobytem pewnego lipcowego dnia w Wenecji. Wyjazd odbył się zupełnie przypadkowo. W letni wtorek do autora zadzwonił kolega z propozycją dołączenia do wyjazdu służbowego w okolice miasta gondoli. Wycieczka rozpoczęła się w czwartek i trwała do niedzieli. W tym czasie powstało wiele pięknych i inspirujących fotografii.

 

Sam autor opowiada o fotografiach językiem muzycznym, że są „przesterowane na wszystkich suwakach”. Taka ingerencja pomogła fotografowi ukazać barwy panujące w tym włoskim mieście.

 

W czasie wernisażu dyrektor SOK Krystian Rzemień, który namówił autora do wystawienia swoich prac, poinformował wszystkich uczestników o rozpoczęciu nowej formy zajęć stałych w SOK – zajęciach fotograficznych. Spotkanie organizacyjne odbędzie się w najbliższą środę 14 marca o godz. 18 w sali kameralnej.

 

Robert Wilk jest znanym nowodębskim fotografem. Absolwent fotografii i realizacji filmu w PSKOiB w Krośnie. Przez kilka lat pracował jako instruktor fotografii w Domu Kultury i Klubie Osiedlowym TSM. Prowadził zajęcia fotograficzne i organizował plenery w szkołach i stowarzyszeniach. Wystawiał swoje prace na wystawach indywidualnych i grupowych.

 

Więcej zdjęć z wernisażu można znaleźć w galerii.

lista aktualności

Repertuar Kina

 

 

                       

 

Samorządowy Ośrodek Kultury w Nowej Dębie
39-460 Nowa Dęba, ul. Żeromskiego 2
tel./fax +48 15 8462410, e-mail: iwonastrojek.sok@gmail.com

Realizacja: Ideo
Powered by: Edito CMS

Godziny otwarcia w Nowej Dębie

poniedziałek — piątek 8:00-21:30

sobota 09:00-20:00

niedziela 12:00-20:00