Piątek, 24 lutego 2012

Promocja przewodnika po gminach LGD

W piątkowy wieczór, 24 lutego 2012 r. w sali kameralnej Domu Kultury w Nowej Dębie odbyło się spotkanie promocyjne przewodnika „Szlakami gmin: Nowa Dęba, Bojanów, Baranów Sandomierski. Przewodnik terenowy po Lasowiackiej Grupie Działania”.

 

W spotkaniu wzięło udział wielu mieszkańców naszej gminy, goście przybyli nawet z Rudnika nad Sanem. Gośćmi honorowymi byli starosta tarnobrzeski, obaj burmistrzowie Baranowa Sandomierskiego, Nowej Dęby  a także zastępca wójta Bojanowa.

 

Promocję otworzył dyrektor SOK Krystian Rzemień, który opowiedział o projekcie, w ramach którego przewodnik został wydany. Jako jeden z redaktorów zaprezentował treść przewodnika, pokazał jak został zbudowany i jak najłatwiej z niego korzystać. Ze względu na ważne spotkanie w warszawskim IPN autor tekstów Tomasz Sudoł nie dojechał na promocję. Dlatego multimedialną prezentację tras zawartych w przewodniku poprowadził Jerzy Sudoł, wicestarosta tarnobrzeski, który również redagował publikację. Na koniec, krótką informację o projekcie, który niedługo będzie realizowany m.in. na naszych terenach przedstawił dyrektor LGD Piotr Pastuła.

 

Po prezentacji wszyscy obecni goście mogli zabrać swój egzemplarz przewodnika oraz porozmawiać z twórcami tej unikalnej na naszym obszarze publikacji.

W niedługim czasie bezpłatne egzemplarze przewodnika zostaną udostępnione w ośrodkach kultury gmin Baranów Sandomierski i Bojanów, a w nowodębskim SOKu już można zgłaszać się po nie do sekretariatu. Przewodniki w wersji elektronicznej są również dostępne pod adresem www.kultura.nowadeba.pl/przewodnik

 

Publikacja została wydana przez Samorządowy Ośrodek Kultury w Nowej Dębie. Autorem tekstów jest T.Sudoł. Redakcją i opracowaniem koncepcji wydawnictwa zajęli się K.Rzemień oraz J.Sudoł. W wyniku wielu trudów i ciężkiej oraz długiej pracy powstała interesująca wielobarwna książka formatu A5. Na niemal 50-ciu stronach przedstawione są trzy trasy po oznaczonych w tytule gminach. Kolejne 14 stron zawierają mapkę, na której zaznaczono ważniejsze punkty historyczne, kulturalne czy społeczne. Całość stanowi kompendium turysty, który chciałby przeżyć spotkanie z pięknymi terenami i kulturą gmin skupionych w LGD.

 

Przewodnik został wydany w ramach większego projektu, pt. „Przewodnik regionalny – szansą na rozwój turystyki krajoznawczo-przyrodniczej na terenie Lasowiackiej Grupy Działania”. Działania operacji współfinansowane były ze środków europejskich, w ramach osi Leader Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013.

Pliki do pobrania

lista aktualności

Repertuar Kina

 

 

                       

 

Samorządowy Ośrodek Kultury w Nowej Dębie
39-460 Nowa Dęba, ul. Żeromskiego 2
tel./fax +48 15 8462410, e-mail: iwonastrojek.sok@gmail.com

Realizacja: Ideo
Powered by: Edito CMS

Godziny otwarcia w Nowej Dębie

poniedziałek — piątek 8:00-21:30

sobota 09:00-20:00

niedziela 12:00-20:00