Wtorek, 03 maja 2011

Obchody Święta Konstytucji 3 Maja

Mszą św. w kościele pw. Matki Bożej Królowej Polski zainaugurowano w Nowej Dębie obchody Święta Konstytucji 3 Maja. Obchody połączone były z odpustem parafialnym.

W nabożeństwie udział wzięło udział kilkuset mieszkańców Nowej Dęby, proboszczowie parafii z terenu dekanatu oraz władze samorządowe, w tym wicestarosta tarnobrzeski Jerzy Sudoł oraz burmistrz Nowej Dęby Wiesław Ordon.
Uroczystości rozpoczęło złożenie kwiatów pod Tablicą Konstytucji. Po nabożeństwie w kościele odbyła się część artystyczna a obchody zakończyło złożenie kwiatów pod pomnikiem bł. Jana Pawła II.

Po południu obchody uchwalenia Konstytucji 3-go Maja na placu mjr. Jana Gryczmana rozpoczęły się od uroczystego otwarcia wystawy „Nowa Dęba wczoraj i dziś” przez burmistrza miasta i gminy Nowa Dęba –  Wiesława Ordona. Mieszkańcy z entuzjazmem wspominali czasy swojej młodości porównując zmiany jakie nastąpiły na przestrzeni tych 50-ciu lat. Na zakończenie obchodów, Samorządowy Ośrodek Kultury zorganizował koncert Martyny Jakubowicz, polskiej wokalistki, gitarzystki i kompozytorki tworzącej muzykę z pogranicza bluesa, rocka i amerykańskiego folku. Mimo niskiej temperatury i deszczowej pogody, mieszkańcy Nowej Dęby nie zawiedli i licznie zebrali się na nowodębskich plantach, aby wspólnie świętować to ważne dla naszej Ojczyzny wydarzenie.

lista aktualności

 

 

                       

 

Samorządowy Ośrodek Kultury w Nowej Dębie
39-460 Nowa Dęba, ul. Żeromskiego 2
tel./fax +48 15 8462410, e-mail: iwonastrojek.sok@gmail.com

Realizacja: Ideo
Powered by: Edito CMS

Godziny otwarcia w Nowej Dębie

poniedziałek — piątek 8:00-21:30

sobota 09:00-20:00

niedziela 12:00-20:00