O nas – Imprezy cykliczne

WRZESIEŃ

INAUGURACJA SPOTKAŃ W KLUBIE ZŁOTEGO WIEKU „ISKIERKA”

Pragniemy, aby klub był „iskierką radości” w nie zawsze wesołym życiu emerytów. Są to spotkania seniorów z naszego miasta przy herbatce, wspólnym śpiewaniu. Klub organizuje imprezy plenerowe, wycieczki, zabawy taneczne. Klub gości twórców ludowych, ciekawych ludzi z naszego regionu. (E. Kieliszek)

 

 

PAŹDZIERNIK

SPOTKANIE Z CYKLU „BIESIADY ZŁOTEGO WIEKU” – PIECZENIE ZIEMNIAKA

Impreza plenerowa dla seniorów z naszego miasta. Wspólne biesiadowanie przynosi zawsze wiele radości, pozwala oderwać się od codziennych spraw, zapomnieć o problemach czy chorobach.  (E.Kieliszek)

 

 

LISTOPAD

PREZENTACJE ZESPOŁÓW OBRZĘDOWYCH „CZTERY PORY ROKU”

Teatry obrzędowe prezentują regionalne zwyczaje związane: z życiem codziennym, obchodami świąt, imprez rodzinnych. Podczas prezentacji występują zaproszone teatry, które przedstawiają obrzędy związane z różnymi porami roku. (M.Łączna)

 

ZADUSZKI POETYCKIE

To wieczór wspomnień: melancholijna muzyka, wzruszające strofy poetyckie wprowadzają w nas nastrój głębokiej zadumy nad przemijaniem życia. Wieczór poetycki przygotowany jest przez młodzież z grup teatralnych, na co dzień uczniów szkół gimnazjalnych i średnich. (E.Kieliszek).

 

 

GRUDZIEŃ

KONFRONTACJE RECYTATORSKIE

Celem konkursu jest możliwość konfrontacji, osiągnięć twórczych i wykonawczych dzieci i młodzieży oraz inspirowanie twórców do poszukiwań artystycznych. Konfrontacje recytatorskie to dwudniowy konkurs dla 6-latków oraz uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i średnich. (E.Kieliszek).

 

SPOTKANIE OPŁATKOWE (Filia w Cyganach)

Spotkanie opłatkowe skierowane jest w szczególności do osób starszych, samotnych oraz ubogich. Podczas spotkania odbywa się częśc artystyczna, błogosławieństwo opłatka przez proboszcza parafii, degustacja wigilijnych potraw, wspólne kolędowane. Na spotkanie zapraszani są goście z gminy i powiatu tarnobrzeskiego.

 

 

STYCZEŃ

SPOTKANIE Z CYKLU „BIESIADY ZŁOTEGO WIEKU” – BAL KARNAWAŁOWY (E.Kieliszek)

Coroczna impreza skierowana do seniorów, która ma na celu wspólną zabawę oraz miłe spędzenie czasu w towarzystwie znajomych i przyjaciół.

 

WYSTAWA RĘKODZIEŁA ARTYSTYCZNEGO (Filia w Cyganach)

Coroczna prezentacja prac manualnych (rzeźba, wyroby z gliny, haft, wycinanka, kwiaty z bibuły) mieszkańców regionu lasowiackiego. Bogactwo prac można podziwiać przez cały miesiąc.

 

 

LUTY

TEATR – DZIECIOM

Spektakl przygotowany przez uczestników Teatru Dziecięcego „Bajdurek” (E.Kieliszek)

 

KONKURS PIOSENKI „ŚPIEWAMY PRZEBOJE NASZYCH RODZICÓW”

Celem konkursu jest rozwijanie zdolności wokalnych, muzykalności, wrażliwości i kultury scenicznej. Umożliwienie młodym wykonawcom prezentację konfrontacji ich osiągnięć. (E.Kieliszek).

 

MARZEC

SPOTKANIA Z POEZJĄ

Wieczorki poetycko – muzyczne, prezentacja twórczości polskich poetów. (E.Kieliszek).

 

 

KWIECIEŃ

KONKURS PALMY WIELKANOCNEJ (Filia w Cyganach)

Konkurs skierowany jest do dzieci i dorosłych z całej gminy. Ma na celu kultywowanie i propagowanie tradycji związanych ze świętami wielkanocnymi. Najpiękniejsze palmy są eksponowane w niedzielę palmową w kościele parafialnym w Cyganach. Można podziwiać bogactywo i różne techniki tworzenia palm.

 

ŚWIATOWY DZIEŃ KSIĄŻKI

Święto obchodzone corocznie 23 kwietnia. Głównym celem jest promocja czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży, rozwijanie wyobraźni i wrażliwości plastycznej, promowanie święta książki. Konkurs przeznaczony jest dla dzieci i młodzieży szkół gimnazjalnych z terenu miasta i gminy Nowa Dęba. Każdy uczestnik może nadesłać nie więcej niż jedną pracę w formacie A3. Komisja konkursowa wybierze najlepsze prace, które zostaną nagrodzone.

 

PRZYJACIELE MOJEGO DZIECIŃSTWA

Głównym celem jest promocja książki i czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży. Konkurs przeznaczony jest dla dzieci z przedszkoli i szkół podstawowych z terenu miasta i gminy Nowa Dęba. Każdy uczestnik może nadesłać nie więcej niż jedną pracę w formacie A4. Komisja konkursowa wybierze najlepsze prace, które zostaną nagrodzone.

 

 

MAJ

PRZEDSZKOLAKI NA SCENIE „ROZBAWIONE PRZEDSZKOLAKI”

Dzieciaki z nowodębskich przedszkoli prezentują swoje umiejętności artystyczne a później zostają zapraszane do wspólnej zabawy z zawodowymi artystami.

 

KONKURS POEZJI DZIECIĘCEJ „KWIATY DLA MAMY”

Konkurs dla dzieci klas I-III szkół podstawowych, którzy zmagają się z wierszami i piosenkami związanymi z ukochanymi mamami. Laureaci występują w programie z okazji Dnia Matki przygotowanym przez Samorządowy Ośrodek Kultury. (E.Kieliszek).

 

PASOWANIE NA CZYTELNIKA

Co roku dzieci z grup przedszkolnych "0" przychodzą do biblioteki, aby uroczyście mianować ich czytelnikiem oddziału biblioteki dla dzieci. Spotkaniu towarzyszy rozmowa na temat książek, zwiedzanie biblioteki. Każde dziecko dostaje książeczkę jako pamiątkę w dniu pasowania.

 

 

CZERWIEC

MILITARIADA

Coroczna impreza historyczno-wojskowa o ogólnopolskim zasięgu!

http://www.militariada.nowadeba.pl/

 

PREZENTACJE ZESPOŁÓW FOLKLORYSTYCZNYCH „MIEĆ JAK RZEKA SWOJE ŹRÓDŁO”.

Na prezentacje zapraszane są kapele ludowe oraz zespoły tańca ludowego. Podczas imprezy cyklicznej można degustować potrawy regionalne a także podziwiać prace lokalnych artystów. (M.Łączna).

 

 

LIPIEC

DNI KULTURY LASOWIACKIEJ (Filia w Cyganach).

Impreza skierowana do ogółu społeczeństwa, w czasie której trwają warsztaty rękodzieła artystycznego - dzieci uczą się od twórców różnych technik, występują zespoły ludowe, nie brakuje degustacji potraw regionalnych. Podczas imprezy można zwiedzić Izbę Regionalną oraz spotkać się z etnografem.

 

 

SIERPIEŃ

PIKNIK CYGAŃSKI (Filia w Cyganach)

Impreza skierowana do mieszkańców gminy. Podczas pikniku organizowane są gry, zabawy, konkursy dla dzieci i rodziców, kiermasze, pokazy, występy zespołów.

 

PIEŚŃ LUDOWA W WYKONANIU DZIECKA (Filia w Cyganach)

Konkurs skierowany jest do dzieci i młodzieży. Ma na celu zachęcenie do kultywowania tradycji poprzez śpiew pieśni ludowych.

Repertuar Kina

WT

10.03

KINO ODWOŁANE

 

ŚR

11.03

KINO ODWOŁANE

 

PT

13.03

KINO ODWOŁANE

 

SO

14.03

KINO ODWOŁANE

 

NI

15.03

KINO ODWOŁANE

 

ceny biletów » ZAPOWIEDZI »

Samorządowy Ośrodek Kultury w Nowej Dębie
39-460 Nowa Dęba, ul. Żeromskiego 2
tel./fax +48 15 8462410, e-mail: kultura@nowadeba.pl

Realizacja: Ideo
Powered by: Edito CMS

Godziny otwarcia w Nowej Dębie

poniedziałek — piatek 8:00-21:30

sobota 10:00-21:30

niedziela 14:00-21:30