XV Konfrontacje Recytatorskie

„Poezja bierze początek ze wzruszenia rozpamiętywanego w spokoju” - Samorządowy Ośrodek Kultury zaprasza wszystkich młodych miłośników poezji, którzy potrafią zatrzymać się na chwilę w zgiełku codzienności na XV Konfrontacje Recytatorskie. Konkurs recytatorski jest skierowany do tych, których pragną słowami pisarzy i poetów wyrazić stan swego ducha i myśli. Chcemy promować talent dzieci i młodzieży, inspirować do poszukiwań artystycznych, kształtować wrażliwość na piękno języka polskiego poprzez sztukę recytacji. Zaproszenie kierujemy do dzieci i młodzieży z terenu miasta i gminy Nowa Dęba.

Konkurs obejmuje trzy kategorie wiekowe: dzieci klas IV – VI, młodzież klas VII- VIII i 3 klasa gimnazjum, młodzież szkół ponadgimnazjalnych. Zgłoszenie uczestnictwa w konkursie następuje poprzez złożenie wypełnionej karty zgłoszenia u organizatora do dnia 11 marca 2019 r.

Konkurs odbędzie się 15 marca 2019 r. o godz. 10:00 w sali kameralnej SOK. Na zwycięzców czekają nagrody: wydawnictwa albumowe i książki. Zapraszamy!

KONKURS WIELKANOCNEJ PLASTYKI OBRZĘDOWEJ 2019

SAMORZĄDOWY OŚRODEK KULTURY W NOWEJ DĘBIE SERDECZNIE ZAPRASZA  WSZYSTKICH CHĘTNYCH DO UCZESTNICTWA w GMINNYM KONKURSU WIELKANOCNEJ PLASTYKI OBRZĘDOWEJ 2019. Konkurs adresowany jest do dzieci i młodzieży z terenu miasta i gminy Nowa Dęba. Lubisz malować, chcesz wzbogacić swoją wiedzę, wyobraźnię i talent, pogłębić swoje zainteresowania? Weź udział w naszym konkursie. Bogactwo obrzędów i tradycji Świąt Wielkanocnych, dowolna technika dają możliwość szerokiej wypowiedzi tematycznej i plastycznej. Najlepsze i najciekawsze prace zostaną nagrodzone i wyeksponowane w Samorządowym  Ośrodku Kultury w Nowej Dębie. Termin składania prac  31 marca 2019 r. Podsumowanie konkursu oraz rozdanie nagród nastąpi 12 kwietnia 2019 r . o godz. 17:00 w sali kameralnej SOK.

 

Gminny konkurs „Oryginalna palma wielkanocna”

Centrum Kultury Lasowiackiej w Cyganach zaprasza dzieci, młodzież i dorosłych do udziału w gminnym konkursie „ORYGINALNA PALMA WIELKANOCNA”. Celem konkursu jest propagowanie tradycji związanych ze Świętami Wielkanocnymi, pogłębienie wiedzy na temat symboliki znaczenia palmy wielkanocnej w obrzędowości ludowej. Konkurs stwarza okazję do indywidualnej i zbiorowej działalności artystycznej oraz wymiany wiedzy na temat zanikającego zwyczaju własnoręcznego robienia palm. Palmy trzeba dostarczyć do CKL do 10 kwietnia 2019 r. Rozstrzygnięcie konkursu odbędzie się 13 kwietnia 2019 r. o godz. 17:00 w CKL w Cyganach. Nagrodzone prace zostaną wyeksponowane na wystawie w kościele parafialnym w Cyganach w Niedzielę Palmową.

23 kwietnia - Światowy Dzień Książki

Zapraszamy młodych czytelników do udziału w konkursie plastycznym "23 kwietnia - Światowy Dzień Książki".

 

Prace należy dostarczyć do SOK w nieprzekraczalnym terminie do 8 kwietnia 2019 r. Rozstrzygnięcie konkursu oraz wręczenie nagród odbędzie się 23 kwietnia o godz. 17:00.

 

 

Samorządowy Ośrodek Kultury w Nowej Dębie
39-460 Nowa Dęba, ul. Żeromskiego 2
tel./fax +48 15 8462410, e-mail: kultura@nowadeba.pl

Realizacja: Ideo
Powered by: Edito CMS

Godziny otwarcia w Nowej Dębie

poniedziałek — piatek 8:00-21:30

sobota 10:00-21:30

niedziela 14:00-21:30