DATA

GODZINA PROJEKCJI I TYTUŁ

   
Piątek - 15 sierpnia

15:30 Dzwoneczek i tajemnica piratów (2D)

17:30 Dzwoneczek i tajemnica piratów (3D)

19:30 Strażnicy Galaktyki (3D)

Sobota - 16 sierpnia

15:30 Dzwoneczek i tajemnica piratów (3D)

17:30 Dzwoneczek i tajemnica piratów (2D)

19:30 Strażnicy Galaktyki (2D)

Niedziela - 17 sierpnia

15:30 Dzwoneczek i tajemnica piratów (2D)

17:30 Dzwoneczek i tajemnica piratów (3D)

19:30 Strażnicy Galaktyki (3D)

Wtorek - 19 sierpnia

11:00 Dzwoneczek i tajemnica piratów (3D)

17:30 Dzwoneczek i tajemnica piratów (2D)

19:30 Strażnicy Galaktyki (2D)

Środa - 20 sierpnia

11:00 Dzwoneczek i tajemnica piratów (2D)

17:30 Dzwoneczek i tajemnica piratów (3D)

19:30 Strażnicy Galaktyki (3D)

 

Wkrótce w kinie "Metalowiec"

DZWONECZEK I TAJEMNICA PIRATÓW - 15-27 sierpnia (z wykluczeniem 18,21,25.08)

TYT. ORYG.: Tinker Bell and the Pirate Fairy
OPIS: Dzwoneczek i jej utalentowane przyjaciółki wyruszają na pełną przygód wyprawę, by odzyskać magiczny pył, skradziony z Przystani Elfów przez tajemniczą Zarinę.
REŻYSERIA: Peggy Holmes
GATUNEK: animowany/przygodowy/fantasy
CZAS TRWANIA: -
OGRANICZENIE WIEKU: -
PRODUKCJA: USA

 

STRAŻNICY GALAKTYKI - 15-20 sierpnia (z wykluczeniem 18.08)

TYTUŁ ORYGINALNY: Marvel's Guardians of the Galaxy
OPIS: Zuchwały awanturnik Peter Quill kradnie tajemniczy artefakt będący obiektem pożądania złego i potężnego Ronana, którego ambicje zagrażają całemu wszechświatowi.
OBSADA: Chris Pratt, Vin Diesel, Bradley Cooper
REŻYSERIA: James Gunn
SCENARIUSZ: Nicole Perlman, James Gunn
ZDJĘCIA:  
MUZYKA:  
PRODUCENT:  
GATUNEK: science-fiction/przygodowy/akcja
CZAS TRWANIA: -
OGRANICZENIE WIEKU: -
CERTYFIKATY: MPAA:- UK:- GER:- INNE:-
PRODUKCJA: USA

 

WIELKI BŁĘKIT - 22-27 sierpnia (z wykluczeniem 25.08)

TYT. ORYG.: Le grand bleu
OPIS: Jacques i Enzo przyjaźnią się od dzieciństwa. W latach 60. obaj mieszkają na rajskiej greckiej wyspie, gdzie walczą ze sobą o to, który z nich wydobędzie zatopioną na morskim dnie monetę. Dwie dekady później ich rywalizacja przybiera poważniejszą formę: obaj są mistrzami swobodnego nurkowania, mogą zejść na głębokość ponad 100 metrów pod wodę na wstrzymanym oddechu. Mimo ostrzeżeń doktora Laurence'a, Jacques i Enzo schodzą coraz głębiej pod wodę, ryzykując tym samym życie.
REŻYSERIA: Luc Besson
GATUNEK: dramat/romans/przygodowy
CZAS TRWANIA: 168
OGRANICZENIE WIEKU: -
PRODUKCJA: Francja/USA/Włochy

 

WOJOWNICZE ŻÓŁWIE NINJA - 29 sierpnia - 3 września (z wykluczeniem 01.09)

TYT. ORYG.: Teenage Mutant Ninja Turtles
OPIS: Miasto potrzebuje bohaterów. Ciemność zapanowała w Nowym Jorku, bo Shredder i jego Klan Walczących Stóp trzymają wszystkich w ryzach - od policji po polityków. Przyszłość wygląda ponuro, ale nagle spod ziemi wyrastają czterej niezwykli bracia - Wojownicze Żółwie Ninja. Żółwie muszą współpracować z nieustraszoną dziennikarką April O'Neil (Megan Fox) i jej superinteligentnym kamerzystą Vernem Fenwickiem (Will Arnett), aby uratować miasto i powstrzymać diaboliczny plan Shreddera.
REŻYSERIA: Jonathan Liebesman
GATUNEK: fantasy/akcja/komedia
CZAS TRWANIA: 101
OGRANICZENIE WIEKU: -
PRODUKCJA: USA

 

NIEZNISZCZALNI 3 - 29 sierpnia - 3 września (z wykluczeniem 01.09)

TYT. ORYG.: The Expendables 3
OPIS: Conrad Stonebanks (Mel Gibson) to jeden z największych na świecie handlarzy bronią. Zanim przeszedł na ciemną stronę mocy, był jednym z tych, którzy powołali do życia Niezniszczalnych - kierującą się własnym kodeksem honorowym grupę najlepszych na świecie żołnierzy do wynajęcia. Czy drużynie Rossa uda się przechytrzyć dawnego kompana znającego ich na wylot? W realizacji misji wesprze ich kolejna generacja najemników. Nikt nie jest przecież wiecznie młody.
REŻYSERIA: Patrick Hughes
GATUNEK: akcja/thriller
CZAS TRWANIA: 126
OGRANICZENIE WIEKU: -
PRODUKCJA: USA

 

LUCY - 5-10 września (z wykluczeniem 8.09.)

TYT. ORYG.: Lucy
OPIS: Lucy (Scarlett Johansson) - młoda studentka mieszkająca na Tajwanie, zostaje namówiona przez swojego chłopaka do dostarczenia ważnej teczki pewnemu biznesmenowi. Zanim dziewczyna zorientuje się, w co została wplątana, stanie się zakładniczką bezwzględnego Pana Janga (Choi Min Sik), na którego rozkaz do jej organizmu zostanie wszyta paczka z substancją, przypominającą narkotyk. Przypadkowo substancja przenika do organizmu Lucy. Pod jej wpływem ciało dziewczyny zaczyna ulegać transformacjom. Największe zmiany zachodzą w mózgu, którego potencjał zostaje uwolniony i osiąga zdumiewające możliwości. Rozwijają się u niej też cechy nadludzkie - telepatia, telekineza oraz niewyobrażalna kontrola nad materią. Dziewczyna stara się dotrzeć do Profesora Samuela Normana (Morgan Freeman), wybitnego specjalisty z dziedziny badań nad ludzkim mózgiem. Tylko on może pomóc jej zrozumieć, dokąd zmierza ten szaleńczy pęd ku niczym nieskrępowanym możliwościom.
REŻYSERIA: Luc Besson
GATUNEK: science-fiction/akcja
CZAS TRWANIA: 90
OGRANICZENIE WIEKU: -
PRODUKCJA: Francja

 

WAKACJE MIKOŁAJKA - 5-10 września (z wykluczeniem 8.09.)

TYT. ORYG.: Les vacances du petit Nicolas
OPIS: Z ostatnim szkolnym dzwonkiem Mikołajek pakuje walizki i w towarzystwie rodziców i babci wyrusza na upragnione wakacje. Na malowniczych plażach chłopiec szybko poznaje nowych przyjaciół: Błażeja, który nie jest na wakacjach, bo... jest miejscowy, Fortunata - łakomczucha, potrafiącego zjeść dosłownie wszystko, Dżodżo, którego akcent rozbawia do łez, płaczliwego Kryspina, oraz przemądrzalca Kosmę. Dla całej wesołej paczki każdy dzień to doskonała okazja do nowych przygód. Sprawy komplikują się jednak, gdy do grona małych rozrabiaków dołącza pierwsza dziewczynka - małomówna Izabela. Mikołajek, wierny swojej szkolnej miłości - Jadwini, zrobi wszystko, by pozbyć się niechcianej towarzyszki. Wraz z przyjaciółmi knuje coraz śmieszniejsze i wymyślniejsze plany, mające zmusić Izabelę i jej rodziców do opuszczenia kurortu. Zanim sprawa znajdzie swój finał, nasi bohaterowie przeżyją wakacje, których, ani oni, ani dorośli, nigdy nie zapomną.
REŻYSERIA: Laurent Tirard
GATUNEK: familijny/komedia
CZAS TRWANIA: 97
OGRANICZENIE WIEKU: -
PRODUKCJA: Francja

 

DAWCA PAMIĘCI - 12-17 września (z wykluczeniem 15.09.)

TYT. ORYG.: The Giver
OPIS: Nastoletni Jonas (Brenton Thwaites) dorasta w utopijnym świecie przyszłości, gdzie nie istnieją cierpienie, ból, wojny, ani krwawe rewolucje. W epoce, w której zapomniano, jak się kocha, odróżnia barwy i podejmuje wybory. Nieoczekiwanie Jonas zostaje wytypowany jako kandydat na Odbiorcę Wspomnień - jedyną osobę w społeczności, która przechowuje pamięć po dawnych czasach. W szkoleniu pomaga mu tajemniczy mężczyzna, nazywany Dawcą Pamięci (Jeff Bridges). W trakcie nauki Jonas odkryje wstrząsający sekret przeszłości, który zburzy mozolnie budowany ład świata i ściągnie na niego i jego najbliższych wielkie niebezpieczeństwo.
REŻYSERIA: Phillip Noyce
GATUNEK: science-fiction/dramat
CZAS TRWANIA: 89
OGRANICZENIE WIEKU: -
PRODUKCJA: USA

 

SIN CITY 2: DAMULKA WARTA GRZECHU - 12-17 września (z wykluczeniem 15.09.)

TYT. ORYG.: Sin City: A Dame to Kill For
OPIS: Dwight, mieszkaniec Basin City, miasta korupcji, przestępstwa i prostytucji, jest poszukiwany przez kobietę żądną zemsty, którą niegdyś odrzucił.
REŻYSERIA: Frank Miller, Robert Rodriguez
GATUNEK: akcja/kryminalny/thriller
CZAS TRWANIA: -
OGRANICZENIE WIEKU: -
PRODUKCJA: USA

 

MIASTO '44 - 19 września - 8 października (z wykluczeniem 22,25,29.09. oraz 2,6.10)

TYT. ORYG.: Miasto '44
OPIS: Powieść o młodych Polakach, którym przyszło wchodzić w dorosłość w okrutnych realiach okupacji. Mimo to są pełni życia, namiętni, niecierpliwi. Żyją tak, jakby każdy dzień miał okazać się tym ostatnim. Nie wynika to jednak z nadmiernej brawury czy młodzieńczej lekkomyślności - taka postawa jest czymś naturalnym w otaczającej ich rzeczywistości, kiedy śmierć grozi na każdym kroku.
REŻYSERIA: Jan Komasa
GATUNEK: dramat/wojenny
CZAS TRWANIA: -
OGRANICZENIE WIEKU: -
PRODUKCJA: Polska

 

SIEDMIU KRASNOLUDKÓW I ŚPIĄCA KRÓLEWNA - 19-24 września (z wykluczeniem 22.09.)

TYT. ORYG.: Siedmiu Krasnoludków i Śpiąca Królewna
OPIS: Krasnoludek Bobo przypadkowo wywołuje wielkie zamieszanie w Zamku Fantabularasa. Przez jego niezdarność księżniczka Róża wraz z całym dworem pada ofiarą klątwy złej wiedźmy i zapada w 100-letni sen. Zły czar zdjąć może tylko pocałunek prawdziwej miłości. Problem w tym, że ukochany księżniczki – poczciwy kuchcik – trafił do niewoli strasznego smoka. Krasnoludki, chcąc naprawić błąd Bobo, sprowadzić chłopca do zamku i pokonać klątwę, wyruszają z misją ratunkową. Czeka ich nie lada wyzwanie, bo legowisko smoka znajduje się nieopodal siedziby złej czarownicy Dellamorty, tej samej, która rzuciła czar na Różę i bardzo nie lubi nieproszonych gości.
REŻYSERIA:  
GATUNEK: animacja/dla dzieci/baśń
CZAS TRWANIA: -
OGRANICZENIE WIEKU: -
PRODUKCJA: USA

 

PSZCZÓŁKA MAJA - 26 września - 1 października (z wykluczeniem 29.09.)

TYT. ORYG.: Maya the Bee Movie 3D
OPIS: Maja to mała pszczółka o wielkim sercu i urzekającej osobowości! Urodzona w perfekcyjnie zorganizowanym społeczeństwie pszczół robotnic, Maja marzy o prawdziwej wolności oraz ekscytującym życiu pełnym zabawy i wielkich przygód. Prawda jest bowiem taka, że dla inteligentnej Mai świat jest zbyt interesującym i pozytywnie tajemniczym miejscem, by zmarnować swe życie na pracę w ulu. Nie ma drugiej takiej pszczoły jak Maja! Mająca nonkonformizm we krwi, pełna entuzjazmu pszczółka o bujnej wyobraźni chciałaby zasmakować wszystkiego, co świat oferuje. Jej zachwyt nad pięknem otoczenia oraz wrodzony wdzięk zapewniają jej zniewalającą energię, która niedługo sprawi, że wszyscy przeciwnicy staną po jej stronie, a pozostałe pszczoły odnajdą w sobie chęć do radosnego życia.
REŻYSERIA: Alexs Stadermann, Simon Pickard
GATUNEK: animowany/familijny
CZAS TRWANIA: -
OGRANICZENIE WIEKU: -
PRODUKCJA: Australia/Niemcy

 

WIĘZIEŃ LABIRYNTU - 3-8 października (z wykluczeniem 6.10.)

TYT. ORYG.: The Maze Runner
OPIS: Nastoletni Thomas zostaje uwięziony w tajemniczym labiryncie, z którego próbuje się wydostać.
REŻYSERIA: Wes Ball
GATUNEK: science-fiction/thriller/akcja
CZAS TRWANIA: -
OGRANICZENIE WIEKU: -
PRODUKCJA: USA

 

Samorządowy Ośrodek Kultury w Nowej Dębie
39-460 Nowa Dęba, ul. Żeromskiego 2
tel./fax +48 15 8462410, e-mail: kultura@nowadeba.pl

Realizacja: Ideo
Powered by: Edito CMS

Godziny otwarcia w Nowej Dębie

poniedziałek — piatek 8:00-21:30

sobota 9:00-21:30

niedziela 14:00-21:30