DATA

GODZINA PROJEKCJI I TYTUŁ

   
Wtorek - 20 stycznia

16:00 Dzwoneczek i bestia z Nibylandii (3D)

18:00 Dzwoneczek i bestia z Nibylandii (2D)

20:00 Wkręceni 2

Środa - 21 stycznia

16:00 Dzwoneczek i bestia z Nibylandii (2D)

18:00 Dzwoneczek i bestia z Nibylandii (3D)

20:00 Wkręceni 2

   
Piątek - 23 stycznia

16:00 Dzwoneczek i bestia z Nibylandii (3D)

18:00 Dzwoneczek i bestia z Nibylandii (2D)

20:00 Wkręceni 2

Sobota - 24 stycznia

16:00 Dzwoneczek i bestia z Nibylandii (2D)

18:00 Dzwoneczek i bestia z Nibylandii (3D)

20:00 Wkręceni 2

Niedziela - 25 stycznia

16:00 Dzwoneczek i bestia z Nibylandii (3D)

18:00 Dzwoneczek i bestia z Nibylandii (2D)

20:00 Wkręceni 2

Wtorek - 27 stycznia

16:00 Dzwoneczek i bestia z Nibylandii (2D)

18:00 Dzwoneczek i bestia z Nibylandii (3D)

20:00 Wkręceni 2

Środa - 28 stycznia

16:00 Dzwoneczek i bestia z Nibylandii (3D)

18:00 Dzwoneczek i bestia z Nibylandii (2D)

20:00 Wkręceni 2

 

Wkrótce w kinie "Metalowiec"

WKRĘCENI 2 - 16-28 stycznia (z wykluczeniem 19 i 26.01.)

TYT. ORYG.: Wkręceni 2
OPIS:  
REŻYSERIA: Piotr Wereśniak
GATUNEK: komedia
CZAS TRWANIA: 95
OGRANICZENIE WIEKU: -
PRODUKCJA: Polska

 

DZWONECZEK I BESTIA Z NIBYLANDII - 16-28 stycznia (z wykluczeniem 19 i 26.01.)

TYT. ORYG.: Tinker Bell: Legend of the NeverBeast
OPIS: Jelonka, beztroska i utalentowana wróżka świata zwierząt, zaprzyjaźnia się z ogromną bestią i sprowadza ją do Przystani Elfów. Nie wszystkim ten pomysł się podoba.
REŻYSERIA: Steve Loter
GATUNEK: animowany/przygodowy/familijny
CZAS TRWANIA: -
OGRANICZENIE WIEKU: -
PRODUKCJA: USA

 

EXODUS: BOGOWIE I KRÓLOWIE - 30 stycznia - 4 lutego (z wykluczeniem 2.02)

TYT. ORYG.: Exodus: Gods and Kings
OPIS: "Exodus" to film o człowieku, który znalazł w sobie odwagę, by stawić czoło całemu imperium. Ridley Scott przeniósł na duży ekran opowieść o Mojżeszu (Christian Bale), który występuje przeciw egipskiemu faraonowi Ramzesowi (Joel Edgerton) i pomaga czterystu tysiącom niewolników uciec z Egiptu w czasie śmiertelnych plag. Biblijne wyjście z Egiptu to niezwykła saga i trzymająca w napięciu historia o rywalizacji, zdradzie i pogoni za wolnością.
REŻYSERIA: Ridley Scott
GATUNEK: dramat
CZAS TRWANIA: 150
OGRANICZENIE WIEKU: -
PRODUKCJA: Wlk. Brytania/USA/Hiszpania

 

CARTE BLANCHE - 30 stycznia - 4 lutego (z wykluczeniem 2.02.)

TYT. ORYG.: Carte blanche
OPIS: Kacper (Andrzej Chyra), uwielbiany przez uczniów nauczyciel historii zaczyna stopniowo tracić wzrok. Diagnoza lekarska nie pozostawia złudzeń. Z powodu wady genetycznej mężczyźnie grozi trwała ślepota. Początkowo załamany, ostatecznie postanawia ukryć przed światem problemy zdrowotne, aby zachować pracę i doprowadzić swoich uczniów do matury. Jedynym powiernikiem tajemnicy nauczyciela jest jego najlepszy przyjaciel Wiktor (Arkadiusz Jakubik). Kacper, zmagając się z nową sytuacją i nowymi wyzwaniami, nawiązuje bliską przyjaźń z koleżanką z pracy (Urszula Grabowska) i próbuje pomóc zbuntowanej uczennicy, Klarze (Eliza Rycembel), która ukrywa swój własny sekret.
REŻYSERIA: Jacek Lusiński
GATUNEK: obyczajowy
CZAS TRWANIA: 106
OGRANICZENIE WIEKU: -
PRODUKCJA: Polska

 

KRÓLOWA ŚNIEGU - 30 stycznia - 4 lutego (z wykluczeniem 2.02.)

TYT. ORYG.: Snezhnaya koroleva
OPIS: Zła Królowa Śniegu zamierza zmrozić serca wszystkich ludzi i pozbawić ich emocji. Jeżeli ten niecny plan się powiedzie, artyści i sztuka na całym świecie znikną, a ludzie zapomną, czym są miłość, przyjaźń i dobro. Jednak magiczne lustro Królowej podpowiada, że Gerda i Kai, dzieci słynnego mistrza wyrobów ze szkła, mają moc, by pokrzyżować jej podłe plany. Sługom Królowej udaje się zwabić chłopca i porwać go do lodowej krainy. Mała i odważna Gerda, wraz z przyjaciółmi, wyrusza w magiczną podróż prosto do pięknego i niebezpiecznego świata zimy i mrozu, aby uratować brata i powstrzymać okrutną Królową.
REŻYSERIA: Vladlen Barbe, Maksim Sveshnikov
GATUNEK: animowany/fantasy
CZAS TRWANIA: 80
OGRANICZENIE WIEKU: -
PRODUKCJA: Rosja

 

KRÓLOWA ŚNIEGU 2 - 30 stycznia - 4 lutego (z wykluczeniem 2.02.)

TYT. ORYG.: The Snow Queen 2
OPIS: Po pokonaniu złej Królowej Śniegu gadatliwy troll Orm powraca w rodzinne strony. Spodziewa się, że bez trudu zdobędzie rękę księżniczki trolli i zacznie wygodne życie bohatera. Ale zamiast tego czekają go nowe wyzwania. Zło się odrodziło. Światu grozi powrót wiecznej zimy. Na szczęście Ormowi z pomocą przyjdą wypróbowani przyjaciele - Gerda, Kai, zbuntowana piratka Alfida i niesforna łasiczka Zuzia. Razem przeżyją mnóstwo przygód, kolejny raz ratując królestwo przed wielkim niebezpieczeństwem.
REŻYSERIA: Alexey Tsitsilin
GATUNEK: animowany/familijny
CZAS TRWANIA: 79
OGRANICZENIE WIEKU: -
PRODUKCJA: Rosja

 

PINGWINY Z MADAGASKARU - 6-18 lutego (z wykluczeniem 9,12,16.02.)

TYT. ORYG.: The Penguins of Madagascar
OPIS: Superszpiedzy nie rodzą się ot tak - wykluwają się z jaj. Poznajcie historię najwspanialszych ptasich szpiegów wszech czasów: Skippera, Kowalskiego, Rico i Szeregowego. Ci elitarni tajni agenci łączą siły z tajną organizacją Północny Wiatr, którą dowodzi Agent Utajniony (moglibyśmy zdradzić jego prawdziwe imię, ale… sami rozumiecie). Razem stawią czoło doktorowi Oktawiuszowi Mackiewiczowi, który chce zniszczyć świat. Najnowszy film twórców "Madagaskaru" to wielka przygoda pingwinów, które odwiedzą Antarktykę, Wenecję, pustynię, Szanghaj, Nowy Jork i Kentucky. Podczas tajnej misji będą musiały zmierzyć się ze złym naukowcem, skosztują pysznych chrupek serowych i zrobią to, czego nie zrobiły żadne inne pingwiny.
REŻYSERIA: Eric Darnell, Simon J. Smith
GATUNEK: animowany/przygodowy/komedia
CZAS TRWANIA: 92
OGRANICZENIE WIEKU: -
PRODUKCJA: USA

 

HISZPANKA - 6-11 lutego (z wykluczeniem 9.02.)

TYT. ORYG.: Hiszpanka
OPIS: Europa, grudzień 1918 roku. Miesiąc wcześniej odrodziła się Polska. Z Londynu do Warszawy, żeby objąć tekę premiera niepodległej, zmierza kompozytor, pianista i mąż stanu, Ignacy Jan Paderewski. Polskie ziemie zachodnie wciąż pozostają pod rządami Prus. Wizyta mistrza w Poznaniu może stać się impulsem do kolejnego powstania. Prusy próbują powstrzymać Paderewskiego, wzywając na pomoc podejrzane i mroczne siły, nad którymi jednak nie potrafią zapanować. Grupa jasnowidzów i spirytystów, przy pomocy swoich zdolności parapsychicznych, usiłuje uchronić Paderewskiego przed mentalnym atakiem wybitnego medium, Doktora Abuse. Intryga osnuta wokół wyzwoleńczej walki Polaków opowiedziana jest z wielkim dystansem do historii. Metody walki o niepodległość narodu przypominają tu magiczne praktyki rozpowszechnione na przełomie wieków. Przy wirującym stoliku toczy się też melodramat - między bohaterami rodzi się miłość, dla której trzeba będzie ponieść największą ofiarę.
REŻYSERIA: Łukasz Barczyk
GATUNEK: dramat
CZAS TRWANIA: 127
OGRANICZENIE WIEKU: -
PRODUKCJA: Polska

 

ZIARNO PRAWDY - 13-18 lutego (z wykluczeniem 16.02.)

TYT. ORYG.: Ziarno prawdy
OPIS: Jest wiosna 2013 roku. Prokurator Teodor Szacki nie pracuje już w Warszawie, pożegnał się z przeszłością i karierą, by przenieść się do Sandomierza. Tu zaczyna "nowe wspaniałe życie", ale dość szybko spotyka go rozczarowanie. W obcej i nieprzyjaznej rzeczywistości rozgoryczony Szacki prowadzi śledztwo w sprawie dziwacznego morderstwa, którego ofiarą jest sandomierska działaczka społeczna, kobieta szanowana i ceniona, o nieskazitelnej reputacji. W trakcie dochodzenia Szacki napotyka na kolejne przeszkody i ścianę milczenia. Jednocześnie całej sprawie towarzyszy gorączka medialna. Nie bez znaczenia są tu bolesne relacje polsko-żydowskie oraz historia, która wydarzyła się przeszło sześćdziesiąt lat wcześniej. Wśród zagadek i kłamstw Teodor Szacki będzie próbował odnaleźć ziarno prawdy.
REŻYSERIA: Borys Lankosz
GATUNEK: thriller/kryminalny
CZAS TRWANIA: -
OGRANICZENIE WIEKU: -
PRODUKCJA: Polska

 

BEZWSTYDNY MORTDECAI - 13-18 lutego (z wykluczeniem 16.02.)

TYT. ORYG.: Mortdecai
OPIS: Mortdecai (Johnny Depp) wśród płci pięknej znany jest ze swego uroku oraz najbardziej zniewalającego wąsa na Wyspach Brytyjskich. Pewnego dnia wpada na trop zaginionego obrazu Goi zawierającego wskazówki, pozwalające przejąć konto bankowe pełne zrabowanego złota. Mortdecai z właściwym sobie wdziękiem i nonszalancją rusza tropem obrazu, flirtując przy tym z niemal każdą napotkaną pięknością. Apetyt na skarb ma jednak także rosyjski oligarcha, amerykański miliarder i pewien tajemniczy terrorysta. Największym rywalem Mortdecaia okaże się jednak jego dawny kolega, a obecnie agent wywiadu Alistair Martland (Ewan McGregor), który ma chrapkę nie tylko na obraz Goi, ale także na piękną żonę Charliego, Johannę (Gwyneth Paltrow).
REŻYSERIA: David Koepp
GATUNEK: komedia/akcja
CZAS TRWANIA: 106
OGRANICZENIE WIEKU: -
PRODUKCJA: USA

 

TEORIA WSZYSTKIEGO - 20-25 lutego (z wykluczeniem 23.02.)

TYT. ORYG.: The Theory of Everything
OPIS: "Teoria wszystkiego" to niezwykle piękna i budująca historia, przedstawiająca postać jednego z najwybitniejszych umysłów naszych czasów - słynnego astrofizyka, Stephena Hawkinga. To również opowieść o ludziach, którzy dzięki miłości potrafią stawić czoło wszelkim przeciwnościom losu. W 1963 roku Stephen Hawking (Eddie Redmayne), student astronomii i kosmologii na Uniwersytecie w Cambridge ma już osiągnięcia w swojej dziedzinie i ambicje znalezienia "prostego, ale wymownego wytłumaczenia" wszechświata. Osobiste doświadczenia otwierają przed nim inne, zupełne nieznane terytoria. Stephen zakochuje się w koleżance, studentce nauk humanistycznych, Jane Wilde (Felicity Jones). Jednak w wieku 21 lat ten młody i znakomicie zapowiadający się naukowiec otrzymuje druzgocącą diagnozę: stwardnienie zanikowe boczne. Jak wyrokują lekarze, choroba w krótkim czasie zaatakuje jego sprawność ruchową i ograniczy możliwość porozumiewania się. Jednak miłość Jane, jej wsparcie i determinacja okazują się nieocenione. Mając u boku kochającą żonę, Stephen nie dopuszcza do siebie myśli, że postawiona przez lekarzy diagnoza może być ostateczna. Jane zachęca męża, żeby ukończył doktorat, w którym pojawiają się zaczątki słynnej teorii o stworzeniu wszechświata. Po jego entuzjastycznym przyjęciu Stephen pochyla się nad kolejnym naukowym wyzwaniem, zgłębiając zagadnienie, które stało się w jego życiu rzeczą niezwykle cenną - czas.
REŻYSERIA: James Marsh
GATUNEK: dramat/biograficzny
CZAS TRWANIA: 123
OGRANICZENIE WIEKU: -
PRODUKCJA: Wlk. Brytania

 

ANIOŁ ŚMIERCI - 20-25 lutego (z wykluczeniem 23.02.)

TYT. ORYG.: The Woman in Black: Angel of Death
OPIS: Anglia, rok 1941. Młoda nauczycielka Ewa ewakuuje grupę sierot z bombardowanego Londynu. Zatrzymują się z dala od miasta w opuszczonym od lat, odciętym od lądu domu na Węgorzowych Moczarach. W tym tajemniczym miejscu jej podopieczni zaczynają się dziwnie zachowywać. Ewa instynktownie wyczuwa obecność mrocznej siły, z którą sama nie jest w stanie walczyć. Prosi o pomoc Harrego, wojskowego pilota, stacjonującego w mieście. Mieszkające w domu zło jest bardziej przerażające niż koszmar bombardowanego Londynu. Aby ocalić dzieci, obydwoje będą musieli zmierzyć się z własnymi demonami i... Aniołem Śmierci.
REŻYSERIA: Tom Harper
GATUNEK: horror/thriller
CZAS TRWANIA: 98
OGRANICZENIE WIEKU: -
PRODUKCJA: Wlk. Brytania

 

ASTERIX I OBELIX: OSIEDLE BOGÓW - 27 lutego - 11 marca (z wykluczeniem 2,5,9.03)

TYT. ORYG.: Asterix: Le Domaine des Dieux
OPIS: Rok 50-ty przed naszą erą. Cała Galia jest okupowana przez Rzymian. Cała? Nie! Jedna osada, zamieszkana przez niepokornych Galów nadal stawia opór najeźdźcy. Zirytowany tym Juliusz Cezar postanawia zmienić taktykę: skoro jego armia nie jest w stanie podbić siłą galijskich barbarzyńców, to może uwiedzie ich rzymska cywilizacja. Władca każe wybudować obok osady Galów wspaniałą wioskę, przeznaczoną dla rzymskich właścicieli. To „Wioska Bogów”. Czy nasi galijscy przyjaciele oprą się pokusie zarobku i rzymskiego komfortu? Czy ich osada stanie się zwykłą atrakcją turystyczną? Asterix i Obelix robią wszystko, by pokrzyżować Juliuszowi Cezarowi plany.
REŻYSERIA: Alexandre Astier, Louis Clichy
GATUNEK: animowany/przygodowy/komedia
CZAS TRWANIA: -
OGRANICZENIE WIEKU: -
PRODUKCJA: Francja

 

TAJEMNICE LASU - 6-11 marca (z wykluczeniem 9.03)

TYT. ORYG.: Into the Woods
OPIS: Opowieść o piekarzu i jego żonie, ich pragnieniu założenia rodziny i perypetiach z wiedźmą łączy wątki z klasycznych baśni.
REŻYSERIA: Rob Marshall
GATUNEK: fantasy/familijny/musical
CZAS TRWANIA: -
OGRANICZENIE WIEKU: -
PRODUKCJA: USA

 

SAMBA - 6-11 marca (z wykluczeniem 9.03)

TYT. ORYG.: Samba
OPIS: Francja. Imigrant z Senegalu podejmuje pracę w restauracji. Wkrótce niespodziewanie trafia do aresztu i grozi mu deportacja.
REŻYSERIA: Olivier Nakache, Eric Toledano
GATUNEK: komedia/dramat
CZAS TRWANIA: -
OGRANICZENIE WIEKU: -
PRODUKCJA: Francja

 

Samorządowy Ośrodek Kultury w Nowej Dębie
39-460 Nowa Dęba, ul. Żeromskiego 2
tel./fax +48 15 8462410, e-mail: kultura@nowadeba.pl

Realizacja: Ideo
Powered by: Edito CMS

Godziny otwarcia w Nowej Dębie

poniedziałek — piatek 8:00-21:30

sobota 9:00-21:30

niedziela 14:00-21:30