Wkrótce w kinie "Metalowiec"

PLANETA SINGLI 2 - 9,11,13,14,15,16,17,18,20,21,23,24,25,27,28 listopada

TYT. ORYG.: Planeta singli 2
OPIS: Związek Ani i Tomka przeżywa poważny kryzys. On, showman-celebryta wcale nie ma zamiaru się ustatkować. Ona z kolei chce poważnego związku. Tymczasem na horyzoncie pojawia się Aleksander – zauroczony Anią milioner, właściciel aplikacji Planeta Singli, przekonany, że nikt inny nie pasuje do niego bardziej niż romantyczna nauczycielka muzyki.
REŻYSERIA: Sam Akina
GATUNEK: komedia romantyczna
CZAS TRWANIA: -
OGRANICZENIE WIEKU: -
PRODUKCJA: Polska

 

MAŁA STOPA - 16,17,18,20,21 listopada

TYT. ORYG.: Smallfoot
OPIS: Przygodowa animacja "Mała Stopa" przedstawia legendę o Wielkiej Stopie z zupełnie innej perspektywy - kiedy bystry młody Yeti znajduje coś, co według niego nie istnieje - człowieka. Wieści o tej Małej Stopie wywołują poruszenie w społeczności prostych Yeti, rodząc pytania o to, co jeszcze można znaleźć w wielkim świecie, otaczającym ich zaśnieżoną wioskę. To szalona opowieść o przyjaźni, odwadze i radości odkrywania.
REŻYSERIA: Karey Kirkpatrick, Jason Reisig
GATUNEK: animowany/komedia/przygodowy
CZAS TRWANIA: 96
OGRANICZENIE WIEKU: -
PRODUKCJA: USA

 

7 UCZUĆ - 23,24,25,27,28 listopada

TYT. ORYG.: 7 uczuć
OPIS: Strach, złość, smutek, radość, wstręt, zazdrość, wstyd. Adaś Miauczyński powraca do czasów swojego dzieciństwa, kiedy - jak większość z nas - miał spory problem z nazywaniem, towarzyszących mu wtedy emocji. Aby poprawić jakość swego dorosłego życia, postanawia powrócić do tamtego nie do końca - jak się okazuje - beztroskiego okresu, by nauczyć się przeżywania siedmiu podstawowych uczuć. Ta ekstremalnie nieprzewidywalna podróż do przeszłości obfituje w szereg przezabawnych, wręcz komicznych sytuacji, ale niesie za sobą również moc wzruszeń i refleksji.
REŻYSERIA: Marek Koterski
GATUNEK: komediodramat
CZAS TRWANIA: 118
OGRANICZENIE WIEKU: -
PRODUKCJA: Polska

 

GRINCH - 30 listopada oraz 1,2,4,5,6,7,8,9,11,12,14,15,16,18,19 grudnia

TYT. ORYG.: The Grinch
OPIS: Grinch mieszka samotnie, za jedynego kompana mając psa, Maxa. Opuszcza swą jaskinię, udając się do Ktosiowa, tylko w poszukiwaniu pożywienia. Każdego roku spokój Ktosiowa burzy jedno wydarzenie - święta Bożego Narodzenia. Kiedy mieszkańcy Ktosiowa decydują, że tegoroczne święta będą obchodzone jeszcze bardziej hucznie, Grinch rozumie, że jedynym sposobem na zachowanie jego wymarzonego spokoju jest... kradzież świąt. Planuje nawet uprowadzenie Świętego Mikołaja. Tymczasem gdzieś w Ktosiowie Cindy-Lou, wraz z gangiem swych przyjaciół, planuje schwytać Świętego Mikołaja, by podziękować mu za pomoc jej zapracowanej samotnej matce. I tak niecny plan Grincha oraz dziękczynne zamiary Cindy-Lou kolidują ze sobą. Czy Cindy-Lou uda się spotkać Świętego Mikołaja? Czy Grinchowi uda się uciszyć gwarne świąteczne Ktosiowo?
REŻYSERIA: Yarrow Cheney, Scott Mosier
GATUNEK: animowany/komedia
CZAS TRWANIA: 90
OGRANICZENIE WIEKU: -
PRODUKCJA: Chiny/USA

 

BOHEMIAN RHAPSODY - 30 listopada oraz 1,2,4,5 grudnia

TYT. ORYG.: Bohemian Rhapsody
OPIS: Dzięki oryginalnemu brzmieniu Queen staje się jednym z najpopularniejszych zespołów w historii muzyki.
REŻYSERIA: Bryan Singer
GATUNEK: dramat/biograficzny/muzyczny
CZAS TRWANIA: 134
OGRANICZENIE WIEKU: -
PRODUKCJA: Wlk. Brytania/USA

 

WINNI - 7,8,9,11,12 grudnia

TYT. ORYG.: Den skyldige
OPIS: "Winni" to trzymający w napięciu, pełen zwrotów akcji thriller, budujący gęstą atmosferę z oszczędnych, starannie wyważonych środków, klimatem i precyzją przywołujący na myśl film "Locke". Rutynowy wieczór przy telefonie alarmowym. Operator odbierający dziś połączenia - były funkcjonariusz policji - z niecierpliwością czeka na zbliżający się koniec zmiany. Pijani imprezowicze, niedzielni kierowcy, blokujący numer żartownisie - irytacja policjanta rośnie, do momentu, kiedy odbiera telefon od spanikowanej kobiety. Została porwana, a samochód, w którym się znajduje, jedzie w nieznanym kierunku. Gdy połączenie zostanie gwałtownie przerwane, mężczyzna - nie opuszczając pokoju - rusza kobiecie na ratunek, polegając wyłącznie na swoim doświadczeniu, intuicji i... telefonie. W tym filmie każda sekunda, każdy grymas, spojrzenie czy dźwięk, łączą się w mistrzowską całość, prowadzącą do zaskakującego zakończenia.
REŻYSERIA: Gustav Moller
GATUNEK: thriller
CZAS TRWANIA: 85
OGRANICZENIE WIEKU: -
PRODUKCJA: Dania

 

MIŁOŚĆ JEST WSZYSTKIM - 14,15,16,18,19 grudnia

TYT. ORYG.: Miłość jest wszystkim
OPIS: Święta to czas radości i spokoju, ale przygotowania do nich to prawdziwy chaos. Chaos, który może zburzyć doskonałe plany oraz uruchomić lawinę wyjątkowych zdarzeń. W komedii "Miłość jest wszystkim" czas przedświątecznej gorączki rozpocznie się wraz z przypłynięciem do miasta niezwykłego Świętego Mikołaja. Dalej będzie już tylko ciekawiej. Romans z najpopularniejszym polskim piłkarzem spotka tę, której nikt nie nazwałby fanką futbolu, sekrety zamieszają w niejednym małżeństwie, a dopracowany w każdym szczególe ślub będzie mieć zaskakujący finał.
REŻYSERIA: Michał Kwieciński
GATUNEK: komedia
CZAS TRWANIA: -
OGRANICZENIE WIEKU: -
PRODUKCJA: Polska

 

CHLEB Z NIEBA - 14,15,16,18,19 grudnia

TYT. ORYG.: Pane dal Cielo
OPIS: Lilli i Annibale mieszkają w Mediolanie, choć "mieszkają" to niekoniecznie właściwe określenie. Są bezdomni. W Wigilię znajdują w śmietniku niemowlę. Para zabiera je do najbliższego szpitala, ale tam czeka ich nie lada niespodzianka. Ani lekarze, ani pielęgniarki... nie widzą dziecka! Czemu jedni je widzą, a inni nie? Co trzeba zrobić, by zobaczyć dziecko? Jak rozwikłać tę zagadkę? Komedia, która nie tylko bawi, ale też głęboko dotyka serc widzów. Nie będzie nikogo, kto po seansie nie zada sobie pytania: czy mnie byłoby dane zobaczyć to dziecko?
REŻYSERIA: Giovanni Bedeschi
GATUNEK: komediodramat
CZAS TRWANIA: 100
OGRANICZENIE WIEKU: -
PRODUKCJA: Włochy

 

Repertuar Kina

Samorządowy Ośrodek Kultury w Nowej Dębie
39-460 Nowa Dęba, ul. Żeromskiego 2
tel./fax +48 15 8462410, e-mail: kultura@nowadeba.pl

Realizacja: Ideo
Powered by: Edito CMS

Godziny otwarcia w Nowej Dębie

poniedziałek — piatek 8:00-21:30

sobota 10:00-21:30

niedziela 14:00-21:30