DATA

 

GODZINA PROJEKCJI I TYTUŁ

   
Piątek - 24 czerwca

17:00 Jak uratować mamę

19:30 Zakładnik z Wall Street

Sobota - 25 czerwca

17:00 Jak uratować mamę

19:30 Zakładnik z Wall Street

Niedziela - 26 czerwca

17:00 Jak uratować mamę

19:30 Zakładnik z Wall Street

Wtorek - 28 czerwca

17:00 Jak uratować mamę

19:30 Zakładnik z Wall Street

Środa - 29 czerwca

17:00 Jak uratować mamę

19:30 Zakładnik z Wall Street

 

Wkrótce w kinie "Metalowiec"

ZAKŁADNIK Z WALL STREET - 24-29 czerwca (27.06)

TYT. ORYG.: Money Monster
OPIS: "Money Monster" to popularny program telewizyjny, którego gwiazda, Lee Gates (George Clooney), zwany "guru Wall Street", doradza widzom, jak i w co inwestować pieniądze. Kiedy słuchający jego finansowych wskazówek Kyle Budwell (Jack O'Connell) traci wszystkie oszczędności, terroryzuje ekipę show i na planie, podczas programu na żywo, grozi Lee śmiercią, jeśli ten nie sprawi, że akcje, w które zainwestował, nie pójdą do góry w ciągu doby. Publiczność telewizyjna zamiera w przerażeniu, oglądalność show rośnie w rekordowym tempie. Ile warte jest życie człowieka?
REŻYSERIA: Jodie Foster
GATUNEK: thriller/dramat
CZAS TRWANIA: 95
OGRANICZENIE WIEKU: -
PRODUKCJA: USA

 

JAK URATOWAĆ MAMĘ - 24-29 czerwca (z wykluczeniem 27.06)

TYT. ORYG.: Jak uratować mamę
OPIS: Adaś większość swojego czasu spędza, grając na komputerze. Aneta jest miłośniczką książek, uwielbiającą bujać w obłokach i marzyć o królewiczu z bajki. Jednak przez jakiś czas myśli rodzeństwa będą musiały skupić się na czymś zupełnie innym. Ich mama potrzebuje pomocy, którą tylko jej pociechy są w stanie sprowadzić. Niemały w tym udział będzie miała pewna Czarownica. To za sprawą jej czarów Adaś i Anetka przeniosą się do tajemniczej średniowiecznej krainy, pełnej ziejących ogniem smoków, turniejów rycerskich i zamków. Dzieci muszą odnaleźć legendarne Złote Krople, dzięki którym będą mogły spełnić swoje trzy życzenia, w tym to jedno najważniejsze - ratunek dla mamy.
REŻYSERIA: Daniel Zduńczyk, Marcin Męczkowski
GATUNEK: animowany/przygodowy
CZAS TRWANIA: 90
OGRANICZENIE WIEKU: -
PRODUKCJA: Polska

 

WARCRAFT. POCZĄTEK - 1-6 lipca (4.07)

TYT. ORYG.: Warcraft
OPIS: W fikcyjnych światach Azeroth i Draenor dochodzi do konfliktu między ich mieszkańcami: ludźmi a orkami.
REŻYSERIA: Duncan Jones
GATUNEK: fantasy/akcja/przygodowy
CZAS TRWANIA: -
OGRANICZENIE WIEKU: -
PRODUKCJA: USA

 

ALICJA PO DRUGIEJ STRONIE LUSTRA - 1-6 lipca (z wykluczeniem 4.07)

 

TYT. ORYG. Alice in Wonderland: Through the Looking Glass
OPIS: Alice Kingsleigh ostatnie kilka lat spędziła, przemierzając morza i oceany świata, jak niegdyś robił to jej ojciec. Po powrocie do Londynu Alicja natrafia na magiczne lustro, dzięki któremu ponownie przenosi się do fantastycznej Krainy Czarów. Tam czekają na nią starzy znajomi: Biały Królik, Pan Gąsienica, Kot z Cheshire i Szalony Kapelusznik. Okazuje się jednak, że ten ostatni wpadł w poważne tarapaty i nie jest już sobą. By ratować przyjaciela, Alicja wyrusza w przeszłość, podejmując nierówną walkę z Czasem, w której stawką jest ocalenie Kapelusznika.
REŻYSERIA: James Bobin
GATUNEK: przygodowy/familijny/fantasy
CZAS TRWANIA: 113
OGRANICZENIE WIEKU: -
PRODUKCJA: USA/Wlk. Brytania

 

GDZIE JEST DORY - 8-13 lipca (z wykluczeniem 11.07)

 

TYT. ORYG. Finding Dory
OPIS: Disney/Pixar wita ponownie na dużym ekranie ulubioną, zapominalską rybkę - cyrulika Dory, wiodącą szczęśliwe życie na rafie koralowej. Kiedy Dory nagle przypomina sobie, że ma rodzinę, która może jej szukać, namawia Marlina i Nemo na wyprawę życia przez Ocean do prestiżowego kalifornijskiego Instytutu Oceanografii. Aby odnaleźć mamę i tatę, Dory potrzebuje pomocy trzech najbardziej intrygujących mieszkańców Instytutu: Hanka, zrzędliwej ośmiornicy, która często ucieka przed pracownikami; Baileya, wala białego, który ma problemy z echolokacją; oraz Nadzieję, cierpiącą na krótkowzroczność samicę rekina wielorybiego. Zręcznie nawigując przez zawiłe zakamarki Instytutu, Dory i jej przyjaciele odkrywają magię ukrytą w ich wadach, przyjaźni i więzach rodzinnych.
REŻYSERIA: Andrew Stanton, Angus MacLane
GATUNEK: animowany/przygodowy/komedia
CZAS TRWANIA: 103
OGRANICZENIE WIEKU: -
PRODUKCJA: USA

 

BÓG W KRAKOWIE - 8-13 lipca (z wykluczeniem 11.07)

 

TYT. ORYG. Bóg w Krakowie
OPIS: "Bóg w Krakowie" rozgrywa się współcześnie na tle urokliwego, tajemniczego i mistycznego miasta, w którym śledzimy losy jego mieszkańców: młodego polityka, który otrzymuje korupcyjną propozycję, dziewczyny szukającej miłości, stojącej na rozdrożu prawniczki specjalizującej się w sprawach rozwodowych, drobnego złodzieja pragnącego ukraść relikwiarz z Krwią Pańską, małżeństwa niemogącego doczekać się dziecka, kobiety po przejściach i mężczyzny niepotrafiącego wyzwolić się ze szponów hazardu. Historie, które zostają ukazane na ekranie mówią o wierze, nadziei, przebaczeniu, poświęceniu, miłości i wolności, ale przede wszystkim o tęsknocie człowieka za Bogiem i Jego Miłosierdziem. Siedem epizodów spaja św. Albert Chmielowski, który jest przewodnikiem widza po mistycznym Krakowie.
REŻYSERIA: Dariusz Regucki
GATUNEK: dramat
CZAS TRWANIA: 95
OGRANICZENIE WIEKU: -
PRODUKCJA: Polska

 

BFG: BARDZO FAJNY GIGANT - 15-27 lipca (z wykluczeniem 18,21,25.07)

 

TYT. ORYG. The BFG
OPIS: W samym środku czarnej nocy, gdy wszystkie dzieci i dorośli śpią w najlepsze, mroczne istoty wychodzą z ukrycia i przejmują na kilka chwil cały świat. Właśnie takie historie od dziecka słyszała 10-letnia, acz nad wyraz rozwinięta intelektualnie Sophie. Nic więc dziwnego, że dziewczynka tej konkretnej nocy nie mogła zasnąć - wygramoliła się z łóżka, założyła na nos okulary i wychyliła się przez okno, by ujrzeć świat w odbiciach księżycowego blasku. W tej niepokojącej, srebrzystej poświacie znana jej dobrze ulica wyglądała jak jakaś baśniowa wioska. Aż tu nagle, z cienia w jej kierunku poczęło zmierzać coś wręcz ogromnego. Był to BFG: Bardzo Fajny Gigant, który wykradł Sophie z sierocińca i porwał ją do odległej Krainy Olbrzymów.
REŻYSERIA: Steven Spielberg
GATUNEK: familijny/fantasy
CZAS TRWANIA: -
OGRANICZENIE WIEKU: -
PRODUKCJA: USA/Wlk. Brytania/Kanada

 

ZANIM SIĘ POJAWIŁEŚ - 22-27 lipca (z wykluczeniem 25.07)

 

TYT. ORYG. Me Before You
OPIS: Louisa "Lou" Clark (Emilia Clarke) mieszka w niewielkim angielskim miasteczku i nie wie jeszcze, co zrobić ze swoim życiem. Ekscentryczna 26-latka próbuje sił w wielu dziedzinach, by pomóc swej rodzinie związać koniec z końcem. Zostaje opiekunką Willa Traynora (Sam Claflin), młodego bogatego bankiera, którego losy całkowicie zmieniły się na skutek tragicznego zdarzenia sprzed dwóch lat. Niegdyś pełen energii, dziś cyniczny do szpiku kości Will wyzbył się już wszelkiej nadziei na szczęście. Dziewczyna postanawia pokazać mu, że jest jeszcze inna droga...
REŻYSERIA: Thea Sharrock
GATUNEK: obyczajowy/dramat
CZAS TRWANIA: 110
OGRANICZENIE WIEKU: 12
PRODUKCJA: USA

 

KAMPER - 29 lipca - 3 sierpnia (z wykluczeniem 1.08)

 

TYT. ORYG. Kamper
OPIS: Znacie ich. Para trzydziestolatków - kiedyś zakochani w sobie do szaleństwa, dziś muszą zdecydować, czy kolejny krok w życiu robią razem czy osobno. Mania i Kamper. Ona jest ambitna, pracowita i zdolna. Kocha gotowanie i chce poświęcić się swojej pasji na dobre. On jest wiecznym chłopcem, który pracuje jako tester gier komputerowych i bardzo ceni sobie swoje życie bez większych zobowiązań. Kiedy w jej życiu pojawia się dojrzały mężczyzna, uznany szef kuchni i uosobienie sukcesu, Mania zacznie zastanawiać się, czy pociąga ją jeszcze beztroski urok jej męża. Czy na pewno chce spędzić z nim resztę życia? Kamper musi się ogarnąć. Zacznie jednak od romansu z ognistą nauczycielką hiszpańskiego.
REŻYSERIA: Łukasz Grzegorzek
GATUNEK: komedia/romans
CZAS TRWANIA: 89
OGRANICZENIE WIEKU: -
PRODUKCJA: Polska

 

ILUZJA 2 - 29 lipca - 3 sierpnia (z wykluczeniem 1.08)

 

TYT. ORYG. Now You See Me: The Second Act
OPIS: Grupa magików, która na wyżyny wzniosła sztukę scenicznej iluzji, ukazując ludzkim oczom rzeczy, o jakich dotąd nikomu się nie śniło i obdarowując publiczność milionami dolarów z kont, niczego nie podejrzewających bogaczy, wraca na ekrany kin. Czterej Jeźdźcy tym razem wpadną w nie lada tarapaty. Ich żądny zemsty dawny rywal doprowadzi do katastrofy podczas finału Super Bowl, o którą zostaną oskarżeni. Uciekając przed FBI i policją, znienawidzeni przez publiczność, będą musieli udowodnić swą niewinność. A wszystko to oczywiście przy użyciu swych niezwykłych umiejętności.
REŻYSERIA: Jon M. Chu
GATUNEK: thriller/akcja/komedia
CZAS TRWANIA: -
OGRANICZENIE WIEKU: -
PRODUKCJA: USA

 

Samorządowy Ośrodek Kultury w Nowej Dębie
39-460 Nowa Dęba, ul. Żeromskiego 2
tel./fax +48 15 8462410, e-mail: kultura@nowadeba.pl

Realizacja: Ideo
Powered by: Edito CMS

Godziny otwarcia w Nowej Dębie

poniedziałek — piatek 8:00-21:30

sobota 9:00-21:30

niedziela 14:00-21:30