Wkrótce w kinie "Metalowiec"

ZOMBIELAND 2: KULKI W ŁEB - 15,16,17,19,20 listopada

TYT. ORYG.: Zombieland: Double Tap
OPIS: Nadszedł czas, by ponownie rozprawić się z zombie. Tym razem spotkamy się w okolicach Białego Domu. Od czasu powstania pierwszego filmu na świecie pojawiło się mnóstwo nowych zombie, a te, które przetrwały - ewoluowały. I choć z zombie walczyć niełatwo, czasem najtrudniej stawić czoła rodzinie, zwłaszcza tak złośliwej i nieprzebierającej w środkach.
REŻYSERIA: Ruben Fleischer
GATUNEK: komedia/akcja
CZAS TRWANIA: 93
OGRANICZENIE WIEKU: -
PRODUKCJA: USA

 

NIEPLANOWANE - 15,16,17,19,20 listopada

TYT. ORYG.: Unplanned
OPIS: Jedyne, czego pragnęła Abby Johnson, to pomagać kobietom. Z tym nastawieniem już podczas studiów została wolontariuszką, a potem pracownicą jednej z klinik aborcyjnych potężnej organizacji Planned Parenthood. Głęboko wierząc w prawo kobiet do wyboru, szybko awansowała, by ostatecznie zostać jedną z najmłodszych w kraju dyrektorek korporacyjnego giganta wykonującego seryjne aborcje. Tak było do czasu, aż zobaczyła coś, co zmieniło jej życie na zawsze...
REŻYSERIA: Chuck Konzelman, Cary Solomon
GATUNEK: dramat/biograficzny
CZAS TRWANIA: -
OGRANICZENIE WIEKU: -
PRODUKCJA: USA

 

KRAINA LODU II - 22,23,24,26,27,29,30 listopada oraz 1,3,4,6,7,8,10,11 grudnia

TYT. ORYG.: Frozen 2
OPIS:  
REŻYSERIA: Chris Buck, Jennifer Lee
GATUNEK: animowany/przygodowy
CZAS TRWANIA: -
OGRANICZENIE WIEKU: -
PRODUKCJA: USA

 

IKAR. LEGENDA MIETKA KOSZA - 22,23,24,26,27 listopada

TYT. ORYG.: Ikar. Legenda Mietka Kosza
OPIS: "Ikar. Legenda Mietka Kosza" to inspirowana prawdziwymi wydarzeniami historia niewidomego geniusza fortepianu. Mietek jako dziecko traci wzrok. Jego matka oddaje go pod opiekę sióstr zakonnych w Laskach. W ośrodku dla niewidomych chłopiec odkrywa, że muzyka może się dla niego stać sposobem na to, by na nowo widzieć i opowiadać świat. Mietek zostaje świetnym pianistą klasycznym, jednak gdy odkrywa jazz, ma już tylko jeden cel - zostać najlepszym pianistą jazzowym w Polsce. Odnosi coraz większe sukcesy, nie tylko w kraju, lecz także na świecie. Wygrywa prestiżowy Montreux Jazz Festival. W jego życiu niespodziewanie pojawia się charyzmatyczna wokalistka Zuza. To spotkanie wszystko zmienia.
REŻYSERIA: Maciej Pieprzyca
GATUNEK: dramat/biograficzny
CZAS TRWANIA: 122
OGRANICZENIE WIEKU: -
PRODUKCJA: Polska

 

UKRYTA GRA - 29,30 listopada oraz 1,3,4 grudnia

TYT. ORYG.: The Coldest Game
OPIS: Początek lat sześćdziesiątych. U szczytu kryzysu kubańskiego amerykańskie tajne służby porywają wybitnego matematyka Joshuę Mansky’ego. Nadużywający alkoholu zapomniany geniusz ma wystąpić w szachowym pojedynku przeciwko sowieckiemu mistrzowi Gawryłowowi na międzynarodowym turnieju w warszawskim Pałacu Kultury i Nauki. Rywalizacja to jednak tylko przykrywka do szpiegowskiej rozgrywki. Kiedy sojusznicy okazują się wrogami i nie wiadomo, komu naprawdę ufać, Mansky musi wykonać decydujący ruch, mający powstrzymać konflikt nuklearny.
REŻYSERIA: Łukasz Kośmicki
GATUNEK: thriller
CZAS TRWANIA: -
OGRANICZENIE WIEKU: -
PRODUKCJA: Polska

 

1800 GRAMÓW - 7,8,10,11 grudnia

TYT. ORYG.: 1800 gramów
OPIS: Kraków przygotowuje się na nadejście świąt. Ewa, kobieta dla której nie ma rzeczy niemożliwych, szuka nowych opiekunów dla dzieci pozbawionych rodzin. Jest wulkanem energii, potrafi wyważyć każde drzwi i nagiąć każdy przepis, aby im pomóc. Tuż przed Bożym Narodzeniem w jej życiu pojawia się niezwykła dziewczynka – Nutka, niemowlę pozostawione przez matkę. Dla jej dobra Ewa gotowa jest zrobić wszystko, nawet poświęcić siebie, swoją karierę i szansę na miłość… Nie spodziewa się, że wkrótce przez jej życie przetoczy się prawdziwa lawina emocji, na którą nie przygotowało jej nic, czego do tej pory doświadczyła. Czy bezinteresownie ratując jeden mały świat można uratować również siebie?
REŻYSERIA: Marcin Głowacki
GATUNEK: komediodramat
CZAS TRWANIA: -
OGRANICZENIE WIEKU: -
PRODUKCJA: Polska

 

BARANEK SHAUN FILM. FARMAGEDDON - 13,14,15,17,18 grudnia

TYT. ORYG.: Shaun the Sheep Movie: Farmageddon
OPIS: Przed barankiem Shaunem i jego stadkiem otwierają się gwiezdne wrota, wiodące wprost do międzyplanetarnej przygody, gdy na ich far­mie ląduje obdarzona niesłychanymi mocami i nieodpartym urokiem przybyszka z odległej galaktyki. Shaun będzie musiał pomóc jej odna­leźć odległy dom i umknąć stąpającej jej po piętach tajnej organizacji. Czy uda mu się zapobiec Farmageddonowi i w towarzystwie kosma­tych kosmonautów powrócić na ukochaną farmę?
REŻYSERIA: Will Becher, Richard Phelan
GATUNEK: animowany/komedia/przygodowy
CZAS TRWANIA: -
OGRANICZENIE WIEKU: -
PRODUKCJA: Wlk. Brytania/Francja/USA

 

LAST CHRISTMAS - 13,14,15,17,18 grudnia

TYT. ORYG.: Last Christmas
OPIS: Kate pracuje w dużym domu towarowym w Londynie jako elf. Jej życie jest pasmem niepowodzeń i złych decyzji. Jednak kiedy w pracy poznaje Toma, jej życie zaczyna zmieniać się na lepsze. Pomimo, że pozornie ta dwójka kompletnie do siebie nie pasuje, magia świąt sprawia, że postanawiają iść za głosem swoich serc...
REŻYSERIA: Paul Feig
GATUNEK: komedia romantyczna
CZAS TRWANIA: -
OGRANICZENIE WIEKU: -
PRODUKCJA: Wlk. Brytania/USA

 

JAK POŚLUBIĆ MILIONERA? - 13,14,15,17,18 grudnia

TYT. ORYG.: Jak poślubić milionera
OPIS: To komediowy przewodnik dla wszystkich, którzy marzą o szczęśliwych związkach. Główni bohaterowie filmu zamiast czekać, aż ślepy los ześle im upragnioną miłość, biorą sprawy w swoje ręce i zapisują się na kurs gwarantujący znalezienie drugiej połówki. Oczywiście, jeśli przy okazji okaże się, że wybranek serca jest milionerem, nikt nie będzie przecież składać reklamacji. Czy faktycznie istnieją sprawdzone metody uwodzenia, które działają na wszystkich mężczyzn? Co można, a czego absolutnie nie wolno robić na pierwszej randce? Jak znaleźć miłość i nie zepsuć wszystkiego w jeden dzień?
REŻYSERIA: Filip Zylber
GATUNEK: komedia romantyczna
CZAS TRWANIA: -
OGRANICZENIE WIEKU: -
PRODUKCJA: Polska

 

GWIEZDNE WOJNY: SKYWALKER. ODRODZENIE - 20,21,22,27,28,29,31 grudnia oraz 2,3,4,5,7,8 stycznia

TYT. ORYG.: Star Wars: The Rise of Skywalker
OPIS: Członkowie organizacji Ruchu Oporu ponownie stawiają czoła Najwyższemu Porządkowi.
REŻYSERIA: J.J. Abrams
GATUNEK: science-fiction
CZAS TRWANIA: -
OGRANICZENIE WIEKU: -
PRODUKCJA: USA

 

Samorządowy Ośrodek Kultury w Nowej Dębie
39-460 Nowa Dęba, ul. Żeromskiego 2
tel./fax +48 15 8462410, e-mail: kultura@nowadeba.pl

Realizacja: Ideo
Powered by: Edito CMS

Godziny otwarcia w Nowej Dębie

poniedziałek — piatek 8:00-21:30

sobota 10:00-21:30

niedziela 14:00-21:30