DATA

 

GODZINA PROJEKCJI I TYTUŁ

Piątek - 29 kwietnia

17:30 Księga Dżungli

19:30 Mustang

Sobota - 30 kwietnia

17:30 Księga Dżungli

19:30 Mustang

Poniedziałek - 2 maja

17:30 Księga Dżungli

19:30 Mustang

Środa - 4 maja

17:30 Księga Dżungli

19:30 Mustang

 

Wkrótce w kinie "Metalowiec"

KSIĘGA DŻUNGLI - 29,30.04 oraz 2,4,6,7,8.05

TYT. ORYG.: The Jungle Book
OPIS: Przerażający tygrys Shere Khan, noszący na swym ciele szramy po walce z człowiekiem, postanawia wyeliminować z dżungli wszystko, co uważa za zagrożenie. Wychowany przez rodzinę wilków chłopiec o imieniu Mowgli przestaje być tam mile widziany. Zmuszony do porzucenia jedynego domu, jaki kiedykolwiek miał, Mowgli wyrusza w fascynującą podróż, podczas której odkryje swoje pochodzenie. Jego przewodnikami są pantera Bagheera, która przyjmuje rolę srogiego mentora, oraz niedźwiedź-filozof Baloo. Trójka bohaterów napotyka na swojej drodze stworzenia, które nie zawsze życzą Mowgliemu jak najlepiej. Są to między innymi pyton Kaa oraz podstępny King Louie, starający się wydobyć od Mowgliego tajemnicę nieuchwytnego i śmiertelnie niebezpiecznego "czerwonego kwiatu", czyli ognia.
REŻYSERIA: Jon Favreau
GATUNEK: fantasy/przygodowy
CZAS TRWANIA: -
OGRANICZENIE WIEKU: -
PRODUKCJA: USA

 

MUSTANG - 29,30.04 oraz 2,4.05

TYT. ORYG.: Mustang
OPIS: Wczesne lato w nadmorskim miasteczku kilkaset kilometrów od Stambułu. Lele i jej cztery siostry wracają ze szkoły, spontanicznie świętując koniec roku i niewinnie flirtując z kolegami z klasy. Dla okolicznych mieszkańców ich zabawa okazuje się być jednak zbyt frywolna. Wybucha lokalny skandal, który ma nieoczekiwane konsekwencje. Dom dziewczynek z dnia na dzień zamienia się w więzienie, a rodzina postanawia jak najszybciej "pozbyć się problemu" i wydać je za mąż, decydując o wyborze narzeczonych bez ich wiedzy. Siostry postanawiają jednak za wszelka cenę znaleźć sposób, by pokonać ograniczenia i móc żyć po swojemu.
REŻYSERIA: Deniz Gamze Erguven
GATUNEK: dramat
CZAS TRWANIA: 97
OGRANICZENIE WIEKU: -
PRODUKCJA: Francja/Niemcy/Turcja/Katar

 

#WSZYSTKOGRA - 6-18.05 (z wykluczeniem 9,12,16.05)

TYT. ORYG.: #WszystkoGra
OPIS: To historia o poszukiwaniu szczęścia, miłości i radości życia. Zosia próbuje zmienić świat za pomocą sztuki. Jej mama niespodziewanie spotyka na swojej drodze kogoś wyjątkowego. Babcia ukrywa tajemnicę z przeszłości. Trzy kobiety spróbują ocalić rodzinny dom. Przeżyją niejedną perypetię, by przekonać się, czego pragną. Czy uda im się to zdobyć?
REŻYSERIA: Agnieszka Glińska
GATUNEK: musical
CZAS TRWANIA: -
OGRANICZENIE WIEKU: -
PRODUKCJA: Polska

 

NIEWYGODNA PRAWDA - 13-18.05 (z wykluczeniem 16.05)

TYT. ORYG.: Truth
OPIS: W 2004 roku Amerykanie wybierają nowego prezydenta. W trakcie kampanii producentka telewizyjna, Mary Mapes (Cate Blanchett) pracuje nad materiałem, który może wstrząsnąć posadami polityki. Wspólnie ze swoim ambitnym zespołem oraz jednym z najsłynniejszych prezenterów telewizyjnych, Danem Ratherem (Robert Redford) emituje przełomowy reportaż o szokującej przeszłości prezydenta Georga W. Busha. Tajemniczy ludzie, którzy zatuszowali kompromitujące fakty nie poddają się jednak bez walki. Materiał zostaje wykorzystany przeciwko dziennikarzom, którzy stają w świetle jupiterów. Wczoraj bohaterowie, dziś uznani za zdrajców, będą musieli bronić nie tylko swojej reputacji, ale i podstaw amerykańskiego ustroju. Czy uda im się wygrać walkę z siłami potężniejszymi niż wolność i demokracja?
REŻYSERIA: James Vanderbilt
GATUNEK: obyczajowy
CZAS TRWANIA: 125
OGRANICZENIE WIEKU: 15
PRODUKCJA: Australia/USA

 

LETNIE PRZESILENIE - 20-25.05 (z wykluczeniem 23.05)

TYT. ORYG.: Letnie przesilenie
OPIS: Romek i Guido mają po siedemnaście lat i przed sobą całe życie. Ich marzenia nie różnią się od marzeń innych nastolatków - chcą słuchać muzyki, tańczyć swinga, umawiać się z dziewczynami. Gdyby nie okoliczności, mogliby być najlepszymi kumplami. Niestety spotykają się w 1943 roku. Guido służy w oddziale niemieckiej żandarmerii, stacjonującym na polskiej prowincji. W wolnych chwilach słucha zakazanych anglojęzycznych rozgłośni radiowych, nadających jazz. Romek pomaga samotnej matce, pracując jako pomocnik maszynisty Leona, który transportuje puste wagony kolejowe z rampy dezynfekcyjnej, znajdującego się w pobliżu obozu koncentracyjnego. Pewnego dnia Romek kradnie porzuconą na torach walizkę. W domu okazuje się, że są w niej płyty jazzowe i patefon. Romek chce zaimponować swojej koleżance i puszcza jej muzykę. Słyszy to przechodzący nieopodal Guido. Niemiecki żandarm przekrada się przez płot i wchodzi przez okno do mieszkania przerażonego Romka. Obaj nie przeczuwają jeszcze, że zmuszeni będą podjąć decyzje, które zupełnie odmienią ich życie.
REŻYSERIA: Michał Rogalski
GATUNEK: dramat/wojenny
CZAS TRWANIA: 99
OGRANICZENIE WIEKU: -
PRODUKCJA: Polska/Niemcy

 

PIĄTA FALA - 20-25.05 (z wykluczeniem 23.05)

TYT. ORYG.: The 5th Wave
OPIS: Nie jesteśmy sami we wszechświecie. Obcy najpierw odebrali nam elektryczność, potem zrzucili powodzie, zarazy i inne klęski żywiołowe. I tak, po czwartej fali ataku kosmicznych najeźdźców z siedmiu miliardów mieszkańców Ziemi została zaledwie garstka - przerażona i zdesperowana. Cywilizacja obcych przewyższa naszą tysiąckrotnie. Udało im się poznać nasz sposób myślenia, przewidywać każdy krok. Niewiele wskazuje, by ktokolwiek przetrwał nadchodzącą piątą falę. Świat, w którym żyją Cassie, Evan, Ben i Sams, to płonące wymarłe miasta, krajobraz apokaliptyczny. Nikt z ocalałych nie ufa nikomu. Młodzi bohaterowie, by przetrwać, muszą dowiedzieć się, kim są przybysze, dlaczego chcą zgładzić ludzkość i czy istnieje choćby szansa na przetrwanie. Może im w tym pomóc młody mężczyzna, którego spotyka Cassie.
REŻYSERIA: J Blakeson
GATUNEK: science-fiction/thriller
CZAS TRWANIA: 112
OGRANICZENIE WIEKU: -
PRODUKCJA: USA

 

BYŁY SOBIE CZŁOWIEKI - 27.05 - 1.06 (z wykluczeniem 30.05)

TYT. ORYG.: Pourquoi j'ai pas mange mon pere
OPIS: Małpolud Edward niefortunnie łamie przednią łapę. Aby przeżyć, musi się usamodzielnić i nauczyć chodzić na dwóch nogach.
REŻYSERIA: Jamel Debbouze
GATUNEK: animowany/komedia
CZAS TRWANIA: -
OGRANICZENIE WIEKU: -
PRODUKCJA: Francja/Włochy/Chiny/Belgia

 

DZIEŃ MATKI - 27.05 - 1.06 (z wykluczeniem 30.05)

TYT. ORYG.: Mother's Day
OPIS: Każda rodzina obchodzi Dzień Matki na swój sposób. Jedni w podniosłej i uroczystej atmosferze, inni na luzie i ze śmiechem, ale wszyscy - z miłością. Garry Marshall przedstawia cztery rodziny, których losy splotą się w tym wyjątkowym dniu. Sandy - mąż zostawił ją dla młodszej, a ona robi co może, by udowodnić sobie, że jest lepszą matką dla swoich dzieci niż nowa fajna macocha. Miranda - całkowicie poświęciła się karierze i choć została gwiazdą, czegoś jej jednak brakuje. Wkrótce niespodziewany gość wywróci jej życie do góry nogami. Jesse - jej stosunki z matką są dalekie od ideału. Niezapowiedziana wizyta rodziców grozi więc eksplozją. Ale przecież każdą bombę można rozbroić. Bradley, czyli pan mama - uczy się roli samotnego rodzica dwóch córek. Sprawa nie jest prosta, bo to co dla matek jest oczywiste, dla tatusiów często pozostaje czarną magią.
REŻYSERIA: Garry Marshall
GATUNEK: komedia
CZAS TRWANIA: -
OGRANICZENIE WIEKU: -
PRODUKCJA: USA

 

Repertuar Kina

PT

29.04

Księga Dżungli

Mustang

17:30

19:30

SO

30.04

Księga Dżungli

Mustang

17:30

19:30

PON

02.05

Księga Dżungli

Mustang

17:30

19:30

ŚR

04.04

Księga Dżungli

Mustang

17:30

19:30

PT

06.05

Księga Dżungli

#WszystkoGra

#WszystkoGra

15:30

18:00

20:00

ceny biletów » ZAPOWIEDZI »

Samorządowy Ośrodek Kultury w Nowej Dębie
39-460 Nowa Dęba, ul. Żeromskiego 2
tel./fax +48 15 8462410, e-mail: kultura@nowadeba.pl

Realizacja: Ideo
Powered by: Edito CMS

Godziny otwarcia w Nowej Dębie

poniedziałek — piatek 8:00-21:30

sobota 9:00-21:30

niedziela 14:00-21:30