DATA

GODZINA PROJEKCJI I TYTUŁ

   
Wtorek - 22 kwietnia 19:30 Facet (nie)potrzebny od zaraz
Środa - 23 kwietnia 19:30 Facet (nie)potrzebny od zaraz
   
Piątek - 25 kwietnia

17:00 Muppety: Poza prawem

19:30 Kochanie, chyba Cię zabiłem

Sobota - 26 kwietnia 20:00 Kochanie, chyba Cię zabiłem
Niedziela - 27 kwietnia

17:00 Muppety: Poza prawem

19:30 Kochanie, chyba Cię zabiłem

Wtorek - 29 kwietnia

17:00 Muppety: Poza prawem

19:30 Kochanie, chyba Cię zabiłem

Środa - 30 kwietnia

17:00 Muppety: Poza prawem

19:30 Kochanie, chyba Cię zabiłem

 

Wkrótce w kinie "Metalowiec"

FACET (NIE)POTRZEBNY OD ZARAZ - 22-23.04.

TYT. ORYG.: Facet (nie)potrzebny od zaraz
OPIS: Zosia (Katarzyna Maciąg) rozstaje się z chłopakiem (Łukasz Garlicki) po tym, jak nakrywa go w swoim mieszkaniu z inną dziewczyną. Zdradzona, staje przed koniecznością ułożenia sobie życia na nowo. Dodatkowo sytuację świeżo upieczonej singielki komplikuje stary zakład, zgodnie z którym Zosia, uważana za typową kandydatkę na "starą pannę", nie może przyjść samotnie na ślub Anny (Anna Czartoryska-Niemczycka), koleżanki z lat szkolnych. Za namową przyjaciółki, Patrycji (Joanna Kulig), postanawia odszukać facetów, którzy byli kiedyś ważni w jej życiu i sprawdzić, czy gdzieś po drodze nie przegapiła wielkiej miłości i czy któryś z "byłych" nie jest tym jedynym.
REŻYSERIA: Weronika Migoń
GATUNEK: komedia
CZAS TRWANIA: 87
OGRANICZENIE WIEKU: -
PRODUKCJA: Polska

 

MUPPETY: POZA PRAWEM - 25-30.04. (z wykluczeniem 28.04.)

TYT. ORYG.: Muppets Most Wanted
OPIS: W filmie "Muppety: Poza prawem" studio Disneya wysyła wesołą trupę na wyprzedane do ostatniego miejsca europejskie tournee. Przedstawienia odbywają się w wielkich salach Berlina, Madrytu, Dublina i Londynu. Jednak zagraniczny wypad zamienia się w wielką awanturę, kiedy Muppety zostają wplątane w aferę kryminalną o międzynarodowym zasięgu. Stoi za nią Constantine, Przestępca Numer Jeden i sobowtór Kermita oraz jego pomocnik Dominic, zwany Numerem Drugim.
REŻYSERIA: James Bobin
GATUNEK: familijny/komedia/przygodowy
CZAS TRWANIA: 112
OGRANICZENIE WIEKU: -
PRODUKCJA: USA

 

KOCHANIE, CHYBA CIĘ ZABIŁEM - 25-30.04. (z wykluczeniem 28.04.)

TYT. ORYG.: Kochanie, chyba cię zabiłem
OPIS: Nagranie wideo z zarejestrowanym morderstwem przypadkowo trafia w niepowołane ręce.
REŻYSERIA: Jakub Nieścierow
GATUNEK: komedia/sensacja
CZAS TRWANIA: -
OGRANICZENIE WIEKU: -
PRODUKCJA: Polska

 

SARILA - 2-7 maja (z wykluczeniem 3 i 5.05.)

TYT. ORYG.: The legend of Sarila
OPIS: Kiedy za sprawą złych mocy szczęście odwraca się od plemienia Eskimosów, jedynym sposobem na pokonanie zaklęcia pozostaje wyprawa do magicznej krainy Sarila. Na czele ekspedycji staną dzielny syn wodza, Putulik i jego piękna narzeczona Apik, wspierani przez młodego czarodzieja Markussiego, psotnego leminga oraz zaprzęg wesołych psów husky. Czy bohaterom uda się dotrzeć do skrytej pośród lodowców krainy, do której wejście - jak głosi legenda - mogą odnaleźć wyłącznie osoby o dobrym i czystym sercu?
REŻYSERIA: Nancy Florence Savard
GATUNEK: animowany/przygodowy
CZAS TRWANIA: 80
OGRANICZENIE WIEKU: -
PRODUKCJA: Kanada

 

NIEBO ISTNIEJE... NAPRAWDĘ - 2-7 maja (z wykluczeniem 3 i 5.05.)

TYT. ORYG.: Heaven Is for Real
OPIS: Zrealizowany na podstawie bestsellerowej powieści film "Niebo istnieje... naprawdę" opowiada prawdziwą historię, która stała się inspiracją dla milionów ludzi na całym świcie. To historia chłopca, który będąc na granicy życia i śmierci, doświadczył bliskości Boga oraz tych, którzy już odeszli. To również opowieść o szukaniu przez ojca odwagi, aby uwierzyć w świadectwo chłopca i podzielić się z innymi tą dobrą nowiną.
REŻYSERIA: Randall Wallace
GATUNEK: dramat
CZAS TRWANIA: 100
OGRANICZENIE WIEKU: -
PRODUKCJA: USA

 

INNA KOBIETA - 9-14 maja (z wykluczeniem 10 i 12.05.)

TYT. ORYG.: The Other Woman
OPIS: Carly Whitten (Cameron Diaz), nowojorska prawniczka ma ścisłe zasady, dotyczące związków. Gdy poznaje Marka Kinga (Nikolaj Coster-Waldau), szybko się w nim zakochuje. Pewnego dnia postanawia zrobić mu niespodziankę i jedzie do jego domu w Connecticut. Drzwi otwiera... żona Marka, Kate (Leslie Mann). Jest zszokowana tym, że mąż ją zdradza, a Carly jest wściekła, że dała się oszukać. Kobiety zaprzyjaźniają się i postanawiają zemścić się na Marku. Pomaga im Amber (Kate Upton) - kolejna kochanka mężczyzny. Wspólne przygotowywanie planu działania zbliża kobiety...
REŻYSERIA: Nick Cassavetes
GATUNEK: komedia
CZAS TRWANIA: 109
OGRANICZENIE WIEKU: -
PRODUKCJA: USA

 

JAN PAWEŁ II - SANTO SUBITO. ŚWIADECTWA ŚWIĘTOŚCI - 9-14 maja (z wykluczeniem 10 i 12.05.)

TYT. ORYG.: Jan Paweł II - Santo Subito. Świadectwa świętości
OPIS: W związku z procesem kanonizacyjnym Ojca Świętego Jana Pawła II, jednym z najkrótszych w historii Kościoła, do kin trafi dokument w którym twórcy zadają pytanie: w jaki sposób Jan Paweł II jest wciąż obecny wśród ludzi? Odpowiedzi szukają w różnych częściach świata, docierając do osób, których życie, w rozmaity sposób, naznaczone jest obecnością Papieża.

Przewodnikiem i odkrywcą nowych świadectw jest ks. Sławomir Oder, postulator procesów beatyfikacyjnych i kanonizacyjnych Jana Pawła II. Prałat wciela się w rolę reportera i razem z ekipą filmową spotyka się z bohaterami filmu, którzy opowiadają mu swoje poruszające historie.

W filmie zaprezentowane zostanie, między innymi, świadectwo Floribeth Diaz z Kostaryki, kobiety uzdrowionej przez Jana Pawła II. Lekarze nie dawali jej żadnych szans na przeżycie. W dokumencie uwiecznione zostały także malownicze miejsca i krajobrazy. To będzie niezwykle wzruszająca podróż w głąb ludzkich przeżyć. 
Film w naturalny sposób będzie podtrzymywał podniosły nastrój wywołany świętem kanonizacji Papieża Polaka.
REŻYSERIA: Piotr Dziubak
GATUNEK: dokumentalny
CZAS TRWANIA: -
OGRANICZENIE WIEKU: -
PRODUKCJA: Polska

 

MEDICUS - 16-21 maja (z wykluczeniem 19.05.)

TYT. ORYG.: The Physician
OPIS: Anglia, XI wiek. Rob Cole (Tom Payne) po śmierci rodziców został przygarnięty przez wędrownego znachora (Stellan Skarsgard). Pod jego okiem uczył się reguł rządzących światem, a także opanował podstawy medycznej wiedzy. Życie chłopca odmienia spotkanie z wędrownym lekarzem, który dostrzegając jego talent i młodzieńczy zapał, zaszczepia w nim marzenie o studiach medycznych pod okiem sławnego lekarza perskich królów, Ibn Siny (Ben Kingsley). Podejmując decyzję o wyprawie do arabskiego Isfahanu, Cole nie zdaje sobie sprawy z czekających go przygód i niebezpieczeństw.
REŻYSERIA: Philipp Stolzl
GATUNEK: dramat/przygodowy
CZAS TRWANIA: 150
OGRANICZENIE WIEKU: -
PRODUKCJA: Niemcy

 

NIESAMOWITY SPIDER-MAN 2 - 16-21 maja (z wykluczeniem 19.05.)

TYT. ORYG.: The Amazing Spider-Man 2
OPIS: Wspaniale jest być Spider-Manem (Andrew Garfield). Dla Petera Parkera nie ma niczego lepszego od kołysania się między wieżowcami, bycia bohaterem i spędzania czasu z Gwen (Emma Stone). Jednak za bycie Spider-Manem trzeba zapłacić wysoką cenę: tylko on jest bowiem w stanie ochronić nowojorczyków przed złoczyńcami zagrażającymi miastu. Wraz z pojawieniem się Electro (Jamie Foxx), Peter musi stawić czoła przeciwnikowi dużo potężniejszemu niż on sam. Kiedy do miasta powraca jego stary przyjaciel, Harry Osborn (Dane DeHaan), Peter w końcu zdaje sobie sprawę, że wszyscy jego wrogowie mają ze sobą coś wspólnego: Oscorp.
REŻYSERIA: Marc Webb
GATUNEK: fantasy/akcja/przygodowy
CZAS TRWANIA: 142
OGRANICZENIE WIEKU: -
PRODUKCJA: USA

 

RIO 2 - 23-28 maja (z wykluczeniem 26.05.)

TYT. ORYG.: Rio 2 3D
OPIS:

Blu i Jewel razem z potomstwem postanawiają przeprowadzić się do Amazonii, by nauczyć dzieci jak powinny żyć prawdziwe ptaki.

REŻYSERIA: Carlos Saldanha
GATUNEK: animowany/przygodowy/komedia
CZAS TRWANIA: -
OGRANICZENIE WIEKU: -
PRODUKCJA: USA

 

POWSTANIE WARSZAWSKIE - 23-28 maja (z wykluczeniem 26.05.)

TYT. ORYG.: Powstanie Warszawskie
OPIS: "Powstanie Warszawskie" to pierwszy na świecie film fabularny zmontowany w całości z materiałów dokumentalnych. Film opowiada historię Powstania oczami dwóch młodych braci, realizatorów Powstańczych Kronik Filmowych, wykonujących rozkazy dla Biura Informacji i Propagandy Armii Krajowej. Bohaterowie są bezpośrednimi świadkami walki powstańczej i marzą o sfilmowaniu "prawdziwej" wojny. Początkowo jednak dokumentują życie cywilne powstańczej stolicy. Takich materiałów oczekuje od nich dowódca, dając im zadanie przygotowania kroniki, która ma być wyświetlona w kinie "Palladium". Poszukując odpowiednich ujęć, wchodzą coraz bardziej w samo Powstanie. W końcu udaje im się dołączyć do jednego z oddziałów, z którym idą na akcję. Bohaterowie orientują się, że przyszło im uczestniczyć w czymś przekraczającym ich najśmielsze wyobrażenia - świat, w którym się znaleźli, to świat po apokalipsie. Uświadamiają sobie, że ich rolą jest udokumentowanie tej apokalipsy i ocalenie za wszelka cenę taśmy z materiałem.
REŻYSERIA: Reżyser obrazu: Jan Komasa
GATUNEK: dramat/wojenny
CZAS TRWANIA: 85
OGRANICZENIE WIEKU: -
PRODUKCJA: Polska

 

TRANSCENDENCJA - 30 maja - 4 czerwca (z wykluczeniem 2.06.)

TYT. ORYG.: Transcendence
OPIS: Grupa amerykańskich naukowców pracuje nad stworzeniem pierwszego na świecie komputera obdarzonego ludzką inteligencją i empatią. Gdy jeden z naukowców, Will (Johnny Depp) ginie z rąk terrorystycznej organizacji widzącej w eksperymencie zagrożenie dla ludzkości, jego żona Evelyn (Rebecca Hall) podejmuje decyzję o przeniesieniu umysłu mężczyzny do pamięci powstającej maszyny. Will ożywa, ale skutki operacji okazują się dalekie od pożądanych.
REŻYSERIA: Wally Pfister
GATUNEK: science-fiction/akcja/dramat
CZAS TRWANIA: -
OGRANICZENIE WIEKU: -
PRODUKCJA: USA/Wlk. Brytania

 

Samorządowy Ośrodek Kultury w Nowej Dębie
39-460 Nowa Dęba, ul. Żeromskiego 2
tel./fax +48 15 8462410, e-mail: kultura@nowadeba.pl

Realizacja: Ideo
Powered by: Edito CMS

Godziny otwarcia w Nowej Dębie

poniedziałek — piatek 8:00-21:30

sobota 9:00-21:30

niedziela 14:00-21:30