Wkrótce w kinie "Metalowiec"

ZABAWA, ZABAWA - 4,5,6,8,9,11,12,13,15,16 stycznia

TYT. ORYG.: Zabawa zabawa
OPIS: 40-letnia prokurator Dorota pije, by – jak sama mówi – „nie zwariować”. Zasłaniając się immunitetem, ukrywa wszystkie wykroczenia popełnione „pod wpływem”. Skutecznie pomaga jej w tym mąż, znany polityk. Studentka Magda lubi ostro imprezować, ale świetnie się uczy i ma super pracę, więc nikt nie robi jej z tego wyrzutów. Dla szanowanej chirurg – Teresy każdy pretekst jest dobry, żeby się napić. Alkoholu nie odmawia sobie nawet w pracy, w szpitalu dziecięcym, którego jest ordynatorem. Wkrótce, w życiu każdej z kobiet nastąpią wydarzenia, po których ich problem przybierze na sile. Czy wspierane przez rodziny i przyjaciół bohaterki zdążą go w porę pokonać?
REŻYSERIA: Kinga Dębska
GATUNEK: dramat, komedia
CZAS TRWANIA: -
OGRANICZENIE WIEKU: -
PRODUKCJA: Polska

 

RALPH DEMOLKA W INTERNECIE - 11,12,13,15,16,18,19,20,22,23 stycznia

TYT. ORYG.: Ralph Breaks the Internet: Wreck-It Ralph 2
OPIS: Akcja filmu przenosi się z salonu gier do nieznanego i stale rozwijającego się świata internetu. Przy czym nie ma ostatecznej pewności, czy internet przetrwa demolkę Ralpha... Ralph, czarny charakter gry wideo wraz z przyjaciółką Wandelopą von Cuks stawiają wszystko na jedną kartę i wyruszają na tułaczkę po sieci w poszukiwaniu części zamiennej, która uratuje grę Wandelopy. Zagubieni w nieznanym świecie bohaterowie zdają się w swojej wędrówce na internetową społeczność, w tym twórcę stron internetowych i biznesmena imieniem Yesss będącego głównym algorytmem i duszą popularnej strony "BuzzzTube".
REŻYSERIA: Phil Johnston, Rich Moore
GATUNEK: animowany/komedia
CZAS TRWANIA: -
OGRANICZENIE WIEKU: -
PRODUKCJA: USA

 

AQUAMAN - 18,19,20,22,23 stycznia

TYT. ORYG.: Aquaman
OPIS: Akcja filmu rozgrywa się w rozległym, zapierającym dech w piersiach, podwodnym świecie Siedmiu Mórz. Opowiada historię pochodzącego z Atlantydy półczłowieka, Arthura Curry'ego, który wyrusza w podróż swojego życia. Będzie musiał, nie tylko zmierzyć się ze swoim pochodzeniem, lecz także odkryć, czy jest godzien wypełnić swoje przeznaczenie... i zostać królem.
REŻYSERIA: James Wan
GATUNEK: science-fiction/akcja/przygodowy
CZAS TRWANIA: 143
OGRANICZENIE WIEKU: -
PRODUKCJA: USA/Australia

 

MISZMASZ CZYLI KOGEL MOGEL 3 - 25,26,27,29,30 stycznia oraz 1,2,3,5,6 lutego

TYT. ORYG.: Miszmasz czyli Kogel Mogel 3
OPIS: Główna bohaterka Kasia (Grażyna Błęcka-Kolska) nadal mieszka we wsi Brzózki i walczy z niechcianym zalotnikiem, Staszkiem Kolasą. Do Polski wraca niespodziewanie jej syn, Marcin (Nikodem Rozbicki) i od razu wpada w kłopoty. Chłopak ma pomysł na niecodzienny biznes. W tym czasie w Warszawie w rodzinie Wolańskich wybucha kryzys. Wolańska (Ewa Kasprzyk), celebrytka i słynna sekstrenerka wydaje kontrowersyjną książkę. Jej bliscy - mąż (Zdzisław Wardejn) i córka, Agnieszka (Aleksandra Hamkało) buntują się i uciekają z domu. Postanawiają najpierw odwiedzić Piotrusia (Maciej Zakościelny), który dziś wiedzie wygodne życie u boku żony, Marleny (Katarzyna Skrzynecka). Następnie ruszają w nieznane, a finał tej wycieczki znów przejdzie do legendy!
REŻYSERIA: Kordian Piwowarski
GATUNEK: komedia
CZAS TRWANIA: 100
OGRANICZENIE WIEKU: -
PRODUKCJA: Polska

 

CHŁOPIEC Z BURZY - 8,9,11,12,13 lutego

TYT. ORYG.: Storm Boy
OPIS: Pewnego dnia podczas zabawy na plaży Michael znajduje trzy osierocone maleńkie pelikany. Tak zaczyna się niezwykle wzruszająca, pełna humoru i przygód opowieść o przyjaźni i dorastaniu człowieka i zwierzęcia. O tym jak wiele potrafią sobie nawzajem dać i jak wiele mogą siebie nauczyć. Mozolna nauka latania, walka z kłusownikami polującymi na nadmorskie ptaki i niekończące się wspólne wygłupy zacieśniają niezwykłą więź między Michaelem i jednym z pelikanów, zwanym Panem Percivalem. W końcu jednak przychodzi moment, gdy pelikan dorasta, a chłopiec musi opuścić domek na plaży. Czy ich przyjaźń jest w stanie przetrwać? Po wielu latach zamożny biznesmen Michael Kingsley powraca w rodzinne strony, by opowiedzieć swojej ukochanej wnuczce o niezwykłym przyjacielu z dzieciństwa. Stojąc u kresu życia uświadamia sobie, że nie rodzinna fortuna, ale ta niezwykła opowieść jest najcenniejszym dziedzictwem, które może przekazać Madeline.
REŻYSERIA: Shawn Seet
GATUNEK: familijny/przygodowy
CZAS TRWANIA: 99
OGRANICZENIE WIEKU: -
PRODUKCJA: Australia

 

PLANETA SINGLI 3 - 8,9,11,12,13,15,16,17,19,20 lutego

TYTUŁ ORYGINALNY: Planeta singli 3
OPIS:

Każdy ma problemy z rodziną. Tomek i Ania wreszcie decydują się na ślub. Wesele – na prośbę Ani – odbędzie się na wsi, u krewnych Tomka, z którymi ten od pewnego czasu nie utrzymuje kontaktów. Okaże się, że jego bracia i matka są jak włoska rodzina – każda rozmowa grozi wybuchem, a od wielkiej miłości do awantury jest czasami tylko krok. Do tego matka Ani, która przyjeżdża na wesele z dużo młodszym partnerem, rozmija się z wyobrażeniami matki Tomka o statecznej teściowej dla syna. Nie zabraknie nowych problemów w życiu weselnych gości – Oli i Bogdana, których małżeństwo zostanie wystawione na ciężką próbę przez raczkującego Mikołaja, a także Zośki, która polską wieś oglądała dotychczas tylko na Instagramie. Ale prawdziwą iskrą pod beczką prochu będzie dopiero niespodziewany przyjazd na ślub od lat niewidzianego ojca Tomka.

REŻYSERIA: Sam Akina, Michał Chaciński
GATUNEK: komedia romantyczna
CZAS TRWANIA: -
OGRANICZENIE WIEKU: -
PRODUKCJA: Polska

 

ASTERIKS I OBELIKS. TAJEMNICA MAGICZNEGO WYWARU - 15,16,17,19,20 lutego

TYT. ORYG.: Asterix: Le secret de la potion magique
OPIS: Po pechowym upadku z drzewa podczas zbiorów jemioły druid Panoramiks postanawia przejść na emeryturę. Wcześniej jednak musi zadbać o bezpieczeństwo wioski i znaleźć dla siebie godnego następcę. W towarzystwie Asteriksa i Obeliksa wyrusza więc w świat, w poszukiwaniu młodego utalentowanego druida, któremu mógłby powierzyć tajemnicę magicznego wywaru. Tymczasem o problemach Galów dowiadują się ich najwięksi wrogowie. Dowodzeni przez Juliusza Cezara i złego druida, Sulfuriksa, Rzymianie wymyślają intrygę, która pozwoli im zdobyć przepis na eliksir siły. Tak rozpoczyna się wielka zaczarowana przygoda, prawdziwy kocioł śmiechu i zaskakujących zdarzeń!
REŻYSERIA: Alexandre Astier, Louis Clichy
GATUNEK: animowany/przygodowy
CZAS TRWANIA: 85
OGRANICZENIE WIEKU: -
PRODUKCJA: Francja

 

FAWORYTA - 22,23,24,26,27 lutego

TYT. ORYG.: The Favourite
OPIS: Pojawienie się na angielskim dworze nowej służącej Abigail, zaczyna zagrażać pozycji lady Sarah, która rządzi krajem w zastępstwie schorowanej królowej Anny.
REŻYSERIA: Yorgos Lanthimos
GATUNEK: biograficzny/historyczny
CZAS TRWANIA: -
OGRANICZENIE WIEKU: -
PRODUKCJA: Irlandia/Wlk. Brytania/USA

 

GLASS - 22,23,24,26,27 lutego

TYT. ORYG.: Glass
OPIS: Mistrz horroru, reżyser kultowego "Szóstego zmysłu", M. Night Shyamalan powraca z najnowszym filmem "Glass"! Bestia budzi się w styczniu!
REŻYSERIA: M. Night Shyamalan
GATUNEK: thriller
CZAS TRWANIA: 129
OGRANICZENIE WIEKU: -
PRODUKCJA: USA

 

Samorządowy Ośrodek Kultury w Nowej Dębie
39-460 Nowa Dęba, ul. Żeromskiego 2
tel./fax +48 15 8462410, e-mail: kultura@nowadeba.pl

Realizacja: Ideo
Powered by: Edito CMS

Godziny otwarcia w Nowej Dębie

poniedziałek — piatek 8:00-21:30

sobota 10:00-21:30

niedziela 14:00-21:30