Wkrótce w kinie "Metalowiec"

1917 - 7,9,10,11,12,14,16,18,19 lutego

TYT. ORYG.: 1917
OPIS: Dwaj brytyjscy szeregowcy Schofield i Perry, u schyłku pierwszej wojny światowej otrzymują ogromnie ryzykowną misję, od której powodzenia zależy życie ich towarzyszy. Muszą przedrzeć się za linię wroga i przekazać rozkaz odwołujący atak, który w świetle nowych informacji nie ma najmniejszych szans powodzenia. Jeśli misja się nie powiedzie, niechybna śmierć czeka ponad 1600 żołnierzy, a wśród nich brata Schofielda.
REŻYSERIA: Sam Mendes
GATUNEK: dramat/wojenny
CZAS TRWANIA: -
OGRANICZENIE WIEKU: -
PRODUKCJA: Wlk. Brytania/USA

 

ŚNIEŻKA I FANTASTYCZNA SIÓDEMKA - 14,16,18,19 lutego

TYT. ORYG.: Red Shoes & the 7 Dwarfs
OPIS: Pamiętacie jak wygląda Królewna Śnieżka? To teraz o niej zapomnijcie, bo w tej bajce na początku wygląda nieco… inaczej. Jest po prostu troszeczkę niższa i okrąglejsza niż zazwyczaj. Jednak, kiedy przypadkowo w jej ręce wpada para magicznych pantofelków, za ich sprawą dziewczyna zmienia się nie do poznania i przybiera postać klasycznej królewny, jaką dobrze znacie. Wkrótce poznaje zawadiacką bandę siedmiu krasnoludków. Ona jeszcze tego nie wie – ale każdy z miniaturowych dżentelmenów to tak naprawdę książę, na którego rzucono podstępny czar. Jeżeli któryś z nich chce odzyskać dawną postać przystojnego młodzieńca, musi zostać pocałowany przez najpiękniejszą kobietę na świecie. Kiedy w życiu siedmiu krasnoludków pojawia się pełna uroku Śnieżka w czerwonych pantofelkach, każdy zaczyna zabiegać o jej względy i obowiązkowego całusa. Jednak czyha na nich ogromne niebezpieczeństwo. Oto zła macocha królewny za pomocą czarów pragnie odzyskać swoją młodość. Skrywającą swój sekret Śnieżkę i wymyślające coraz to nowe zaloty krasnoludki czeka wielka przygoda. Wkrótce wszyscy przekonają się, że prawdziwe piękno to rzecz bezwzględna, jeśli patrzy się sercem!
REŻYSERIA: Sung Ho Hong
GATUNEK: animowany
CZAS TRWANIA: -
OGRANICZENIE WIEKU: -
PRODUKCJA: Korea Płd

 

KŁAMSTEWKO - 14,16,18,19,21,22,23 lutego

TYT. ORYG.: The Farewell
OPIS: Rodzina decyduje się ukryć przed ukochaną babcią złe wieści o jej stanie zdrowia i odwiedzić ją tłumnie pod naprędce skleconym pretekstem: hucznym weselem kuzyna.
REŻYSERIA: Lulu Wang
GATUNEK: komedia/dramat
CZAS TRWANIA: -
OGRANICZENIE WIEKU: -
PRODUKCJA: USA/Chiny

 

GANG ZWIERZAKÓW - 21,22,23,25,26 lutego

TYT.ORYG: Pets United
OPIS:  
REŻYSERIA: Reinhard Klooss
GATUNEK: animowany/familijny
CZAS TRWANIA: -
OGRANICZENIE WIEKU: -
PRODUKCJA: Niemcy/Chiny

 

365 DNI - 21,22,23,25,26 lutego

TYT. ORYG.: 365 dni
OPIS:
Laura, aby ratować rozpadający się związek, wyjeżdża na Sycylię, gdzie poznaje Massimo. Niebezpieczny mężczyzna, szef rodziny mafijnej, porywa ją i daje 365 dni na pokochanie go.
REŻYSERIA:  
GATUNEK: romans
CZAS TRWANIA: -
OGRANICZENIE WIEKU: -
PRODUKCJA: Polska

 

DŻENTELMENI - 28,29 lutego oraz 1,3,4 marca

TYT. ORYG.: The Gentlemen
OPIS: Londyński półświatek obiega plotka, że Mickey Pearson (Matthew McConaughey), Amerykanin, który zbudował tu narkotykowe imperium, chce się wycofać z rynku. Może nie służy mu klimat, albo obawia się brexitu. Grunt, że rodowici brytyjscy bandyci węszą okazję do przejęcia jego biznesu. Sypią się oferty, groźby, pochlebstwa. Niektórzy próbują szantażu albo przekupstwa. Pearson jednak najwyraźniej nie podjął jeszcze ostatecznej decyzji. By mu w tym pomóc, niektórzy bardziej niecierpliwi sięgają po broń. A pewien cwany i dowcipny dziennikarz (Hugh Grant) szykuje przekręt, który może zmienić reguły gry. Pearson okazuje się jednak mistrzem gangsterskiej wolnej amerykanki. Zaczyna się bardzo kosztowna wojna. Ale dżentelmeni przecież nie rozmawiają o pieniądzach.
REŻYSERIA: Guy Ritchie
GATUNEK: akcja/kryminalny
CZAS TRWANIA: -
OGRANICZENIE WIEKU: -
PRODUKCJA: USA

 

ZENEK - 28,29 lutego oraz 1,3,4 marca

TYT. ORYG.: Zenek
OPIS: Historia chłopaka z podlaskiej wsi, który realizuje swoje wielkie marzenie, by śpiewać i bawić tłumy. Dzięki uporowi, ciężkiej pracy i wielu wyrzeczeniom osiągnął niebywały sukces.
REŻYSERIA: Jan Hryniak
GATUNEK: muzyczny/biograficzny
CZAS TRWANIA: -
OGRANICZENIE WIEKU: -
PRODUKCJA: Polska

 

BAYALA I OSTATNI SMOK - 6,7,8,10,11 marca

TYT. ORYG.: Bayala: A Magical Adventure
OPIS:
Czarodziejska kraina Bayala była szczęśliwym domem dla elfów i wróżek dopóki podstępna królowa Ophira nie porwała i uwięziła smoki – źródło życiodajnej, magicznej mocy.
REŻYSERIA: Aina Jarvine, Federico Milella
GATUNEK: animowany/przygodowy
CZAS TRWANIA: 85
OGRANICZENIE WIEKU: -
PRODUKCJA: Niemcy/Luksemburg

 

NAJŚWIĘTSZE SERCE - 6,7,8,10,11 marca

TYT. ORYG.: Corazon Ardiente
OPIS: Znana pisarka, Lupe Valdes, poszukując inspiracji do książki, trafia na tajemniczą historię sprzed lat. Wyrusza do Francji, miejsca tajemniczych objawień, gdzie w szklanej trumnie spoczywa nietknięte przez czas ciało wizjonerki, św. Małgorzaty Alacoque. 300 lat temu Jezus objawił jej swoje... Serce i przekazał 12 obietnic dla ludzi, którzy będą Je czcić. Pisarka ulega fascynacji tą historią i podejmuje prywatne śledztwo. W jego trakcie spotyka świętych, papieży, ale i spiskowców; odkrywa cuda, a także zbrodnie. Wraz z bohaterką widz poznaje źródła i historię czci Najświętszego Serca Jezusa - kultu, który - jak nic innego - naznaczył ostatnie trzy wieki historii Kościoła. Przebywa drogę od małej francuskiej miejscowości, w której zapłonęła iskra kultu, przez Watykan, gdzie papież poświęca całą ludzkość i świat Najświętszemu Sercu, po Łagiewniki, gdzie Jezus objawił, jak wielką miłością przepełnione jest Jego Serce. Dociera wreszcie do miejsc cudów eucharystycznych. To tam na Hostii zmaterializowały się cząstki Najświętszego Serca. Intrygujący film fabularno-dokumentalny odkrywa przed widzem sedno kultu, bez którego zrozumienie istoty wiary w Chrystusa staje się niemożliwe.
REŻYSERIA: Andres Garrigo, Antonio Cuadri
GATUNEK: dramat
CZAS TRWANIA: 89
OGRANICZENIE WIEKU: -
PRODUKCJA: Hiszpania

 

NASZA MAŁA POLSKA - 6,7,8,10,11 marca

TYT. ORYG.: Nasza mała Polska
OPIS: Co roku kilkanaścioro młodych Japończyków rozpoczyna studia na Wydziale Polonistyki Tokijskiego Uniwersytetu Studiów Zagranicznych. Jednym z obowiązkowych zadań studentów drugiego roku jest wystawienie sztuki teatralnej w języku polskim. "Nasza mała Polska" mówi nie tylko o procesie uczenia się języka polskiego, lecz także o tym, jak wyobrażenia o dorosłości zderzają się z rzeczywistością. Film ma słodko-gorzki smak dorastania.
REŻYSERIA: Matej Bobrik
GATUNEK: dokumentalny
CZAS TRWANIA: -
OGRANICZENIE WIEKU: -
PRODUKCJA: Polska

 

W LABIRYNCIE - 13,14,15,17,18 marca

TYT. ORYG.: L'uomo del labirinto
OPIS: Nastoletnia Samantha została porwana i uwięziona na piętnaście lat. Kiedy budzi się w szpitalu, niczego nie pamięta. Nikt nie wie, jak udało jej się uciec. Z pomocą policyjnego profilera, doktora Greena (Dustin Hoffman), próbuje odzyskać wspomnienia z tajemniczego labiryntu - więzienia, w którym porywacz zmuszał ją do rozwiązywania zagadek, stosując przerażający system nagród i kar. Równocześnie sprawcę próbuje odnaleźć bezkompromisowy detektyw, Bruno Genko (Toni Servillo). Potwór, który uwięził dziewczynę wciąż jest na wolności. Jedyny sposób, by złapać Człowieka z Labiryntu, to włamać się do umysłu Samanthy. Zaczyna się polowanie na oprawcę.
REŻYSERIA: Donato Carrisi
GATUNEK: thriller
CZAS TRWANIA: 130
OGRANICZENIE WIEKU: -
PRODUKCJA: Włochy

 

W LESIE DZIŚ NIE ZAŚNIE NIKT - 13,14,15,17,18,20,21,22,24,25 marca

TYT. ORYG.: W lesie dziś nie zaśnie nikt
OPIS: Akcja filmu rozpoczyna się dość niewinnie – grupa nastolatków uzależnionych od technologii trafia na… obóz offline. Wspólna wędrówka po lasach bez dostępu do smartfonów nie zakończy się jednak tak, jak zaplanowali to organizatorzy. Będą musieli zawalczyć o prawdziwe życie z czymś, czego nie widzieli nawet w najciemniejszych zakamarkach internetu. W obliczu czyhającego w lesie śmiertelnego niebezpieczeństwa odkryją, czym jest prawdziwa przyjaźń, miłość i poświęcenie. Czy wyjdą z tego cało, czy w krwistych kawałeczkach?
REŻYSERIA: Bartosz Kowalski
GATUNEK: horror
CZAS TRWANIA: -
OGRANICZENIE WIEKU: -
PRODUKCJA: Polska

 

BIAŁY, BIAŁY DZIEŃ - 20,21,22,24,25 marca

TYT. ORYG.: Hvitur, Hvitur Dagur
OPIS: W biały, biały dzień, gdy nieba nie można odróżnić od ziemi, zmarli mogą mówić do tych, którzy wciąż żyją – głosi islandzkie powiedzenie. W taki też dzień ginie żona byłego szefa policji, która spada w przepaść rozpędzonym samochodem. Mimo żałoby, stara się on zacząć wszystko od nowa i odpowiedzieć sobie na pytanie, kim teraz jest. Pewnego dnia odkrywa tajemnicę, która pierwszy raz od dawna wzbudzi w nim silne emocje. Od tej pory zrobi wszystko, żeby dowiedzieć się prawdy o ich wspólnej przeszłości. To osnuta islandzką mgłą historia żalu, zemsty i bezwarunkowej miłości.
REŻYSERIA: Hlynur Palmason
GATUNEK: dramat
CZAS TRWANIA: 109
OGRANICZENIE WIEKU: -
PRODUKCJA: Islandia/Dania/Szwecja

 

NAPRZÓD - 27,28,29,31 marca oraz 1 kwietnia

TYT. ORYG.: Onward
OPIS:  
REŻYSERIA: Dan Scanlon
GATUNEK: animowany
CZAS TRWANIA: -
OGRANICZENIE WIEKU: -
PRODUKCJA: USA

 

OCALENI - 27,28,29,31 marca oraz 1 kwietnia

TYT. ORYG.: The Cave
OPIS: Oparty na prawdziwej historii film, odkrywający kulisy spektakularnej i niezwykle dramatycznej akcji ratunkowej uwolnienia nastolatków, uwięzionych w zalanej jaskini. Dwunastu chłopców z drużyny piłkarskiej, wraz z trenerem, wyrusza do położonej na północy Tajlandii jaskini Tham Luang. Jej podziemne korytarze ciągną się kilometrami setki metrów pod ziemią. W pewnym momencie nadchodzi potężny monsun i deszczowa woda zalewa wejście do jaskini, a następnie zatapia kolejne jej odcinki. Chłopcy zostają odcięci od świata i uwięzieni cztery kilometry pod powierzchnią. Kiedy rodziny orientują się, że nastolatkowie nie wrócili do domu, zawiadamiają służby. Rozpoczyna się zakrojona na szeroką skalę międzynarodowa akcja ratunkowa. Do Tham Luang zjeżdżają m.in. amerykańscy komandosi i doświadczeni nurkowie jaskiniowi. Wieść o prowadzonej akcji rozchodzi się w okamgnieniu, a jej postępy obserwuje cały świat. Dopiero po 9 dniach ratownikom udaje się zlokalizować zaginionych. To jednak dopiero początek niezwykle trudnej operacji. Teraz każdego z chłopców oraz ich trenera trzeba będzie wydostać przez ciasne, zalane wodą tunele jaskini. W sytuacji, gdy kończy się tlen, a rwący prąd wody grozi śmiercią, każdy przebyty metr staje się prawdziwą walką o życie.
REŻYSERIA: Tom Waller
GATUNEK: thriller/dramat
CZAS TRWANIA: 104
OGRANICZENIE WIEKU: -
PRODUKCJA: Tajlandia/Irlandia

 

Repertuar Kina

PT

21.02

Gang Zwierzaków

Kłamstewko

365 dni

16:00

17:45

19:45

SO

22.02

Gang Zwierzaków

Kłamstewko

365 dni

16:00

17:45

19:45

NI

23.02

Gang Zwierzaków

Kłamstewko

365 dni

16:00

17:45

19:45

WT

25.02

Gang Zwierzaków

Kłamstewko

365 dni

16:00

17:45

19:45

ŚR

26.02

Gang Zwierzaków

Kłamstewko

365 dni

16:00

17:45

19:45

ceny biletów » ZAPOWIEDZI »

Samorządowy Ośrodek Kultury w Nowej Dębie
39-460 Nowa Dęba, ul. Żeromskiego 2
tel./fax +48 15 8462410, e-mail: kultura@nowadeba.pl

Realizacja: Ideo
Powered by: Edito CMS

Godziny otwarcia w Nowej Dębie

poniedziałek — piatek 8:00-21:30

sobota 10:00-21:30

niedziela 14:00-21:30