DATA

 

GODZINA PROJEKCJI I TYTUŁ

   
Piątek - 31 marca

14:30 Piękna i Bestia (2D)

17:00 Piękna i Bestia (3D)

19:30 McImperium

Sobota - 1 kwietnia

14:30 Piękna i Bestia (3D)

17:00 Piękna i Bestia (2D)

19:30 McImperium

Niedziela - 2 kwietnia

14:30 Piękna i Bestia (2D)

17:00 Piękna i Bestia (3D)

19:30 McImperium

Wtorek - 4 kwietnia

14:30 Piękna i Bestia (3D)

17:00 Piękna i Bestia (2D)

19:30 McImperium

Środa - 5 kwietnia

15:30 Piękna i Bestia (2D)

17:30 Piękna i Bestia (3D)

20:00 McImperium

 

Wkrótce w kinie "Metalowiec"

PIĘKNA I BESTIA - 31 marca oraz 1,2,4,5 kwietnia

 

TYT. ORYG. Beauty and the Beast
OPIS: Dawno, dawno temu był sobie przystojny, młody Książę. Kiedy u bram jego zamku stanęła stara żebraczka, prosząc o schronienie przed burzą i oferując w zamian skromny kwiat róży, nieczuły młodzieniec przegonił ją. Aby ukarać Księcia za jego bezduszność, kobieta rzuciła klątwę na zamek, przemieniając jego właściciela w Bestię, a służących w przedmioty codziennego użytku. Zaklęcie straci moc tylko wtedy, gdy młodzieniec nauczy się kochać ludzi i okaże się godzien ich miłości, zanim opadnie ostatni płatek zaczarowanej róży...
REŻYSERIA: Bill Condon
GATUNEK: familijny/romans/fantasy
CZAS TRWANIA: 129
OGRANICZENIE WIEKU: -
PRODUKCJA: USA

 

MCIMPERIUM - 31 marca oraz 1,2,4,5 kwietnia

 

TYT. ORYG. The Founder
OPIS: Ray Kroc (Michael Keaton) to energiczny biznesman, który od lat walczy o swoje pięć minut sławy. Jednak każdy jego pomysł przeradza się w klęskę, a szanse na realizację marzeń maleją z dnia na dzień. Niespodziewanie otrzymuje zamówienie od nieznanej mu restauracji w Kalifornii. Poznaje braci McDonaldów, którzy wymyślili nowatorski system serwowania jedzenia w 30 sekund od złożenia zamówienia. Ray, zachwycony rewolucyjnym pomysłem, namawia braci do stworzenia sieci restauracji w całych Stanach Zjednoczonych. W miarę rozrastania się fastfoodowego imperium, Ray chce mieć coraz więcej władzy. Jak wiele poświęci, aby zbudować najbardziej rozpoznawalną markę na świecie i stać się jedną z największych osobowości XX wieku?
REŻYSERIA: John Lee Hancock
GATUNEK: dramat/biograficzny
CZAS TRWANIA: 120
OGRANICZENIE WIEKU: 12
PRODUKCJA: USA

 

ZAJĄC MAX RATUJE WIELKANOC - 7,8,9,11,12 kwietnia

 

TYT. ORYG. Die Haschenschule: Jagd nach dem goldenen Ei
OPIS: Max, mały zając z wielkiego miasta, marzy o tym, by zdobyć sławę i dołączyć do lokalnego gangu. Chcąc zaimponować kolegom, postanawia wykonać trudną kaskaderską sztuczkę. Niestety podczas podniebnych ewolucji samolotem coś idzie nie tak i pojazd Maxa rozbija się w Wielkanocnej Krainie - niezwykłym miejscu, w którym zatrzymał się czas. W jego centrum znajduje się Zajęcza Szkoła - starodawny gmach, zarządzany przez tajemniczą Madam Hermionę. To właśnie tu ukryto Złotą Pisankę - przedmiot, dający zajączkom magiczną moc. Wspierany przez grupę nowych przyjaciół, Max postanawia znaleźć sposób na powrót do domu. Zanim to się jednak stanie, będzie musiał stawić czoła klanowi podstępnych lisów-złodziei. A w międzyczasie odkryje wielką tajemnicę Zająca Wielkanocnego.
REŻYSERIA: Ute von Munchow-Pohl
GATUNEK: animowany/familijny
CZAS TRWANIA: 79
OGRANICZENIE WIEKU: -
PRODUKCJA: Niemcy

 

AZYL - 7,8,9,11,12 kwietnia

 

TYT. ORYG. The Zookeeper's Wife
OPIS: Poruszająca filmowa opowieść, która wydarzyła się naprawdę. Antonina Żabińska, żona dyrektora warszawskiego zoo, wspólnie z mężem, Janem, ukrywali podczas II wojny światowej dziesiątki Żydów. Osobiście wydostawali ich z getta i pomagali przetrwać w murach opustoszałego ogrodu zoologicznego. Niektórzy ukrywani byli w miejscach przeznaczonych dla zwierząt, inni w willi Żabińskich. W 1965 roku Jan i Antonina Żabińscy zostali odznaczeni przez instytut Jad Waszem tytułem Sprawiedliwych Wśród Narodów Świata.
REŻYSERIA: Niki Caro
GATUNEK: dramat/biograficzny/historyczny
CZAS TRWANIA: 124
OGRANICZENIE WIEKU: -
PRODUKCJA: USA

 

DZIECIAK RZĄDZI - 21,22,23,25,26,28,29,30 kwietnia oraz 2,3 maja

 

TYT. ORYG. Boss Baby
OPIS: Pewnego dnia w życiu siedmioletniego Tima pojawia się młodszy braciszek. Tim natychmiast zdaje sobie sprawę, że ubrany w garnitur, noszący teczkę i zachowujący się jak rasowy biznesmen dzieciak jest zagrożeniem dla jego niezachwianej dotąd pozycji w rodzinnym domu. Gdy Tim postanawia odzyskać utraconą pozycję, natrafia na trop tajemnego spisku, który może zmienić równowagę sił na świecie. Przekonuje się przy tym, że kluczem do tajemnicy jest jego młodszy brat.  Rywale muszą zapomnieć o dzielących ich różnicach, ocalić rodziców, przywrócić porządek na świecie i udowodnić, że więzy rodzinne są siłą, której nic nie jest w stanie pokonać.
REŻYSERIA: Tom McGrath
GATUNEK: animowany/komedia
CZAS TRWANIA: -
OGRANICZENIE WIEKU: -
PRODUKCJA: USA

 

PORADY NA ZDRADY - 21,22,23,25,26 kwietnia

 

TYT. ORYG. Porady na zdrady
OPIS: Zdradzona w dniu ślubu Kalina (Magdalena Lamparska) i porzucona przez chłopaka Fretka (Anna Dereszowska) rozkręcają nietypowy biznes, który raz na zawsze ma rozwiązać problemy z męską wiernością. Postanawiają pomagać kobietom i na zlecenie testować lojalność ich partnerów. Wszystko idzie dobrze do chwili, gdy Kalina ma uwieść Macieja (Mikołaj Roznerski), coacha i specjalistę do spraw damsko-męskich. Jego żona, Beata (Weronika Rosati) podejrzewa go o zdradę i chce mieć na to niezbite dowody. Kalina doceniając klasę "przeciwnika", bierze się do pracy ze zdwojoną energią. Jednak tym razem cały plan bierze w łeb. Maciej nie jest jak inni mężczyźni, których z łatwością udało się przyłapać na zdradzie. Serce dziewczyny - mimo podjętych postanowień - znów zaczyna bić mocniej, a wielka miłość to tylko kwestia czasu.
REŻYSERIA: Ryszard Zatorski
GATUNEK: komedia romantyczna
CZAS TRWANIA: 97
OGRANICZENIE WIEKU: -
PRODUKCJA: Polska

 

WSZYSTKO ALBO NIC - 28,29,30 kwietnia oraz 2,3 maja

 

TYT. ORYG. Vsetko alebo nic
OPIS: Kiedy oficjalnie przyznajesz, że liczysz swoje orgazmy, w nadziei na udany związek zawieszasz nad łóżkiem mandalę seksu, a wszyscy twoi przyjaciele są singlami, którzy bez powodzenia szukają prawdziwej miłości to znaczy, że trzeba coś w życiu zmienić. Lindę od bardzo wczesnego wieku interesowały książki z półki "tylko dla dorosłych". Obecnie zrażona do relacji damsko-męskich i mająca na swoim koncie bezpowrotnie zakończony długoletni związek, jest współwłaścicielką księgarni z literaturą, której bliżej do "Kamasutry" niż "Krecika". Jej partnerką w interesie i najlepszą przyjaciółką jest Vanda - pragnąca przygód nimfomanka, która brzydzi się spotykaniem tego samego mężczyzny dwie noce z rzędu, nie mówiąc już o poznawaniu jego imienia. W prowadzeniu sklepu pomaga im Edzio - ubóstwiający mięsne potrawy gej, który - podobnie jak jego dwie koleżanki - w głębi serca pragnie spotkać "tego jedynego". Wszystko zmieni się, gdy w życie przyjaciół wkroczy czterech mężczyzn: wysoki, zadbany i niezwykle wrażliwy (szczególnie na dietę inną niż wegetariańska) Leo, lekko siwiejący i lubujący się w młodszych kobietach profesor uniwersytecki (Krzysztof Tyniec), rozsądny i zabójczo przystojny biznesmen (Michał Żebrowski) oraz romantyczny i czarujący lekarz (Paweł Deląg). Chociaż miłość to same kłopoty, i tak trójka przyjaciół odda się jej bez reszty.
REŻYSERIA: Marta Ferencova
GATUNEK: komedia romantyczna
CZAS TRWANIA: 107
OGRANICZENIE WIEKU: -
PRODUKCJA: Słowacja/Czechy

 

Samorządowy Ośrodek Kultury w Nowej Dębie
39-460 Nowa Dęba, ul. Żeromskiego 2
tel./fax +48 15 8462410, e-mail: kultura@nowadeba.pl

Realizacja: Ideo
Powered by: Edito CMS

Godziny otwarcia w Nowej Dębie

poniedziałek — piatek 8:00-21:30

sobota 9:00-21:30

niedziela 14:00-21:30