DATA

GODZINA PROJEKCJI I TYTUŁ

Piątek - 2 października

10:00 Pilecki

17:00 Pilecki

19:30 Czy naprawdę wierzysz?

Sobota - 3 października

15:00 Pilecki

17:00 Czy naprawdę wierzysz?

19:30 Pilecki

Niedziela - 4 października

15:00 Pilecki

17:00 Pilecki

19:30 Czy naprawdę wierzysz?

Wtorek - 6 października

10:00 Pilecki

17:00 Czy naprawdę wierzysz?

19:30 Pilecki

Środa - 7 października

11:00 Pilecki

17:00 Pilecki

19:30 Czy naprawdę wierzysz?

 

Wkrótce w kinie "Metalowiec"

PILECKI - 2-14 października (z wykluczeniem 5,8,12.10)

TYT. ORYG.: Pilecki
OPIS: Film "Pilecki" to fabularyzowany dokument, przedstawiający historię rotmistrza Witolda Pileckiego od czasów jego młodości, przez działania w czasie II wojny światowej, aż do uwięzienia i śmierci w maju 1948 roku. Witold Pilecki to jedna z bardziej fascynujących postaci w najnowszej historii Polski. Swoje życie poświęcił walce ze zbrodniczymi dyktaturami XX wieku - niemieckim narodowym socjalizmem i sowieckim komunizmem. Brytyjski historyk prof. Michael Foot zaliczył go do sześciu najodważniejszych ludzi ruchu oporu II wojny światowej. Losy Pileckiego dobitnie świadczą o jedności planów niemieckich i sowieckich okupantów w stosunku do elity polskiego społeczeństwa.
REŻYSERIA: Mirosław Krzyszkowski
GATUNEK: dokumentalny/dramat
CZAS TRWANIA: -
OGRANICZENIE WIEKU: -
PRODUKCJA: Polska

 

CZY NAPRAWDĘ WIERZYSZ - 2-7 października (z wykluczeniem 5.10)

TYT. ORYG.: Do You Believe?
OPIS: Matthew nie może dojść do siebie po spotkaniu z ulicznym kaznodzieją. Tego wieczoru wszystko się zmieniło. Matthew przypomina sobie, że prawdziwa wiara zawsze wymaga działania i to olśnienie wpływa na życie jego, jego żony i wielu innych osób, które pojawiają się na jego drodze: bezdomnej dziewczyny w ciąży, zawsze racjonalnego doktora, czy mężczyzny, umierającego na szpitalnej izbie przyjęć. Wszystkie te historie są częścią planu, którego scenariusz mógł napisać tylko Bóg.
REŻYSERIA: Jon Gunn
GATUNEK: dramat
CZAS TRWANIA: 120
OGRANICZENIE WIEKU: -
PRODUKCJA: USA

 

ANATOMIA ZŁA - 9-14 października (z wykluczeniem 12.10)

TYT. ORYG.: Anatomia zła
OPIS: Płatny zabójca, pseudonim "Lulek" (Krzysztof Stroiński) zostaje warunkowo zwolniony z więzienia. Wkrótce potem prokurator (Piotr Głowacki), który kilka lat wcześniej doprowadził do jego aresztowania, składa mu propozycję nie do odrzucenia. W zamian za duże pieniądze, wymazanie kartoteki i możliwość dyskretnego opuszczenia kraju, "Lulek" ma zlikwidować komendanta Centralnego Biura Śledczego. Zabójca angażuje do pomocy Staszka (Marcin Kowalczyk), wydalonego z armii snajpera, który został kozłem ofiarnym nieudanej misji w Afganistanie. Podając się za oficera kontrwywiadu, "Lulek" wmawia eks-żołnierzowi, że został wybrany do zadania specjalnego i jeśli je wykona, dostanie szansę na powrót do wojska. W trakcie przygotowań do zamachu Staszek zaczyna nabierać podejrzeń co do prawdziwych intencji "Lulka". Tymczasem zleceniodawcy naciskają na przyspieszenie akcji. Rozpoczyna się śmiertelne odliczanie.
REŻYSERIA: Jacek Bromski
GATUNEK: thriller
CZAS TRWANIA: 122
OGRANICZENIE WIEKU: -
PRODUKCJA: Polska

 

KARBALA - 9-14 października (z wykluczeniem 12.10)

TYT. ORYG.: Karbala
OPIS: Środek wojny w Zatoce Perskiej. 3 kwietnia 2004 roku. Do irackiego miasta Karbala przybywają pielgrzymi celebrujący święto Aszura. Niespodziewanie, w pełnym ludzi mieście, dochodzi do zamachów, które poprzedzają atak na strategiczny City Hall - siedzibę lokalnych władz i policji. Na placu boju pozostaje jedynie, pozbawiona wsparcia, garstka polskich i bułgarskich żołnierzy. Dochodzi do jednej z najbardziej bohaterskich bitew Polaków po II wojnie światowej. Stając oko w oko ze śmiercią, polscy żołnierze przeżywają 4 dni piekła. Heroiczna postawa, determinacja i wola walki sprawiają, że polsko-bułgarska formacja nie tylko wygrywa bitwę, ale wychodzi z niej bez straty jednego żołnierza.
REŻYSERIA: Krzysztof Łukaszewicz
GATUNEK: dramat/wojenny
CZAS TRWANIA: 115
OGRANICZENIE WIEKU: -
PRODUKCJA: Polska

 

CHEMIA - 16-21 października (z wykluczeniem 19.10)

TYT. ORYG.: Chemia
OPIS: Inspirowana prawdziwymi wydarzeniami opowieść o niezwykłej miłości dwójki młodych ludzi balansujących na granicy życia i śmierci, miłości i szaleństwa. To opowieść o niezwykłym uczuciu, dojrzewaniu i poszukiwaniu własnej tożsamości. O miłości silniejszej niż strach. O tym, że warto kochać tak, jakby jutra miało nie być. Film powstał na kanwie wydarzeń z życia Magdy Prokopowicz – założycielki Fundacji Rak'n'Roll
REŻYSERIA: Bartosz Prokopowicz
GATUNEK: dramat
CZAS TRWANIA: -
OGRANICZENIE WIEKU: -
PRODUKCJA: Polska

 

LEGEND - 30 października - 4 listopada (z wykluczeniem 1-2.11)

TYT. ORYG.: Legend
OPIS: Oparta na faktach opowieść o narodzinach i upadku gangsterskiego imperium braci bliźniaków Rona i Reggie'go Kray, którzy w barwnych latach 60-tych terroryzowali Londyn. W walce o miejsce na szczycie byli zawsze bezlitośni i nierozłączni, ich brutalność przeszła do legendy. Jednak gdy pojawiły się wielkie pieniądze, władza i kobiety, ich drogi zaczęły się rozchodzić. Pojawiły się odmienne pomysły na prowadzenie "biznesu", a w konsekwencji konflikty, na które tylko czekali ich wrogowie.
REŻYSERIA: Brian Helgeland
GATUNEK: kryminalny/biograficzny/thriller
CZAS TRWANIA: -
OGRANICZENIE WIEKU: -
PRODUKCJA: Wlk. Brytania/Francja

 

UGOTOWANY - 6-11 listopada (z wykluczeniem 9.11)

TYT. ORYG.: Burnt
OPIS:

Skompromitowany kucharz, Adam Jones, zbiera dawną ekipę, by stworzyć najlepszą restaurację w Londynie.

REŻYSERIA: John Wells
GATUNEK: komedia
CZAS TRWANIA: -
OGRANICZENIE WIEKU: -
PRODUKCJA: USA

 

SPECTRE - 6-18 listopada (z wykluczeniem 9,12,13,16.11)

TYT. ORYG.: Spectre
OPIS: James Bond stara się odkryć prawdę dotyczącą złowrogiej organizacji WIDMO. Kluczem do tego jest tajemnicza wiadomość z przeszłości 007.
REŻYSERIA: Sam Mendes
GATUNEK: akcja/thriller
CZAS TRWANIA: -
OGRANICZENIE WIEKU: -
PRODUKCJA: USA/Wlk. Brytania

 

WIĘZIEŃ LABIRYNTU: PRÓBY OGNIA - 23-28 października (z wykluczeniem 26.10)

TYT. ORYG.: The Maze Runner: The Scorch Trials
OPIS: "Więzień labiryntu: Próby ognia" to ekranizacja drugiego tomu trylogii Jamesa Dashnera. Labirynt był tylko początkiem, a na bohaterów czeka jeszcze więcej niespodzianek, pułapek i mylnych tropów. Thomas był pewien, że ucieczka z labiryntu będzie oznaczała wolność dla niego i pozostałych Streferów. Tajemnicza organizacja DRESZCZ nie zakończyła jednak swoich eksperymentów. Rozpoczyna się Faza Druga. Czas na próby ognia. Streferzy mają dwa tygodnie, aby przejść przez Pogorzelisko - najbardziej spaloną część świata, pustynię, na której na każdym kroku czyha niebezpieczeństwo. Jakby tego było mało, pojawiło się nowe zagrożenie - inna grupa, której przetrwanie zależy od unicestwienia Streferów. Nowi są zdeterminowani, aby przetrwać. Dlatego wciąż nie można przestać uciekać. Chyba, że chce się być więźniem do końca życia.
REŻYSERIA: Wes Ball
GATUNEK: science-fiction/thriller/akcja
CZAS TRWANIA: 132
OGRANICZENIE WIEKU: -
PRODUKCJA: USA

 

Repertuar Kina

PT

02.10

Pilecki

Pilecki

Czy naprawdę wierzysz?

10:00

17:00

19:30

SO

03.10

Pilecki

Czy naprawdę wierzysz?

Pilecki

15:00

17:00

19:30

NI

04.10

Pilecki

Pilecki

Czy naprawdę wierzysz?

15:00

17:00

19:30

WT

06.10

Pilecki

Czy naprawdę wierzysz?

Pilecki

10:00

17:00

19:30

 ŚR

07.10

Pilecki

Pilecki

Czy naprawdę wierzysz?

11:00

17:00

19:30

ceny biletów »

ZAPOWIEDZI »

Samorządowy Ośrodek Kultury w Nowej Dębie
39-460 Nowa Dęba, ul. Żeromskiego 2
tel./fax +48 15 8462410, e-mail: kultura@nowadeba.pl

Realizacja: Ideo
Powered by: Edito CMS

Godziny otwarcia w Nowej Dębie

poniedziałek — piatek 8:00-21:30

sobota 9:00-21:30

niedziela 14:00-21:30