DATA

 

GODZINA PROJEKCJI I TYTUŁ

   
Piątek - 24 lutego

17:00 Jackie

19:30 Boy 7

Sobota - 25 lutego

17:00 Boy 7

19:30 Jackie

Niedziela - 26 lutego

17:00 Jackie

19:30 Boy 7

Wtorek - 28 lutego

17:00 Boy 7

19:30 Jackie

Środa - 1 marca

17:00 Jackie

19:30 Boy 7

 

Wkrótce w kinie "Metalowiec"

OSTATNI SMOK ŚWIATA - 17,18,19,21,22 lutego

 

TYT. ORYG. The Dragon Spell
OPIS: Syn bohaterskiego Tannera, mały Niki, postanawia iść w ślady ojca i zostać pogromcą smoków. Na przekór zakazom taty opuszcza rodzinną wioskę i wyrusza na poszukiwanie przygód. W trakcie niezwykłej podróży, wiodącej ze świata ludzi przez krainę magii, spotka nowych przyjaciół: czarującego (dosłownie i w przenośni!) nietoperza Ediego i Peszka - dzieciaka, który wszystkim dookoła przynosi... pecha. Razem będą musieli stawić czoła ostatniemu smokowi świata, oraz pokrzyżować plany paskudnej wiedźmy z bagien, planującej wykorzystać smoczą magię do niecnych celów. Niki, Edi i Peszek udowodnią, że nie ma takiej złej mocy, której nie może pokonać prawdziwa przyjaźń.
REŻYSERIA: Depoyan Manuk, Viktor Andrienko
GATUNEK: animowany/przygodowy/komedia
CZAS TRWANIA: 85
OGRANICZENIE WIEKU: -
PRODUKCJA: Ukraina

 

ZERWANY KŁOS - 17,18,20,21,22 lutego

 

TYT. ORYG. Zerwany kłos
OPIS: Trwa I wojna światowa. Carskie oddziały panoszą się w okolicach Tarnowa. Szesnastoletnia Karolina Kózkówna ponosi śmierć męczeńską w obronie wiary. Jej ojciec obwinia się za śmierć ukochanej córki. Dzieje bohaterów dopełnia Teresa, która nosi w sercu tajemnicę o gwałcie zadanym przez kozaka Sorokina. Jakie będą losy pohańbionej Teresy? Gdzie kryje się sens męczeństwa bł. Karoliny? Czy ojciec pogodzi się ze stratą umiłowanej córki? Film niesie przesłanie o sensie cierpienia, zwycięstwie miłości nad nienawiścią, a także wieść o tym, że wiara w Jezusa Chrystusa potrafi nieustannie odmieniać życie każdego z nas.
REŻYSERIA: Witold Ludwig
GATUNEK: dramat/religijny
CZAS TRWANIA: -
OGRANICZENIE WIEKU: -
PRODUKCJA: Polska

 

SZTUKA KOCHANIA. HISTORIA MICHALINY WISŁOCKIEJ - 17,18,19,21,22 lutego

 

TYT. ORYG. Sztuka kochania. Historia Michaliny Wisłockiej
OPIS: "Sztuka kochania" to film opowiadający historię Michaliny Wisłockiej - kobiety, lekarki, seksuolożki, która dokonała niemożliwego, szeroko otwierając drzwi polskich sypialni. Rozprawiając się z konserwatywnymi stereotypami i wszechobecną ignorancją, Wisłocka zrewolucjonizowała życie seksualne całego kraju. Wszystko za pomocą jednej książki. Lata 40., powojenna Polska, Michalina kończy właśnie studia medyczne i rozpoczyna swoją przygodę z medycyną. W tym samym czasie jej życie osobiste przybiera zupełnie niespodziewany kierunek. Lata 50. Stalinowska Polska. Michalina Wisłocka, lekarka ginekolog zdobywa coraz większe doświadczenie w pracy z pacjentami. W okresie letnim Michalina wyjeżdża do Lubniewic, gdzie w ośrodku wczasowym sprawuje pieczę nad kuracjuszami. Tam właśnie poznaje Jurka, z którym przeżywa miłosne uniesienia, które zmienią jej życie. Lata 70., Polska Rzeczpospolita Ludowa. Michalina Wisłocka jest już uznaną lekarką, do której gabinetu ustawiają się kolejki pacjentek. Na jej życiowej drodze pojawia się Tereska, młoda redaktorka, która namawia Michalinę do wydania książki. Rozpoczyna się długa walka z Komitetem Centralnym.
REŻYSERIA: Maria Sadowska
GATUNEK: dramat/biograficzny
CZAS TRWANIA: 120
OGRANICZENIE WIEKU: -
PRODUKCJA: Polska

 

BOY 7 - 24,25,26,28 lutego oraz 1 marca

 

TYT. ORYG. Boy 7
OPIS: Kiedy Sam budzi się w zatłoczonym metrze, nie wie, jak się tam znalazł, ani skąd pochodzi. Rozpaczliwie szuka swojej tożsamości w niewielkiej zawartości plecaka. Powoli zaczyna zdawać sobie sprawę z tego, że jego życie jest w wielkim niebezpieczeństwie. Zaczyna odkrywać przerażającą prawdę o tym, kim jest i co mu zrobiono. Ekscytujący thriller science-fiction, w którym nic nie jest takie, jak się wydaje.
REŻYSERIA: Lourens Blok
GATUNEK: science-fiction/thriller
CZAS TRWANIA: 90
OGRANICZENIE WIEKU: -
PRODUKCJA: Holandia/Węgry

 

JACKIE - 24,25,26,28 lutego oraz 1 marca

 

TYT. ORYG. Jackie
OPIS: Relacja wydarzeń z życia Jackie bezpośrednio po zamachu i zabójstwie jej męża, prezydenta Johna F. Kennedy'ego w 1963 roku.
REŻYSERIA: Pablo Larrain
GATUNEK: dramat/biograficzny
CZAS TRWANIA: -
OGRANICZENIE WIEKU: -
PRODUKCJA: Chile/Francja/USA

 

LEGO BATMAN: FILM - 3,4,5,7,8 marca

 

TYT. ORYG. The Lego Batman Movie
OPIS: W duchu zabawy, dzięki której film "Lego Przygoda" stał się fenomenem na skalę światową, samozwańczy przywódca grupy, Batman z LEGO staje się gwiazdą własnej przygody na dużym ekranie. W Gotham szykują się wielkie zmiany. Jeśli Batman chce uratować miasto przed zakusami Jokera, musi porzucić swoją samotnię i podjąć współpracę z innymi, a przy okazji być może przyjąć bardziej pozytywną postawę.
REŻYSERIA: Chris McKay
GATUNEK: animowany/akcja/komedia
CZAS TRWANIA: 104
OGRANICZENIE WIEKU: -
PRODUKCJA: USA/Dania

 

CIEMNIEJSZA STRONA GREYA - 3,4,5,7,8 marca

 

TYT. ORYG. Fifty Shades Darker
OPIS: Jamie Dornan i Dakota Johnson powracają jako Christian Grey i Anastasia Steele w filmie "Ciemniejsza strona Greya", drugiej części ekranizacji światowego bestsellera E.L. James. Film pokaże nam nieco ciemniejsze oblicze, zarówno Christiana, jak i Anastasii. Kiedy po bolesnym rozstaniu Christian próbuje nakłonić Anę do powrotu, ona stawia nowe warunki. Próby odbudowania związku, zyskania stabilizacji i spokoju torpedują postaci z przeszłości Christiana, które pojawiają się nagle, w najmniej spodziewanych okolicznościach, chcąc rozbić to, co budują młodzi.
REŻYSERIA: James Foley
GATUNEK: dramat/romans
CZAS TRWANIA: 115
OGRANICZENIE WIEKU: -
PRODUKCJA: USA

 

POLANDJA - 10,11,12,14,15 marca

 

TYT. ORYG. PolandJa
OPIS: Najdziksze historie zdarzają się ludziom w najmniej odpowiednich momentach. "PolandJa" to pełna humoru opowieść o tym, jak (nie) radzimy sobie z rzeczywistością, która nas otacza. Akcja filmu rozgrywa się w ciągu 24 godzin, podczas których bohaterowie przeżywają zabawne perypetie, zupełnie zmieniające ich życie. Jest ostro, zabawnie, ale i wzruszająco.
REŻYSERIA: Cyprian T. Olencki
GATUNEK: komedia/obyczajowy
CZAS TRWANIA: 103
OGRANICZENIE WIEKU: -
PRODUKCJA: Polska

 

WYKLĘTY - 10,11,12,14,15 marca

 

TYT. ORYG. Wyklęty
OPIS: "Żołnierze wyklęci" toczą nierówną walkę z ludową władzą o przyszłość powojennej Polski.
REŻYSERIA: Konrad Łęcki
GATUNEK: dramat
CZAS TRWANIA: -
OGRANICZENIE WIEKU: -
PRODUKCJA: Polska

 

OZZY - 17,18,19,21,22 marca

 

TYT. ORYG. Ozzy
OPIS: Ozzy to przesłodki piesek rasy beagle, ukochany pieszczoch całej rodziny. Kiedy jego właściciele Susan, Ted i Paula wyjeżdżają w daleką podróż do Japonii, jego życie wywraca się do góry łapami. Ozzy trafia do luksusowego spa dla psów. Szybko okazuje się jednak, że wyglądający na raj hotel, to tak naprawdę, prawdziwa szkoła przetrwania. Ozzy natychmiast wpadnie na plan wielkiej ucieczki i od tego momentu zaczynie się wielka zwariowana przygoda. Z pomocą szybkich i futrzastych, Fronleya, Chestera i Doca, zrozumie na czym polega prawdziwa odwaga i moc przyjaźni. "Ozzy" to wciągająca opowieść o pokonywaniu wewnętrznych barier. O tym, że w każdym z nas drzemie superbohater, tylko trzeba w niego uwierzyć. I że przy pomocy przyjaciół można pokonać wszystkie trudności.
REŻYSERIA: Alberto Rodriguez, Nacho La Casa
GATUNEK: animowany
CZAS TRWANIA: -
OGRANICZENIE WIEKU: -
PRODUKCJA: Hiszpania/Kanada

 

MILCZENIE - 17,18,19,21,22 marca

 

TYT. ORYG. Silence
OPIS: XVII wiek. Dwóch młodych jezuitów pokonuje tysiące kilometrów, aby potajemnie przedostać się do Japonii, gdzie toczy się bezwzględna walka z chrześcijaństwem. Misjonarze poszukują swojego nauczyciela, słynącego z odwagi kapłana, o którym krążą plotki, że wyrzekł się wiary katolickiej i został buddyjskim mnichem. To, czego doświadczą, wystawi ich umiejętności przetrwania, a także wszystko, w co wierzą na najcięższą próbę. "Milczenie" to najmocniejszy, a jednocześnie najbardziej osobisty film w karierze Martina Scorsese. Amerykański twórca poszukuje odpowiedzi, dotyczących istoty i sensu religii, a także wierności swoim przekonaniom w świecie, w którym płaci się za nią najwyższą cenę.
REŻYSERIA: Martin Scorsese
GATUNEK: dramat/historyczny
CZAS TRWANIA: 161
OGRANICZENIE WIEKU: -
PRODUKCJA: USA/Tajwan/Meksyk

 

KONG: WYSPA CZASZKI - 24,25,26,28,29 marca

 

TYT. ORYG. Kong: Skull Island
OPIS: Film śledzi losy zespołu badaczy, którzy zapuszczają się w głąb niezbadanej wyspy położonej na Pacyfiku - tak samo pięknej, jak zdradliwej - nie wiedząc, że wchodzą na teren należący do mitycznego King Konga.
REŻYSERIA: Jordan Vogt-Roberts
GATUNEK: fantasy/akcja/przygodowy
CZAS TRWANIA: -
OGRANICZENIE WIEKU: -
PRODUKCJA: USA

 

CHATA - 24,25,26,28,29 marca

 

TYT. ORYG. The Shack
OPIS: Mack jest szczęśliwym mężem i ojcem trojga wspaniałych dzieci. Pewnego dnia jego rodzinę dotyka tragedia. Najmłodsza córka Missy zostaje porwana. Wszelkie dowody wskazują na morderstwo, choć ciała nie udaje się odnaleźć. Mack popada w coraz głębszą rozpacz, która powoli oddziela go od świata i rodziny. Kilka lat po tragedii otrzymuje tajemniczy list z zaproszeniem do leśnej chaty, w której rozegrał się dramat Missy. List wydaje się pochodzić od samego Boga. Pełen wątpliwości i obaw Mack decyduje się na spotkanie z nieznanym, które okaże się być niezwykłym doświadczeniem, pozwalającym zrozumieć sens rodzinnej tragedii i zupełnie inaczej spojrzeć na życie i świat.
REŻYSERIA: Stuart Hazeldine
GATUNEK: dramat
CZAS TRWANIA: -
OGRANICZENIE WIEKU: -
PRODUKCJA: USA

 

Repertuar Kina

PT

24.02

Jackie

Boy 7

17:00

19:30

SO

25.02

Boy 7

Jackie

17:00

19:30

NI

26.02

Jackie

Boy 7

17:00

19:30

WT

28.02

Boy 7

Jackie

17:00

19:30

ŚR

01.03

Jackie

Boy 7

17:00

19:30

ceny biletów » ZAPOWIEDZI »

Samorządowy Ośrodek Kultury w Nowej Dębie
39-460 Nowa Dęba, ul. Żeromskiego 2
tel./fax +48 15 8462410, e-mail: kultura@nowadeba.pl

Realizacja: Ideo
Powered by: Edito CMS

Godziny otwarcia w Nowej Dębie

poniedziałek — piatek 8:00-21:30

sobota 9:00-21:30

niedziela 14:00-21:30