Wkrótce w kinie "Metalowiec"

PIOTRUŚ KRÓLIK - 18,19,20,22,23 maja

TYT. ORYG.: Peter Rabbit
OPIS: Fantastyczne przygody jedynego takiego na świecie - złośliwego Piotrusia Królika! Niepokorny i ciekawski Piotruś Królik to postać wyjątkowa. Na jego zuchwałych przygodach wychowują się kolejne pokolenia dzieci na całym świecie. W komedii "Piotruś Królik" wojna tytułowego bohatera z panem McGregorem (Domhnall Gleeson) przechodzi na zupełnie nowy poziom - być może najwyższy z możliwych. Walka toczy się, oczywiście, o kontrolę nad ogrodem pana McGregora oraz o serce zakochanej w zwierzętach sąsiadki (Rose Byrne).
REŻYSERIA: Will Gluck
GATUNEK: familijny/komedia/przygodowy
CZAS TRWANIA: 95
OGRANICZENIE WIEKU: -
PRODUKCJA: Australia/USA

 

DZIEWCZYNA WE MGLE - 18,19,20,22,23 maja

TYT. ORYG. La ragazza nella nebbia
OPIS: W odizolowanym od świata górskim miasteczku zaginęła szesnastoletnia dziewczyna. Rodzice są zrozpaczeni, a mieszkańcy - zszokowani. Nie potrafią przyjąć do wiadomości, że porywaczem może być ktoś z nich. Porywaczem... lub zabójcą. Przybyły na miejsce agent specjalny Vogel nie ma wątpliwości, że tropi mordercę. I że jest to ktoś z miejscowych. Nie interesują go badania kryminalistyczne, odciski palców i ślady DNA. Vogel wykorzystuje media. Bo ludzie nie potrzebują sprawiedliwości - potrzebują spektaklu. Kiedy poszukiwania nastolatki nie przynoszą rezultatów, bezpodstawnie kieruje swoje podejrzenia na nauczyciela literatury. Vogel ignoruje brak twardych dowodów i brnie w oskarżenia. Kiedy coraz trudniej jest ukryć matactwa w śledztwie, sprawa przyjmuje zupełnie inny obrót.
REŻYSERIA: Donato Carrisi
GATUNEK: kryminalny
CZAS TRWANIA: 128
OGRANICZENIE WIEKU: -
PRODUKCJA: Włochy/Niemcy/Francja

 

KATYŃ - OSTATNI ŚWIADEK - 25,26,27,29,30 maja

TYT. ORYG. The Last Witness
OPIS: Powojenny Bristol. Dziennikarz Stephen Underwood (Alex Pettyfer) marzy o sławie i temacie, który wreszcie rozkręci jego karierę. Ta szansa rodzi się, gdy mężczyzna przypadkowo wpada na trop sprawy samobójstwa polskiego żołnierza przebywającego w lokalnym obozie dla uchodźców. Podążając za dziennikarskim instynktem, Stephen dociera do informacji o tym, co tak naprawdę wydarzyło się w Katyniu. Ich ujawnienie wpłynie na losy całej powojennej Europy.
REŻYSERIA: Piotr Szkopiak
GATUNEK: thriller
CZAS TRWANIA: -
OGRANICZENIE WIEKU: -
PRODUKCJA: Wlk. Brytania/Polska

 

PAWEŁ, APOSTOŁ CHRYSTUSA - 25,26,27,29,30 maja

TYT. ORYG. Paul, Apostle of Christ
OPIS: Barwna opowieść o św. Pawle to historia jednego z najzagorzalszych przeciwników Chrystusa, nawróconego faryzeusza, który dzięki swej wierze i oddaniu stał się najważniejszym, najbardziej wpływowym apostołem.
REŻYSERIA: Andrew Hyatt
GATUNEK: dramat
CZAS TRWANIA: -
OGRANICZENIE WIEKU: -
PRODUKCJA: USA

 

KACZKI Z GĘSIEJ PACZKI - 1,2,3,5,6 czerwca

TYT. ORYG.: Duck Duck Goose
OPIS: Benek jest dumną gęsią, beztroskim kawalerem i pozwalającym sobie na wszystko lekkoduchem. Zdecydowanie woli podniebne akrobacje i kaskaderskie popisy od ćwiczeń przed czekającą go migracją do ciepłych krajów. Podczas jednego z popisowych przelotów Benka coś idzie nie tak i gąsior wpada prosto w stado kaczątek. W wyniku wypadku dwa pisklaki zostają oddzielone od reszty swoich braci i sióstr, a główny bohater ulega kontuzji, która nie pozwala mu na wzbicie się w powietrze. Zamiast dalej latać, zmuszeni będą człapać. Benek musi teraz zadbać o maluchy i wspólnie z nimi wyrusza w podróż życia przez malownicze góry, wspaniałe jeziora, bambusowe lasy i jaskinie pełne tajemnic. Dzięki tej przygodzie, Benek przekona się o sile bezwarunkowej miłości i stanie się dla kaczątek najlepszym ojcem na całym ptasim świecie.
REŻYSERIA: Christopher Jenkins
GATUNEK: animowany/komedia/przygodowy
CZAS TRWANIA: 91
OGRANICZENIE WIEKU: -
PRODUKCJA: Chiny/USA

 

TULLY - 1,2,3,5,6 czerwca

TYT. ORYG.: Tully
OPIS: Mąż, dom i trójka dzieci! Marlo to prawdziwa superbohaterka, ale czasem nawet superbohaterki potrzebują chwili wytchnienia. Pewnego wieczoru w drzwiach domu Marlo zjawia się tajemnicza niania, Tully. Młoda, seksowna i zwariowana opiekunka szybko wywraca do góry nogami życie całej rodziny. Marlo musi zmierzyć się z przebojową i pełną energii dziewczyną, która ma w sobie wszystko to, co Marlo utraciła.
REŻYSERIA: Jason Reitman
GATUNEK: komedia
CZAS TRWANIA: 94
OGRANICZENIE WIEKU: -
PRODUKCJA: USA

 

DEADPOOL 2 - 8,9,10,12,13 czerwca

TYT. ORYG.: Deadpool 2
OPIS: Oszpecony w wyniku śmiertelnie groźnego ataku bydła podkuchenny ze stołówki zakładowej (Wade Wilson) nie cofnie się przed niczym, by spełnić największe marzenie swego życia - chce zostać wybrany najseksowniejszym barmanem miejscowej sieci barów mlecznych. Walczy przy tym o odzyskanie utraconego poczucia smaku i skradzionego kondensatora strumienia, stawiając czoło wojownikom ninja, japońskim gangsterom spod znaku yakuzy i sforze agresywnych seksualnie czworonogów. Przemierzając kulę ziemską, odkrywa siłę rodziny, przyjaźni i pikantny smak przygody, a przy okazji zdobywa pożądany puchar dla Najlepszego Kochanka Świata.
REŻYSERIA: David Leitch
GATUNEK: fantasy/akcja/przygodowy
CZAS TRWANIA: -
OGRANICZENIE WIEKU: -
PRODUKCJA: USA

 

POZYCJA OBOWIĄZKOWA - 8,9,10,12,13 czerwca

TYT. ORYG.: Book Club
OPIS: Cztery wieloletnie przyjaciółki raz w miesiącu spotykają się w stworzonym na własny użytek klubie czytelniczym. Niejedno już w życiu widziały, przeczytały i przeżyły, ale "Pięćdziesiąt twarzy Greya" okaże się w ich przypadku pozycją wyjątkowo inspirującą. Początkowo nieco onieśmielone, szybko dają się zauroczyć Christianowi Greyowi i jego zmysłowej pomysłowości. A ponieważ, jak wiadomo, życie jest krótkie, panie postanawiają nie tracić czasu i odkryć nowe twarze miłości. I choć z pewnością nie każdy facet to Grey, to niejednemu warto dać szansę...
REŻYSERIA: Bill Holderman
GATUNEK: komedia
CZAS TRWANIA: -
OGRANICZENIE WIEKU: -
PRODUKCJA: USA

 

BELLA I SEBASTIAN 3 - 15,16,17,19,20 czerwca

TYT. ORYG.: Belle et Sebastien 3, le dernier chapitre
OPIS: Odkąd Bella urodziła piękne i zdrowe szczenięta, Sebastian jest wniebowzięty. Psiaki o imionach Atos, Portos i Aramis rosną jak na drożdżach i kudłata rodzinka co dzień przynosi całej okolicy mnóstwo radości. Niestety to szczęście wkrótce zburzy pewien nieznajomy, który pojawi się w wiosce, żądając oddania Belli i jej dzieci. Twierdzi on, że jest jej prawowitym właścicielem i choć źle mu z oczu patrzy, sąd musi przyznać mu rację. Sebastian jest załamany, ale nie zamierza się poddać. Pod osłoną nocy ucieka w góry w towarzystwie swych ukochanych psiaków. Ich tropem rusza tajemniczy nieznajomy, a co gorsza zbliża się załamanie pogody.
REŻYSERIA: Clovis Cornillac
GATUNEK: familijny/przygodowy
CZAS TRWANIA: 97
OGRANICZENIE WIEKU: -
PRODUKCJA: Francja

 

HAN SOLO: GWIEZDNE WOJNY - HISTORIE - 15,16,17,19,20 czerwca

TYT. ORYG.: Solo: A Star Wars Story
OPIS: Han Solo i jego nieodłączny przyjaciel Chewbacca powracają w filmie "Han Solo. Gwiezdne wojny - historie". Świetna zabawa i niezapomniana przygoda gwarantowane!
REŻYSERIA: Ron Howard
GATUNEK: science-fiction/akcja
CZAS TRWANIA: 135
OGRANICZENIE WIEKU: -
PRODUKCJA: USA

 

CZUWAJ - 22,23,24,26,27 czerwca

TYT. ORYG.: Czuwaj
OPIS: Thriller rozgrywający się w świecie nastolatków ery internetu i mediów społecznościowych. Dwie grupy młodzieży z odmiennych światów, reprezentujące dwa różne systemy wartości zostają postawione naprzeciw siebie na skutek ryzykownej decyzji dorosłych. To co miało być lekcją odpowiedzialności i tolerancji przeradza się w twardą walkę o przywództwo. Z jednej strony wiara w szlachetne ideały, a z drugiej brutalne prawo silniejszego. Relacje między młodymi ludźmi stają się napięte. Odizolowani od zewnętrznego świata, ujawniają swoje prawdziwe szokujące oblicza.
REŻYSERIA: Robert Gliński
GATUNEK: dramat
CZAS TRWANIA: -
OGRANICZENIE WIEKU: -
PRODUKCJA: Polska

 

TWÓJ SIMON - 29,30 czerwca oraz 1,3,4 lipca

TYT. ORYG.: Love, Simon
OPIS: Ekranizacja bestsellerowej powieści Becky Albertalli "Simon oraz inni homo sapiens", zabawna i wzruszająca opowieść o dorastaniu, poznawaniu prawdy o sobie i pierwszym uczuciu. Każdy zasługuje na wielką miłość. Historia siedemnastoletniego Simona Spiera jest jednak nieco bardziej skomplikowana. Simon jest bowiem gejem, ale nie powiedział o tym jeszcze nikomu ze swego otoczenia, ani rodzicom, ani przyjaciołom. Nie wie także, kim jest anonimowy kolega z klasy, w którym zakochał się, poznając go w internecie. Rozwiązanie tej niezwykłej sytuacji obfitować będzie w wydarzenia zarówno komiczne, jak i przerażające, które na zawsze zmienią życie tytułowego bohatera.
REŻYSERIA: Greg Berlanti
GATUNEK: dramat
CZAS TRWANIA: -
OGRANICZENIE WIEKU: -
PRODUKCJA: USA

 

KOCHAJĄC PABLA, NIENAWIDZĄC ESCOBARA - 29,30 czerwca oraz 1,3,4 lipca

TYT. ORYG.: Loving Pablo
OPIS: Pablo Escobar to najpotężniejszy baron narkotykowy XX wieku, który zajmuje się przemytem kokainy do USA i wielu innych państw na świecie. Wartość jego zarobków została oszacowana na 55 miliardów dolarów w przeliczeniu na współczesny kurs waluty. Pewnego dnia Pablo poznaje piękną Virginię Vallejo – ambitną gwiazdę kolumbijskiej telewizji. To spotkanie odmienia serce nieobliczalnego przestępcy, który zakochuje się w nowo poznanej kobiecie. Wkrótce dziennikarka na własne oczy poznaje demoniczne oblicze mężczyzny - powiązania gangstera z kolumbijskimi rewolucjonistami, kulisy przemysłu kokainowego i potworności narkoterroryzmu. Coś jednak trzyma oboje przy sobie i nie pozwala im się rozstać.
REŻYSERIA: Fernando Leon de Aranoa
GATUNEK: kryminalny/biograficzny
CZAS TRWANIA: -
OGRANICZENIE WIEKU: -
PRODUKCJA: Hiszpania/Bułgaria

 

Samorządowy Ośrodek Kultury w Nowej Dębie
39-460 Nowa Dęba, ul. Żeromskiego 2
tel./fax +48 15 8462410, e-mail: kultura@nowadeba.pl

Realizacja: Ideo
Powered by: Edito CMS

Godziny otwarcia w Nowej Dębie

poniedziałek — piatek 8:00-21:30

sobota 9:00-21:30

niedziela 14:00-21:30