DATA

 

GODZINA PROJEKCJI I TYTUŁ

   
Piątek - 15 lipca

17:00 BFG: Bardzo Fajny Gigant

19:30 Przyjaźń czy kochanie?

Sobota - 16 lipca

17:00 BFG: Bardzo Fajny Gigant (3D)

19:30 Przyjaźń czy kochanie?

Niedziela - 17 lipca

17:00 BFG: Bardzo Fajny Gigant

19:30 Przyjaźń czy kochanie?

Wtorek - 19 lipca

12:00 BFG: Bardzo Fajny Gigant (3D)

17:00 BFG: Bardzo Fajny Gigant

19:30 Przyjaźń czy kochanie?

Środa - 20 lipca

12:00 BFG: Bardzo Fajny Gigant

17:00 BFG: Bardzo Fajny Gigant (3D)

19:30 Przyjaźń czy kochanie?

 

Wkrótce w kinie "Metalowiec"

BFG: BARDZO FAJNY GIGANT - 15-27 lipca (z wykluczeniem 18,21,25.07)

 

TYT. ORYG. The BFG
OPIS: W samym środku czarnej nocy, gdy wszystkie dzieci i dorośli śpią w najlepsze, mroczne istoty wychodzą z ukrycia i przejmują na kilka chwil cały świat. Właśnie takie historie od dziecka słyszała 10-letnia, acz nad wyraz rozwinięta intelektualnie Sophie. Nic więc dziwnego, że dziewczynka tej konkretnej nocy nie mogła zasnąć - wygramoliła się z łóżka, założyła na nos okulary i wychyliła się przez okno, by ujrzeć świat w odbiciach księżycowego blasku. W tej niepokojącej, srebrzystej poświacie znana jej dobrze ulica wyglądała jak jakaś baśniowa wioska. Aż tu nagle, z cienia w jej kierunku poczęło zmierzać coś wręcz ogromnego. Był to BFG: Bardzo Fajny Gigant, który wykradł Sophie z sierocińca i porwał ją do odległej Krainy Olbrzymów.
REŻYSERIA: Steven Spielberg
GATUNEK: familijny/fantasy
CZAS TRWANIA: -
OGRANICZENIE WIEKU: -
PRODUKCJA: USA/Wlk. Brytania/Kanada

 

PRZYJAŹŃ CZY KOCHANIE? - 15-20 lipca (z wykluczeniem 18.07)

 

TYT. ORYG. Love & Friendship
OPIS: "Przyjaźń czy kochanie?" to pełna intryg historia miłosna rozgrywająca się na salonach osiemnastowiecznej Anglii. Piękna wdowa Lady Susan Vernon (Kate Beckinsale) przyjeżdża do rezydencji swoich teściów, aby przeczekać plotkarską burzę, której jest bohaterką. Mając opanowaną do perfekcji sztukę uwodzenia, planuje znaleźć odpowiednią partię nie tylko dla pięknej córki, ale i dla siebie. O pomoc zwraca się do swej przyjaciółki Alice (Chloe Sevigny). Tymczasem jednak dwóch niezwykle przystojnych i przebiegłych zalotników pokrzyżuje jej plany.
REŻYSERIA: Whit Stillman
GATUNEK: komedia/romans/kostiumowy
CZAS TRWANIA: 92
OGRANICZENIE WIEKU: 12
PRODUKCJA: Irlandia/Holandia/Francja/USA

 

SZAJBUS I PINGWINY - 22-27 lipca (z wykluczeniem 25.07)

 

TYT. ORYG. Oddball
OPIS: Zabawna opowieść o sympatycznym, choć kompletnie nieobliczalnym czworonogu, który ocalił przed zagładą stado pingwinów. Ta nieprawdopodobna historia wydarzyła się naprawdę i wzruszyła cały świat. Inwazja lisów staje się zmorą mieszkańców małego miasteczka w Południowej Australii i grozi zamknięciem lokalnej atrakcji turystycznej, wyspy Fairy Penguins. Pingwiny mogą stracić życie, zaś pracujący tam strażnicy - pracę. Zawzięty farmer, wspierany przez 9-letnią wnuczkę, chce za wszelką cenę zmienić bieg wydarzeń. Z pomocą zupełnie nieoczekiwanie przychodzi jego owczarek, który do tej pory specjalizował się w psotach i nie radził sobie nawet z pilnowaniem kurczaków.
REŻYSERIA: Stuart McDonald
GATUNEK: familijny/przygodowy
CZAS TRWANIA: 95
OGRANICZENIE WIEKU: -
PRODUKCJA: Australia

 

ZANIM SIĘ POJAWIŁEŚ - 22-27 lipca (z wykluczeniem 25.07)

 

TYT. ORYG. Me Before You
OPIS: Louisa "Lou" Clark (Emilia Clarke) mieszka w niewielkim angielskim miasteczku i nie wie jeszcze, co zrobić ze swoim życiem. Ekscentryczna 26-latka próbuje sił w wielu dziedzinach, by pomóc swej rodzinie związać koniec z końcem. Zostaje opiekunką Willa Traynora (Sam Claflin), młodego bogatego bankiera, którego losy całkowicie zmieniły się na skutek tragicznego zdarzenia sprzed dwóch lat. Niegdyś pełen energii, dziś cyniczny do szpiku kości Will wyzbył się już wszelkiej nadziei na szczęście. Dziewczyna postanawia pokazać mu, że jest jeszcze inna droga...
REŻYSERIA: Thea Sharrock
GATUNEK: obyczajowy/dramat
CZAS TRWANIA: 110
OGRANICZENIE WIEKU: 12
PRODUKCJA: USA

 

KAMPER - 29 lipca - 3 sierpnia (z wykluczeniem 1.08)

 

TYT. ORYG. Kamper
OPIS: Znacie ich. Para trzydziestolatków - kiedyś zakochani w sobie do szaleństwa, dziś muszą zdecydować, czy kolejny krok w życiu robią razem czy osobno. Mania i Kamper. Ona jest ambitna, pracowita i zdolna. Kocha gotowanie i chce poświęcić się swojej pasji na dobre. On jest wiecznym chłopcem, który pracuje jako tester gier komputerowych i bardzo ceni sobie swoje życie bez większych zobowiązań. Kiedy w jej życiu pojawia się dojrzały mężczyzna, uznany szef kuchni i uosobienie sukcesu, Mania zacznie zastanawiać się, czy pociąga ją jeszcze beztroski urok jej męża. Czy na pewno chce spędzić z nim resztę życia? Kamper musi się ogarnąć. Zacznie jednak od romansu z ognistą nauczycielką hiszpańskiego.
REŻYSERIA: Łukasz Grzegorzek
GATUNEK: komedia/romans
CZAS TRWANIA: 89
OGRANICZENIE WIEKU: -
PRODUKCJA: Polska

 

ILUZJA 2 - 29 lipca - 3 sierpnia (z wykluczeniem 1.08)

 

TYT. ORYG. Now You See Me: The Second Act
OPIS: Grupa magików, która na wyżyny wzniosła sztukę scenicznej iluzji, ukazując ludzkim oczom rzeczy, o jakich dotąd nikomu się nie śniło i obdarowując publiczność milionami dolarów z kont, niczego nie podejrzewających bogaczy, wraca na ekrany kin. Czterej Jeźdźcy tym razem wpadną w nie lada tarapaty. Ich żądny zemsty dawny rywal doprowadzi do katastrofy podczas finału Super Bowl, o którą zostaną oskarżeni. Uciekając przed FBI i policją, znienawidzeni przez publiczność, będą musieli udowodnić swą niewinność. A wszystko to oczywiście przy użyciu swych niezwykłych umiejętności.
REŻYSERIA: Jon M. Chu
GATUNEK: thriller/akcja/komedia
CZAS TRWANIA: -
OGRANICZENIE WIEKU: -
PRODUKCJA: USA

 

KOBIETY BEZ WSTYDU - 5-10 sierpnia (z wykluczeniem 8.08)

 

TYT. ORYG. Kobiety bez wstydu
OPIS: Obdarzony magnetycznym wpływem na płeć piękną Piotr rzuca pracę kelnera w Wiedniu i w rodzinnym Krakowie otwiera praktykę psychoanalityka. Nie ważne, że brak mu kwalifikacji i doświadczenia. Jego gabinet "tylko dla pań" co dzień pęka w szwach, a jego sypialnia przeżywa prawdziwe oblężenie. Kobiety z rozkoszą zdradzają mu swe najbardziej intymne sekrety, a on daje się wciągnąć, nie tylko w zawiłości ich umysłów i serc, ale także w całkiem realne życiowe perypetie. I znów okaże się, że zakochane kobiety potrafią być równie czarujące, co niebezpieczne.
REŻYSERIA: Witold Orzechowski
GATUNEK: komedia
CZAS TRWANIA: -
OGRANICZENIE WIEKU: -
PRODUKCJA: Polska

 

FACET NA MIARĘ - 5-10 sierpnia (z wykluczeniem 08.08)

 

TYT. ORYG. Un homme a la hauteur
OPIS: Diane (Virginie Efira) to idealna partia - wzięta prawniczka, piękna, dowcipna, z klasą. Niedawno zakończyła niezbyt udane małżeństwo i jest gotowa na spotkanie mężczyzny, który pozwoliłby jej zapomnieć o toksycznym związku. Czy okaże się nim tajemniczy architekt, Alexandre (Jean Dujardin), który kontaktuje się z nią, by oddać zgubiony telefon? Rozmowa nie trwa długo, ale Diane jest pod dużym wrażeniem mężczyzny. Umawia się z nim na randkę. Niestety romantyczne spotkanie zapoczątkuje serię niefortunnych zdarzeń, które mocno skomplikują nową znajomość.
REŻYSERIA: Laurent Tirard
GATUNEK: komedia romantyczna
CZAS TRWANIA: 98
OGRANICZENIE WIEKU: -
PRODUKCJA: Francja

 

EPOKA LODOWCOWA: MOCNE UDERZENIE - 12-17 sierpnia (z wykluczeniem 15.08)

 

TYT ORYG. Ice Age: Collision Course
OPIS: Bohaterowie filmów z serii "Epoka lodowcowa" powracają, by przeżyć prawdziwie wielką przygodę. Tym razem niepoprawny Wiewiór w pogoni za upragnionym orzeszkiem zostaje wystrzelony... w kosmos, gdzie niechcący powoduje katastrofę, w wyniku której w kierunku Ziemi zmierza wielka asteroida. Zanim dojdzie do "mocnego uderzenia", Maniek, Diego i Sid muszą stawić czoło niezwykłym zjawiskom, wśród których są gigantyczne fale, wyładowania elektryczne, czy ognie z nieba. Wyruszają na wyprawę, w czasie której odwiedzą wiele egzotycznych krain i poznają nowe barwne postacie, a świat epoki lodowcowej zmieni się nie do poznania.
REŻYSERIA: Mike Thurmeier, Galen T. Chu
GATUNEK: animowany/przygodowy/komedia
CZAS TRWANIA: 94
OGRANICZENIE WIEKU: -
PRODUKCJA: USA

 

ZATRZYMAĆ - 19-24 sierpnia (z wykluczeniem 22.08)

 

TYT ORYG. Keeper
OPIS: Dwoje nastolatków spodziewających się dziecka postanawia je zatrzymać. Ta decyzja zmieni w ich życiu wszystko.
REŻYSERIA: Guillaume Senez
GATUNEK: dramat
CZAS TRWANIA: -
OGRANICZENIE WIEKU: -
PRODUKCJA: Belgia/Szwajcaria/Francja

 

NIE MA MOWY! - 19-24 sierpnia (z wykluczeniem 22.08)

 

TYT. ORYG. Tumbledown
OPIS: Po śmierci męża, słynnego muzyka folkowego, Hanna wciąż żyje jego życiem, próbując pisać biografię ukochanego. W jej prowincjonalnym bezpiecznym świecie pojawia się Andrew, nowojorski pisarz, zbierający materiały do książki o jej zmarłym mężu. Tych dwoje dzieli wszystko. Czy mimo tego uda im się wspólnie napisać biografię muzyka i rozpocząć nowy rozdział ich własnej historii?
REŻYSERIA: Sean Mewshaw
GATUNEK: komedia romantyczna/muzyczny
CZAS TRWANIA: -
OGRANICZENIE WIEKU: -
PRODUKCJA: USA/Kanada

 

MÓJ PRZYJACIEL SMOK - 26-31 sierpnia (z wykluczeniem 29.08)

 

TYT. ORYG. Mike and Dave Need Wedding Dates
OPIS: Mike (Adam Devine) i Dave (Zac Efron) Stangle'owie uwielbiają przygody i dobrą zabawę. Są młodzi, spontaniczni i - delikatnie mówiąc - trochę przeginają. Tak uważa ich rodzina. Kiedy ich siostra, Jeanie zaręcza się i zaczyna planować ślub, cała familia domaga się, by niepokorni bracia przyszli na wesele z porządnymi dziewczynami. Scenę interwencji uświetniają retrospekcje z wcześniejszych imprez rodzinnych, które były udane, póki Mike i Dave nie zalali się w trupa i wszystkiego nie popsuli. Dlatego tym razem osoby towarzyszące mają być porządne! Mike i Dave postanawiają poszukać ich w najlepszym, jak im się wydaje, miejscu - na portalu Craigslist. Dają ogłoszenie, w którym krótko opisują sytuację: szukają dwóch miłych dziewczyn, które pojadą z nimi na Hawaje, by celebrować ślub siostry.
REŻYSERIA: Jake Szymanski
GATUNEK: komedia
CZAS TRWANIA: 98
OGRANICZENIE WIEKU: -
PRODUKCJA: USA

 

RANDKA NA WESELU - 26-31 sierpnia (z wykluczeniem 29.08)

 

TYT. ORYG. Mike and Dave Need Wedding Dates
OPIS: Mike (Adam Devine) i Dave (Zac Efron) Stangle'owie uwielbiają przygody i dobrą zabawę. Są młodzi, spontaniczni i - delikatnie mówiąc - trochę przeginają. Tak uważa ich rodzina. Kiedy ich siostra, Jeanie zaręcza się i zaczyna planować ślub, cała familia domaga się, by niepokorni bracia przyszli na wesele z porządnymi dziewczynami. Scenę interwencji uświetniają retrospekcje z wcześniejszych imprez rodzinnych, które były udane, póki Mike i Dave nie zalali się w trupa i wszystkiego nie popsuli. Dlatego tym razem osoby towarzyszące mają być porządne! Mike i Dave postanawiają poszukać ich w najlepszym, jak im się wydaje, miejscu - na portalu Craigslist. Dają ogłoszenie, w którym krótko opisują sytuację: szukają dwóch miłych dziewczyn, które pojadą z nimi na Hawaje, by celebrować ślub siostry.
REŻYSERIA: Jake Szymanski
GATUNEK: komedia
CZAS TRWANIA: 98
OGRANICZENIE WIEKU: -
PRODUKCJA: USA

 

Samorządowy Ośrodek Kultury w Nowej Dębie
39-460 Nowa Dęba, ul. Żeromskiego 2
tel./fax +48 15 8462410, e-mail: kultura@nowadeba.pl

Realizacja: Ideo
Powered by: Edito CMS

Godziny otwarcia w Nowej Dębie

poniedziałek — piatek 8:00-21:30

sobota 9:00-21:30

niedziela 14:00-21:30