Wkrótce w kinie "Metalowiec"

LISTY DO M. 3 - 10,12,13,14,15,17,18,19,21,22 listopada

TYT. ORYG.: Listy do M. 3
OPIS: "Listy do M. 3" opowie historię kilku osób, którym w jeden magiczny dzień przydarzają się wyjątkowe chwile. Bohaterowie przekonają się o potędze miłości, rodziny, wybaczenia i wiary w to, że ten niezwykły świąteczny czas pełen jest niespodzianek.
REŻYSERIA: Tomasz Konecki
GATUNEK: komedia romantyczna
CZAS TRWANIA: -
OGRANICZENIE WIEKU: -
PRODUKCJA: Polska

 

MIĘDZY NAMI WAMPIRAMI - 24,25,26,28,29 listopada

TYT. ORYG. The Little Vampire 3D
OPIS: Trzynastoletni Tony od najmłodszych lat fascynuje się wszystkim co niesamowite. Nie straszne mu, ani cmentarze, ani stare zamczyska. Kiedy rodzice zabierają go na wycieczkę do odległej Transylwanii, radość chłopca nie zna granic. Wszystko staje się jeszcze ciekawsze i zabawniejsze, gdy na miejscu Tony poznaje... prawdziwego wampira. Rudolf, podobnie jak on sam, ma trzynaście lat i jest najbardziej rozrywkowym przedstawicielem swojego gatunku. Od straszenia ludzi woli robienie im psikusów, a nad picie krwi przekłada smak soku z buraczków. Odtąd Tony i jego nowy kumpel przeżyją razem wiele niesamowitych przygód, odkryją sekret latających krów oraz pokrzyżują złośliwe plany Pana Kołeckiego, niestrudzonego łowcy wampirów. Przezabawna historia przyjaźni chłopca i jego wyjątkowego przyjaciela, udowodni wszystkim widzom, że strach może mieć długie kły, ale tak naprawdę ma tylko wielkie oczy!
REŻYSERIA: Richard Claus, Karsten Kiilerich
GATUNEK: animowany/komedia/przygodowy
CZAS TRWANIA: 83
OGRANICZENIE WIEKU: -
PRODUKCJA: Niemcy/Wlk. Brytania/Dania/Holandia

 

SPRAWA CHRYSTUSA - 24,25,26,28,29 listopada

TYT. ORYG. The Case for Christ
OPIS: Dziennikarz śledczy, po tym jak jego żona niespodziewanie z ateizmu przeszła na chrześcijaństwo, postanawia udowodnić brak istnienia Boga.
REŻYSERIA: Jon Gunn
GATUNEK: dramat
CZAS TRWANIA: -
OGRANICZENIE WIEKU: -
PRODUKCJA: USA

 

ACH ŚPIJ KOCHANIE - 24,25,26,28,29 listopada

TYT. ORYG. Ach śpij kochanie
OPIS: Od kilku lat w Krakowie i okolicach znikają ludzie. W sumie 67 osób. Młody śledczy Karski, wbrew swoim przełożonym, stawia hipotezę o seryjnym mordercy. Wkrótce w kręgu podejrzanych pozostaje tylko jeden człowiek - Władysław Mazurkiewicz, zwany Pięknym Władkiem. To król życia, zamożny kobieciarz, szanowany obywatel, ale także człowiek o zaskakujących powiązaniach, hipnotycznym uroku i niejasnej przeszłości. Karski w trakcie śledztwa zaczyna napotykać na coraz większe trudności. Znikają dowody i akta spraw. Ludzie, którym ufał, odwracają się przeciw niemu, a między nim i podejrzanym tworzy się nietypowa relacja... A w tle całej sprawy jak duch pojawia się tajemnicza piękna kobieta.
REŻYSERIA: Krzysztof Lang
GATUNEK: thriller/romans
CZAS TRWANIA: 100
OGRANICZENIE WIEKU: -
PRODUKCJA: Polska

 

KUMPLE Z DŻUNGLI - 1,2,3,4,6,8,9,10,12,13 grudnia

TYT. ORYG.: Les As de la Jungle - Operation banquise
OPIS: Oto zgrana paczka superbohaterów z Dżungli! Pasiasty kung-fu pingwin - Maurice, jego pasiasty syn, kung-fu złota rybka - Junior, genialny wyrak - Gilbert, waleczny goryl - Miguel oraz czarująca nietoperka - Batricia. Na drodze wesołej bandy staje piroman koala, Igor, który wiele lat temu miał plan zniszczenia dżungli. Wtedy zagładę powstrzymała tygrysica, mama Maurice'a. Teraz szalony koala ma szansę się zemścić. Kumple z dżungli - na ratunek!
REŻYSERIA: David Alaux, Eric Tosti
GATUNEK: animowany/przygodowy
CZAS TRWANIA: -
OGRANICZENIE WIEKU: -
PRODUKCJA: Francja

 

THOR: RAGNAROK - 1,2,3,4,6 grudnia

TYT. ORYG.: Thor: Ragnarok
OPIS: Thor zostaje uwięziony po drugiej stronie wszechświata. Osłabiony i pozbawiony młota musi znaleźć sposób, by powrócić do Asgardu i stawić czoła bezwzględnej Heli oraz powstrzymać Ragnarok - "zmierzch bogów", zagładę świata i całej asgardzkiej cywilizacji. Przedtem jednak musi stanąć do gladiatorskiego pojedynku na śmierć i życie z byłym sprzymierzeńcem i członkiem drużyny Avengers, niesamowitym Hulkiem.
REŻYSERIA: Taika Waititi
GATUNEK: fantasy/akcja
CZAS TRWANIA: -
OGRANICZENIE WIEKU: -
PRODUKCJA: USA

 

ZŁE MAMUŚKI 2. JAK PRZETRWAĆ ŚWIĘTA - 8,9,10,12,13 grudnia

TYT. ORYG.: Bad Mom's Christmas
OPIS: Idą Święta, a to w życiu każdej pani domu, jak wiadomo, szczególny czas. Tygodnie harówki przy garach, walka wręcz przy sklepowych ladach o najlepsze kąski, detektywistyczna praca w poszukiwaniu prezentów dla całej rodziny. Po prostu pełnia szczęścia. Złe mamuśki dawno jednak zrzuciły kajdany perfekcyjnej pani domu i mogłyby się tym świątecznym czasem cieszyć z drinkiem w ręce, gdyby nie fakt, że zbliżają się jeźdźcy Apokalipsy, czyli ich szacowne mamusie: strażniczki rodzinnych tradycji, konserwatywne jak dąb Bartek i surowe jak treser dzikich zwierząt. Czy naszym wyzwolonym mamuśkom uda się przekabacić własne rodzicielki i przeciągnąć je na weselszą stronę mocy? Święta to czas cudów!
REŻYSERIA: Jon Lucas, Scott Moore
GATUNEK: komedia
CZAS TRWANIA: -
OGRANICZENIE WIEKU: -
PRODUKCJA: USA

 

MORDERSTWO W ORIENT EXPRESSIE - 8,9,10,12,13 grudnia

TYT. ORYG.: Murder on the Orient Express
OPIS: Gdy w luksusowym pociągu zasztyletowany zostaje wpływowy biznesmen, Hercules Pairot podejmuje się wskazania mordercy spośród trzynastu pasażerów w przedziale.
REŻYSERIA: Kenneth Branagh
GATUNEK: kryminalny/dramat
CZAS TRWANIA: -
OGRANICZENIE WIEKU: -
PRODUKCJA: USA

 

GWIEZDNE WOJNY: OSTTANI JEDI - 14,16,17,19,20,22,23,26,27,28,29,30,31 grudnia i 2,3 stycznia

TYT. ORYG.: Star Wars: The Last Jedi
OPIS:  
REŻYSERIA: Rian Johnson
GATUNEK: science-fiction/akcja/przygodowy
CZAS TRWANIA: -
OGRANICZENIE WIEKU: -
PRODUKCJA: USA

 

Samorządowy Ośrodek Kultury w Nowej Dębie
39-460 Nowa Dęba, ul. Żeromskiego 2
tel./fax +48 15 8462410, e-mail: kultura@nowadeba.pl

Realizacja: Ideo
Powered by: Edito CMS

Godziny otwarcia w Nowej Dębie

poniedziałek — piatek 8:00-21:30

sobota 9:00-21:30

niedziela 14:00-21:30