Wkrótce w kinie "Metalowiec"

TULIPANOWA GORĄCZKA - 22,23,24,26,27 września

TYT. ORYG. Tulip Fever
OPIS: Amsterdam 1637. Młoda Sophia (Alicia Vikander) zostaje wydana za mąż za majętnego kupca (Christoph Waltz). Choć nie odwzajemnia uczucia, gotowa jest spełnić jego pragnienia i dać mu potomstwo. Dumny Cornelius zamawia u znanego malarza, Jana (Dane DeHaan) portret, na którym chce zostać uwieczniony z ukochaną. Nie dostrzega, że między piękną Sophią i młodym artystą rodzi się uczucie. Wraz z rozkwitem miłości, na parę pada cień podejrzeń, a tajemnica zaczyna nieść ze sobą coraz większe ryzyko. Młodzi kochankowie obmyślają zwodniczy plan, który pozwoli im rozpocząć nowe życie. Ich pragnienia doprowadzą historię do porywającego i niespodziewanego zakończenia.
REŻYSERIA: Justin Chadwick
GATUNEK: romans/obyczajowy
CZAS TRWANIA: 105
OGRANICZENIE WIEKU: -
PRODUKCJA: Wlk. Brytania/USA

 

MROCZNA WIEŻA - 22,23,24,26,27 września

TYT. ORYG. The Dark Tower
OPIS: Ostatni rewolwerowiec, Roland Deschain (Idris Elba), utknął w niekończącej się walce z Walterem O'Dimem, znanym także jako Człowiek w Czerni (Matthew McConaughey). Zdeterminowany, za wszelką cenę próbuje ochronić przed zniszczeniem Mroczną Wieżę - wieżę, która scala światy. W ostatecznej walce zderzą się ze sobą zło i dobro. Tylko Roland może ocalić Mroczną Wieżę przed Człowiekiem w Czerni.
REŻYSERIA: Nikolaj Arcel
GATUNEK: fantasy/akcja/thriller
CZAS TRWANIA: 95
OGRANICZENIE WIEKU: -
PRODUKCJA: USA

 

FATMIA. OSTATNIA TAJEMNICA - 29,30 września oraz 1,3,4 października

TYT. ORYG. Fatima, el Ultimo Misterio
OPIS: Monica, poszukująca pracy montażystka, dostaje propozycję zmontowania filmu o konsekwencjach objawień fatimskich. Jako agnostyczka przyjmuje zlecenie z niechęcią. Podczas pracy przed jej oczami przewinie się kronika nadzwyczajnych wydarzeń, które zmącą jej spokój, aby w końcu na zawsze odmienić jej życie. Czy objawienia fatimskie naznaczyły historię świata? Dziwne "zbiegi okoliczności" wskazują, że tajemnicze objawienia z Fatimy wpłynęły na bieg historii ostatnich stu lat. Intrygujący obraz hiszpańskich twórców na styku fabuły i dokumentu ujawnia nieznane fakty i przedstawia fascynujący przegląd zdarzeń, które na długo zapadną w pamięć. Dodatkową niespodzianką dla polskich widzów będzie fakt, jak wiele wątków tej opowieści dotyczy naszego kraju.
REŻYSERIA: Andres Garrigo
GATUNEK: dokumentalny/religijny
CZAS TRWANIA: 80
OGRANICZENIE WIEKU: -
PRODUKCJA: Hiszpania

 

SUPER SPARK: GWIEZDNA MISJA - 6,7,8,10,11 października

TYT. ORYG. Spark: A Space Tail
OPIS: Trzynaście lat temu wszechmocny Generał Zong przejął kontrolę nad Planetą Bana. Jego kolejnym celem jest opanowanie całego wszechświata. Jeżeli zdobędzie moc starożytnej bestii Krakena, będzie nie do pokonania. Plan szaleńca przejrzał dzielny i odważny Spark z przyjaciółmi, Vix i Chunkiem. Razem wyruszają, by ocalić świat. Przed nimi wielka przygoda i wiele niebezpieczeństw. Gwiezdną misję czas zacząć!
REŻYSERIA: Aaron Woodley
GATUNEK: animowany/przygodowy/komedia
CZAS TRWANIA: 91
OGRANICZENIE WIEKU: -
PRODUKCJA: Kanada/Korea Płd

 

NA UKŁADY NIE MA RADY - 6,7,8,10,11 października

TYT. ORYG. Na układy nie ma rady
OPIS: Drobny przedsiębiorca Marek Niewiadomski (Grzegorz Małecki) ledwo wiąże koniec z końcem, usiłując spłacić kredyty zaciągnięte na nowy biznes. Kiedy, ku rozpaczy Marka i jego żony (Katarzyna Glinka), wszystkie życiowe plany, w tym wymarzone wakacje na Kanarach, zaczynają się sypać, mężczyzna otrzymuje propozycję nie do odrzucenia - stanowisko drugiego wiceministra w jednym z państwowych resortów. Wraz z ciepłą posadką przychodzą wpływy i pieniądze, a także niezliczone propozycje korupcyjne i matrymonialne. Czy stawiający pierwsze kroki w świecie biznesu i wielkiej polityki Marek okaże się uczciwym obywatelem, czy też swoimi wyborami potwierdzi gorzką maksymę, że na układy nie ma rady?
REŻYSERIA: Krzysztof Rurka
GATUNEK: komedia/obyczajowy
CZAS TRWANIA: 89
OGRANICZENIE WIEKU: -
PRODUKCJA: Polska

 

DWIE KORONY - 13,14,15,17,18,20,21,22,24,25 października

TYT. ORYG. Dwie Korony
OPIS: Opowieść o życiu Maksymiliana Marii Kolbego począwszy od dzieciństwa, a skończywszy na osadzeniu w Auschwitz.
REŻYSERIA: Michał Kondrat
GATUNEK: dokumentalny
CZAS TRWANIA: -
OGRANICZENIE WIEKU: -
PRODUKCJA: Polska

 

BOTOKS - 13,14,15,17,18 października

TYT. ORYG. Botoks
OPIS: Szpital ukazany w "Botoksie" to nie fikcja z popularnych seriali, czy folderów prywatnych sieci medycznych. To miejsce, gdzie codziennie wylewa się krew, pot i łzy. W jego murach splatają się losy czterech kobiet. Daniela (Olga Bołądź) pracę w służbie zdrowia zaczęła jako ratowniczka medyczna. Poddając się licznym zabiegom medycyny estetycznej, z brzydkiego kaczątka zmienia się w bezwzględną, odnoszącą sukcesy przedstawicielkę koncernu farmaceutycznego. Magda (Katarzyna Warnke) jest ginekologiem położnikiem. Swoją pozycję zbudowała jako etatowa specjalistka od aborcji. Gdy sama zachodzi w ciążę, jej konflikt z ordynatorem (Janusz Chabior) doprowadza do sytuacji, gdy kierownictwo szpitala próbuje ją zwolnić. Poukładany świat cenionej chirurg, Patrycji (Marieta Żukowska) rozpada się, gdy kobieta dowiaduje się o zdradzie męża. Utracone poczucie wartości popycha ją w kierunku ginekologii estetycznej i kobiecego libido. Swoje odkrycia Patrycja postanawia zweryfikować w związku z metroseksualnym Michałem (Piotr Stramowski). Beata (Agnieszka Dygant) to lekarka SOR-u, która w wypadku motocyklowym traci narzeczonego. Kobieta uśmierza ból, uzależniając się od silnych leków opioidowych, które wykrada w szpitalu. Wtedy poznaje Marka (Sebastian Fabijański), sanitariusza, który też ukrywa przed światem sekret.
REŻYSERIA: Patryk Vega
GATUNEK: komedia
CZAS TRWANIA: -
OGRANICZENIE WIEKU: -
PRODUKCJA: Polska

 

MY LITTLE PONY - 20,21,22,24,25 października

TYT. ORYG. My Little Pony: The Movie
OPIS: Zupełnie nowe przygody magicznych kucyków, które po raz pierwszy będą musiały opuścić baśniową Equestrię i wkroczyć w tajemniczy wielki świat. Stadko dzielnych kucyków staje oko w oko ze swoim największym wrogiem. Złowrogi Król Burzy postanawia wykraść całą magię z ich rodzinnego królestwa Equestrii. By ją odzyskać, dzielni bohaterowie wyruszą w pełną przygód podróż, podczas której zyskają nowych przyjaciół, jak morskie kucyki, czy dobroduszni piraci, przeżyją wiele emocjonujących i zabawnych perypetii i po raz kolejny udowodnią, że przyjaźń to magia!
REŻYSERIA: Jayson Thiessen
GATUNEK: animowany/przygodowy/komedia
CZAS TRWANIA: -
OGRANICZENIE WIEKU: -
PRODUKCJA: USA/Kanada

 

HABIT I ZBROJA - 20,21,22,24,25 października

TYT. ORYG. Habit i zbroja
OPIS: Pragnienie wolności przeciwstawione autorytarnej korporacji - oto dzieje zakonu krzyżackiego i Rzeczypospolitej, które ukształtowały mapę Europy Środkowej. Film "Habit i zbroja" przedstawia dzieje państwa zakonnego i Rzeczypospolitej jako gigantyczną grę strategiczną, w której konkurują ze sobą różne wartości cywilizacyjne. Akcja fabularyzowanego dokumentu z elementami animowanymi rozpoczyna się w XIII w. w Palestynie, gdzie powstał Zakon NMP Domu Niemieckiego. Pokazuje kolonizację ziem pruskich nad Bałtykiem i budowę państwa zakonnego oraz okres jego prosperity. Przedstawia także wielką wojnę zakonu z Rzecząpospolitą w XV wieku, w tym bitwę pod Grunwaldem. Film kończy likwidacja państwa zakonnego na mocy II pokoju toruńskiego i akces jego mieszkańców do Rzeczypospolitej Obojga Narodów w tzw. hołdzie pruskim.
REŻYSERIA: Paweł Pitera
GATUNEK: dokumentalny/historyczny
CZAS TRWANIA: -
OGRANICZENIE WIEKU: -
PRODUKCJA: Polska/Litwa/Niemcy

 

NA POKUSZENIE - 29,30 września oraz 1,3,4 października

TYT. ORYG. The Beguiled
OPIS: Uwodzicielska adaptacja powieści Thomasa Cullinana w reżyserii Sofii Coppoli. Historia dzieje się w czasach wojny secesyjnej w jednej z południowych szkół dla dziewcząt. Młode kobiety opiekują się rannym żołnierzem wroga. Wraz z powrotem mężczyzny do zdrowia dom zaczyna wypełniać napięcie seksualne i nieoczekiwana rywalizacja, która każe dziewczętom łamać wszelkie tabu i zmieniać rzeczywistość wokół nich.
REŻYSERIA: Sofia Coppola
GATUNEK: dramat
CZAS TRWANIA: 93
OGRANICZENIE WIEKU: -
PRODUKCJA: USA

 

PTAKI ŚPIEWAJĄ W KIGALI - 29,30 września oraz 1,3,4 października

TYT. ORYG. Ptaki śpiewają w Kigali
OPIS: Wstrząsająca opowieść o przyjaźni i przebaczeniu. Jest rok 1994. Po tym jak w Kigali zestrzelono samolot prezydenta Rwandy, trwają rozruchy między plemionami Tutsi i Hutu. W ciągu trwających 100 dni czystek z rąk ekstremistów ginie około miliona ludzi. Świadkiem tych wydarzeń jest Anna (Jowita Budnik), polska ornitolog, która przyjechała do Afryki, aby prowadzić badania nad spadkiem populacji sępów w Rwandzie. Gdy zaczyna się ludobójstwo, Polka ratuje przed śmiercią młodą dziewczynę z plemienia Tutsi, Claudine. Anna pomaga ocalonej uciec do Polski. Po przylocie do kraju kobiety próbują otrząsnąć się z koszmarnych przeżyć, ale nie są w stanie wpisać się w rutynę codziennego życia. Po kilku latach Claudine decyduje się na powrót do ojczyzny. Anna postanawia wyruszyć wraz z przyjaciółką w tę niezwykle emocjonalną podróż do samego serca Afryki.
REŻYSERIA: Joanna Kos-Krauze, Krzysztof Krauze
GATUNEK: dramat
CZAS TRWANIA: 113
OGRANICZENIE WIEKU: -
PRODUKCJA: Polska

 

Repertuar Kina

Samorządowy Ośrodek Kultury w Nowej Dębie
39-460 Nowa Dęba, ul. Żeromskiego 2
tel./fax +48 15 8462410, e-mail: kultura@nowadeba.pl

Realizacja: Ideo
Powered by: Edito CMS

Godziny otwarcia w Nowej Dębie

poniedziałek — piatek 8:00-21:30

sobota 9:00-21:30

niedziela 14:00-21:30