WAŻNA INFORMACJA

W Kinie "Metalowiec" w Nowej Dębie obowiązuje zakrywanie ust i nosa.

Szczegółowy regulamin TUTAJ

Wkrótce w kinie "Metalowiec"

WIERZĘ W CIEBIE - 19,20,23,24,26,27,30 czerwca oraz 1 lipca

 

TYT. ORYG.: I Still Believe
OPIS: Prawdziwa historia miłości wystawionej na próbę. Gdy wydaje się, że zdobywający popularność piosenkarz i jego ukochana mają świat u stóp, ich szczęście burzy diagnoza, która brzmi jak wyrok.
REŻYSERIA: Andrew Erwin, Jon Erwin
GATUNEK: romans/dramat/muzyczny
CZAS TRWANIA: -
OGRANICZENIE WIEKU: -
PRODUKCJA: USA

 

CO PRZYNIESIE JUTRO - 19,20,23,24,26,27,30 czerwca oraz 1 lipca

TYT. ORYG.: Hope Gap
OPIS: To nie jest kolejny film o tym, że życie zaczyna się po rozstaniu, a przed nami tylko najlepsze chwile i że wystarczy zapisać się na kurs tańca, żeby wszystko wróciło do normy. To szczery, intymny, poruszający i pełen emocji portret kobiety, która próbuje ułożyć swoje życie na nowo, po tym jak rozsypało się na tysiące kawałków, gdy jej mąż odszedł do innej kobiety. "Co przyniesie jutro" to kino wielkich emocji, intensywna, a jednocześnie niezwykle intymna opowieść, w której znajdziemy bezsilność i zagubienie, tak często towarzyszące miłosnym kryzysom, ale także chwile śmiechu, wzruszenia i radości, które tak nieoczekiwanie odkrywamy w momentach życiowych przełomów.
REŻYSERIA: William Nicholson
GATUNEK: dramat/romans
CZAS TRWANIA: 100
OGRANICZENIE WIEKU: -
PRODUKCJA: Wlk. Brytania

 

SŁOŃ BENJAMIN - 3,4,7,8 lipca

 

TYT. ORYG.: Benjamin Blumchen
OPIS: Nareszcie wakacje! Otto nie może się doczekać, aby spędzić najbliższe tygodnie ze swoim najlepszym przyjacielem Słoniem Benjaminem w zoo. Jednak jego dobry humor jest zakłócany przez zmartwienia dyrektora zoo, który pilnie potrzebuje pieniędzy na konieczne naprawy. Trzeba zatem zorganizować loterię z nagrodami! Tymczasem burmistrz Newtown ogłasza, że zatrudnił przebiegłą Zorę Zack, aby zmodernizować zoo i uczynić z niego najbardziej pokazowy obiekt w Newtown. Zora Zack próbuje przekonać do siebie Benjamina, który ma stać się nową twarzą reklamową kampanii promującej nowe zoo. Ale w rzeczywistości przebiegła Zora ma zupełnie inny cel... Czy Otto, Benjamin i inni mieszkańcy zoo zdążą pokrzyżować jej podstępne plany?
REŻYSERIA: Tim Trachte
GATUNEK: familijny/komedia
CZAS TRWANIA: -
OGRANICZENIE WIEKU: -
PRODUKCJA: Niemcy

 

BIAŁY, BIAŁY DZIEŃ - 3,4,7,8 lipca

TYT. ORYG.: Hvitur, Hvitur Dagur
OPIS: W biały, biały dzień, gdy nieba nie można odróżnić od ziemi, zmarli mogą mówić do tych, którzy wciąż żyją – głosi islandzkie powiedzenie. W taki też dzień ginie żona byłego szefa policji, która spada w przepaść rozpędzonym samochodem. Mimo żałoby, stara się on zacząć wszystko od nowa i odpowiedzieć sobie na pytanie, kim teraz jest. Pewnego dnia odkrywa tajemnicę, która pierwszy raz od dawna wzbudzi w nim silne emocje. Od tej pory zrobi wszystko, żeby dowiedzieć się prawdy o ich wspólnej przeszłości. To osnuta islandzką mgłą historia żalu, zemsty i bezwarunkowej miłości.
REŻYSERIA: Hlynur Palmason
GATUNEK: dramat
CZAS TRWANIA: 109
OGRANICZENIE WIEKU: -
PRODUKCJA: Islandia/Dania/Szwecja

 

OBRAZY BEZ AUTORA - 10,11,14,15 lipca

TYT. ORYG.: Werk ohne Autor
OPIS: Historia oparta na biografii malarza Kurta Barnerta. Mały Kurt jest bardzo przywiązany do swojej młodej i niezwykłej ciotki Elisabeth. Jej choroba i jej los wywrą duży wpływ na jego późniejsze, powojenne życie. Jako młody malarz Kurt zakochuje się w pięknej Ellie. Okazuje się, że jej rodzina skrywa pewną mroczną tajemnicę, związaną z losami głównego bohatera. Dodatkowo artystę wciąż dręczą wspomnienia z dzieciństwa, które przypadło na czasy rządów nazistów, a uwielbiany początkowo socrealizm przynosi gorzkie rozczarowanie. Czy ucieczka na Zachód przyniesie mu ukojenie?
REŻYSERIA: Florian Henckel von Donnersmarck
GATUNEK: dramat/historyczny/romans
CZAS TRWANIA: -
OGRANICZENIE WIEKU: -
PRODUKCJA: Niemcy/Włochy

 

ZDRAJCA - 10,11,14,15 lipca

 

TYT. ORYG.: Il traditore
OPIS: Oparty na faktach "Zdrajca" w zaskakujący sposób podejmuje temat mafii. A to za sprawą charyzmatycznego bohatera, który jest zarazem ścigającym i ściganym. W centrum opowieści znajduje się Tommaso Buscetta - boss, który złamał omertę, czyli mafijną zmowę milczenia. Dzięki jego zeznaniom doszło do najgłośniejszego procesu przeciwko Cosa Nostrze: tzw. maksiproces doprowadził do skazania 362 przywódców przestępczej organizacji. Było to największe w historii zwycięstwo państwa nad mafią. Fascynujące ekranowe dochodzenie skupia się na przemianie Buscetty, dla którego La Cosa Nostra, czyli "nasza sprawa" zaczęła znaczyć coś zupełnie innego, niż chcieliby szefowie klanów. Tytułowy zdrajca nie jest jednak herosem. Bellocchio widzi w nim niemal szekspirowskiego bohatera, uwikłanego w tragiczny konflikt. Film wspaniale ogrywa jego dwuznaczność: to morderca, niewierny mąż, człowiek brutalny, cyniczny i bezwzględny. Zeznaje przeciw swoim w obronie honoru mafii - tej, która go wychowała, a którą jego zdaniem zdradzili nowi przywódcy. To lojalność wobec "rodziny" każe mu wydać bossów i ujawnić w sądzie wszystkie sekrety Cosa Nostry. Niejednoznaczny, trzymający w napięciu, spektakularny "Zdrajca" to film o mafii, jakiego jeszcze nie było. Historia opowiadana z perspektywy bossa, który nieoczekiwanie staje po stronie sprawiedliwości, nie tylko fenomenalnie rekonstruuje najmroczniejszy czas w dziejach walk z mafią, ale też stawia pytania o znaczenie lojalności, honoru i zdrady - pytania, które nigdy nie przestały być aktualne.
REŻYSERIA: Marco Bellocchio
GATUNEK: dramat
CZAS TRWANIA: 155
OGRANICZENIE WIEKU: -
PRODUKCJA: Włochy/Francja/Brazylia/Niemcy

 

CZWORO DZIECI I COŚ - 17,18,21,22 lipca

TYT. ORYG.: Four Kids and It
OPIS: Grupa dzieci, które spędzają wakacje w Kornwalii, znajduje na plaży stworzenie spełniające życzenia.
REŻYSERIA: Andy De Emmony
GATUNEK: familijny/fantasy
CZAS TRWANIA: 110
OGRANICZENIE WIEKU: -
PRODUKCJA: Wlk. Brytania

 

EASTERN - 17,18,21,22 lipca

 

TYT. ORYG.: Eastern
OPIS: Szokująca wizja Polski. W tej alternatywnej rzeczywistości za bramą zamkniętego osiedla, pod okiem monitoringu toczy się osobliwa gra. Obserwujemy świat, w którym broń jest legalna, naboje można kupić na stacji benzynowej, a życie ludzi reguluje wprowadzony przez państwo bezwzględny kodeks krwi. Dwie dziewczyny zostają wplątane w porachunki między sąsiadującymi rodzinami. Czy możliwe jest odrzucenie zasad, rządzących wszechogarniającą kulturą zemsty, pełną przemocy i terroru?
REŻYSERIA: Piotr Adamski
GATUNEK: dramat
CZAS TRWANIA: 78
OGRANICZENIE WIEKU: -
PRODUKCJA: Polska

 

#TU I TERAZ - 24,25,28,29 lipca

 

TYT. ORYG.: #jesuisla
OPIS: Instagramowa znajomość, która zmieniła jego życie. Stéphane, francuski szef kuchni, ma wszelkie powody, by czuć się spełniony. Dumny z dwóch dorosłych synów i za pan brat z wyrozumiałą eks żoną, wiedzie spokojne życie mężczyzny w średnim wieku. Do chwili, gdy zupełnie przypadkiem, poznaje na Instagramie tajemniczą i piękną Soo z Korei. Ich Instagramowe kontakty nie mają końca. Stéphane opowiada jej o przepięknych widokach z francuskiej części Kraju Basków a ona o życiu w Seulu, mieście kwitnącej wiśni. Pomimo dystansu i barier kulturowych świetnie się rozumieją. Pewnej nocy Stéphane decyduje się na spontaniczny i szalony wyjazd do Seulu.
REŻYSERIA: Eric Lartigau
GATUNEK: komedia romantyczna
CZAS TRWANIA: -
OGRANICZENIE WIEKU: -
PRODUKCJA: Francja/Belgia

 

WIKING I MAGICZNY MIECZ - 31 lipca oraz 1,4,5 sierpnia

TYT. ORYG.: Vic the Viking and the Magic Sword
OPIS: Wigi jest synem wodza wikingów, mocarnego Halvara. Jego tatko ma złote serce, ale działa szybciej niż myśli, co niestety jest źródłem proble­mów całego plemienia. Wigi może nie ma ojcowskiej siły i postury ma­muta, dysponuje za to odwagą i nie lada sprytem. Obie te cnoty okażą się kluczowe, gdy na skutek złowrogiej klątwy, mama Wigiego zmieni się w złoty posąg. Dzielny chłopak kompletuje załogę, która ma wyruszyć na poszukiwania magicznej wyspy. Według legendy tylko tam można odczynić czar i przywrócić mamie jej dawną postać. Wigi, jego dzielny tatko Halvar i kudłata drużyna walecznych wikingów będą musieli zmie­rzyć się z potężnymi falami, wrednymi stworami i wyjątkowo bezczel­nym wrogiem, który podąża za nimi wiosło w wiosło. Stawką okaże się, nie tylko dobro kochanej rodzicielki, ale los całego plemienia.
REŻYSERIA: Eric Cazes
GATUNEK: animowany/komedia
CZAS TRWANIA: -
OGRANICZENIE WIEKU: -
PRODUKCJA: Niemcy/Francja/Belgia

 

NIEOBLICZALNY - 31 lipca oraz 1,4,5,7,8,11,12 sierpnia

 

TYT. ORYG.: Unhinged
OPIS: Tego ranka Rachel jest już spóźniona do pracy, a przedzieranie się przez zakorkowane miasto to prawdziwa walka z czasem. Wszyscy kierowcy są sfrustrowani i wzburzeni, ale jeden z nich jest jak tykająca bomba. Przepełniony gniewem i nienawiścią do świata, kipiący rządzą wymierzenia sprawiedliwości za wszystkie swoje nieszczęścia, tylko czeka na znak. Gdy Rachel zatrąbi na niego na światłach, nieznajomy ruszy za nią w pogoń, gotowy dać jej bolesną lekcję. To co mogło być uliczną sprzeczką, wkrótce zmieni życie Rachel i jej bliskich w walkę o przetrwanie.
REŻYSERIA: Derrick Borte
GATUNEK: thriller
CZAS TRWANIA: -
OGRANICZENIE WIEKU: -
PRODUKCJA: USA

 

Repertuar Kina

WT

07.07

Słoń Benjamin

Biały, biały dzień

16:30

19:00

ŚR

08.07

Słoń Benjamin

Biały, biały dzień

16:30

19:00

PT

10.07

Obrazy bez autora

Zdrajca

15:30

19:00

SO

11.07

Zdrajca

Obrazy bez autora

15:30

18:30

WT

14.07

Obrazy bez autora

Zdrajca

15:30

19:00

ceny biletów » ZAPOWIEDZI »

Samorządowy Ośrodek Kultury w Nowej Dębie
39-460 Nowa Dęba, ul. Żeromskiego 2
tel./fax +48 15 8462410, e-mail: kultura@nowadeba.pl

Realizacja: Ideo
Powered by: Edito CMS

Godziny otwarcia w Nowej Dębie

poniedziałek — piatek 8:00-21:30

sobota 10:00-21:30

niedziela 14:00-21:30