ZOŁZA - 19,20,21,23,24,25,27,28 września - PREMIERA

TYT. ORYG.: Zołza
OPIS: “Zołza” to komedia opowiadająca historię najbardziej wpływowej kobiety w branży filmowej, scenarzystki i producentki, Anny Sobańskiej. Powszechnie znana jako Królowa Seriali, jednym skinieniem kreuje gwiazdy, a drugim je unicestwia. Decyduje, kto będzie na szczycie, a kto spadnie na samo dno. Do czasu, gdy niespodziewanie sama staje przed wyzwaniem życia. “Zołza” to przebojowa komedia. W drugiej warstwie to jednak opowieść o odkrywaniu tego, co w życiu najcenniejsze. Skrzy dowcipem i radością życia, niespodziewanie zderzając nas z najprawdziwszymi, głębokimi emocjami.
REŻYSERIA: Tomasz Konecki
GATUNEK: komedia
CZAS TRWANIA: 96 min.
OGRANICZENIE WIEKU: 15+
PRODUKCJA: Polska

 

PIES W ROZMIARZE XXL - 23,24,25,27,28 września

TYT. ORYG.: Marmaduke
OPIS: Animowana psia komedia, która rozmerda każdego! Największy przyjaciel człowieka powraca w nowej produkcji reżysera filmów o przygodach słynnego kota Garfielda. Marmaduke, to ulubiony pies Ameryki w rozmiarze XXL, którego komiksowe pierwsze przygody rozpoczęły się blisko 70 lat temu, w 1954 roku i od tej pory publikowane były w ponad 660 gazetach w 20 różnych krajach.
REŻYSERIA: Mark A.Z. Dippe, Youngki Lee
GATUNEK: animowany/przygodowy
CZAS TRWANIA: 88 min.
OGRANICZENIE WIEKU: 7+
PRODUKCJA: USA

 

ORLĘTA. GRODNO '39 - 23,24,25,27,28 września

TYT. ORYG.: Orlęta. Grodno ’39
OPIS: „Orlęta. Grodno ‘39” to dramatyczny obraz wojny z sowietami widziany oczami dwunastoletniego chłopca, Leona. W dniu rozpoczęcia roku szkolnego, 1 września 1939 r. budynek jego szkoły zostaje zbombardowany przez niemieckie samoloty. Dla Leosia, Tadka, Eweliny oraz tysięcy polskich dzieci, rozpoczynająca się wojna stanie się szkołą przyspieszonego dojrzewania, konfrontacją z dramatyczną historią pisaną przez dorosłych. 17 września 1939 roku, na mocy porozumień sowiecko-niemieckich, Armia Czerwona wkracza do Polski. 20 września planuje zająć Grodno. Obrońcy miasta rozpoczynają beznadziejną, heroiczną walkę. Nieliczne oddziały wojskowe są wspomagane przez ludność cywilną, przede wszystkim młodzież szkolną. To właśnie dzieci i młodzież bohatersko bronią miasta, stając się ofiarami niezwykłego okrucieństwa okupantów.
REŻYSERIA: Krzysztof Łukaszewicz
GATUNEK: dramat/historyczny
CZAS TRWANIA: 105 min.
OGRANICZENIE WIEKU: 15+
PRODUKCJA: Polska

 

AFTER 4. BEZ SIEBIE NIE PRZETRWAMY - 30 września oraz 1,2 października

TYT. ORYG.: After Ever Happy
OPIS: Związek Tessy i Hardina przeszedł tyle prób, że wydaje się trwalszy i silniejszy niż kiedykolwiek. Jednak, gdy na jaw wychodzą rodzinne tajemnice obojga kochanków, okazuje się, że najtrudniejsza próba wciąż przed nimi. Czy można docenić prawdziwe uczucie, gdy odkryje się, że całe dotychczasowe życie było kłamstwem? Czy można raz jeszcze zaufać, czując się oszukanym przez cały świat? Tessa i Hardin odkryją, że nie są od siebie tak różni, jak dotąd sądzili. Ona nie jest już tą niewinną, słodką dziewczyną, którą była przed laty, a on przestał być tym okrutnym, zbuntowanym chłopakiem, który kiedyś tak ją oczarował. Jednak to, co tak dramatycznie dzieli Tessę i Hardina sprawia jednocześnie, że nie mogą bez siebie istnieć. Czy ten ostatni raz Tessa znajdzie w sobie siłę, by pomóc ukochanemu zmierzyć się z demonami przeszłości?
REŻYSERIA: Castille Landon
GATUNEK: romans/dramat
CZAS TRWANIA: 119
OGRANICZENIE WIEKU: 15+
PRODUKCJA: USA

 

NIEZGASZALNI - 30 września oraz 1,2,4,5 października

TYT. ORYG.: Fireheart
OPIS: Georgia od najmłodszych lat marzy o tym, aby iść w ślady ojca i pracować w nowojorskiej straży pożarnej. Niestety, żyje w czasach, gdy kobiety nie mogą jeszcze wykonywać przypisanych mężczyznom zawodów. Wszystko to zmienia się jednak, kiedy tajemniczy sprawca zaczyna podpalać budynki na Broadwayu, a strażacy z Nowego Jorku – jeden po drugim – znikają w tajemniczych okolicznościach. W tej sytuacji zdesperowany burmistrz przywraca do służby ojca Georgii, który ma za zadanie przeprowadzić śledztwo i zatrzymać podpalacza. Aby pomóc tacie w trudnej misji, dziewczynka przebiera się za chłopaka i jako ochotnik „Joe” wstępuje w szeregi strażaków. Tak zaczyna się jej niezwykła przygoda, ale i zacięta walka z czasem, w której stawką jest nie tylko realizacja marzeń, ale też bezpieczeństwo wszystkich mieszkańców miasta.
REŻYSERIA: Theodore Ty, Laurent Zeitoun
GATUNEK: animowany/akcja
CZAS TRWANIA: 92
OGRANICZENIE WIEKU: 6+
PRODUKCJA: Francja/Kanada

 

W RYTMIE RUMBY - 30 września oraz 1,2,4,5 października

TYT. ORYG.: Rumba la vie
OPIS: Tony pracuje jako kierowca szkolnego autobusu. Od dawna żyje w samotności, nie utrzymując kontaktów z żoną i córką, które opuścił przed laty. Jednak gdy pewnego dnia otrzymuje niepokojące wyniki badań kardiologicznych, postanawia zebrać się na odwagę i skonfrontować z przeszłością. Aby tego dokonać, pod przybranym nazwiskiem, zapisuje się na kurs tańca prowadzony przez swoją córkę, którą ostatni raz widział, kiedy ta była jeszcze dzieckiem. Teraz, stawiając pierwsze kroki na parkiecie, w otoczeniu energicznego, roztańczonego towarzystwa, zrobi wszystko, aby nadać swemu życiu nowy sens.
REŻYSERIA: Franck Dubosc
GATUNEK: komedia
CZAS TRWANIA: 102
OGRANICZENIE WIEKU: 15+
PRODUKCJA: Francja/Belgia

 

JAK ZOSTAŁEM SAMURAJEM - 7,8,9,11,12 października

TYT. ORYG.: Paws of Fury: The Legend of Hank
OPIS: Hank marzy o zostaniu samurajem, dlatego wybiera się na zamieszkaną tylko przez koty wyspę, by tam odbyć szkolenie.
REŻYSERIA: Mark Koetsier, Rob Minkoff, Chris Bailey
GATUNEK: animowany/akcja/komedia
CZAS TRWANIA: 97
OGRANICZENIE WIEKU: 6+
PRODUKCJA: Wlk. Brytania/Chiny/USA/Kanada

 

SZCZĘŚCIA CHODZĄ PARAMI - 7,8,9,11,12 października

TYT. ORYG.: Szczęścia chodzą parami
OPIS: Malwina, przebojowa projektantka samochodów, zakochuje się w Brunonie, wziętym terapeucie par. Choć potrafi on uratować każdy związek, to jego własne historie miłosne tworzą serię spektakularnych katastrof. Przystojny i zabawny, mógłby być mężczyzną marzeń, gdyby nie to, że na kobiety działa jak czarny kot. Sprowadza na swoje wybranki pecha, który z hukiem kończy najbardziej płomienny romans. Nieświadoma ryzyka Malwina, ulega jego czarowi od pierwszego wejrzenia. Mimo że w jej życiu rozpoczyna się seria niefortunnych zdarzeń, Bruno nie zamierza się tym razem poddać. Aby uratować miłość swojego życia, musi znaleźć przyczynę swoich sercowych porażek. Nie uda mu się to jednak bez odrobiny szczęścia.
REŻYSERIA: Bartosz Prokopowicz
GATUNEK: komedia romantyczna
CZAS TRWANIA: 108
OGRANICZENIE WIEKU: 13+
PRODUKCJA: Polska

 

GULIWER - 14,15,16,18,19 października

TYT. ORYG.: Gulliver Returns
OPIS: Światowej sławy podróżnik i poszukiwacz przygód Guliwer zostaje ponownie zaproszony do krainy Liliputów, którą wcześniej ocalił przed wrogą flotą sąsiedniego kraju Blefuscu. Dochodzi jednak do nieporozumienia, bowiem mieszkańcy oczekują, że u ich bram stanie olbrzym wielkości solidnego budynku, który samym swoim wyglądem odstraszy każdego wroga. Nic jednak z tego, bowiem Guliwer jest zwyczajnego wzrostu i niczym się w tym względzie nie różni od pozostałych mieszkańców. Rozczarowany król wtrąca przybysza do lochu. Tymczasem niezwyciężona armada Blefuscu pod komendą jej żądnego podbojów dowódcy przygotowuje kolejną inwazję. Los pokojowej krainy leży teraz w rękach Guliwera, jego dzielnego mysiego kompana i nowo poznanej przyjaciółki. Do pokonania licznej armii wroga potrzebna będzie nie siła, a spryt.
REŻYSERIA: Ilya Maksimov
GATUNEK: animowany/przygodowy
CZAS TRWANIA: 90
OGRANICZENIE WIEKU: 4+
PRODUKCJA: Ukraina/Cypr

 

JOHNNY - 14,15,16,18,19 października

TYT. ORYG.: Johnny
OPIS: Oparta na prawdziwej historii opowieść o miłości do świata i drugiego człowieka oraz o tym, że każdy zasługuje na drugą szansę. Gdy Patryk dostaje ją od ks. Jana Kaczkowskiego, nie podejrzewa nawet, jak odmieni to jego życie.
REŻYSERIA: Daniel Jaroszek
GATUNEK: biograficzny
CZAS TRWANIA: 119
OGRANICZENIE WIEKU: 13+
PRODUKCJA: Polska

 

MIA I JA. FILM - 21,22,23,25,26,28,29,30 października

TYT. ORYG.: Mia and Me: The Hero of Centopia
OPIS: Wewnątrz magicznej księgi kryje się przejście do innego świata, w którym zwykła dziewczynka może stać się wielką bohaterką.
REŻYSERIA: Adam Gunn, Matthias Temmermans
GATUNEK: animowany/familijny/przygodowy
CZAS TRWANIA: 82
OGRANICZENIE WIEKU: 6+
PRODUKCJA: Niemcy/Australia/Belgia/Indie

 

 

 

 

 

 

Samorządowy Ośrodek Kultury w Nowej Dębie
39-460 Nowa Dęba, ul. Żeromskiego 2
tel./fax +48 15 8462410, e-mail: kultura@nowadeba.pl

Realizacja: Ideo
Powered by: Edito CMS

Godziny otwarcia w Nowej Dębie

poniedziałek — piątek 8:00-21:30

sobota 09:00-20:00

niedziela 12:00-20:00