Wkrótce w kinie "Metalowiec"

UPROWADZONA KSIĘŻNICZKA - 13,14,15,17,18 lipca

TYT. ORYG.: Vykradena pryntsesa: Ruslan i Ludmila
OPIS: Remik i Miłka są dla siebie stworzeni. Od pierwszej chwili wiedzą, że nic nie może ich rozdzielić, nawet fakt, że ona jest księżniczką, a on skromnym wędrowcem. Ich szczęście szybko jednak zmąci podstępny plan złego czarownika, który pragnąc zdobyć nieśmiertelność porywa Miłkę. Wierzy, że pomoże mu ona w pewnym magicznym rytuale. Remik wraz z kompanią zwariowanych zwierzaków rusza ukochanej z odsieczą. Czeka go długa droga pełna niebezpieczeństw, naszpikowana czarami, pułapkami i setką kłopotów.
REŻYSERIA: Oleg Malamuzh
GATUNEK: animowany/komedia
CZAS TRWANIA: 85
OGRANICZENIE WIEKU: -
PRODUKCJA: Ukraina

 

OCEAN'S 8 - 13,14,15,17,18 lipca

TYT. ORYG.: Ocean's 8
OPIS: Pięć lat, osiem miesięcy, 12 dni. Dokładnie tyle czasu zajęło Debbie Ocean (Sandra Bullock) zaplanowanie największego skoku w jej życiu. Do jego realizacji potrzebuje pomocy najlepszych specjalistów w swoim fachu, szczególnie swojej wspólniczki, Lou Miller (Cate Blanchett). W ekipie najlepszych z najlepszych znalazły się jubilerka, Amita (Mindy Kaling) i oszustka uliczna, Constance (Awkwafina). Dołączyły do nich paserka, Tammy (Sarah Paulson), hakerka, Nine Ball (Rihanna) oraz projektantka mody, Rose (Helena Bohnam Carter). Cel to warty 150 milionów dolarów diamentowy naszyjnik. Podczas imprezy roku - Gala Met, będzie go miała na sobie światowej sławy aktorka, Daphne Kluger (Anne Hathaway). Plan wydaje się perfekcyjny, jednak nie ma w nim miejsca na najdrobniejszy błąd. Zwłaszcza że dziewczyny chcą niepostrzeżenie wynieść diamenty na oczach wszystkich zebranych.
REŻYSERIA: Gary Ross
GATUNEK: kryminalny/akcja/komedia
CZAS TRWANIA: 110
OGRANICZENIE WIEKU: -
PRODUKCJA: USA

 

JURASSIC WORLD: UPADŁE KRÓLESTWO - 20,21,22,24,25 lipca

TYT. ORYG.: Jurassic World: Fallen Kingdom
OPIS: Minęły trzy lata odkąd luksusowy park rozrywki Jurassic World został zdewastowany przez dinozaury i zamknięty. Isla Nublar jest dziś opuszczona przez ludzi, a dinozaury, które przetrwały, próbują poradzić sobie w dżungli same. Kiedy uśpiony dotąd wulkan budzi się, Owen (Chris Pratt) i Claire (Bryce Dallas Howard) za wszelką cenę chcą uratować pozostałe przy życiu zwierzęta. Owen próbuje odnaleźć Blue, zaginionego raptora, którego wychował. Dla Claire ocalenie dinozaurów staje się najważniejszą misją. Kiedy przybywają na wyspę, wulkan zaczyna już wyrzucać z siebie pierwsze strumienie lawy. Tymczasem Claire i Owen odkrywają spisek, mający przywrócić Ziemię do stanu, którego nie widzieliśmy od czasów prehistorycznych.
REŻYSERIA: J.A. Bayona
GATUNEK: przygodowy/science-fiction/akcja
CZAS TRWANIA: 128
OGRANICZENIE WIEKU: -
PRODUKCJA: Hiszpania/USA

 

JESTEM TAKA PIĘKNA - 20,21,22,24,25 lipca

TYT. ORYG.: I Feel Pretty
OPIS: Renee Bennett (Amy Schumer) każdego dnia boleśnie doświadcza, jak to jest być przeciętniaczką w Nowym Jorku - mieście faworyzującym pięknych i bogatych. Wszystko zmienia się, gdy na zajęciach fitness spada z rowerka treningowego, uderza się w głowę i traci przytomność. Kiedy odzyskuje świadomość i spogląda w lustro, wprost nie może uwierzyć. Jej nogi są szczupłe i opalone, włosy jedwabiste, a podbródek idealnie kształtny. Jednym słowem - jest zjawiskowo piękna! Problem w tym, że tak naprawdę nic się nie zmieniło. Dla całego świata Renee nadal wygląda tak samo. Jednak bohaterka przekonana o rzekomym cudzie, przechodzi totalną metamorfozę. Z szarej myszki staje się wyzwoloną i pewną siebie kobietą, której śmiałość i energia robią piorunujące wrażenie na wszystkich, począwszy od jej słodkiego chłopaka, Ethana (Rory Scovel), a skończywszy na atrakcyjnej szefowej, Avery Leclair (Michelle Williams). Z czasem Renee, która śmiało pnie się po szczeblach kariery w firmie kosmetycznej, zaczyna spoglądać z wyższością na świat i innych ludzi. Czy to możliwe, żeby "stając się" piękną, dopuściła do głosu "brzydszą" część swojej osobowości?
REŻYSERIA: Abby Kohn, Marc Silverstein
GATUNEK: komedia
CZAS TRWANIA: 110
OGRANICZENIE WIEKU: -
PRODUKCJA: Chiny/USA

 

INIEMAMOCNI 2 - 27,28,29,31 lipca oraz 1 sierpnia

TYT. ORYG.: The Incredibles 2
OPIS:

Podczas gdy Bob Parr zmaga się z problemami wychowawczymi swoich dzieci, jego żona Helen, znana także, jako Elastyna, realizuje swe aspiracje, 

podejmując pracę w lidze antyprzestępczej.

REŻYSERIA: Brad Bird
GATUNEK: animowany/akcja
CZAS TRWANIA: -
OGRANICZENIE WIEKU: -
PRODUKCJA: USA

 

41 DNI NADZIEI - 27,28,29,31 lipca oraz 1 sierpnia

TYT. ORYG.: Adrift
OPIS: Tami i Richard, dwoje szaleńczo zakochanych młodych żeglarzy, wy­rusza w rejs przez Pacyfik do odległej o tysiące kilometrów Kalifornii. Nie mają pojęcia, że płyną wprost na spotkanie jednego z największych huraganów w historii. Ich jacht w starciu z żywiołem nie ma żadnych szans. Cudem udaje im się przeżyć, ale łódź jest w ruinie, a ciężko ranny Richard nie jest w stanie żeglować. Tami, nie mogąc liczyć na pomoc z zewnątrz, musi znaleźć w sobie siłę, by na pokładzie roztrzaskanego jachtu przepłynąć ocean i ocalić mężczyznę swojego życia.
REŻYSERIA: Baltasar Kormakur
GATUNEK: dramat/romans
CZAS TRWANIA: -
OGRANICZENIE WIEKU: -
PRODUKCJA: USA

 

Samorządowy Ośrodek Kultury w Nowej Dębie
39-460 Nowa Dęba, ul. Żeromskiego 2
tel./fax +48 15 8462410, e-mail: kultura@nowadeba.pl

Realizacja: Ideo
Powered by: Edito CMS

Godziny otwarcia w Nowej Dębie

poniedziałek — piatek 8:00-21:30

sobota 10:00-21:30

niedziela 14:00-21:30