DATA

 

GODZINA PROJEKCJI I TYTUŁ

Piątek - 27 listopada

15:00 Listy do M. 2

19:30 Igrzyska śmierci: Kosogłos. cz.2

Sobota - 28 listopada

15:00 Listy do M. 2

17:00 Igrzyska śmierci: Kosogłos. cz.2

19:30 Igrzyska śmierci: Kosogłos. cz.2

Niedziela - 29 listopada

15:00 Listy do M. 2

17:00 Igrzyska śmierci: Kosogłos. cz.2

19:30 Igrzyska śmierci: Kosogłos. cz.2

Wtorek - 1 grudnia

15:00 Listy do M. 2

17:00 Igrzyska śmierci: Kosogłos. cz.2

19:30 Igrzyska śmierci: Kosogłos. cz.2

Środa - 2 grudnia

15:00 Listy do M. 2

17:00 Igrzyska śmierci: Kosogłos. cz.2

19:30 Igrzyska śmierci: Kosogłos. cz.2

 

 

Wkrótce w kinie "Metalowiec"

LISTY DO M 2 - 14 listopada - 2 grudnia (z wykluczeniem 16,19,23,26,30.11)

TYT. ORYG.: Listy do M. 2
OPIS: Od wydarzeń znanych z "Listów do M" minęły cztery lata i wszyscy bohaterowie przygotowują się do kolejnej Wigilii. Mikołaj (Maciej Stuhr), który znalazł szczęście u boku Doris (Roma Gąsiorowska), wciąż nie może zdecydować się na oświadczyny, co prowokuje jego syna Kostka do obmyślenia sprytnej świątecznej intrygi z pierścionkiem zaręczynowym w tle. Małgosia (Agnieszka Wagner) i Wojtek (Wojciech Malajkat) adoptowali Tosię (Julia Wróblewska), ale teraz - tuż przed Bożym Narodzeniem - ich rodzina musi zmierzyć się wspólnie z nową trudną sytuacją, związaną ze zdrowiem Małgosi. Karina (Agnieszka Dygant), obecnie wzięta pisarka i Szczepan (Piotr Adamczyk), teraz taksówkarz, rozstali się, lecz ich ścieżki nieustannie się przecinają. Związek Betty (Katarzyna Zielińska) i "niegrzecznego" Mikołaja Mela (Tomasz Karolak) nie przetrwał próby czasu. Betty wychowuje ich synka, Kazika z nowym partnerem (Marcin Perchuć). Czy Mel zdoła udowodnić, że zasługuje na miłość syna i stać się dla Kazika prawdziwym superbohaterem?
REŻYSERIA: Maciej Dejczer
GATUNEK: komedia romantyczna
CZAS TRWANIA: 103
OGRANICZENIE WIEKU: -
PRODUKCJA: Polska

 

IGRZYSKA ŚMIERCI: KOSOGŁOS. CZ. 2 - 27 listopada - 9 grudnia (z wykluczeniem 30.11 oraz 3,7.12)

TYT. ORYG.: The Hunger Games: Mockingjay - Part 2
OPIS: Katniss Everdeen oraz mieszkańcy 13. dystryktu próbują wygrać wojnę domową między autokratycznym Kapitolem a Dystryktami Panem.
REŻYSERIA: Francis Lawrence
GATUNEK: science-fiction/przygodowy
CZAS TRWANIA: 137
OGRANICZENIE WIEKU: -
PRODUKCJA: USA

 

DOBRY DINOZAUR - 4-16 grudnia (z wykluczeniem 7,10,14.12)

TYT. ORYG.: The Good Dinosaur
OPIS: Co by było, gdyby asteroida, której potężne uderzenie miliony lat temu doprowadziło do zagłady dinozaurów, jednak nie uderzyła w Ziemię? W alternatywnej historii, w której dinozaury nie wymarły, młody apatozaur Arlo wpada do rzeki i zostaje porwany przez jej nurt. Starając się znaleźć drogę powrotną do domu, zaprzyjaźnia się z małym jaskiniowcem o imieniu Bąbel.
REŻYSERIA: Peter Sohn
GATUNEK: animowany/komedia/przygodowy
CZAS TRWANIA: 84
OGRANICZENIE WIEKU: -
PRODUKCJA: USA

 

ZAKAZANY BÓG - 11-16 grudnia (z wykluczeniem 14.12)

TYT. ORYG.: Un Dios prohibido
OPIS: "Zakazany Bóg" to kolejny po "Cristiadzie" film, który opisuje okrutne prześladowania Kościoła w XX wieku. Podczas wojny domowej w Hiszpanii w latach 1936-1939 zniszczono i splądrowano 2000 kościołów, zakazano praktyk religijnych i dokonywano rzezi na katolikach. Bestialsko zamordowano ponad 8000 osób duchownych. Byli wśród nich biskupi, zakonnice, klerycy. Przez cały czas krwawych prześladowań obiecywano im darowanie życia pod warunkiem wyrzeczenia się wiary, a jednak nie odnotowano żadnego przypadku apostazji. "Zakazany Bóg" to piękna i wzruszająca historia 51 błogosławionych męczenników z Barbastro: mężnych księży i kleryków - ofiar nienawiści do wiary w Boga. Ich cudem ocalałe notatki z więzienia są jednymi z najpiękniejszych świadectw wiary w dziejach chrześcijaństwa.
REŻYSERIA: Pablo Moreno
GATUNEK: dramat/historyczny
CZAS TRWANIA: 139
OGRANICZENIE WIEKU: -
PRODUKCJA: Hiszpania

 

FRANCISZEK. MÓDLCIE SIĘ ZA MNIE - 11-16 grudnia (z wykluczeniem 14.12)

TYT. ORYG.: Francisco - El Padre Jorge
OPIS: To film o współczesnym przywódcy Kościoła Katolickiego, który jako nastolatek żyjący w Buenos Aires odkrył swoje powołanie religijne. Dziś znany jest na całym świecie jako Papież Franciszek. Podczas papieskiego konklawe w 2005 roku Jorge Bergoglio spotyka pewna młoda hiszpańska dziennikarka o imieniu Ana. Film jest poruszającą historią kapłana widzianą jej oczami.
REŻYSERIA: Beda Docampo Feijoo
GATUNEK: biograficzny
CZAS TRWANIA:  
OGRANICZENIE WIEKU: -
PRODUKCJA: Argentyna, Hiszpania, Włochy

 

ŚWIĘTY MIKOŁAJ DLA WSZYSTKICH - 19-23 grudnia (z wykluczeniem 21.12)

TYT. ORYG.: Trippel Trappel Dierensinterklaas
OPIS: Już niedługo Gwiazdka – czas prezentów dla wszystkich dzieci. Ale co ze zwierzakami? Czy Mikołaj o nich zapomniał? A może po prostu o nich nie wie? Trzy młode zwierzaki postanawiają to zmienić i wyruszają na spotkanie z Mikołajem. Niosą ze sobą listę prezentów dla całej gromady swych przyjaciół. Jednak do Gwiazdki nie zostało już wiele czasu, a droga jest długa i pełna niebezpieczeństw. Chyba będą z tego potrójne kłopoty.
REŻYSERIA: Albert't Hooft, Paco Vink
GATUNEK: animowany
CZAS TRWANIA: -
OGRANICZENIE WIEKU: -
PRODUKCJA: Holandia/Belgia

 

MA MA - 19-23 grudnia (z wykluczeniem 21.12)

TYT. ORYG.: Ma ma
OPIS: Wszystko w życiu Magdy ma się zmienić. Straciła pracę w szkole, a lekarz przedstawił jej straszną diagnozę - rak piersi. Terapia skutkuje. Tylko że przychodzi kolejna diagnoza - guz w drugiej piersi. Magda jednak podchodzi do sytuacji z humorem. W otoczeniu najbliższych: 10-letniego syna, piłkarskiego talentu; ginekologa, który kocha śpiewać, wreszcie nowo poznanego mężczyzny, który właśnie stracił żonę i córkę. Magda wierzy tylko w życie tu i teraz, a nie w to, co może na nią czekać po drugiej stronie. Wierzy, że tu i teraz trzeba przeżyć jak najlepiej, czerpiąc z tego jak najwięcej radości. Nie wie, że czeka ją jeszcze jedna próba. Przeznaczenie rzuci jej kolejne wyzwanie.
REŻYSERIA: Julio Medem
GATUNEK: dramat
CZAS TRWANIA: 111
OGRANICZENIE WIEKU: -
PRODUKCJA: Hiszpania/Francja

 

OPERACJA ARKTYKA - 26-30 grudnia (z wykluczeniem 28.12)

TYT. ORYG.: Operasjon Arktis
OPIS: Trzynastoletnia Julia wraz z matką i ośmioletnimi bliźniakami, Idą i Sindre przeprowadzają się. To mroźna północ Norwegii. Ich ojciec pracuje jeszcze dalej, prawie pod biegunem. Dzieciaki postanawiają w tajemnicy odwiedzić ojca. Zakradają się do helikoptera ratowniczego, ale trasa lotu zostaje zmieniona i rodzeństwo ląduje na opuszczonej wyspie na dalekiej północy. Niewielki zapas jedzenia, dzika przyroda i brak kontaktu z cywilizacją sprawiają, że Julia i jej młodsze rodzeństwo będą musieli połączyć siły, aby przetrwać. Okazuje się bowiem, że oprócz małego domku, służącego za ośrodek badawczy miejsce nie nosi śladów cywilizacji. Rozpoczyna się ich przygoda, pośród zapierających dech w piersiach krajobrazów.
REŻYSERIA: Grethe Boe-Waal
GATUNEK: familijny/przygodowy
CZAS TRWANIA: 87
OGRANICZENIE WIEKU: -
PRODUKCJA: Norwegia

 

Samorządowy Ośrodek Kultury w Nowej Dębie
39-460 Nowa Dęba, ul. Żeromskiego 2
tel./fax +48 15 8462410, e-mail: kultura@nowadeba.pl

Realizacja: Ideo
Powered by: Edito CMS

Godziny otwarcia w Nowej Dębie

poniedziałek — piatek 8:00-21:30

sobota 9:00-21:30

niedziela 14:00-21:30