PIĘKNY PORANEK - 27,28,29,31 stycznia oraz 1 lutego

TYT. ORYG.: Un beau matin
OPIS: Sandra, młoda samotna matka, regularnie odwiedza swojego chorego ojca. Razem z rodziną walczy, by zapewnić mu odpowiednią opiekę. W tym samym czasie ponownie nawiązuje kontakt z Clémentem, dawno nie widzianym przyjacielem. Choć mężczyzna nie jest wolny, zaczynają namiętny romans...
REŻYSERIA: Mia Hansen-Love
GATUNEK: dramat/romans
CZAS TRWANIA: 112
OGRANICZENIE WIEKU: 15+
PRODUKCJA: Francja/Wlk. Brytania/Niemcy

 

WYSTRZAŁOWE WESELE - 27,28,29,31 stycznia oraz 1 lutego

TYT. ORYG.: Shotgun Wedding
OPIS: Wesele ekstrawaganckiej pary zostaje zakłócone przez grupę porywaczy. Ratując swoje rodziny nowożeńcy na nowo odkrywają wygasłe względem siebie uczucia.
REŻYSERIA: Jason Moore
GATUNEK: komedia/akcja
CZAS TRWANIA: 101 min.
OGRANICZENIE WIEKU: 15+
PRODUKCJA: USA

 

ZADZIWIAJĄCY KOT MAURYCY - 3,4,5,7,8 lutego

TYT. ORYG.: The Amazing Maurice
OPIS: Kot Maurycy obmyśla przekręt doskonały. Wspierany przez „cichego wspólnika” wędruje od miasta do miasta, naciągając ludzi na rzekomą „plagę szczurów”, którą tylko dźwięk magicznego fletu jest w stanie pokonać. Prawda jest jednak taka, że gryzonie to dobrzy kumple Maurycego, bardzo sprytni i wygadani, a instrument jest zaczarowany tylko z nazwy. Jako że nikt nie podejrzewa oszustwa, interes idzie świetnie i gang Maurycego szybko się bogaci. Prawdziwe wyzwanie jednak dopiero przed ekipą. Wszystko zaczyna się, kiedy wesoła szajka trafia do miasteczka, w którym ktoś inny próbuje wcielić w życie własny niecny szwindel. Czy Maurycy i spółka, wspierani przez córkę burmistrza – Melissę, zdołają odkryć, kto za tym wszystkim stoi i uratować mieszkańców, zanim będzie za późno?
REŻYSERIA: Toby Genkel, Florian Westermann
GATUNEK: animowany/familijny
CZAS TRWANIA: 93
OGRANICZENIE WIEKU: 7+
PRODUKCJA: Wlk. Brytania/Niemcy

 

ŚLUB DOSKONAŁY - 3,4,5,7,8 lutego

TYT. ORYG.: Ślub doskonały
OPIS: Jak wiele rzeczy może pójść "nie tak" w najważniejszym dniu Państwa Młodych? Komedia pomyłek, w której próba ustalenia, kto kim jest naprawdę i co przed kim ukrywa, wydawać się będzie nie do rozplątania.
REŻYSERIA: Nick Moran
GATUNEK: komedia romantyczna
CZAS TRWANIA:  
OGRANICZENIE WIEKU: 15+
PRODUKCJA: Polska

 

POKUSA - 14,15 lutego

TYT. ORYG.: Pokusa
OPIS: Atrakcyjna i ambitna Inez od zawsze marzy o karierze dziennikarki. Gdy dostaje pracę w popularnym serwisie śledzącym życie gwiazd sportu i ekranu, wydaje jej się, że wielki świat ma na wyciągnięcie ręki. Nie spodziewa się jednak jak dalece różni się on od jej wyobrażeń i jak bardzo może być niebezpieczny dla młodej, niedoświadczonej dziewczyny. Jej szef Filip jest co prawda niezwykle atrakcyjnym mężczyzną, ale traktuje Inez jak dziewczynę na posyłki. Natomiast jej idol Maks, piłkarz u szczytu sławy, okazuje się czarującym, ale niepokojąco tajemniczym facetem. To właśnie o nim Inez ma napisać swój pierwszy materiał. W tym celu przez trzy dni ma nie odstępować go na krok. To, co zobaczy, przeżyje i poczuje będzie jednak musiała zachować tylko dla siebie. Chyba, że znajdzie w sobie odwagę, by wywołać skandal jakiego nikt się nie spodziewa.
REŻYSERIA: Maria Sadowska
GATUNEK: romans
CZAS TRWANIA: 99 min.
OGRANICZENIE WIEKU: 15+
PRODUKCJA: Polska

 

NA TWOIM MIEJSCU - 17,18,19,21,22 lutego

TYT. ORYG.: Na Twoim miejscu
OPIS: Kaśka i Krzysiek - młode, atrakcyjne małżeństwo z uroczym synkiem i mieszkaniem w malowniczej okolicy. Wydaje się, że powinni być szczęśliwi, a jednak są na skraju rozwodu. Każdy dzień spędzają tak samo – na kłótniach. Aż do poranka, od którego muszą współpracować jak jeszcze nigdy dotąd. A wszystko przez... zamianę ciał. Od teraz Krzysiek jest Kaśką, a Kaśka Krzyśkiem. Każde z nich musi przejąć obowiązki tego drugiego i stawić czoła problemom, o których istnieniu wcześniej nie miało pojęcia… Czy to sprawi, że inaczej spojrzą na siebie nawzajem i nauczą się empatii? Zamiana ciał jest tylko wytrychem, z którego korzystają twórcy filmu, żeby móc powiedzieć kilka niebanalnych słów o współczesności.
REŻYSERIA: Antonio Eduardo Galdamez Munoz
GATUNEK: komedia
CZAS TRWANIA: 103 min.
OGRANICZENIE WIEKU: 13+
PRODUKCJA: Polska

 

DUCHY INISHERIN - 17,18,19,21,22 lutego

TYT. ORYG.: The Banshees of Inisherin
OPIS: Życie dwóch długoletnich znajomych znajduje się w impasie, gdy jeden z nich nagle kończy ich przyjaźń, co ma nieoczekiwane konsekwencje dla nich obydwu.
REŻYSERIA: Martin McDonagh
GATUNEK: dramat
CZAS TRWANIA: 114 min.
OGRANICZENIE WIEKU: 15+
PRODUKCJA: Irlandia/USA/Wlk. Brytania

 

ASTERIKS I OBELIKS: IMPERIUM SMOKA - 24,25,26,28 lutego oraz 1 marca

TYT. ORYG.: Asterix & Obelix: L'Empire du Milieu
OPIS: Jest rok 50 p.n.e. Cesarzowa Chin, w wyniku zamachu stanu przeprowadzonego przez zdradzieckiego księcia, zostaje uwięziona. Córka porwanej władczyni – księżniczka Sass-Yi, wraz ze swoim wiernym ochroniarzem i fenickim kupcem wyrusza do odległej Galii, aby szukać pomocy dla swojego kraju. Tak oto poznaje Asteriksa i Obeliksa – dwóch dzielnych bohaterów, którzy nie cofną się przed niczym, aby zaprowadzić ład i porządek wszędzie tam, gdzie zapanował chaos i bezprawie… Oraz wszędzie tam, gdzie można przy okazji smacznie podjeść. Galowie z wielką chęcią przystają na prośbę księżniczki i wspólnie z jej przyjaciółmi oraz odpowiednim zapasem magicznego napoju wyruszają w długą i pełną przygód podróż na Daleki Wschód. Jednak oko na to wszystko ma także słynny wróg Asteriksa i Obeliksa – Juliusz Cezar, który jest żądny nowych zdobyczy i zbiera potężną armię, aby podbić orientalną krainę po drugiej stronie globu.
REŻYSERIA: Guillaume Canet
GATUNEK: komedia/familijny
CZAS TRWANIA:  
OGRANICZENIE WIEKU: 10+
PRODUKCJA: Francja

 

MASZ CI LOS! - 24,25,26,28 lutego oraz 1 marca

TYT. ORYG.: Masz ci los!
OPIS: Rodzina przyjeżdża na pogrzeb ukochanego dziadka. Podczas stypy okazuje się, że w loterii padły właśnie numery, którymi grał przez całe życie, a zwycięski kupon… został pochowany wraz z nim.
REŻYSERIA: Mateusz Głowacki
GATUNEK: komedia
CZAS TRWANIA:  
OGRANICZENIE WIEKU:  
PRODUKCJA: Polska

 

Repertuar Kina

 

 

 

 

 

Samorządowy Ośrodek Kultury w Nowej Dębie
39-460 Nowa Dęba, ul. Żeromskiego 2
tel./fax +48 15 8462410, e-mail: kultura@nowadeba.pl

Realizacja: Ideo
Powered by: Edito CMS

Godziny otwarcia w Nowej Dębie

poniedziałek — piątek 8:00-21:30

sobota 09:00-20:00

niedziela 12:00-20:00