Wkrótce w kinie "Metalowiec"

KRÓLOWA ŚNIEGU 3: OGIEŃ I LÓD - 13,14,15,17,18 stycznia

 

TYT. ORYG. The Snow Queen 3
OPIS: Chociaż Królowa Śniegu i samozwańczy Król Śniegu zostali pokonani, Kai i Gerda nie mają powodów do radości. Dziewczynka pragnie odnaleźć ukochanych rodziców, porwanych przez Północny Wiatr. Wspólnie z przyjaciółmi wyrusza na kraniec świata, w pełną niebezpieczeństw wyprawę ratunkową. W trakcie wędrówki bohaterowie natrafiają na artefakt, pochodzący z prastarego królestwa trolli. To legendarny Kamień Ognia i Lodu. Czy jego potężna moc okaże się pomocna w poszukiwaniach rodziców dziewczynki? A może tylko je utrudni i sprowadzi na Orma, Gerdę i resztę kompanii nowe kłopoty?
REŻYSERIA: Aleksey Tsitsilin
GATUNEK: animowany
CZAS TRWANIA: 80
OGRANICZENIE WIEKU: -
PRODUKCJA: Rosja

 

DUSIGROSZ - 13,14,15,17,18 stycznia

 

TYT. ORYG. Radin!
OPIS: Pod prysznic wchodzi ze stoperem. Myje się wyłącznie w zimnej wodzie. Telewizję ogląda przez lornetkę w oknie sąsiada. W domu korzysta tylko ze światła ulicznych neonów. Utalentowany skrzypek, Francois Gautier od dziecka jest chorobliwie skąpy. Nie ma przyjaciół, bo postawienie drinka przyprawiłoby go o zawał serca. Nie związał się z kobietą, bo nawet zakup uschniętych kwiatów to w jego oczach finansowe szaleństwo. Pewnego dnia świat Francois staje na głowie. Do orkiestry dołącza młoda i piękna wiolonczelistka, którą oczaruje jego muzyczny talent. Na domiar złego znikąd pojawia się 16-letnia Laura, przekonana, że jest jego córką. Biedny dusigrosz nagle poczuje, że jest kochany przez dwie kobiety, które nie wiedzą, że jego serce jest już zajęte przez... lokatę bankową.
REŻYSERIA: Fred Cavaye
GATUNEK: komedia
CZAS TRWANIA: 90
OGRANICZENIE WIEKU: -
PRODUKCJA: Francja

 

SIEDEM MINUT PO PÓŁNOCY - 20,21,22,24,25 stycznia

 

TYT. ORYG. A Monster Calls
OPIS: Niewielu jest dorosłych, którzy mieliby tyle odwagi co 10-letni Josh. Chłopiec codziennie musi bronić się przed grupą starszych chłopaków, którzy prześladują go w szkole. Prawdziwy dramat jednak rozgrywa się w domu chłopca. Samotnie wychowująca go matka przegrywa walkę z chorobą, a lekarze rozkładają ręce. W tej sytuacji Josh zyskuje niezwykłego sprzymierzeńca - jest nim mroczna istota ze snów, która za pośrednictwem niezwykłych magicznych opowieści wciąga Josha w świat, gdzie znaleźć można odpowiedzi na najtrudniejsze pytania.
REŻYSERIA: J.A. Bayona
GATUNEK: fantasy/dramat
CZAS TRWANIA: 108
OGRANICZENIE WIEKU: -
PRODUKCJA: Hiszpania/USA/Wlk. Brytania/Kanada

 

BALERINA - 20,21,22,24,25, 27,28,29,31 stycznia oraz 1 lutego

 

TYT. ORYG. Ballerina
OPIS: 11-letnia Felicja od zawsze marzy o tym, by zostać baleriną w paryskiej operze. Razem z najlepszym przyjacielem, spryciarzem Wiktorem, ucieka z sierocińca, by spróbować swych sił w paryskiej szkole baletu. Dzięki swej pasji, urokowi i talentowi trafia pod opiekuńcze skrzydła dawnej gwiazdy baletu, Madame Odetty, która otworzy przed Felicją magiczny świat tańca i muzyki. Wielkie plany małej Felicji może pokrzyżować jej największa rywalka, podstępna Kamila, której matka nie cofnie się przed niczym, by utorować córce drogę do kariery. Na szczęście Felicja zawsze może polegać na Wiktorze i Madame Odetcie, którzy nie pozwolą jej zwątpić w siebie i w swoje marzenia.
REŻYSERIA: Eric Summer, Eric Warin
GATUNEK: animowany
CZAS TRWANIA: -
OGRANICZENIE WIEKU: -
PRODUKCJA: Francja/Kanada

 

KONWÓJ - 27,28,29,31 stycznia oraz 1 lutego

 

TYT. ORYG. Konwój
OPIS: W jednym z największych aresztów śledczych, kierowanym przez dyrektora Nowackiego, dochodzi do zabójstwa więźnia. Rozpoczyna się śledztwo. Na przesłuchanie zostaje wezwany sierżant Berg, jeden z uczestników konwoju sprzed dwóch lat, o którego przebiegu nikt nigdy nie chciał opowiadać, a który może mieć coś wspólnego z popełnioną zbrodnią. Mimo zmowy milczenia, dociekliwy prokurator zaczyna stopniowo odkrywać szokującą prawdę… Konwój, dowodzony przez sierżanta Zawadę, transportował przestępcę, pseudonim Nauczyciel, oskarżonego o zamordowanie dwóch funkcjonariuszy służby więziennej i ich rodzin. Więzień został uznany za niepoczytalnego i skierowano go do szpitala psychiatrycznego. Nie wszyscy pogodzili się z takim scenariuszem…
REŻYSERIA: Maciej Żak
GATUNEK: thriller/kryminalny
CZAS TRWANIA: -
OGRANICZENIE WIEKU: -
PRODUKCJA: Polska

 

NIEZNAJOMA DZIEWCZYNA - 27,28,29,31 stycznia oraz 1 lutego

 

TYT. ORYG. La fille inconnue
OPIS: Kiedy lekarka Jenny uczy swojego praktykanta przestrzegania godzin pracy, jeszcze nie wie, że respektowanie tych zasad wkrótce zmieni jej życie. A stanie się tak, ponieważ do jej drzwi - ale już po godzinach pracy - zapuka pewna młoda kobieta. Jenny nie otworzy, a nazajutrz na placu budowy blisko kliniki, w której pracuje, policja znajdzie ciało tajemniczej kobiety. Teraz trapiona wyrzutami sumienia Jenny chce na własną rękę ustalić tożsamość zmarłej i zapewnić jej godny pochówek.
REŻYSERIA: Jean-Pierre Dardenne, Luc Dardenne
GATUNEK: dramat
CZAS TRWANIA: 106
OGRANICZENIE WIEKU: -
PRODUKCJA: Belgia/Francja

 

Repertuar Kina

Samorządowy Ośrodek Kultury w Nowej Dębie
39-460 Nowa Dęba, ul. Żeromskiego 2
tel./fax +48 15 8462410, e-mail: kultura@nowadeba.pl

Realizacja: Ideo
Powered by: Edito CMS

Godziny otwarcia w Nowej Dębie

poniedziałek — piatek 8:00-21:30

sobota 9:00-21:30

niedziela 14:00-21:30