DATA

 

GODZINA PROJEKCJI I TYTUŁ

   
Piątek - 21 października

17:00 Dziewczyna z pociągu

19:30 Wołyń

Sobota - 22 października

14:00 Wołyń

17:00 Wołyń

19:45 Dziewczyna z pociągu

Niedziela - 23 października

14:00 Wołyń

17:00 Dziewczyna z pociągu

19:30 Wołyń

Wtorek - 25 października

17:00 Wołyń

19:45 Dziewczyna z pociągu

Środa - 26 października

17:00 Dziewczyna z pociągu

19:30 Wołyń

 

Wkrótce w kinie "Metalowiec"

DZIEWCZYNA Z POCIĄGU - 21,22,23,25,26 października

 

TYT. ORYG. The Girl on the Train
OPIS: Każdego dnia dokładnie o 8.04 wsiada do podmiejskiego pociągu i jedzie do pracy w Londynie. Każdego dnia spotyka tych samych ludzi i mija te same domy. Obserwuje. Rachel to bohaterka bestsellerowej powieści Pauli Hawkings "Dziewczyna z pociągu". Ta samotna, uzależniona od alkoholu kobieta podczas podróży zaczyna obsesyjnie podglądać pewną parę i snuć ich wymyśloną historię. Pewnego dnia odkrywa, że w obserwowanym przez nią domu wydarzyła się tragedia...
REŻYSERIA: Tate Taylor
GATUNEK: thriller
CZAS TRWANIA: -
OGRANICZENIE WIEKU: -
PRODUKCJA: USA

 

WOŁYŃ - 21,22,23,25,26 października

 

TYT. ORYG. Wołyń
OPIS: Ojciec Zosi postanawia wydać ją za najbogatszego we wsi wdowca z dwójką dzieci, nie bacząc na to, że córka kocha ukraińskiego chłopca. Wkrótce życie lokalnej społeczności diametralnie zmienia II wojna światowa.
REŻYSERIA: Wojciech Smarzowski
GATUNEK: historyczny
CZAS TRWANIA: -
OGRANICZENIE WIEKU: -
PRODUKCJA: Polska

 

OSOBLIWY DOM PANI PEREGRINE - 28,29,30 października i 2 listopada

 

TYT. ORYG. Miss Peregrine's Home for Peculiar Children
OPIS: Podążając za wskazówkami, które zostawił mu ukochany dziadek, Jake odkrywa, że istnieje niezwykły świat poza czasem i przestrzenią, a w nim wspaniałe miejsce, zwane "Osobliwym domem pani Peregrine". Jake poznaje niesamowite moce mieszkańców domu i dowiaduje się, że mają oni potężnych wrogów. Wkrótce przekona się, że jeśli chce ocalić swych nowych przyjaciół, musi nauczyć się korzystać z "osobliwości", którą sam został obdarzony.
REŻYSERIA: Tim Burton
GATUNEK: przygodowy/fantasy
CZAS TRWANIA: 127
OGRANICZENIE WIEKU: -
PRODUKCJA: Wlk. Brytania/Belgia/USA

 

ASY BEZ KASY - 5,6,8,9 listopada

TYTUŁ ORYGINALNY:

  Masterminds
OPIS: Dave (Zach Galifianakis), mimo społecznego niedopasowania, stara się rzetelnie wykonywać pracę konwojenta. Dzień w dzień transportuje cudze miliony, marząc o własnej fortunie i o zdobyciu serca koleżanki z pracy (Kristen Wiig). Fantazje przeradzają się w rzeczywistość, gdy Steve (Owen Wilson) wraz ze wspólnikami decyduje się ukraść pieniądze zdeponowane w skarbcu firmy przewozowej. Potencjał kryminalny nowo zawiązanej szajki jest bardzo niski, ale akcja kończy się niespodziewanym sukcesem. Świeżo upieczonych przestępców od pełni szczęścia dzielą jednak tysiące policjantów i agentów federalnych. Najtrudniejsze więc jeszcze przed nimi. Żyjąc w ukryciu, ciężko bowiem wydawać miliony i pozostać niezauważonym.
OBSADA: Owen Wilson, Kristen Wiig, Jason Sudeikis, Zach Galifianakis
REŻYSERIA: Jared Hess
SCENARIUSZ: Chris Bowman, Emily Spivey, Hubbel Palmer
ZDJĘCIA: Erik Wilson
MUZYKA: Geoff Zanelli
PRODUCENT: Lorne Michaels, John Goldwyn
GATUNEK: komedia/akcja/kryminalny
CZAS TRWANIA: 95
OGRANICZENIE WIEKU: 15
CERTYFIKATY: MPAA:- UK:- GER:- INNE:-
PRODUKCJA: USA

 

PROSTA HISTORIA O MORDERSTWIE - 11,12,13,15,16 listopada

 

TYT. ORYG. Prosta historia o morderstwie
OPIS: Trzymająca w napięciu, pełna zaskakujących zwrotów akcji historia policyjnej rodziny, której losami wstrząsa tajemnicza zbrodnia. Jacek, młody policjant (Filip Pławiak), za wszelką cenę próbuje chronić matkę (Kinga Preis) i braci przed porywczym i despotycznym ojcem - również funkcjonariuszem (Andrzej Chyra) - zamieszanym w nielegalne interesy. Gdy ten zostaje zamordowany, syn staje się głównym podejrzanym. Żeby udowodnić swoją niewinność, Jacek musi rozpracować skomplikowaną sieć intryg, w którą był uwikłany jego ojciec.
REŻYSERIA: Arkadiusz Jakubik
GATUNEK: thriller/kryminalny
CZAS TRWANIA: 90
OGRANICZENIE WIEKU: -
PRODUKCJA: Polska

 

ŻYCIE ANIMOWANE - 12,13,15,16 listopada

 

TYT. ORYG. Life, Animated
OPIS: To niezwykle ciepły i poruszający dokument potwierdzający maksymę, że najlepsze scenariusze pisze samo życie. Gdy w wieku trzech lat Owen Suskind zaczął tracić zdolność chodzenia i mówienia, a współczesna medycyna nie była w stanie mu pomóc jego przyszłość wyglądała dosyć ponuro. Na ratunek przyszły animacje z wytwórni Walta Disneya, dzięki którym chłopak zaczął stopniowo reagować na bodźce docierające do niego z ekranu telewizora oraz porozumiewać z najbliższą rodziną.
REŻYSERIA: Roger Ross Williams
GATUNEK: animacja / dokumentalny
CZAS TRWANIA: 89
PRODUKCJA: Polska

 

DOKTOR STRANGE - 18,19,20,22,23 listopada

 

TYT. ORYG. Doctor Strange
OPIS: "Doktor Strange" to historia światowej sławy neurochirurga, dr Stephena Strange'a, którego życie odmienił tragiczny wypadek samochodowy, odbierając mu sprawność w rękach. Kiedy tradycyjna medycyna zawiodła, w poszukiwaniu uzdrowienia i nadziei, Strange trafia do tajemniczej samotni, zwanej Kamar-Taj. Tam szybko orientuje się, że nie jest to jedynie ośrodek kuracyjny, ale przede wszystkim miejsce walki z niewidzialnymi mrocznymi siłami, dążącymi do zniszczenia naszej rzeczywistości. Wkrótce - uzbrojony w nowo nabytą moc - zmuszony będzie wybierać pomiędzy powrotem do dawnego życia w bogactwie i sławie, a próbą obrony świata jako najpotężniejszy mistrz magii w historii.
REŻYSERIA: Scott Derrickson
GATUNEK: fantasy/przygodowy
CZAS TRWANIA: 115
OGRANICZENIE WIEKU: -
PRODUKCJA: USA

 

PRZEŁĘCZ OCALONYCH - 18,19,20,22,23 listopada

 

TYT. ORYG. Hacksaw Ridge
OPIS: Schyłek drugiej wojny światowej. Armia amerykańska toczy ciężkie walki z Japończykami o każdy skrawek lądu na Pacyfiku. Strategicz­nym celem jest wyspa Okinawa, której zdobycie może oznaczać osta­teczną klęskę Japonii. Wśród setek tysięcy amerykańskich żołnierzy trafia tu Desmond T. Doss, sanitariusz, który ze względu na wyznawa­ną religię odmówił noszenia broni. Traktowany z nieufnością, oskar­żany o tchórzostwo, wkrótce udowodni jak bardzo się wobec niego mylono. Podczas najcięższych starć, wielokrotnie ryzykując życiem, wydostaje z ognia walki ponad 70 rannych żołnierzy. Tak rodzi się le­genda bohatera, którego jedyną bronią jest wiara, nadzieja i miłość.
REŻYSERIA: Mel Gibson
GATUNEK: dramat/wojenny/biograficzny
CZAS TRWANIA: 131
OGRANICZENIE WIEKU: -
PRODUKCJA: USA/Australia

 

Samorządowy Ośrodek Kultury w Nowej Dębie
39-460 Nowa Dęba, ul. Żeromskiego 2
tel./fax +48 15 8462410, e-mail: kultura@nowadeba.pl

Realizacja: Ideo
Powered by: Edito CMS

Godziny otwarcia w Nowej Dębie

poniedziałek — piatek 8:00-21:30

sobota 9:00-21:30

niedziela 14:00-21:30