DATA

 

GODZINA PROJEKCJI I TYTUŁ

   
Piątek - 14 lipca

17:00 Królowa Hiszpanii

19:30 Ponad wszystko

Sobota - 15 lipca

17:30 Ponad wszystko

19:30 Królowa Hiszpanii

Niedziela - 16 lipca

17:00 Królowa Hiszpanii

19:30 Ponad wszystko

Wtorek - 18 lipca

17:30 Ponad wszystko

19:30 Królowa Hiszpanii

Środa - 19 lipca

17:00 Królowa Hiszpanii

19:30 Ponad wszystko

 

Wkrótce w kinie "Metalowiec"

PONAD WSZYSTKO - 14,15,16,18,19 lipca

TYT. ORYG. Everything, Everything
OPIS: Maddy (Amandla Stenberg) to błyskotliwa osiemnastolatka z wielką wyobraźnią. Jest ciekawa świata, ale cierpi na bardzo rzadką chorobę. Krótko mówiąc, jest uczulona na wszystko. Dlatego od lat nie opuszcza sterylnego domu zaprojektowanego przez jej matkę, Pauline (Anika Noni Rose). Jednak Olly (Nick Robinson), chłopak, który właśnie wprowadził się obok, nie zamierza pozwolić, by coś stanęło im na przeszkodzie. Choć zakochani patrzą na siebie przez szyby, bez szansy na dotyk, łączy ich wyjątkowo silna więź. Pragną wspólnie doświadczyć pierwszej miłości. Wiedzą, że konsekwencje mogą być ogromne, ale decydują się podjąć ryzyko, aby być razem.
REŻYSERIA: Stella Meghie
GATUNEK: romans/obyczajowy
CZAS TRWANIA: 96
OGRANICZENIE WIEKU: 12
PRODUKCJA: USA

 

KRÓLOWA HISZPANII - 14,15,16,18,19 lipca

TYT. ORYG. La reina de Espana
OPIS: Gwiazda filmowa (Penelope Cruz) wraca po latach do Europy, by zagrać w wielkiej produkcji "Królowa Hiszpanii". Znane nazwiska, najlepsi fachowcy, bajeczne plany zdjęciowe i setki statystów - na pierwszy rzut oka wszystko wygląda idealnie. Do momentu, gdy statyści zaczynają wymykać się spod kontroli, fachowcy romansować, reżyser zamiast krzyczeć "akcja!" zasypia, a mający zastąpić go członek ekipy filmowej, zostaje aresztowany. Reszta filmowców - zbieranina barwnych i przezabawnych osobowości - rusza mu na ratunek i obmyśla genialny plan ucieczki.
REŻYSERIA: Fernando Trueba
GATUNEK: komedia/dramat
CZAS TRWANIA: 128
OGRANICZENIE WIEKU: -
PRODUKCJA: Hiszpania

 

AUTA 3 - 21,22,23,25,26 lipca

TYT. ORYG. Cars 3
OPIS: Legenda sportu motorowego, Zygzak McQueen, zostaje zepchnięty na boczny tor przez ultraszybkie auta nowej fali. Wrócić do gry pomoże mu młoda, pełna zapału trenerka, Cruz Ramirez, która obmyśla autorski plan zwycięstwa. Jak zawsze będzie mu służyć ekspercką poradą Hudson "Huragan" Hornet, legenda wyścigów. I choć na swojej drodze Zygzak napotka kilka niespodziewanych zakrętów, udowodni, że zdobywca Złotego Tłoka nie poddaje się tak łatwo!
REŻYSERIA: Brian Fee
GATUNEK: animowany/przygodowy/komedia
CZAS TRWANIA: 109
OGRANICZENIE WIEKU: -
PRODUKCJA: USA

 

TRANSFORMERS: OSTATNI RYCERZ - 21,22,23,25,26 lipca

TYT. ORYG. Transformers: The Last Kinght
OPIS: "Transformers: Ostatni Rycerz" rozbija rdzeń mitu o tej popularnej serii, redefiniując zarazem pojęcie bohatera. Ludzie i Transformery toczą ze sobą wojnę. Optiums Prime odszedł. Klucz do ocalenia naszej przyszłości jest zakopany w sekretach przeszłości, w zapomnianej historii obecności Transformerów na Ziemi. Uratowanie ludzkości leży w rękach nieoczywistych sprzymierzeńców: Cade'a Yeagera (Mark Wahlberg), Bumblebee oraz brytyjskiego lorda (Anthony Hopkins) i oksfordzkiej profesorki (Laura Haddock). Prześladowani staną się bohaterami. Bohaterowie staną się złoczyńcami. Przetrwa tylko jeden świat - ich albo nasz.
REŻYSERIA: Michael Bay
GATUNEK: science-fiction/akcja
CZAS TRWANIA: 148
OGRANICZENIE WIEKU: -
PRODUKCJA: USA

 

TOŻSAMOŚĆ ZDRAJCY - 28,29,30 lipca oraz 1,2 sierpnia

TYT. ORYG. Unlocked
OPIS: CIA aresztuje mężczyznę podejrzanego o planowanie ataku na Londyn. Agentka Alice Racine (Noomi Rapace), niegdyś as wywiadu, dziś odsunięta od czynnej służby, zostaje niespodziewanie wezwana na miejsce przesłuchania. Szybko odkrywa, że w szeregach CIA kryje się zdrajca. Rozpoczyna się pościg, którego stawką jest życie milionów ludzi i bezpieczeństwo kraju. Choć oficjalnie Alice to niebezpieczny zbieg, tylko ona może udaremnić śmiercionośny atak biologiczny na miasto. Wśród garstki osób, którym może zaufać, jest tajemniczy Jack Alcott (Orlando Bloom), który stanie z nią ramię w ramię w walce o Londyn.
REŻYSERIA: Michael Apted
GATUNEK: akcja/thriller
CZAS TRWANIA: 98
OGRANICZENIE WIEKU: 15
PRODUKCJA: Wlk. Brytania

 

KRÓL ARTUR: LEGENDA MIECZA - 28,29,30 lipca oraz 1,2 sierpnia

TYT. ORYG. King Arthur: Legend of the Sword
OPIS: Odważna historia cwanego młodzieńca Artura, który wraz ze swoją ferajną większość czasu spędza w zaułkach Londonium, nieświadomy losu, jaki jest mu pisany. Wszystko zmienia się jednak, gdy dostaje w swoje ręce miecz Excalibur, a wraz z nim przyszłość. Porażony mocą Excalibura Artur staje przed trudnym wyborem. Dołącza do buntowników z ruchu oporu i podąża za tajemniczą Ginewrą. Uczy się władać mieczem, aby zmierzyć się ze swoimi demonami i zjednoczyć lud w walce z tyranem Vortigernem, który ukradł należną mu koronę i zamordował jego rodziców, po czym ogłosił się królem.
REŻYSERIA: Guy Ritchie
GATUNEK: akcja/przygodowy/fantasy
CZAS TRWANIA: 126
OGRANICZENIE WIEKU: -
PRODUKCJA: USA

 

GRU, DRU I MINIONKI - 4,5,6,8,9 sierpnia

TYT. ORYG. Despicable Me 3
OPIS: Kolejne fantastyczne przygody Gru i Lucy, ich uroczych córek - Margo, Edith i Agnes - oraz, naturalnie, Minionków! Czarny charakter Baltazar Bratt (Robert Górski), dawna dziecięca gwiazda filmowa, ma obsesję na punkcie roli, którą kreował w latach osiemdziesiątych. Udowodni Gru (Marek Robaczewski), że potrafi stać się jego największym wrogiem. Ale to nie koniec zawirowań w życiu Gru. Po latach odnajduje się jego brat bliźniak, Dru (Mikołaj Cieślak).
REŻYSERIA: Kyle Balda, Pierre Coffin, Eric Guillon
GATUNEK: animowany/przygodowy/komedia
CZAS TRWANIA: 96
OGRANICZENIE WIEKU: -
PRODUKCJA: USA

 

VOLTA - 4,5,6,8,9 sierpnia

TYT. ORYG. Volta
OPIS: Bruno Volta to prawdziwy "kiler" w rozwiązywaniu zagadek i przeglądaniu ludzi na wylot. Pewnego dnia jego zmysł kombinowania i zarabiania zostaje postawiony w stan pełnej gotowości. Jego znacznie młodsza partnerka, Agnieszka w niecodziennych okolicznościach poznaje dziewczynę o imieniu Wiki. Nowa znajoma znajduje w ścianie starej kamienicy tajemniczy i niezwykle cenny przedmiot. Volta nie może przepuścić wartej miliony okazji. Wspólnie z "cwaniakowatym" ochroniarzem, Dychą postanawia zagrać vabank i jest gotowy na wszystko, aby wejść w posiadanie niezwykłej rzeczy. Nie będzie to jednak łatwe, bo niewinnie wyglądająca Wiki to w istocie godny rywal.
REŻYSERIA: Juliusz Machulski
GATUNEK: komedia/kryminalny
CZAS TRWANIA: 105
OGRANICZENIE WIEKU: -
PRODUKCJA: Polska

 

ALIBI.COM - 11,12,13,15,16 sierpnia

TYT. ORYG. Alibi.com
OPIS: Firma Grega, Alibi.com to strzał w dziesiątkę. Idealna propozycja dla każdego, kto ma coś do ukrycia. Skaczesz na boki, migasz się w pracy, unikasz teściowej - Alibi.com zapewni ci wymówkę na każdą okazję. Ale kij ma dwa końce. Gdy Greg z wzajemnością zakocha się w pięknej Flo, szczęście przysłoni mu pewien drobiazg. Otóż Flo najbardziej na świecie nie znosi kłamstwa. Co więc robi Greg, by ukryć swoją profesję? Kłamie jak z nut. Wkrótce jednak zaczyna cienko śpiewać, gdy okazuje się, że ojciec Flo jest jednym z jego klientów. Greg musi zbudować piętrową ściemę, która w przypadku wpadki pogrzebie jego wielką miłość, szczęście i złotodajną firmę. A kłamstwo - jak wiadomo - ma krótkie nogi.
REŻYSERIA: Philippe Lacheau
GATUNEK: komedia
CZAS TRWANIA: 90
OGRANICZENIE WIEKU: -
PRODUKCJA: Francja

 

SPIDER-MAN: HOMECOMING - 11,12,13,15,16 sierpnia

TYT. ORYG. Spider-Man: Homecoming
OPIS: Młody Peter Parker/Spider-Man (Tom Holland), po znakomitym debiucie w filmie "Kapitan Ameryka: Wojna bohaterów", poszukuje swojego nowego ego superbohatera. Zafascynowany przygodą z Avengersami wraca do domu, gdzie mieszka wraz z ciotką May (Marisa Tomei). Cały czas pozostaje pod czujnym okiem swego mentora, Tony'ego Starka (Robert Downey Jr.). Próbuje wrócić do normalnego życia, unikając myśli, że jest kimś więcej niż tylko "Spider-Manem z sąsiedztwa". Jednak kiedy pojawia się Vulture (Michael Keaton), nowy groźny wróg, wszystko, co dla Petera ważne, staje się zagrożone.
REŻYSERIA: Jon Watts
GATUNEK: fantasy/akcja/przygodowy
CZAS TRWANIA: 133
OGRANICZENIE WIEKU: -
PRODUKCJA: USA

 

KAPITAN MAJTAS: PIERWSZY WIELKI FILM - 18,19,20,22,23 sierpnia

TYT. ORYG. Captain Underpants: The First Epic Movie
OPIS: Zwariowana animowana komedia rodzinna ze studia DreamWork Animation, ekranizacja bijącej rekordy popularności serii książek. Dwóch obdarzonych wyjątkową wyobraźnią kolegów szkolnych słynie z niesamowitych wyczynów. Pewnego dnia przechodzą sami siebie i hipnotyzują nielubianego dyrektora, każąc mu wierzyć, że jest niepokonanym i pełnym entuzjazmu, choć niezbyt rozgarniętym superbohaterem, znanym jako "Kapitan Majtas".
REŻYSERIA: David Soren
GATUNEK: animowany/komedia
CZAS TRWANIA: 89
OGRANICZENIE WIEKU: -
PRODUKCJA: USA

 

MAŁA WIELKA STOPA - 25,26,27,29,30 sierpnia

TYT. ORYG. The Son of Bigfoot
OPIS: Adam jest zwyczajnym, trochę nieśmiałym nastolatkiem. Pewnego dnia wyrusza na wyprawę w poszukiwaniu dawno zaginionego taty. Nie spodziewa się, że już wkrótce odkryje... włochaty rodzinny sekret. Otóż jego tata jest potomkiem legendarnego Yeti i od lat mieszka w puszczy. Oczywiście Adam też ma w sobie geny tej niezwykłej istoty, a to niesie ze sobą niezwykle konsekwencje. Chłopak, podobnie jak jego tata, posiada pewne supermoce. Wkrótce będzie musiał ich użyć, by obronić siebie i ojca przed tropicielami, którzy na zlecenie firmy futrzarskiej od lat szukają Yeti.
REŻYSERIA: Jeremy Degruson, Ben Stassen
GATUNEK: animowany/komedia
CZAS TRWANIA: -
OGRANICZENIE WIEKU: -
PRODUKCJA: Belgia/Francja

 

WOJNA O PLANETĘ MAŁP - 25,26,27,29,30 sierpnia

TYT. ORYG. War of the Planet of the Apes
OPIS: W trzecim filmie z przebojowej serii Cezar i jego małpy uwikłane zostają w zbrojny konflikt z armią ludzi, na czele której stoi bezwzględny Pułkownik. Małpy ponoszą straszliwe straty, podczas gdy Cezar zmaga się z mrocznymi instynktami i wyrusza w drogę, by pomścić swych pobratymców. Gdy Cezar i Pułkownik stają twarzą w twarz, dochodzi do spektakularnej bitwy, w której stawką jest przyszłość obu gatunków i całej naszej planety.
REŻYSERIA: Matt Reeves
GATUNEK: science-fiction/akcja/thriller
CZAS TRWANIA: 140
OGRANICZENIE WIEKU: -
PRODUKCJA: USA

 

Repertuar Kina

Samorządowy Ośrodek Kultury w Nowej Dębie
39-460 Nowa Dęba, ul. Żeromskiego 2
tel./fax +48 15 8462410, e-mail: kultura@nowadeba.pl

Realizacja: Ideo
Powered by: Edito CMS

Godziny otwarcia w Nowej Dębie

poniedziałek — piatek 8:00-21:30

sobota 9:00-21:30

niedziela 14:00-21:30