Wkrótce w kinie "Metalowiec"

PLAN B - 16,17,18,20,21 lutego

TYT. ORYG. Plan B
OPIS: Film o miłości. Bohaterów filmu poznajemy kilkanaście dni przed Walentynkami, w chwili, gdy w ich życiu wydarza się coś całkiem nieoczekiwanego. Sytuacje, z którymi się konfrontują, prowadzą do zaskakujących rozwiązań. Wnoszą w ich życie nową jakość, za sprawą przypadku, bądź zrządzenia losu. Dają nadzieję na odnalezienie prawdziwych uczuć i autentycznych więzi.
REŻYSERIA: Kinga Dębska
GATUNEK: komediodramat
CZAS TRWANIA: -
OGRANICZENIE WIEKU: -
PRODUKCJA: Polska

 

PASAŻER - 16,17,18,20,21 lutego

TYT. ORYG. The Commuter
OPIS: Dla agenta ubezpieczeniowego Michaela Woolricha każdy dzień wygląda tak samo - praca i powrót pociągiem do domu. Wszystko zmienia się, gdy w czasie jednej z podróży poznaje tajemniczą kobietę. Nieznajoma, która wydaje się wiedzieć o Michaelu dosłownie wszystko, zleca mu niezwykłe zadanie. Zanim pociąg dotrze do celu, mężczyzna ma zlokalizować i wskazać osobę, która tego dnia nie powinna się w nim znajdować. Jeśli tego nie zrobi, ucierpi, zarówno on sam, jego rodzina, jak i pozostali współpasażerowie. Nie mając wyboru, Michael postanawia rozwiązać zagadkę. Z każdą minutą i przebytym kilometrem stawka rośnie, a mężczyzna przekonuje się, że stał się pionkiem w szalenie niebezpiecznej grze.
REŻYSERIA: Jaume Collet-Serra
GATUNEK: thriller/akcja
CZAS TRWANIA: 105
OGRANICZENIE WIEKU: -
PRODUKCJA: Wlk. Brytania/USA

 

TRAKTOREK FLOREK - 23,24,25,27,28 lutego

TYT. ORYG. Gratass - Goy pa landet
OPIS: Zapraszamy na wakacyjną przygodę i spotkanie z przyrodą! Czekają na Was: Zdrowe warzywa i owoce! (nie pryskane i w 100% ekologiczne). Mocno zakręceni sąsiedzi! Konkurs na największego ogórka! Koza w tarapatach! I  traktorek Florek, na którego zawsze można liczyć.
REŻYSERIA: Peder Hamdahl Naess
GATUNEK: familijny
CZAS TRWANIA: 78
OGRANICZENIE WIEKU: -
PRODUKCJA: Norwegia

 

NOWE OBLICZE GREYA - 23,24,25,27,28 lutego oraz 2,3,4,6,7 marca

TYT. ORYG. Fifty Shades Freed
OPIS: Christian i Ana wiodą pełne dostatku i miłości życie. Ich spokój zakłóca jej były szef, który chce się na niej zemścić.
REŻYSERIA: James Foley
GATUNEK: dramat/romans
CZAS TRWANIA: -
OGRANICZENIE WIEKU: -
PRODUKCJA: USA

 

PSZCZÓŁKA MAJA. MIODOWE IGRZYSKA - 2,4,5,6,7 marca

TYT. ORYG.: Maya the Bee: The Honey Games
OPIS: W ulu aż huczy od sensacyjnych wieści! W pszczelej stolicy odbyć się mają Miodowe Igrzyska. Maja marzy, by wziąć w nich udział. Niestety mieszkańcy ula nie zostają na nie zaproszeni. Na domiar złego Cesarzowa żąda oddania połowy miodowych zbiorów na potrzeby sportowców. Królowa gotowa jest się pogodzić z poleceniami przełożonej, ale Maja od dziecka jest buntowniczką. A nic nie złości jej bardziej niż jawna niesprawiedliwość. Wyrusza więc do stolicy, by powiedzieć Cesarzowej, co myśli o niej i jej nakazach. I nawet Guciowi nie uda się jej powstrzymać przed wpakowaniem się w kłopoty. Zuchwałość Mai zostanie ukarana: pszczółka musi wystartować w zawodach, a jeśli przegra jej ul straci całe zapasy na zimę. Cesarzowa nie podejrzewa nawet na co stać tę małą rozrabiakę i paczkę jej wiernych przyjaciół.
REŻYSERIA: Noel Cleary, Sergio Delfino, Alexs Stadermann
GATUNEK: animowany/komedia
CZAS TRWANIA: 83
OGRANICZENIE WIEKU: -
PRODUKCJA: Niemcy/Australia

 

IGNACY LOYOLA - 2,4,5,6,7 marca

TYT. ORYG.: Ignacio de Loyola
OPIS: Doskonale opowiedziana historia dramatycznych i przełomowych momentów życia Ignacego Loyoli. Twórcy wykreowali trzymającą w napięciu od pierwszej do ostatniej minuty opowieść o nadzwyczajnej przemianie wewnętrznej człowieka, idealnie oddając istotę "ignacjańskiego ducha". Brutalny żołnierz, kobieciarz, którego całe życie kręciło się wokół bogactw, sławy i władzy podejmuje walkę na śmierć i życie ze swoimi wewnętrznymi demonami. Loyola musi zmierzyć się z depresją, myślami samobójczymi, wstrętem do samego siebie i miłosierdzia dla innych, wreszcie przejść proces o herezję przed Inkwizycją, by ostatecznie wygrywając bitwę, stać się jedną z najważniejszych postaci w historii Kościoła. Poetyka i przesłanie filmu, w połączeniu ze znakomitą grą aktorską głównego bohatera, trafiają prosto do duszy widza i nie pozwalają mu zbyć seansu wzruszeniem ramion.
REŻYSERIA: Paolo Dy, Cathy Azanza
GATUNEK: dramat/biograficzny
CZAS TRWANIA: 118
OGRANICZENIE WIEKU: -
PRODUKCJA: Filipiny/Hiszpania

 

TRZY BILLBOARDY ZA EBBING, MISSOLINI - 2,4,5,6,7 marca

TYT. ORYG.: Three Billboards outside Ebbing, Missouri
OPIS: Małe miasteczko na amerykańskiej prowincji. Od morderstwa córki Mildred Hayes (Frances McDormand) upłynęło kilka miesięcy, a lokalna policja nadal nie wpadła na trop sprawcy. Zdeterminowana kobieta decyduje się na śmiałe posunięcie: wynajmuje trzy tablice reklamowe na drodze wiodącej do miasteczka i umieszcza na nich prowokacyjny przekaz, skierowany do szanowanego przez lokalną społeczność szefa policji, szeryfa Williama Willoughby'ego (Woody Harrelson). Gdy do akcji wkracza zastępca szeryfa, posterunkowy Dixon (Sam Rockwell) - niezrównoważony, porywczy maminsynek, któremu zarzuca się zamiłowanie do przemocy - starcie między Mildred Hayes a lokalnymi siłami porządkowymi przeradza się w otwartą wojnę.
REŻYSERIA: Martin McDonagh
GATUNEK: dramat/kryminalny
CZAS TRWANIA: 121
OGRANICZENIE WIEKU: -
PRODUKCJA: USA/Wlk. Brytania

 

KSZTAŁT WODY - 9,10,11,13,14 marca

TYT. ORYG.: The Shape of Water
OPIS: "Kształt wody" to na poły baśniowa historia, tocząca się w Ameryce około roku 1962. Elisa (Sally Hawkins) pracuje w ukrytym, ściśle strzeżonym laboratorium rządowym, samotna i odizolowana od reszty świata. Jej życie zostaje wywrócone do góry nogami, gdy wraz ze swoją współpracowniczką, Zeldą (Octavia Spencer) wpadają na trop tajnego eksperymentu. W samym środku zimnej wojny, w tajnym rządowym laboratorium rozgrywa się błyskotliwa wizualnie i poruszająca emocjonalnie uczta wyobraźni. Magia mistrza fabuły, Guillermo Del Toro, zabiera widzów do innego świata, gdzie patos i dreszczyk klasycznych filmów o monstrach przeplatają się z grozą gatunku noir. Tę mieszankę Del Toro podgrzewa do temperatury wrzenia historią miłosną, a wszystko po to, żeby przyjrzeć się fantazjom, z którymi wszyscy igramy, tajemnicom poza naszą kontrolą i demonom, z którymi musimy się zmierzyć.
REŻYSERIA: Guillermo del Toro
GATUNEK: fantasy/dramat/przygodowy
CZAS TRWANIA: 123
OGRANICZENIE WIEKU: -
PRODUKCJA: USA

 

KOBIETY MAFII - 9,10,11,13,14 marca

TYT. ORYG. Kobiety mafii
OPIS: Po brawurowej akcji funkcjonariuszka Bela (Olga Bołądź) zostaje wyrzucona z policji. ABW składa jej propozycję nie do odrzucenia. Kobieta przechodzi specjalistyczne szkolenie pod okiem FBI i zostaje oficerem pracującym pod przykrywką. Jej zadaniem jest rozpracowanie szlaku przemytu narkotyków przez Grupę Mokotowską, kierowaną przez Padrino (Bogusław Linda), bossa stołecznego półświatka. By zrealizować cel, Bela musi wkraść się w łaski zaufanych ludzi mafii: Żywego (Piotr Stramowski), Milimetra (Tomasz Oświeciński), Cienia (Sebastian Fabijański) i Siekiery (Aleksandra Popławska). Podszywając się pod prostytutkę, oficer ABW zostaje kochanką Cienia. Misternie przemyślany plan komplikuje się, gdy w całą intrygę zostaje wmieszana Anka (Katarzyna Warnke), żona Cienia, manipulowana przez tajemniczą Nianię (Agnieszka Dygant). Wkrótce losy pięciu kobiet przetną się w punkcie bez odwrotu, a wydarzenia z ich udziałem wstrząsną przestępczą Warszawą.
REŻYSERIA: Patryk Vega
GATUNEK: akcja
CZAS TRWANIA: -
OGRANICZENIE WIEKU: -
PRODUKCJA: Polska

 

MOJA MIŁOŚĆ - 16,17,18,20,21 marca

TYT. ORYG.: I'm Not Ashamed
OPIS:

“Moja Miłość” to fabularna opowieść o Rachel Joy Scott – pierwszej (spośród 13) ofiary strzelaniny w Columbine High School, która miała miejsce 20 kwietnia 1999 roku. Film powstał w oparciu o historię Rachel, a także odnalezionych po śmierci pamiętników dziewczyny, będących niezwykłym świadectwem wiary, tęsknoty za Bogiem, religijnych poszukiwań i nastoletnich rozterek.

„Moja Miłość” to opowieść o odkrywaniu przez młodą dziewczynę swojej wiary, o poszukiwaniu Boga i podążaniu za jego głosem. Fabuła filmu przeplata losami Rachel z historiami Erica Harrisa i Dylana Klebolda, dwóch uczniów szkoły i sprawców szkolnej masakry.

REŻYSERIA: Brian Baugh
GATUNEK: dramat/biograficzny
CZAS TRWANIA: -
OGRANICZENIE WIEKU: -
PRODUKCJA: USA
DYSTRYBUCJA: KONDRAT MEDIA

 

PITBULL. OSTATNI PIES - 16,17,18,20,21 marca

TYT. ORYG.: Pitbull. Ostatni pies
OPIS: Po śmierci Soczka policjanci z warszawskiej komendy rozpoczynają śledztwo. Na wezwanie komendanta do stolicy przybywają Nielat zwany Quantico, Metyl oraz Despero, którzy mają za zadanie powstrzymać gangi walczące między sobą o miasto.
REŻYSERIA: Władysław Pasikowski
GATUNEK: kryminalny/akcja
CZAS TRWANIA: -
OGRANICZENIE WIEKU: -
PRODUKCJA: Polska
DYSTRYBUCJA: KINO ŚWIAT

 

KOBIETA SUKCESU - 23,24,25,27,28 marca

TYTUŁ ORYGINALNY: Kobieta sukcesu
OPIS: Mańka jest kobietą sukcesu, lecz pewnego dnia jej życie wywraca się do góry nogami. Nie zamierza się jednak poddawać i postanawia walczyć z przeciwnościami.
REŻYSERIA: Robert Wichrowski
GATUNEK: komedia romantyczna
CZAS TRWANIA: -
OGRANICZENIE WIEKU: -
PRODUKCJA: Polska

 

Repertuar Kina

Samorządowy Ośrodek Kultury w Nowej Dębie
39-460 Nowa Dęba, ul. Żeromskiego 2
tel./fax +48 15 8462410, e-mail: kultura@nowadeba.pl

Realizacja: Ideo
Powered by: Edito CMS

Godziny otwarcia w Nowej Dębie

poniedziałek — piatek 8:00-21:30

sobota 9:00-21:30

niedziela 14:00-21:30