DATA

 

GODZINA PROJEKCJI I TYTUŁ

   
Piątek - 20 maja

18:00 Letnie przesilenie

20:00 Piąta fala

Sobota - 21 maja

18:00 Letnie przesilenie

20:00 Piąta fala

Niedziela - 22 maja

18:00 Letnie przesilenie

20:00 Piąta fala

Wtorek - 24 maja

18:00 Letnie przesilenie

20:00 Piąta fala

Środa - 25 maja

18:45 Letnie przesilenie

20:30 Piąta fala

 

Wkrótce w kinie "Metalowiec"

#WSZYSTKOGRA - 6-18.05 (z wykluczeniem 9,12,16.05)

TYT. ORYG.: #WszystkoGra
OPIS: To historia o poszukiwaniu szczęścia, miłości i radości życia. Zosia próbuje zmienić świat za pomocą sztuki. Jej mama niespodziewanie spotyka na swojej drodze kogoś wyjątkowego. Babcia ukrywa tajemnicę z przeszłości. Trzy kobiety spróbują ocalić rodzinny dom. Przeżyją niejedną perypetię, by przekonać się, czego pragną. Czy uda im się to zdobyć?
REŻYSERIA: Agnieszka Glińska
GATUNEK: musical
CZAS TRWANIA: -
OGRANICZENIE WIEKU: -
PRODUKCJA: Polska

 

NIEWYGODNA PRAWDA - 13-18.05 (z wykluczeniem 16.05)

TYT. ORYG.: Truth
OPIS: W 2004 roku Amerykanie wybierają nowego prezydenta. W trakcie kampanii producentka telewizyjna, Mary Mapes (Cate Blanchett) pracuje nad materiałem, który może wstrząsnąć posadami polityki. Wspólnie ze swoim ambitnym zespołem oraz jednym z najsłynniejszych prezenterów telewizyjnych, Danem Ratherem (Robert Redford) emituje przełomowy reportaż o szokującej przeszłości prezydenta Georga W. Busha. Tajemniczy ludzie, którzy zatuszowali kompromitujące fakty nie poddają się jednak bez walki. Materiał zostaje wykorzystany przeciwko dziennikarzom, którzy stają w świetle jupiterów. Wczoraj bohaterowie, dziś uznani za zdrajców, będą musieli bronić nie tylko swojej reputacji, ale i podstaw amerykańskiego ustroju. Czy uda im się wygrać walkę z siłami potężniejszymi niż wolność i demokracja?
REŻYSERIA: James Vanderbilt
GATUNEK: obyczajowy
CZAS TRWANIA: 125
OGRANICZENIE WIEKU: 15
PRODUKCJA: Australia/USA

 

LETNIE PRZESILENIE - 20-25.05 (z wykluczeniem 23.05)

TYT. ORYG.: Letnie przesilenie
OPIS: Romek i Guido mają po siedemnaście lat i przed sobą całe życie. Ich marzenia nie różnią się od marzeń innych nastolatków - chcą słuchać muzyki, tańczyć swinga, umawiać się z dziewczynami. Gdyby nie okoliczności, mogliby być najlepszymi kumplami. Niestety spotykają się w 1943 roku. Guido służy w oddziale niemieckiej żandarmerii, stacjonującym na polskiej prowincji. W wolnych chwilach słucha zakazanych anglojęzycznych rozgłośni radiowych, nadających jazz. Romek pomaga samotnej matce, pracując jako pomocnik maszynisty Leona, który transportuje puste wagony kolejowe z rampy dezynfekcyjnej, znajdującego się w pobliżu obozu koncentracyjnego. Pewnego dnia Romek kradnie porzuconą na torach walizkę. W domu okazuje się, że są w niej płyty jazzowe i patefon. Romek chce zaimponować swojej koleżance i puszcza jej muzykę. Słyszy to przechodzący nieopodal Guido. Niemiecki żandarm przekrada się przez płot i wchodzi przez okno do mieszkania przerażonego Romka. Obaj nie przeczuwają jeszcze, że zmuszeni będą podjąć decyzje, które zupełnie odmienią ich życie.
REŻYSERIA: Michał Rogalski
GATUNEK: dramat/wojenny
CZAS TRWANIA: 99
OGRANICZENIE WIEKU: -
PRODUKCJA: Polska/Niemcy

 

PIĄTA FALA - 20-25.05 (z wykluczeniem 23.05)

TYT. ORYG.: The 5th Wave
OPIS: Nie jesteśmy sami we wszechświecie. Obcy najpierw odebrali nam elektryczność, potem zrzucili powodzie, zarazy i inne klęski żywiołowe. I tak, po czwartej fali ataku kosmicznych najeźdźców z siedmiu miliardów mieszkańców Ziemi została zaledwie garstka - przerażona i zdesperowana. Cywilizacja obcych przewyższa naszą tysiąckrotnie. Udało im się poznać nasz sposób myślenia, przewidywać każdy krok. Niewiele wskazuje, by ktokolwiek przetrwał nadchodzącą piątą falę. Świat, w którym żyją Cassie, Evan, Ben i Sams, to płonące wymarłe miasta, krajobraz apokaliptyczny. Nikt z ocalałych nie ufa nikomu. Młodzi bohaterowie, by przetrwać, muszą dowiedzieć się, kim są przybysze, dlaczego chcą zgładzić ludzkość i czy istnieje choćby szansa na przetrwanie. Może im w tym pomóc młody mężczyzna, którego spotyka Cassie.
REŻYSERIA: J Blakeson
GATUNEK: science-fiction/thriller
CZAS TRWANIA: 112
OGRANICZENIE WIEKU: -
PRODUKCJA: USA

 

BYŁY SOBIE CZŁOWIEKI - 27.05 - 1.06 (z wykluczeniem 30.05)

TYT. ORYG.: Pourquoi j'ai pas mange mon pere
OPIS: Małpolud Edward niefortunnie łamie przednią łapę. Aby przeżyć, musi się usamodzielnić i nauczyć chodzić na dwóch nogach.
REŻYSERIA: Jamel Debbouze
GATUNEK: animowany/komedia
CZAS TRWANIA: -
OGRANICZENIE WIEKU: -
PRODUKCJA: Francja/Włochy/Chiny/Belgia

 

DZIEŃ MATKI - 27.05 - 1.06 (z wykluczeniem 30.05)

TYT. ORYG.: Mother's Day
OPIS: Każda rodzina obchodzi Dzień Matki na swój sposób. Jedni w podniosłej i uroczystej atmosferze, inni na luzie i ze śmiechem, ale wszyscy - z miłością. Garry Marshall przedstawia cztery rodziny, których losy splotą się w tym wyjątkowym dniu. Sandy - mąż zostawił ją dla młodszej, a ona robi co może, by udowodnić sobie, że jest lepszą matką dla swoich dzieci niż nowa fajna macocha. Miranda - całkowicie poświęciła się karierze i choć została gwiazdą, czegoś jej jednak brakuje. Wkrótce niespodziewany gość wywróci jej życie do góry nogami. Jesse - jej stosunki z matką są dalekie od ideału. Niezapowiedziana wizyta rodziców grozi więc eksplozją. Ale przecież każdą bombę można rozbroić. Bradley, czyli pan mama - uczy się roli samotnego rodzica dwóch córek. Sprawa nie jest prosta, bo to co dla matek jest oczywiste, dla tatusiów często pozostaje czarną magią.
REŻYSERIA: Garry Marshall
GATUNEK: komedia
CZAS TRWANIA: -
OGRANICZENIE WIEKU: -
PRODUKCJA: USA

 

KAPITAN AMERYKA: WOJNA BOHATERÓW - 3-8 czerwca (z wykluczeniem 6.06)

TYT. ORYG.: Captain America: Civil War
OPIS: W czasie kolejnej międzynarodowej akcji z udziałem superbohaterów ponownie dochodzi do strat w ludności cywilnej. Rosną więc naciski polityczne, by poddać herosów systemowi nadzoru i utworzyć organ decydujący o stopniu ich zaangażowania w działania militarne. Nowa sytuacja powoduje rozłam w drużynie, w wyniku którego tworzą się dwa obozy. Na czele pierwszego stoi Steve Rogers, który uważa, że Avengers powinni nadal bronić ludzkości bez ingerencji rządu. W drugim prym wiedzie Tony Stark, niespodziewanie godzący się na urzędowy nadzór. Przygotujcie się, że w tym konflikcie będziecie musieli stanąć po jednej ze stron!
REŻYSERIA: Anthony Russo, Joe Russo
GATUNEK: science-fiction/akcja/przygodowy
CZAS TRWANIA: 147
OGRANICZENIE WIEKU: -
PRODUKCJA: USA

 

ŁOWCA I KRÓLOWA LODU - 3-8 czerwca (z wykluczeniem 6.06)

TYT. ORYG.: The Huntsman Winter's War
OPIS: Na długo zanim Królewna Śnieżka zwyciężyła wszechwładną Ravennę (Charlize Theron), Zła Królowa panowała nad światem u boku swej dobrej siostry, Freyi (Emily Blunt). Wszystko zmienia się, gdy ginie córka Dobrej Królowej. Aby nie czuć bólu straty, piękna Freya zamienia swe nieskalane złem serce w lód, otacza je lodową fortecą, co uwalnia moce, których nie była świadoma. By nie myśleć o stracie, w odległej krainie na Dalekiej Północy Królowa Lodu tworzy armię łowców. Najpotężniejszą śmiercionośną armię świata. Ale zasada, i w armii, i w królestwie jest jedna - nigdy nikogo nie kochać. Kto pokocha, tego życie znajdzie się w śmiertelnym niebezpieczeństwie. Z każdym dniem potężna armia Freyi rośnie w siłę, nie jest jednak silna na tyle, by zagrozić armii Królewny Śnieżki. Tylko złowieszcze lustro dałoby Królowej Lodu taką moc...
REŻYSERIA: Cedric Nicolas-Troyan
GATUNEK: fantasy/akcja/przygodowy
CZAS TRWANIA: 114
OGRANICZENIE WIEKU: -
PRODUKCJA: USA

 

MŁODY MESJASZ - 10-15 czerwca (z wykluczeniem 13.06)

TYT. ORYG.: The Young Messiah
OPIS: "Młody Mesjasz" to opowieść o niezwykłych wydarzeniach w życiu siedmioletniego Jezusa, które każą Mu zadać sobie pytanie: kim jestem? Wyjątkowa perspektywa, z jaką nie zmierzyli się do tej pory żadni twórcy, sprawia, że widz ogląda szalenie elektryzujący i inspirujący obraz, a wraz z wyjątkowymi bohaterami opowieści być może po raz pierwszy w życiu stawia sobie pytania: jakim dzieckiem był Jezus? czy chorował, bawił się i śmiał jak każdy inny chłopiec? kiedy i jak odkrył, że jest Synem Boga? jak dojrzewali do tej myśli Józef i Maryja? jak żyła i jak radziła sobie z tą tajemnicą najbardziej wyjątkowa rodzina w dziejach świata? czy mieli wątpliwości? Kto z najbliższych wiedział, kto się domyślał, a kto nie wierzył? Film uświadamia nam, że bez refleksji nad życiem młodego Mesjasza nie da się zrozumieć ewangelicznej prawdy o jednoczesnym bóstwie i człowieczeństwie Jezusa.
REŻYSERIA: Cyrus Nowrasteh
GATUNEK: dramat/historyczny
CZAS TRWANIA: 111
OGRANICZENIE WIEKU: -
PRODUKCJA: USA

 

X-MEN: APOCALYPSE - 10-15 czerwca (z wykluczeniem 13.06)

TYT. ORYG.: X-Men: Apocalypse
OPIS: W "X-Men: Apocalypse" bohaterowie stawią czoło najpotężniejszemu mutantowi ze wszystkich - tytułowemu Apocalypse. W 1983 roku niezniszczalny i nieśmiertelny Apocalypse został uwolniony po tysiącach lat spędzonych w grobowcu. Rozwścieczony tym, że tacy jak on nie są już czczeni jak bogowie, zbiera ekipę potężnych mutantów (dołącza do niego między innymi Magneto) i postanawia zniszczyć ludzkość, a na jej zgliszczach zbudować nowy lepszy świat. Do walki z Apocalypse stają Raven (Jennifer Lawrence) i Profesor X (James McAvoy). Zbierają drużynę młodych X-Menów, z pomocą których pragną pokonać wroga, który wydaje się niepokonany.
REŻYSERIA: Bryan Singer
GATUNEK: fantasy/akcja/przygodowy
CZAS TRWANIA: 140
OGRANICZENIE WIEKU: -
PRODUKCJA: USA

 

ANGRY BIRDS FILM - 17-22 czerwca (z wykluczeniem 20.06)

TYT. ORYG.: The Angry Birds Movie
OPIS: Film zabierze nas na egzotyczną wyspę szczęśliwości zamieszkaną przez kolorowe radosne ptaki-nieloty, którym każdą chwilę wypełnia celebrowanie szczęścia. Pośród ptaków jest jednak kilku ptasich outsiderów - czerwonopióry Red, który ma "malutkie" problemy z kontrolowaniem swego temperamentu, szybki jak wiatr Chuck, oraz nieco wybuchowy Bomba. Kiedy jednak wyspę odwiedzą tajemnicze przebiegłe zielone świnki, to właśnie ci pierzaści buntownicy odegrają najważniejszą rolę i szybko rozgryzą ich prawdziwe zamiary.
REŻYSERIA: Clay Kaytis, Fergal Reilly
GATUNEK: animowany/akcja/komedia
CZAS TRWANIA: -
OGRANICZENIE WIEKU: -
PRODUKCJA: Finlandia/USA

 

KOCHAJ - 17-22 czerwca (z wykluczeniem 20.06)

TYT. ORYG.: Kochaj
OPIS: Sawa (Olga Bołądź) wkrótce wychodzi za mąż za Jurka (Mikołaj Roznerski), o którym jej przyjaciółki mówią: "facet marzeń z wmontowanym genem idealnego męża i ojca". Jednak Sawę zaczynają ogarniać coraz większe wątpliwości, czy to właśnie Jurek jest tym jednym, jedynym. Zwłaszcza, że na horyzoncie pojawił się przystojny aktor, Krzysztof (Michał Czernecki). Do ceremonii zostało kilka godzin. W umówionym miejscu zbiórki, przed wieczorem panieńskim, stawiają się najlepsze przyjaciółki Sawy: lubiąca adrenalinę, Anka (Roma Gąsiorowska-Żurawska), miłośniczka Orientu, Weronika (Magda Lamparska) i perfekcyjnie zorganizowana gwiazda telewizji, Oliwia (Aleksandra Popławska). Nie ma jedynie przyszłej panny młodej...
REŻYSERIA: Marta Plucińska
GATUNEK: komedia romantyczna
CZAS TRWANIA: -
OGRANICZENIE WIEKU: -
PRODUKCJA: Polska

 

WARCRAFT. POCZĄTEK - 24-29 czerwca (27.06)

TYT. ORYG.: Warcraft
OPIS: W fikcyjnych światach Azeroth i Draenor dochodzi do konfliktu między ich mieszkańcami: ludźmi a orkami.
REŻYSERIA: Duncan Jones
GATUNEK: fantasy/akcja/przygodowy
CZAS TRWANIA: -
OGRANICZENIE WIEKU: -
PRODUKCJA: USA

 

ZAKŁADNIK Z WALL STREET - 24-29 czerwca (27.06)

TYT. ORYG.: Money Monster
OPIS: "Money Monster" to popularny program telewizyjny, którego gwiazda, Lee Gates (George Clooney), zwany "guru Wall Street", doradza widzom, jak i w co inwestować pieniądze. Kiedy słuchający jego finansowych wskazówek Kyle Budwell (Jack O'Connell) traci wszystkie oszczędności, terroryzuje ekipę show i na planie, podczas programu na żywo, grozi Lee śmiercią, jeśli ten nie sprawi, że akcje, w które zainwestował, nie pójdą do góry w ciągu doby. Publiczność telewizyjna zamiera w przerażeniu, oglądalność show rośnie w rekordowym tempie. Ile warte jest życie człowieka?
REŻYSERIA: Jodie Foster
GATUNEK: thriller/dramat
CZAS TRWANIA: 95
OGRANICZENIE WIEKU: -
PRODUKCJA: USA

 

Repertuar Kina

Samorządowy Ośrodek Kultury w Nowej Dębie
39-460 Nowa Dęba, ul. Żeromskiego 2
tel./fax +48 15 8462410, e-mail: kultura@nowadeba.pl

Realizacja: Ideo
Powered by: Edito CMS

Godziny otwarcia w Nowej Dębie

poniedziałek — piatek 8:00-21:30

sobota 9:00-21:30

niedziela 14:00-21:30