Wkrótce w kinie "Metalowiec"

AFTER - 17,18,19,21,22 maja

TYT. ORYG.: After
OPIS: Pilna uczennica i oddana córka Tessa Young zaczyna pierwszy rok college'u z wielkimi ambicjami. Doskonale wie, co chce osiągnąć, jaką drogą ma podążać i kim powinna się stać. To uporządkowane życie rozpadnie się jak domek z kart w chwili, gdy Tessa spotka tajemniczego Hardina Scotta. W jego spojrzeniu kryje się mrok, jego ciało pokrywają tatuaże, a jego zachowanie pełne jest buntu. Hardin jest wszystkim, czego Tessa starała się unikać w dotychczasowym życiu, ale po jednym spotkaniu nad jeziorem stanie się wszystkim, czego Tessa będzie odtąd pragnąć. Chłopak otworzy przed grzeczną i do bólu przyzwoitą Tessą, świat uczuć, doznań i namiętności, o jakie nigdy wcześniej by siebie nie podejrzewała. Odtąd nic już nie będzie takie samo. Szczególnie, że wkrótce na jaw wyjdzie tajemnica z przeszłości Hardina Scotta.
REŻYSERIA: Jenny Gage
GATUNEK: romans/dramat
CZAS TRWANIA: 106
OGRANICZENIE WIEKU: -
PRODUKCJA: USA

 

HELLBOY - 17,18,19,21,22 maja

TYT. ORYG.: Hellboy
OPIS: Pojmana i unieszkodliwiona przed wiekami królowa czarownic powraca do naszego świata, by znów nieść śmierć i zniszczenie. Jej demoniczny plan zakłada sprowadzenie na Ziemię plag tak potężnych, że ludzkość nie ma z nimi żadnych szans. Tylko bohater o tak piekielnych korzeniach jak Hellboy jest w stanie stawić czoła zagrożeniu i podjąć walkę z czarownicą i jej armią. Jego szanse wzrosną jeszcze bardziej, gdy okaże się dziedzicem potęgi samego Króla Artura. Jednak nawet on w pojedynkę nie jest w stanie wygrać wojny z siłami zła. Zanim dojdzie do decydującego starcia, Hellboy musi odzyskać swych dawnych sprzymierzeńców.
REŻYSERIA: Neil Marshall
GATUNEK: fantasy/akcja
CZAS TRWANIA: 120
OGRANICZENIE WIEKU: -
PRODUKCJA: USA

 

PODŁY, OKRUTNY, ZŁY - 24,25,26,28,29 maja

TYT. ORYG.: Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile
OPIS: Niewinna twarz Teda Bundy'ego (Zac Efron) skrywała tajemnice brutalnych mordów, w które Liz Kloepfer (Lilly Collins) długo nie chciała uwierzyć. To była miłość od pierwszego wejrzenia. Ted szybko zdobył serce Liz, która samotnie wychowywała córkę. Przez parę lat tworzyli sielankową rodzinę. Ideał runął, gdy Ted został aresztowany pod zarzutem makabrycznych zbrodni. Przystojny, czarujący, charyzmatyczny, czy podły, okrutny, zły? Losy Bundy'ego śledzi cała Ameryka - to pierwszy proces w historii transmitowany przez telewizję. Zakochane kobiety przyjeżdżają na salę sądową. Bundy zyskuje medialną sławę oraz rzeszę wierzących w jego niewinność fanek. Liz musi zdecydować, czy pozostać u jego boku, czy chronić siebie i córkę?
REŻYSERIA: Joe Berlinger
GATUNEK: kryminalny/biograficzny
CZAS TRWANIA: -
OGRANICZENIE WIEKU: -
PRODUKCJA: USA

 

WYWIAD Z BOGIEM - 24,25,26,28,29 maja

TYT. ORYG.: An Interview with God
OPIS: Po powrocie do domu z wojny w Afganistanie, dziennikarz Paul Asher stara się poradzić sobie z następstwami swoich doświadczeń, nieudanego małżeństwa i jego umierającej wiary. Nie wiedząc, do kogo się zwrócić, zanurza się głęboko w coś, co może okazać się historią jego życia - wywiadzie z tajemniczym mężczyzną, który twierdzi, że jest Bogiem. O co ciekawski reporter prosi Boga? O co Ty byś zapytał? "Wywiad z Bogiem" to kameralny, skłaniający do myślenia dramat, który kładzie nacisk na pytania, a nie odpowiedzi. Film da widzom spojrzenie na autentyczne zmagania, z jakimi spotykają się ludzie podczas swojej podróży odkrywania wiary.
REŻYSERIA: Perry Lang
GATUNEK: dramat
CZAS TRWANIA: 97
OGRANICZENIE WIEKU: -
PRODUKCJA: USA

 

MANU. BĄDŹ SOBĄ! - 31 maja oraz 1,2,4,5 czerwca

TYT. ORYG.: Manou the Swift
OPIS: Manu (Adam Zdrójkowski) dorasta w kochającej rodzinie, wierząc, że jest mewą. Jednak w trakcie pierwszej lekcji latania okazuje się, że należy do zupełnie innego gatunku skrzydlatych. Odrzucony przez swoje dotychczasowe stado, opuszcza rodzinne gniazdo w poszukiwaniu prawdziwej tożsamości. Na swojej drodze spotyka ptasie rodzeństwo jerzyków, które szybko przyjmuje go do swojej paczki. Przyjaciołom towarzyszy pewien przerośnięty, niepotrafiący latać, ale za to bardzo sympatyczny indyk, Percival (Czesław Mozil). Wkrótce wraz z mewami, wszystkie gatunki będą musiały połączyć siły, aby stawić czoła gangowi gryzoni, który specjalizuje się w podkradaniu ptasich jaj. Za rogiem czai się jednak kolejne niebezpieczeństwo. Mierzenie się z nim pokaże, że w byciu sobą jest moc, a różnienie się od innych bywa bardziej przydatne niż może się wydawać.
REŻYSERIA: Andrea Block, Christian Haas
GATUNEK: animowany/komedia/przygodowy
CZAS TRWANIA: 88
OGRANICZENIE WIEKU: -
PRODUKCJA: Niemcy

 

PRZYPŁYW WIARY - 31 maja oraz 1,2,4,5 czerwca

TYT. ORYG.: Breakthrough
OPIS: Film "Przypływ wiary" jest oparty na niemożliwej, lecz prawdziwej historii matki, której miłość jest silniejsza niż wszelkie przeciwności losu. Kiedy adoptowany syn Joyce Smith wpada do skutego lodem jeziora w Missouri, wydaje się, że sprawa jest przesądzona. Choć John nie daje oznak życia, Joyce nie traci nadziei. Jej głęboka wiara inspiruje jej bliskich do modlitwy o wyzdrowienie Johna, mimo iż doświadczenie i fakty naukowe nie pozostawiają złudzeń.
REŻYSERIA: Roxann Dawson
GATUNEK: dramat/biograficzny
CZAS TRWANIA: 116
OGRANICZENIE WIEKU: -
PRODUKCJA: USA

 

TOLKIEN - 7,8,9,12 czerwca

TYT. ORYG.: Tolkien
OPIS: "Tolkien" ukazuje kluczowe lata z życia młodego pisarza, który po śmierci matki trafia do szkoły z internatem, gdzie odnajduje przyjaźń, miłość i artystyczną inspirację wśród innych podobnych sobie indywidualistów. Gdy wybucha I wojna światowa, przetrwanie "braterstwa" staje pod znakiem zapytania, a zdobyte doświadczenia inspirują Tolkiena do napisania słynnego cyklu powieści "Władca pierścieni".
REŻYSERIA: Dome Karukoski
GATUNEK: dramat/biograficzny
CZAS TRWANIA: 112
OGRANICZENIE WIEKU: -
PRODUKCJA: USA

 

ALADYN - 14,15,16,19 czerwca

TYT. ORYG.: Aladdin
OPIS:  
OBSADA: Will Smith, Naomi Scott, Mena Massoud
REŻYSERIA: Guy Ritchie
SCENARIUSZ: John August, Guy Ritchie
ZDJĘCIA:  
MUZYKA:  
PRODUCENT:  
GATUNEK: familijny/przygodowy/komedia
CZAS TRWANIA: 128
OGRANICZENIE WIEKU: -
PRODUKCJA: USA

 

JOHN WICK 3 - 14,15,16,19 czerwca

TYT. ORYG.: John Wick: Chapter 3
OPIS: Niedościgniony zabójca i miłośnik psów John Wick wpada w śmiertelnie poważne kłopoty. Likwidując jednego z członków wszechpotężnej Gildii Zabójców, Wick staje się celem najlepszych i najbardziej bezlitosnych fachowców w branży. Za jego głowę zostaje wyznaczona nagroda, której nikt nie jest w stanie się oprzeć. Nie ma takiego miejsca na Ziemi, gdzie mógłby się skryć. Nie ma takiego twardziela, który stanąłby po jego stronie. Jego tropem rusza też tajemnicza piękność (Halle Berry), której boją się nawet umarli. Czyżby era Johna Wicka dobiegła końca? Bądźmy poważni.
REŻYSERIA: Chad Stahelski
GATUNEK: akcja/thriller
CZAS TRWANIA: 130
OGRANICZENIE WIEKU: -
PRODUKCJA: USA

 

X-MEN. MROCZNA PHOENIX - 21,22,23,25,26 czerwca

TYT. ORYG.: X-Men: Dark Phoenix
OPIS: Jean Grey, jedna z pierwszych członkiń X-Men, nigdy w pełni nie rozumiała głębi i złożoności swojej mocy. Podobnie jak jej mentor i przyjaciel Charles Xavier, Jean potrafi dokonywać niezwykłych rzeczy siłą swego umysłu. Jest ona jednak znacznie potężniejsza niż Charles – i  każdy inny mutant na naszej planecie. Po tym, jak misja powstrzymania kosmicznej katastrofy prawie ją zabija, Jean powraca przemieniona, a doświadczenie, którego doznała, uwalnia prawdziwy potencjał jej nieprawdopodobnej mocy. Jean wymyka się spod kontroli i powoli przemienia się w swoje alter ego, nadprzyrodzoną siłę, znaną jako Mroczny Phoenix i zaczyna zagrażać więzom, które łączą drużynę X-Men. Kiedy X-Men przygotowują się, by odeprzeć kosmiczną inwazję, która może zniszczyć życie na Ziemi, muszą także stawić czoło zagrożeniu, jakie sprowadza na nich jeden z członków ich rodziny.
REŻYSERIA: Simon Kinberg
GATUNEK: fantasy/akcja/przygodowy
CZAS TRWANIA: -
OGRANICZENIE WIEKU: -
PRODUKCJA: USA

 

TRZY KROKI OD SIEBIE - 21,22,23,25,26 czerwca

TYT. ORYG.: Five Feet Apart
OPIS: Stella Grant (Haley Lu Richardson) za chwilę będzie miała siedemnaście lat. Jak każda nastolatka nie odrywa się od laptopa i uwielbia swoich przyjaciół. Od rówieśników odróżnia ją jednak to, że z powodu mukowiscydozy większość życia spędza w szpitalu. Jej życie to zasady i samokontrola - to dzięki nim żyje. Wszystko to zostaje poddane wielkiej próbie, gdy poznaje czarującego Willa Newmana (Cole Sprouse), również pacjenta szpitala. Ich rodzącą się bliskość torpeduje dystans, który muszą od siebie zachować - trzy kroki. Tyle potrzeba, by ich zdrowie się nie pogorszyło. Tylko jak stosować tę zasadę, kiedy uczucie zaczyna wymykać się spod kontroli? Do tego Will nie chce się leczyć, nie wierzy w życie odmierzane dystansem trzech kroków. To właśnie Stella spróbuje wszystkiego, by zawalczył o jego życie. Ale czy uda się ocalić kogoś, kogo kochasz, jeśli nawet nie możesz go dotknąć?
REŻYSERIA: Justin Baldoni
GATUNEK: dramat/romans
CZAS TRWANIA: 116
OGRANICZENIE WIEKU: -
PRODUKCJA: USA

 

ROCKETMAN - 28,29,30 czerwca oraz 2,3 lipca

TYT. ORYG.: Rocketman
OPIS: Historia życia Eltona Johna ukazująca artystę od jego najmłodszych lat w Królewskiej Akademii Muzycznej po długoletnią współpracę z autorem tekstów, Berniem Taupinem.
REŻYSERIA: Dexter Fletcher
GATUNEK: dramat/biograficzny
CZAS TRWANIA: -
OGRANICZENIE WIEKU: -
PRODUKCJA: Wlk. Brytania

 

GODZILLA. KRÓL POTWORÓW - 28,29,30 czerwca oraz 2,3,5,6,7,9,10 lipca

TYT. ORYG.: Godzilla: King of the Monsters
OPIS: Po pojawieniu się nowego zagrożenia Król Potworów powraca, by ponownie przywrócić w przyrodzie równowagę.
REŻYSERIA: Michael Dougherty
GATUNEK: science-fiction/akcja/przygodowy
CZAS TRWANIA: -
OGRANICZENIE WIEKU: -
PRODUKCJA: USA

 

Samorządowy Ośrodek Kultury w Nowej Dębie
39-460 Nowa Dęba, ul. Żeromskiego 2
tel./fax +48 15 8462410, e-mail: kultura@nowadeba.pl

Realizacja: Ideo
Powered by: Edito CMS

Godziny otwarcia w Nowej Dębie

poniedziałek — piatek 8:00-21:30

sobota 10:00-21:30

niedziela 14:00-21:30