Festiwal muzyki kameralnej i organowej „MARGARITAE BAROCI” to propozycja Samorządowego Ośrodka Kultury w Nowej Dębie, który jest jego organizatorem. Nazwa „Margaritae Baroci” w języku łacińskim oznacza „Perły Baroku”. Tą nazwą organizator chce nawiązać to stylu muzycznego – baroku – do którego należą wykonywane w ramach festiwalu utwory. Edycja w 2016 roku obejmuje cykl ośmiu koncertów, w tym cztery kameralne, trzy organowe oraz jeden oratoryjno-symfoniczny.

 

Trzecia edycja odbywająca się w 2016 roku obejmuje cykl ośmiu koncertów, w tym cztery kameralne, trzy organowe i jeden oratoryjno-symfoniczny. Pomysłodawcą i kierownikiem artystycznym festiwalu jest Krystian Rzemień, dyrektor nowodębskiego SOK. Po drugiej edycji Festiwalu wiele osób pytało mnie, kiedy będzie kolejna. Takie słowa mieszkańców naszej gminy powodują, że chce się wkładać trud w pozyskanie funduszy i organizację koncertów muzyki dawnej komentuje Krystian Rzemień. Cztery koncerty kameralne, w tym jeden oratoryjno-symfoniczny, odbędą się w Samorządowym Ośrodku Kultury w Nowej Dębie. Jeden z koncertów organowych będzie można wysłuchać w kościele parafialnym w Chmielowie a dwa koncerty organowe odbędą się w nowodębskich kościołach: Matki Bożej Królowej Polski oraz Podwyższenia Krzyża Świętego. W tegorocznej edycji Festiwal zawita do Cyganów, gdzie w kościele parafialnym odbędzie się koncert kameralny. Nowością będą również dwa kameralne koncerty edukacyjne dla przedszkolaków i najmłodszych uczniów szkół podstawowych przygotowane na 1 czerwca z okazji Dnia Dziecka.

 

By można było sfinansować tak duży cykl wydarzeń artystycznych, przygotowany został projekt, który uzyskał dofinansowanie Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pana prof. Piotra Glińskiego. Chcę w tym miejscu podziękować panu Ministrowi Jarosławowi Sellinowi, który obejmując tegoroczną edycję Festiwalu swoim patronatem honorowym, poparł naszą inicjatywę w Ministerstwie Kultury. Jednocześnie podziękowania kieruję do pana Posła Zbigniewa Chmielowca, który również mocno wspierał sprawę Festiwalu w Ministerstwie oraz do Zarządu Powiatu Tarnobrzeskiego na ręce pana Jerzego Sudoła, za objęcie Festiwalu swoim patronatem na płaszczyźnie samorządowej. Za wsparcie swoim mecenatem dziękuję: spółce Pilkington Automotive Poland z panem Prezesem Ryszardem Janią na czele, Zakładom Farmaceutycznym Polpharma S.A. z Dyrektorem Zakładu Zrodukcyjnego w Nowej Dębie panem Dominikiem Liwoczem, na ręce pana Eugeniusza Andrusiewicza firmie Termobud oraz Prezesowi Zakładów Metalowych Dezamet S.A. panu Grzegorzowi Niedzielskiemu dodaje dyrektor SOK. Ideę Festiwalu dostrzegł również Ordynariusz Sandomierski Biskup Krzysztof Nitkiewicz, który tegoroczną edycję objął swoim patronatem honorowym.

 

Wstęp na każdy koncert jest bezpłatny. Obowiązują jedynie darmowe rezerwacje (na koncerty w SOK), które odbierać można w sekretariacie SOK wg. harmonogramu każdego festiwalowych koncertów. Na koncerty w kościołach rezerwacje nie obowiązują.

 

Tegoroczny festiwal jest objęty patronatem honorowym oraz współfinansowaniem:

- Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pana prof. Piotra Glińskiego

- Wiceministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pana Jarosława Sellina

- Biskupa Ordynariusza Diecezji Sandomierskiej Krzysztofa Nitkiewicza

- Posła na Sejm RP pana Zbigniewa Chmielowca

- Zarządu Powiatu Tarnobrzeskiego

- Grupy NSG właściciela marki Pilkington

- Zakładów Farmaceutycznych Polpharma S.A.

- Termobud Mielec

- Zakładów Metalowych Dezamet S.A.

 

Aby przejść do opisu każdego z koncertów należy kliknąć w poniższe linki z datami koncertów.

 

 

 

 

 

 

 

 

Repertuar Kina

PT

 

KINO NIECZYNNE  

SO

 

KINO NIECZYNNE  

NI

 

KINO NIECZYNNE

 

WT

 

KINO NIECZYNNE

 

ŚR

 

KINO NIECZYNNE

 

ceny biletów » ZAPOWIEDZI »

Samorządowy Ośrodek Kultury w Nowej Dębie
39-460 Nowa Dęba, ul. Żeromskiego 2
tel./fax +48 15 8462410, e-mail: kultura@nowadeba.pl

Realizacja: Ideo
Powered by: Edito CMS

Godziny otwarcia w Nowej Dębie

poniedziałek — piatek 8:00-21:30

sobota 10:00-21:30

niedziela 14:00-21:30

Festiwal muzyki kameralnej i organowej "Margaritae Baroci" - trzecia edycja