Festiwal muzyki kameralnej i organowej „MARGARITAE BAROCI” to propozycja Samorządowego Ośrodka Kultury w Nowej Dębie, który jest jego organizatorem. Nazwa „Margaritae Baroci” w języku łacińskim oznacza „Perły Baroku”. Tą nazwą organizator chce nawiązać to stylu muzycznego – baroku – do którego należą wykonywane w ramach festiwalu utwory.

 

Druga edycja odbywająca się w 2015 roku obejmuje cykl siedmiu koncertów, w tym trzy kameralne, trzy organowe i jeden oratoryjno-symfoniczny. Pomysłodawcą i kierownikiem artystycznym festiwalu jest Krystian Rzemień, dyrektor nowodębskiego SOK. Ubiegłoroczna, pierwsza edycja festiwalu pokazała, że w naszym regionie ludzie chcą słuchać muzyki barokowej. Zebraliśmy wiele wyrazów sympatii widzów i ich ogromnego zadowolenia z tego, że właściwie nie muszą daleko wyjeżdżać, by posłuchać pereł muzyki. Jesteśmy u progu drugiej edycji festiwalu, na którą udało się pozyskać środki m.in. od Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. To dla nas oraz dla samego festiwalu ogromne wyróżnienie i nobilitacja do dalszej pracy, a jednocześnie potwierdzenie wysokiego poziomu programowego i artystycznego potwierdzone wsparciem Ministerstwa – komentuje Krystian Rzemień. Trzy koncerty odbędą się w Samorządowym Ośrodku Kultury w Nowej Dębie. Po jednym z koncertów organowych będzie można wysłuchać w kościołach parafialnych w Chmielowie i Tarnowskiej Woli. Również dwa koncerty kameralne odbędą się w nowodębskich kościołach: Matki Bożej Królowej Polski oraz Podwyższenia Krzyża Świętego. W tym roku mija 95. rocznica urodzin św. Jana Pawła II i z tej okazji odbędzie się jeden z koncertów w ramach festiwalu (18 maja).

By można było sfinansować tak duży cykl wydarzeń artystycznych, przygotowany został projekt, który uzyskał dofinansowanie pani Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego Małgorzaty Omilanowskiej. Chcę w tym miejscu podziękować panu Posłowi Mirosławowi Plucie, który obejmując  tegoroczną edycję Festiwalu swoim patronatem honorowym, popierał naszą sprawę przy Krakowskim Przedmieściu w Warszawie. Jednocześnie podziękowania kieruję do Przewodniczącego Sejmiku Województwa Podkarpackiego pana Bogdana Romaniuka oraz do Zarządu Powiatu Tarnobrzeskiego na ręce pana Jerzego Sudoła, za objęcie Festiwalu swoim patronatem na płaszczyznach wojewódzkich i powiatowych. Za wsparcie swoim mecenatem dziękuję: spółce Pilkington Automotive Poland z panem Prezesem Ryszardem Janią na czele oraz na ręce pana Eugeniusza Andrusiewicza firmom Elektromontaż Rzeszów S.A. Zespół Budów Mielec i Termobud dodaje dyrektor SOK.

 

Wstęp na każdy koncert jest bezpłatny. Obowiązują jedynie darmowe wejściówki (na koncerty w SOK), które odbierać można w sekretariacie SOK wg. harmonogramu każdego festiwalowych koncertów. Na koncerty w kościołach nie obowiązują wejściówki.

 

Tegoroczny festiwal jest współfinansowany ze środków własnych Samorządowego Ośrodka Kultury w Nowej Dębie oraz Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Grupy NSG właściciela marki Pilkington, Elektromontaż Rzeszów S.A., Termobud Mielec.

Patronat honorowy nad drugą edycją Festiwalu "Margaritae Baroci" objęli: Poseł na Sej Rzeczypospolitej Polskiej Mirosław Pluta, Przewodniczący Sejmiku Województwa Podkarpackiego Bogdan Romaniuk i Zarząd Powiatu Tarnobrzeskiego.

 

Aby przejść do opisu każdego z koncertów należy kliknąć w poniższe linki z datami koncertów.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Repertuar Kina

PT

 

KINO NIECZYNNE  

SO

 

KINO NIECZYNNE  

NI

 

KINO NIECZYNNE

 

WT

 

KINO NIECZYNNE

 

ŚR

 

KINO NIECZYNNE

 

ceny biletów » ZAPOWIEDZI »

Samorządowy Ośrodek Kultury w Nowej Dębie
39-460 Nowa Dęba, ul. Żeromskiego 2
tel./fax +48 15 8462410, e-mail: kultura@nowadeba.pl

Realizacja: Ideo
Powered by: Edito CMS

Godziny otwarcia w Nowej Dębie

poniedziałek — piatek 8:00-21:30

sobota 10:00-21:30

niedziela 14:00-21:30